خرید بیمه بدنه پژو 206

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

استعلام قیمت با پلاک خودرو

پلاک خودرو و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید

I.R.
IRAN
ایـــران
کد ملی جهت استعلام از بیمه مرکزی الزامی است

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه بدنه پژو 206

پژو 206 به دلیل ظاهر زیبا، اسپرت و ویژگی‌های فنی و مکانیکی خود بازار خرید و فروش داغی دارد. نوع دیزاین، مصرف بنزین مناسب، شتاب بالای این ماشین و سیستم ترمز ضد قفل ABS باعث شده است تا این خودرو جای خود را در دل افراد و مخصوصا جوانان باز کند. از آنجایی که شتاب این ماشین بالاست و شتاب بالا موجب رانندگی با سرعت بیشتر می‌شود، در نتیجه احتمال وقوع حوادث نیز بیشتر است. برای محافظت از این خودرو در برابر خطراتی مثل تصادف، سرقت، بلایای طبیعی و … خرید بیمه بدنه پژو 206 می‌تواند جزء هزینه های ضروری در سال 1403 تلقی شود.

قطعات پژو ۲۰۶ به نسبت سایر خودروهای داخلی قیمت بالایی دارند که در صورت تصادف یا سرقت آنها، ضرر مالی زیادی به صاحب ماشین وارد می‌شود. هزینه بیمه بدنه ۲۰۶ در مقابل خسارت تصادفات این ماشین بسیار کمتر است و همچنین پوشش‌های فوق العاده دیگری نیز دارد. با داشتن این بیمه در کنار بیمه شخص ثالث 206 دیگر هیچ نگرانی در تصادفات و حوادث مختلف نخواهید داشت. در ادامه به معرفی دقیق‌تر این بیمه، پوشش‌ها، حق بیمه و نحوه خرید بیمه بدنه پژو 206 می‌پردازیم.

بیمه بدنه پژو 206 چیست؟

بیمه بدنه پژو 206 خسارت‌های مالی بدنه و قطعات این اتومبیل را جبران می‌کند. از آنجا که هزینه تعمیر و خرید هر قطعه از 206 نسبت به بقیه اتومبیل‌ها به نسبت بالاتر است، راننده مقصر می‌تواند با خرید بیمه بدنه میزان خسارت‌ها را در هنگام بروز تصادف، به حداقل کاهش دهد.

خسارات جانی و مالی طرف مقابل در تصادفات توسط بیمه شخص ثالث پژو 206 جبران می‌شود؛ اما ماشین خود راننده خاطی چه؟ بیمه‌گزار می‌تواند با خرید بیمه بدنه پژو 206، خودروی خود را در برابر تمامی حوادث، آسیب‌های بدنه و قطعات تحت پوشش قرار دهد. بیمه بدنه ۲۰۶ به طور خاص برای دارنده ماشین است و خسارات مالی صاحب پژو 206 را جبران می‌کند. شرکت بیمه‌گر موظف است تا سقف تعهد تعریف شده در بیمه‌نامه، برای جبران خسارت وارد شده اقدام نماید.

پوشش‌های بیمه بدنه پژو 206

پوشش‌های بیمه بدنه 206 به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می‌شوند. دسته اصلی پوشش‌های این بیمه شامل مواردی هستند که بیمه‌گر بعد عقد قرارداد با بیمه‌گزار، متعهد به جبران خسارت‌ها آن‌ها است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، از پوشش‌های اضافه بیمه بدنه ۲۰۶ بهره‌مند شود.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه پژو ۲۰۶

با خرید بیمه بدنه پژو 206 از پوشش‌های زیر برخوردار می‌شوید:

 • آسیب‌های وارد شده از اجسام ثابت یا متحرک
 • آسیب‌های وارد شده از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به بدنه و لوازم اصلی پژو 206
 • سرقت کلی پژو 206
 • خسارات وارد شده در هنگام نجات یا انتقال خودروی پژو 206 آسیب دیده
 • آسیب‌های وارد شده به باتری و لاستیک (تا 50% قیمت نو آن)

پوشش‌های اضافه بیمه بدنه ۲۰۶

 • بلایای طبیعی سیل، زلزله و طوفان
 • پاشیده شدن مواد شیمیایی و اسیدی
 • شکستن شیشه خودرو (منظور شکست شیشه در صورت برخورد اجسام یا به خاطر تغییر دما می‌باشد، البته شرایط برای شرکت‌های مختلف متفاوت می‌باشد.)
 • سرقت لوازم غیر فابریک و فابریک
 • کشیدن میخ یا هر شی‌ء نوک تیز دیگر بر روی بدنه 206
 • نوسانات و کاهش قیمت خودرو
 • حذف فرانشیز

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه 206 باعث افزایش قیمت این بیمه نامه خواهد شد.

استثنائات بیمه‌نامه بدنه 206

خسارات زیر با بیمه بدنه 206 جبران نمی‌شوند:

استثنائات بیمه بدنه پژو 206
خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم و انفجارهای هسته‌ایخسارت‌های ناشی از بکسل کردن
خسارات عمدیخسارت‌های ناشی از اتصال وسایل الکترونیکی به بدنه
خسارت‌های ناشی از گریز از ماموران نیروی انتظامیخسارت‌های ناشی از حمل بار غیرمجاز
خسارات ناشی از مست بودن یا مصرف مواد مخدر توسط رانندهنداشتن گواهینامه یا باطل شدن آن (به جز حالتی که تاریخ انقضای کارت به پایان رسیده باشد)

محاسبه حق بیمه و استعلام قیمت بیمه بدنه پژو 206

قیمت بیمه بدنه 206 بر اساس عوامل زیر تعیین خواهد شد:

مدل خودروی 206

پژو 206 دارای مدل و تیپ‌های مختلف است. مدل و تیپ خودروی 206 از عوامل مؤثر بر قیمت نهایی بیمه بدنه این خودرو هستند. به عنوان مثال، قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ تیپ 2 در مقایسه با تیپ 5 کمی ارزان‌تر است. دلیل اختلاف این است که قیمت ۲۰۶ تیپ 5 از تیپ 2 گران‌تر است پس در نتیجه حق بیمه آن هم بیشتر خواهد بود.

سال ساخت خودروی پژو 206

هرچه سال ساخت خودروی 206 جدیدتر باشد، قیمت نهایی بیمه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته به موضوعی تحت عنوان ضریب کهنگی نیز باید توجه کرد، بسیاری از شرکت‌ها حق بیمه ماشین قدیمی‌تر را بالاتر قیمت‌گذاری می‌کنند، دلیل آن هم استهلاک بالای خودرو‌های قدیمی است. برای اطلاعات بیشتر باید شرایط شرکت بیمه مورد نظر را بررسی کنید.

تخفیف عدم دریافت خسارت در مدت اعتبار بیمه بدنه

تخفیف برای عدم دریافت خسارت در یک سال، دو سال، سه سال، چهار سال و پنج سال بیشتر، از شرکت بیمه‌گر، به ترتیب از 25 درصد شروع شده و به 70 درصد می‌رسد.

پرداخت نقدی

شرکت‌های بیمه‌گر تخفیفاتی را در هنگام پرداخت نقدی و یکجای مبلغ بیمه‌نامه بدنه خودرو در نظر گرفته‌اند.

ارزش روز خودرو

قیمت روز خودرو نیز از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه 206 است. برای خودروهایی با ارزش بالاتر، قیمت بیمه بدنه افزایش خواهد یافت.

پوشش‌های اضافی

با خرید هر پوشش، مبلغی به بیمه‌نامه اضافه خواهد شد. بیمه‌گزار برای برخورداری از پوشش‌های اضافی، حتماً باید بیمه‌نامه همراه پوشش‌های اصلی بدنه خودرو را خریداری نماید.

تخفیف‌های مناسبتی

شرکت‌های بیمه در مناسبت‌های خاص، تخفیفاتی در نظر می‌گیرند که بر روی قیمت بیمه بدنه 206 تاثیرگذار است.

استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه بدنه پژو 206 از بیمه دات کام

به طور کلی، بیمه بدنه 206 از مهمترین و پرکاربردترین نوع بیمه‌ برای این خودرو است. با توجه به ارزش و ترند بودن خودروی پژو 206، انتخاب بیمه بدنه مناسب و قابل اعتماد بسیار ضروری است، چون با استفاده از این بیمه در صورت وقوع حادثه، مالکان می‌توانند خسارات مالی را به حداقل برسانند و خودرو خود را بازسازی کنند. البته برای انتخاب بیمه بدنه مناسب برای 206، بهتر است با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید، قیمت‌ها، پوشش‌ها و شرایط شرکت‌های بیمه را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای خرید بیمه بدنه 206 انتخاب کنید.

برای خرید بیمه بدنه پژو 206 از سامانه فروش آنلاین بیمه دات کام، کافی است:

 • وارد صفحه خرید بیمه بدنه خودروی 206 شوید.
 • مشخصات کامل خودرو شامل نوع خودرو، برند، مدل و ارزش آن را وارد نمایید.
 • بعد از آن باید داشتن یا نداشتن بیمه بدنه از قبل و همچنین سال ساخت خودرو مشخص شود.
 • بعد از تایید و انتخاب پوشش‌های اضافی، فهرستی از شرکت‌های معتبر بیمه‌گر نشان داده خواهد شد. شما می‌توانید با استعلام و مقایسه شرکت‌های بیمه با استفاده از سطح توانگری، تعداد شعب پرداخت و میزان رضایتمندی، یکی از شرکت‌ها را برای خرید بیمه بدنه خود انتخاب نمایید.
 • بعد از انتخاب و پرداخت آنلاین، بیمه‌نامه شما صادر شده و به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

یکی از مزایای خرید بیمه بدنه پژو 206 این است که شما در صورت مقصر بودن هم می‌توانید از شرکت بیمه خسارت دریافت کنید. همچنین می‌توانید هر گونه سوال یا ابهام خود را در رابطه با استعلام و خرید بیمه خودرو از کارشناسان بیمه دات کام پرسیده و بهترین بیمه بدنه را برای خودروی 206 خود خریداری نمایید.

تخفیفات عدم دریافت خسارت بیمه بدنه پژو 206 چگونه است؟

تخفیف عدم دریافت خسارت برای بیمه‌های بدنه در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت است و این تخفیفات از 25 درصد شروع شده و با تمدید بیمه بدنه خودروی خود در سال‌های آتی و در صورت نداشتن خسارت به 70 درصد هم می‌رسد.

آیا مدل و سال ساخت پژو 206 بر روی قیمت آن تاثیرگذار است؟

بله؛ چون مدل و سال ساخت 206 بر روی قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد، بر روی هزینه بیمه بدنه هم تاثیرگذار است. به طور مثال قیمت بیمه بدنه 206 تیپ 2 کمتر از قیمت بیمه بدنه 206 تیپ 5 است.

پوشش ایاب و ذهاب بیمه بدنه به چه معنا است؟

اگر بر اثر حادثه‌ای که تحت پوشش بیمه بدنه باشد ماشین شما در پارکینگ یا تعمیرگاه متوقف شود، شرکت بیمه هزینه ایاب و ذهاب روزانه شما را تا سقف مشخصی پرداخت می‌کند.

قیمت بیمه بدنه پژو 206 در سال 1402 چقدر است؟

هزینه خرید بیمه بدنه پژو 206 همانطور که می‌دانید با توجه به پوشش‌های انتخابی و مد نظر شما تعیین می‌شود. بنابراین قیمت بیمه بدنه 206 مثل بیمه شخص ثالث نیست که هزینه مشخصی داشته باشد و شما بر حسب پوشش‌های اضافه انتخابی، هزینه را پرداخت می‌کنید.