بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پژو 206

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث 206

پژو 206 پرفروش‌ترین ماشین‌ شرکت ایران خودرو است. این خودرو از یک موتور 4 سیلندر با حجم 1360 سی سی بهره می‌برد که قدرت 75 اسب بخار را تولید می‌کند. در کنار این مشخصات فنی، پژو 206 به دلیل داشتن ظاهر اسپرت و چراغ‌های باریک و کشیده، جلو پنجره کوچک و حالت منحنی سقف، بین نسل جوان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

با توجه به 19 هزار و 500 تصادف منجر به فوت در سال 1401، در صورت نبود این بیمه‌نامه، خیلی از مردم توان پرداخت دیه را نخواهند داشت. از طرفی با افزایش قیمت ماشین، تصادف با خودروهای خارجی می‌تواند خسارتی بیشتر از دیه انسان کامل را در پی داشته باشد. لذا به خاطر هزینه بالای خسارات و نرخ دیه، خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 اجباری است.

بیمه شخص ثالث پژو 206 چیست؟

بیمه شخص ثالث برای خودروی پژو 206 یک مورد حائز اهمیت است. این بیمه‌نامه، به صورت حقوقی، مسئولیت مالی خسارات شخص ثالث را در صورت بروز حوادث بر عهده می‌گیرد. با خرید بیمه شخص ثالث 206، می‌توان با خیال راحت با این خودروی محبوب رانندگی کرد و دیگر نگران تصادفات رانندگی و هزینه‌های مربوط به جبران خسارت نبود.

خرید بیمه شخص ثالث 206 به رانندگان کمک می‌کند تا علاوه بر خسارات جانی وارد بر خود، خسارت‌های مالی و جانی وارد به اشخاص ثالث را نیز جبران کنند. در نتیجه، راننده پژو 206 در صورت داشتن خرید بیمه شخص ثالث ، در تصادف‌ها، نگران خسارت‌های وارد شده به خودروی مقابل نخواهد بود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو 206

در حالت کلی، پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودروی 206 شامل موارد زیر است:

1_ خسارت مالی

اگر خسارت مالی به اشخاص ثالث وارد شود، شرکت بیمه متعهد می‌شود خسارت را تا سقف تعهد پوشش بیمه ثالث این خودرو، پرداخت نماید.

2_ خسارت جانی

در صورت تصادف اتومبیل 206 با اشخاص ثالث، خسارت‌های جانی (شکستگی، از کارافتادگی و فوت) اشخاص ثالث تا سقف پوشش قابل جبران است.

3_ خسارت حوادث راننده مقصر

بیمه ثالث حتی شامل افراد داخل خودروی پژو 206 مقصر نیز می‌شود. بر اساس قوانین جدید، در بیمه شخص ثالث 206 خسارت جانی راننده (مقصر) هم تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

استثنائات پوشش‌های بیمه ثالث 206

در بیمه شخص ثالث پژو 206 موارد زیر تحت پوشش قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت‌هایی که به بدنه خودروی راننده مقصر وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که به وسایل و قطعات خودروی راننده مقصر وارد می‌شود.
 • خسارت‌های ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارت‌های مربوط به محکومیت جزایی و پرداخت جرائم
 • خسارت‌ها و آسیب‌های وارد به خودرو در خارج از کشور

محاسبه نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث 1402 پژو 206

در حالت پایه، قیمت بیمه پژو 206 در تمام شرکت‌های بیمه یکسان است؛ زیرا بیمه مرکزی، نرخ پایه بیمه شخص ثالث را برای انواع خودروها در ابتدای هر سال تعیین می‌کند. قیمت بیمه شخص ثالث 206 صفر در سال 1402 با حداقل میزان سقف تعهد، بدون انتخاب پوشش‌های اضافی و در نظر گرفتن تخفیفات، از 4 میلیون و 564 هزار تومان شروع می‌شود.

با این حال، عوامل مختلفی در افزایش یا کاهش قیمت نهایی بیمه ثالث خودروی پراید تاثیرگذار هستند:

نوع کاربری پژو 206

حق بیمه پرداختی برای خودروهایی با کاربری خاص، بیشتر است. در صورتی که از پژو 206 برای کاربری مختلفی مانند آژانس یا تاکسی استفاده شود، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند. در این موارد، هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ به دلیل احتمال تصادف و خسارت بیشتر، بالاتر خواهد بود.

تعداد سیلندر

تعداد سیلندر خودروی پژو 206، عامل دیگری است که در قیمت بیمه شخص ثالث آن تاثیرگذار خواهد بود.

تخفیف عدم خسارت

در صورتی که مالک خودروی 206 در مدت اعتبار بیمه‌نامه خسارتی را از بیمه‌گر دریافت نکند، در هنگام تمدید، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث برای او لحاظ خواهد شد. این تخفیف به ازای هر سال ۵ درصد است.

تعداد سال‌های عدم دریافت خسارتدرصد تخفیف
سال اول
سال دوم10٪
سال سوم15٪
سال چهارم20٪
سال پنجم25٪
سال ششم30٪
سال هفتم35٪
سال هشتم40٪
سال نهم45٪
سال دهم50٪
سال یازدهم55٪
سال دوازدهم60٪
سال سیزدهم65٪
سال چهاردهم70٪

حداکثر تخفیف در سال چهاردهم تمدید بیمه‌نامه پژوی 206، ۷۰% خواهد بود. در صورت دریافت خسارت از شرکت بیمه، تخفیف به یک‌باره صفر نخواهد شد. بلکه به صورت پلکانی کاهش پیدا خواهد کرد.

سقف پوشش مالی بیمه ثالث خودروی پژو 206

حداکثر تعهد مالی که شرکت بیمه‌گر متعهد به پرداخت خسارت می‌شود، بر حق بیمه شخص ثالث پژو 206 تاثیرگذار خواهد بود. البته بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی دریافتی خود را افزایش دهد.

حداقل و حداکثر پوشش مالی در سال 1402 به ترتیب برابر با 30 و 600 میلیون است. بر این اساس با انتخاب هر سطح از پوشش مالی، قیمت بیمه شخص ثالث 1402 پژو ۲۰۶ متفاوت خواهد بود.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

در صورتی که مالک ماشین 206 اقدام به تمدید بیمه‌نامه خود در موعد مقرر نکند، باید جریمه دیرکرد مشخص شده به ازای هر روز تاخیر را بپردازد. معمولاً بیمه شخص ثالث پژو 206 صفر کیلومتر به صورت یک ساله صادر می‌شود. البته خرید این بیمه به صورت کوتاه مدت (سه ماهه، شش یا نه ماهه) نیز امکان پذیر است. بیمه شخص ثالث 206 با اعتبار کوتاه مدت به بیمه‌گزارانی توصیه می‌شود که قصد فروش خودرو را در چند ماه آینده دارند.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو ۲۰۶

قیمت بیمه ماشین ۲۰۶ بستگی به عوامل زیادی دارد. به طور میانگین قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1402 بدون در نظر گرفتن تخفیف‌ها، از 4 میلیون و 241 هزار تومان شروع می‌شود و بسته به پوشش‌های انتخابی این هزینه افزایش پیدا می‌کند.

آیا تیپ پژو 206 روی قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر دارد؟

تیپ خودرو از عوامل مؤثر روی قیمت بیمه شخص ثالث نیست. تیپ خودرو تنها روی قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار است. به عنوان مثال قیمت بیمه بدنه 206 تیپ 2 در مقایسه با بیمه بدنه خودرو 206 تیپ 5 پایین‌تر است اما در بیمه شخص ثالث چون هر دو خودرو چهار سیلندر محسوب می‌شوند، مبنای محاسبه بر اساس سیلندر است.

تاثیر سال ساخت خودرو در قیمت بیمه شخص ثالث

قیمت بیمه ماشین ۲۰۶ به سال ساخت هم بستگی دارد. هرچه سال ساخت قدیمی‌تر باشد، قیمت بیمه نامه شخص ثالث گران‌تر است. به طور مثال هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ مدل ۹۸ با هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ مدل ۸۳ قابل مقایسه نیست؛ به دلیل اینکه خودروی مدل 83 استهلاک زیادی داشته و ریسک آن برای شرکت بیمه بیشتر است. البته این اختلاف رقم بسیار اندک است و خیلی به چشم نمی‌آید.

انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث پژو 206

برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث 206 باید چند عامل را در انتخاب شرکت بیمه‌گر در نظر بگیرید:

 • سطح توانگری
 • تعداد مراکز پرداخت خسارت
 • میزان تخفیف
 • سقف تعهدات و پوشش‌های مالی
 • رتبه رضایتمندی
 • سهم از بازار
 • روش پرداخت (نقدی و اقساطی)

دارندگان خودروی پژو 206 می‌توانند با مقایسه هر یک از شرکت‌های بیمه با یکدیگر، با توجه به معیارهای مذکور، بهترین بیمه‌گر را برای بیمه شخص ثالث 206 انتخاب نمایند. همچنین باید توجه داشت که حداقل پوشش مالی بین تمامی شرکت‌های بیمه‌گر یکسان و تفاوت بین شرکت‌ها در حداکثر پوشش مالی است. با توجه به نرخ بالای تصادفات اتومبیل 206 و افزایش هزینه‌های مربوط به دیه، بهتر است که شرکتی را انتخاب کنید که حداکثر پوشش مالی را ارائه دهد.

بیمه شخص ثالث پژو ۲۰۶ قسطی

خرید بیمه شخص ثالث ۲۰۶ اجباری است اما به خاطر قیمت بالای بیمه شخص ثالث، ممکن است ترجیح شما خرید قسطی بیمه شخص ثالث ۲۰۶ باشد. پس از بررسی شرکت های بیمه و مقایسه بیمه های موجود، می‌توانید از شرایط پرداخت قسطی بیمه دات کام برای بیمه شخص ثالث 206 استفاده کنید!

بیمه دات کام برای پرداخت راحت‌تر حق بیمه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای خریداران فراهم کرده است. برای پرداخت قسطی مبلغ بیمه، نیازی به چک و سفته ندارید. در بیمه دات کام می‌توانید با پرداخت تنها بخشی از مبلغ بیمه نامه، بیمه شخص ثالث 206 را خریداری و بقیه هزینه را به صورت اقساط پرداخت نمایید. برای این کار کافی است هنگام انتخاب روش پرداخت، گزینه پرداخت اقساطی را انتخاب کنید.

استعلام، مقایسه ، تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو 206 از بیمه دات کام

تهیه بیمه شخص ثالث برای 206 مانند تمامی خودرو‌های دیگر الزامی می باشد. بیمه شخص ثالث 206 را شرکت‌های بیمه مختلفی ارائه می دهند که هر کدام شرایط متفاوتی دارند، پس انتخاب یک شرکت بیمه با سابقه و قابل اعتماد امری حیاتی است.

برای خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 از بیمه دات کام مراحل زیر را انجام دهید:

1. در ابتدا نیاز است تا مشخصات خودرو (نوع کاربری، برند خودرو، مدل خودرو و سال ساخت پژو 206) خود را به دقت وارد کنید.

2. سپس، اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث فعلی خود را وارد نمایید.

3. اگر درصد تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث به شما تعلق می‌‌گیرد، در صفحه آن را تعیین کنید.

4. با انتخاب میزان پوشش مالی، می‌توانید فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر را مشاهده و بعد از استعلام و مقایسه قیمت‌ها، سطح توانگری، تعداد مراکز دریافت خسارت، میزان رضایتمندی و دیگر عوامل، بهترین شرکت بیمه‌گر را انتخاب کنید.

5. بعد از پرداخت آنلاین، بیمه‌نامه شخص ثالث پژو 206 شما صادر و به آدرستان ارسال خواهد شد.

یکی از نکات مهم بیمه شخص ثالث پژو 206، میزان هزینه‌های قابل جبران توسط شرکت بیمه در صورت وقوع حادثه است. فرض کنید در یک تصادف، 206 شما با یک خودرو دیگر برخورد کرده و خسارتی به آن خودرو وارد کرده است. با بیمه شخص ثالث 206، شرکت بیمه مسئولیت جبران خسارت را بر عهده می‌گیرد، اما مقدار جبران هزینه بسته به قرارداد بیمه شما می تواند متفاوت باشد. پس در همین مرحله از خرید بیمه، انتخاب خود را با دقت انجام دهید تا در هنگام استفاده به چالش برنخورید.

خرید آگاهانه، استفاده هوشمندانه!

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در مورد بیمه شخص ثالث پژو 206، می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1402 چقدر است؟

هزینه خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 برای سال 1402 در حالت پایه 4 میلیون و 241 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

پوشش جانی برای پژو 206 در بیمه شخص ثالث چند نفر است؟

تعداد نفرات تحت پوشش بیمه شخص ثالث پژو 206 برابر با ظرفیت خودرو، یعنی 4 نفر است.

سقف پوشش مالی در بیمه شخص ثالث 206 چقدر است؟

سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث 206 در سال 1402 برابر نصف دیه انسان کامل در ماه حرام یعنی 600 میلیون تومان است.

آیا قیمت بیمه شخص ثالث 206 به تیپ آن بستگی دارد؟

تیپ های مختلف 206 در قیمت بیمه شخص ثالث تاثیری ندارند ولی در قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار هستند. به همین خاطر قیمت بیمه شخص ثالث ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 تیپ 5 برابر است.