بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پژو 206

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه شخص ثالث پژو 206

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث 206

پژو 206 پرفروش‌ترین ماشین‌ شرکت ایران خودرو است و سال‌ هاست این عنوان را حفظ کرده است؛ در نتیجه می‌توان گفت بیمه شخص ثالث پژو 206 پرفروش‌ترین بیمه‌نامه محصولات ایران خودرو است. پژو 206 از یک موتور 4 سیلندر با حجم 1360 سی سی بهره می‌برد که قدرت 75 اسب بخار را تولید می‌کند. در کنار این مشخصات فنی، پژو 206 به دلیل داشتن ظاهر اسپرت و چراغ‌های باریک و کشیده، جلو پنجره کوچک و حالت منحنی سقف، نسل جوان را عاشق خودش کرده است.

همه می‌دانیم که حادثه هیچ‌وقت خبر نمی‌دهد، به همین دلیل خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 و سایر خودروها اجباری است. دلیل اجباری بودن این بیمه به خاطر هزینه بالای خسارات و نرخ دیه (1 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 1402 و ماه حرام) است. متاسفانه هر سال شاهد تصادفات منجر به فوت هستیم که در صورت نبود این بیمه نامه، خیلی از مردم توان پرداخت دیه را نخواهند داشت. همچنین با توجه به افزایش قیمت ماشین، تصادف با خودروهای خارجی می‌تواند خسارتی بیشتر از دیه انسان کامل را در پی داشته باشد. در ادامه بیشتر در مورد پوشش‌ها و قیمت بیمه ۲۰۶ توضیح خواهیم داد.

بیمه شخص ثالث پژو 206 چیست؟

بیمه شخص ثالث برای خودروی پژو 206 یک مورد حائز اهمیت است. این نوع بیمه، به صورت حقوقی، مسئولیت مالی خسارات شخص ثالث را در صورت بروز حوادث بر عهده می‌گیرد. با خرید بیمه شخص ثالث 206، می‌توان با خیال راحت با این خودروی محبوب و دوست داشتنی رانندگی کرد و دیگر نگران تصادفات رانندگی و هزینه‌های مربوط به جبران خسارت نبود.

بیمه شخص ثالث پژو 206 خسارت‌های وارد بر جان و مال اشخاص ثالث و همچنین خسارت جانی راننده مقصر را جبران می‌کند. در واقع دارنده‌ی خودروی پژو 206 می‌تواند با خرید بیمه شخص ثالث، خسارات طرف مقابل را در جریان حوادث مختلف پرداخت کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو 206

در حالت کلی، پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودروی 206 شامل موارد زیر است:

1- خسارت مالی

اگر خسارت مالی به اشخاص ثالث وارد شود، بیمه‌گر متعهد می‌شود خسارت را تا سقف تعهد پوشش بیمه ثالث این خودرو، پرداخت نماید.

2- خسارت جانی

در صورت تصادف اتومبیل 206 با اشخاص ثالث، خسارت‌های جانی (شکستگی، ازکارافتادگی و فوت) اشخاص ثالث تا سقف پوشش جانی قابل جبران است.

3- خسارت حوادث راننده مقصر

این بیمه حتی شامل افراد داخل خودروی پژو 206 مقصر نیز می‌شود؛ بر اساس قوانین جدید خسارت جانی راننده 206 (مقصر) هم تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

استثنائات پوشش‌های بیمه ثالث 206

در بیمه شخص ثالث پژو 206 موارد زیر تحت پوشش قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت‌هایی که به بدنه خودروی راننده مقصر وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که به وسایل و قطعات خودروی راننده مقصر وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که ناشی از انفجار هسته‌ای هستند.
 • خسارت‌هایی که مربوط به محکومیت جزایی و پرداخت جرائم هستند.
 • خسارت‌ها و آسیب‌هایی که به بدنه خودرو در خارج از کشور وارد می‌شود.

محاسبه نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206

هر چند بیمه مرکزی در ابتدای هر سال نرخ بیمه شخص ثالث خودروهای مختلف را براساس نرخ دیه اعلام می‌کند، ولی در نهایت، قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 به عوامل مختلف دیگری هم بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

نوع کاربری پژو 206

حق بیمه پرداختی برای خودروهایی با کاربری خاص، بیشتر است. در صورتی که از پژو 206 برای کاربری مختلفی مانند آژانس یا تاکسی استفاده شود، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند. در این موارد، هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ به دلیل احتمال تصادف و خسارت بیشتر، بالاتر خواهد بود.

تعداد سیلندر

تعداد سیلندر خودروی پژو 206، عامل دیگری است که در قیمت بیمه شخص آن تاثیرگذار خواهد بود.

تخفیف عدم خسارت

در صورتی که مالک خودروی 206 در مدت اعتبار بیمه‌نامه خسارتی را از بیمه‌گر دریافت نکند، در هنگام تمدید، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث برای او لحاظ خواهد شد. این تخفیف به ازای هر سال ۵ درصد است. حداکثر تخفیف در سال چهاردهم تمدید بیمه‌نامه پژوی 206، ۷۰%خواهد بود. بیمه‌گزاران عزیز باید بدانند که در صورت دریافت خسارت از شرکت بیمه تخفیف به یک‌باره صفر نخواهد شد. بلکه به صورت پلکانی کاهش پیدا خواهد کرد.

سقف پوشش مالی بیمه ثالث اتومبیل

حداکثر تعهد مالی که شرکت بیمه‌گر متعهد به پرداخت خسارت می‌شود، بر حق بیمه شخص ثالث پژو 206 تاثیرگذار خواهد بود. البته بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی دریافتی خود را افزایش دهد. حداقل و حداکثر پوشش مالی در سال 1402 به ترتیب برابر با 30 و 600 میلیون است. بر این اساس با انتخاب هر سطح از پوشش مالی، قیمت بیمه شخص ثالث 1402 پژو ۲۰۶ متفاوت خواهد بود.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

در صورتی که مالک ماشین 206 اقدام به تمدید بیمه‌نامه خود در موعد مقرر نکند، باید جریمه دیرکرد مشخص شده به ازای هر روز تاخیر را بپردازد. معمولاً بیمه شخص ثالث پژو 206 صفر کیلومتر به صورت یک ساله صادر می‌شود. البته خرید این بیمه به صورت کوتاه مدت (سه ماهه، شش یا نه ماهه) نیز امکان پذیر است. بیمه شخص ثالث 206 با اعتبار کوتاه مدت به بیمه‌گزارانی توصیه می‌شود که قصد فروش خودرو را در چند ماه آینده دارند.

قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۲ پژو ۲۰۶

قیمت بیمه ماشین ۲۰۶ بستگی به عوامل زیادی دارد. یکی از این عوامل تیپ خودرو است. پژو 206 در تیپ‌های 1 تا 6 در ایران وجود دارد اما این روزها فقط تیپ 2، 3 و 5 تولید می‌شود. البته تیپ خودرو از عوامل تاثیر گذار روی قیمت بیمه بدنه است نه قیمت بیمه شخص ثالث. به عنوان مثال قیمت بیمه بدنه 206 تیپ 2 در مقایسه با بیمه بدنه خودرو 206 تیپ 5 پایین‌تر است اما در بیمه شخص ثالث چون هر دو خودرو چهار سیلندر محسوب می‌شوند، مبنای محاسبه بر اساس سیلندر است. قیمت بیمه ماشین ۲۰۶ به سال ساخت هم بستگی دارد. هرچه سال ساخت قدیمی‌تر باشد، قیمت بیمه نامه شخص ثالث گران‌تر است.

به طور مثال هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ مدل ۹۸ با هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ مدل ۸۳ قابل مقایسه نیست؛ به دلیل اینکه خودروی مدل 83 استهلاک زیادی داشته و ریسک آن برای شرکت بیمه بیشتر است. البته این اختلاف رقم بسیار اندک است و خیلی به چشم نمی‌آید. به طور میانگین قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1402 بدون در نظر گرفتن تخفیف‌ها، از 4 میلیون و 241 هزار تومان شروع می‌شود و بسته به پوشش‌های انتخابی این هزینه افزایش پیدا می‌کند.

انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث پژو 206

برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث 206 باید چند عامل را در انتخاب شرکت بیمه‌گر در نظر بگیرید:

 • سطح توانگری
 • تعداد مراکز پرداخت خسارت
 • میزان تخفیف
 • سقف تعهدات و پوشش‌های مالی
 • رتبه رضایتمندی
 • سهم از بازار

دارندگان خودروی پژوی 206 می‌توانند با مقایسه هر یک از شرکت‌های بیمه با یکدیگر، با توجه به معیارهای مذکور، بهترین بیمه‌گر را برای بیمه شخص ثالث 206 انتخاب نمایند. همچنین باید توجه داشت که حداقل پوشش مالی بین تمامی شرکت‌های بیمه‌گر یکسان و تفاوت بین شرکت‌ها در حداکثر پوشش مالی است. با توجه به نرخ بالای تصادفات اتومبیل 206 و افزایش هزینه‌های مربوط به دیه، بهتر است که شرکتی را انتخاب کنید که حداکثر پوشش مالی را ارائه دهد.

استعلام، مقایسه ، تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو 206 از بیمه دات کام

تهیه بیمه شخص ثالث برای 206 مانند تمامی خودرو‌های دیگر الزامی می باشد. بیمه شخص ثالث 206 را شرکت‌های بیمه مختلفی ارائه می دهند که هر کدام شرایط متفاوتی دارند، پس انتخاب یک شرکت بیمه با سابقه و قابل اعتماد امری حیاتی است.

فرض کنید شما مالک خودروی پژو 206 هستید و تصمیم می‌گیرید بیمه شخص ثالث برای خودروتان بخرید. یکی از نکات مهم بیمه شخص ثالث پژو 206 این است که در صورت وقوع حادثه، میزان هزینه‌های قابل جبران توسط شرکت بیمه چه قدر خواهد بود؟ به عنوان مثال، فرض کنید در یک تصادف، 206 شما با یک خودرو دیگر برخورد کرده و خسارتی به آن خودرو وارد کرده است. با بیمه شخص ثالث 206، شرکت بیمه مسئولیت جبران خسارت را بر عهده می‌گیرد، اما مقدار جبران هزینه بسته به قرارداد بیمه شما می تواند متفاوت باشد. پس در همین مرحله از خرید بیمه، انتخاب خود را با دقت انجام دهید تا در هنگام استفاده به چالش برنخورید.

خرید آگاهانه، استفاده هوشمندانه!

برای خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 از بیمه دات کام مراحل زیر را انجام دهید:

1. در ابتدا نیاز است تا مشخصات خودرو (نوع کاربری، برند خودرو، مدل خودرو و سال ساخت پژو 206) خود را به دقت وارد کنید.

2. سپس، اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث فعلی خود را وارد نمایید.

3. اگر درصد تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث به شما تعلق می‌‌گیرد، در صفحه آن را تعیین کنید.

4. با انتخاب میزان پوشش مالی، می‌توانید فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر را مشاهده و بعد از استعلام و مقایسه قیمت‌ها، سطح توانگری، تعداد مراکز دریافت خسارت، میزان رضایتمندی و دیگر عوامل، بهترین شرکت بیمه‌گر را انتخاب کنید.

5. بعد از پرداخت آنلاین، بیمه‌نامه شخص ثالث پژو 206 شما صادر و به آدرستان ارسال خواهد شد.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در مورد بیمه شخص ثالث پژو 206، می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1402 چقدر است؟

هزینه خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 برای سال 1402 در حالت پایه 4 میلیون و 241 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

پوشش جانی برای پژو 206 در بیمه شخص ثالث چند نفر است؟

تعداد نفرات تحت پوشش بیمه شخص ثالث پژو 206 برابر با ظرفیت خودرو، یعنی 4 نفر است.

سقف پوشش مالی در بیمه شخص ثالث 206 چقدر است؟

سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث 206 در سال 1402 برابر نصف دیه انسان کامل در ماه حرام یعنی 600 میلیون تومان است.

آیا قیمت بیمه شخص ثالث 206 به تیپ آن بستگی دارد؟

تیپ های مختلف 206 در قیمت بیمه شخص ثالث تاثیری ندارند ولی در قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار هستند. به همین خاطر قیمت بیمه شخص ثالث ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 تیپ 5 برابر است.