بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پژو 206

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه شخص ثالث پژو 206

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث 206

پژو 206 از پرفروش‌ترین ماشین شرکت ایران خودرو است که سال‌ها است این رتبه را حفظ کرده است. در نتیجه می‌توان گفت بیمه شخص ثالث پژو 206 پرفروش‌ترین بیمه ثالث در بین محصولات این شرکت خودرو سازی است. پژو 206 از یک موتور 4 سیلندر با حجم 1360 سی سی بهره می‌برد که قدرت 75 اسب بخار را تولید می‌کند. در کنار این مشخصات فنی، پژو 206 به دلیل داشتن ظاهر اسپرت از جمله چراغ‌های باریک و کشیده، جلو پنجره کوچک و حالت منحنی ساخت سقف، نسل جوان را عاشق خودش کرده است.

همه می‌دانیم که حادثه هیچ‌وقت خبر نمی‌کند و به همین دلیل خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 و سایر خودروها اجباری است. دلیل اجباری بودن این بیمه به خاطر هزینه بالای خسارات و نرخ دیه است. بر اساس تصمیم قوه قضاییه کشور، در سال 1402 دیه انسان کامل در ماه حرام برابر 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است. متأسفانه هر سال شاهد تصادفات منجر به فوت هستیم که در صورت نبود این بیمه نامه، خیلی از مردم توان پرداخت دیه را نخواهند داشت. همچنین با توجه به افزایش قیمت خودروها، تصادف با خودروهای خارجی می‌تواند خسارتی بیشتر از دیه انسان کامل را در پی داشته باشد. در ادامه بیشتر در مورد پوشش‌ها و قیمت بیمه ۲۰۶ توضیح خواهیم داد.

بیمه شخص ثالث پژو 206 چیست؟

بیمه شخص ثالث پژو 206 خسارت‌های وارد بر جان و مال اشخاص ثالث، همچنین خسارت جانی راننده مقصر را جبران می‌کند. در واقع، دارنده‌ی خودروی پژو 206 می‌تواند با خرید بیمه شخص ثالث ، خسارات طرف مقابل تصادفات رانندگی را در جریان حوادث مختلف پوشش دهد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو 206

در حالت کلی، پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودروی 206 شامل موارد زیر است:

خسارت مالی:

اگر خسارت مالی به اشخاص ثالث وارد شود، بیمه‌گر متعهد می‌شود خسارت را تا سقف تعهد تحت پوشش بیمه ثالث این خودرو پرداخت نماید.

خسارت جانی:

در صورت تصادف اتومبیل 206 با اشخاص ثالث، خسارت‌های جانی (شکستگی، ازکارافتادگی و فوت) اشخاص ثالث تا سقف پوشش جانی قابل جبران است. این بیمه حتی شامل افراد داخل خودروی پژو 206 مقصر نیز حادثه نیز می‌شود.

خسارت حوادث راننده مقصر:

بر اساس قوانین جدید، خسارت جانی راننده 206 (مقصر) هم تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

استثنائات پوشش‌های بیمه ثالث 206

در بیمه شخص ثالث پژو 206 موارد زیر تحت پوشش قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت‌هایی که به بدنه خودروی راننده مقصر وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که به وسایل و قطعات خودروی راننده مقصر وارد می‌شود.
 • خسارت‌هایی که ناشی از انفجار هسته‌ای هستند.
 • خسارت‌هایی که مربوط به محکومیت جزایی و پرداخت جرائم هستند.
 • خسارت‌ها و آسیب‌هایی که به بدنه خودرو در خارج از کشور وارد می‌شود.

محاسبه نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206

هر چند بیمه مرکزی در ابتدای هر سال نرخ بیمه شخص ثالث خودروهای مختلف را براساس نرخ دیه اعلام می‌کند، ولی در نهایت، قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

نوع کاربری پژو 206:

حق بیمه پرداختی برای خودروهایی با کاربری خاص بیشتر است. در صورتی که از پژو 206 برای کاربری مختلفی مانند آژانس یا تاکسی استفاده شود، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند. در این موارد، هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ به دلیل احتمال تصادف و خسارت بیشتر، بالاتر خواهد بود.

تعداد سیلندر:

تعداد سیلندر خودروی پژو 206، عامل دیگری است که در قیمت بیمه شخص آن تاثیرگذار خواهد بود.

تخفیف عدم خسارت:

در صورتی که مالک خودروی 206 در مدت اعتبار بیمه‌نامه خسارتی را از بیمه‌گر دریافت نکند، در هنگام تمدید تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث برای او لحاظ خواهد خواهد شد. این تخفیف به ازای هر سال ۵ درصد است. حداکثر تخفیف در سال چهاردهم تمدید بیمه‌نامه پژوی 206، %۷۰ خواهد بود. بیمه‌گزاران عزیز باید بدانند که در صورت دریافت خسارت از شرکت بیمه تخفیف به یک‌باره صفر نخواهد شد. بلکه به صورت پلکانی کاهش پیدا خواهد کرد.

سقف پوشش مالی بیمه ثالث اتومبیل:

حداکثر تعهد مالی که شرکت بیمه‌گر متعهد به پرداخت خسارت می‌شود، بر حق بیمه شخص ثالث پژو 206 تأثیرگذار خواهد بود. البته بیمه‌گزار می‌تواند با انتخاب پرداخت بیشتر حق بیمه، پوشش مالی دریافتی خود را افزایش دهد. حداقل و حداکثر پوشش مالی در سال ١٤٠2 به ترتیب برابر با 30 و 6٠٠ میلیون است. بر این اساس با انتخاب هر سطح از پوشش مالی، قیمت بیمه شخص ثالث 1402 پژو ۲۰۶ متفاوت خواهد بود.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث:

در صورتی که مالک 206 اقدام به تمدید بیمه‌نامه خود در موعد مقرر اتمام آن نکند، باید جریمه دیرکرد مشخص شده به ازای هر روز تأخیر را بپردازد. معمولاً بیمه شخص ثالث این خودرو به صورت یک ساله صادر می‌شود. البته خرید این بیمه به صورت کوتاه مدت (سه ماهه، شش یا نه ماهه) نیز میسر است. بیمه شخص ثالث 206 با اعتبار کوتاه مدت به بیمه‌گزارانی توصیه می‌شود که قصد فروش خودرو را در چند ماه آینده دارند.

قیمت بیمه شخص ثالث 1402 پژو ۲۰۶

قیمت بیمه ماشین ۲۰۶ بستگی به عوامل زیادی دارد. یکی از این عوامل تیپ خودرو است. پژو 206 در تیپ‌های 1 تا 6 در ایران وجود دارد اما این روزها فقط تیپ 2 و 5 تولید می‌شود. البته زمزمه‌هایی مبنی بر راه اندازی مجدد خط تولید پژو 206 تیپ 3 هم وجود دارد. تفاوت قیمت بیمه ۲۰۶ به علت اختلاف قیمت این خودروها از جهت امکانات است. به عنوان مثال قیمت بیمه بدنه 206 تیپ 2 در مقایسه با بیمه خودرو 206 تیپ 5، به علت قیمت کمتری که دارد، پایین‌تر است اما در بیمه شخص ثالث چون هر دو خودرو چهار سیلندر محسوب می‌شوند مبنای محاسبه بر اساس سیلندر است.

هزینه بیمه ۲۰۶ به سال ساخت هم بستگی دارد. هرچه سال ساخت قدیمی‌تر باشد، قیمت بیمه نامه شخص ثالث گران‌تر است. به طور مثال هزینه بیمه شخص ثالث ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۸ با قیمت بیمه شخص ثالث ۲۰۶ مدل ۸۳ قابل مقایسه نیست؛ به دلیل اینکه خودروی مدل 83 استهلاک زیادی داشته و ریسک آن برای شرکت بیمه بیشتر است. البته این اختلاف رقم بسیار اندک است و خیلی به چشم نمی‌آید. به طور میانگین قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1402 بدون در نظر گرفتن تخفیف‌ها، از 4 میلیون و 241 هزار تومان شروع می‌شود و بسته به پوشش‌های انتخابی این هزینه قابلیت افزایش دارد.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206

برای خرید بیمه شخص ثالث 206 باید چند عامل در انتخاب شرکت بیمه‌گر مناسب در نظر بگیرید:

 • سطح توانگری
 • تعداد مراکز پرداخت خسارت
 • میزان تخفیف
 • سقف تعهدات و پوشش‌های مالی
 • رتبه رضایتمندی
 • سهم از بازار

دارندگان خودروی پژوی 206 می‌توانند با مقایسه هر یک از شرکت‌های بیمه با یکدیگر، با توجه به معیارهای مذکور بهترین بیمه‌گر را برای خرید بیمه شخص ثالث را انتخاب نمایند. همچنین باید توجه داشت که حداقل پوشش مالی بین تمامی شرکت‌های بیمه‌گر یکسان است. تفاوت بین شرکت‌ها در حداکثر پوشش مالی است. با توجه به نرخ بالای تصادفات اتومبیل 206 و افزایش هزینه‌های مربوط به دیه، بهتر است که شرکتی را انتخاب کنید که حداکثر پوشش مالی را پیشنهاد می‌دهد.

استعلام، مقایسه ، تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو 206 از بیمه دات کام

برای خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 از بیمه دات کام مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا نیاز است تا مشخصات خودرو: نوع کاربری، برند خودرو، مدل خودرو و سال ساخت پژو 206 خود را به دقت وارد کنید.
 • سپس، اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث فعلی خود را وارد نمایید.
 • اگر درصد تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث به شما تعلق می‌‌گیرد، در صفحه بعد تعیین کنید.
 • با انتخاب میزان پوشش مالی بیمه مناسب خود، می‌توانید فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر را مشاهده و بعد از استعلام و مقایسه قیمت‌ها، سطح توانگری، تعداد مراکز دریافت خسارت، میزان رضایتمندی و دیگر عوامل، بهترین شرکت بیمه‌گر را انتخاب کنید.
 • بعد از پرداخت آنلاین، بیمه‌نامه شخص ثالث پژو 206 شما صادر و به آدرستان ارسال خواهد شد.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در مورد بیمه شخص ثالث پژو 206، می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا ابهامات شما را برطرف کنند.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1402 چقدر است؟

هزینه خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 برای سال 1402 در حالت پایه 4 میلیون و 241 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

پوشش جانی برای پژو 206 در بیمه شخص ثالث چند نفر است؟

تعداد نفرات تحت پوشش بیمه شخص ثالث پژو 206 برابر با ظرفیت خودرو یعنی 4 نفر است.

سقف پوشش مالی در بیمه شخص ثالث 206 چقدر است؟

سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث 206 در سال 1402 برابر نصف دیه انسان کامل در ماه حرام یعنی 600 میلیون تومان است.