بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث تارا

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه شخص ثالث تارا

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث تارا

تارا یکی از جدیدترین محصولات گروه خودروسازی ایران خودرو است که به صورت بومی سازی شده وارد بازار شده است. ایران خودرو پلتفرم اختصاصی IKP1 را با ارتقای پلتفرم PF1 پژو سیتروئن برای خودروی تارا در نظر گرفته است. پیاده سازی این پلتفرم با الهام گیری از طراحی پژو 301، محصول جدید ایران خودرو را به ارمغان آورده است.

این خودرو با ورود به بازار، فروش خوبی را ثبت کرد که نشان از استقبال خوب مردم از این ماشین است. تارا علاوه بر ظاهر زیبا و آپشن‌های حرفه‌ای، مشخصات فنی خوبی هم دارد که موجب این محبوبیت می‌شود. برای آشنایی کامل با بیمه شخص ثالث تارا و اینکه چه خسارت‌هایی را تحت پوشش قرار می‌دهد، این راهنما را تا انتها بخوانید.

بیمه شخص ثالث تارا چیست؟

با اینکه خودروی تارا، خودرویی جدید و مدل روز است؛ اما خرید بیمه شخص ثالث تارا برای تمامی مالکان این مدل خودرو اجباری است. این بیمه‌نامه ماشین، خسارات جانی و مالی به اشخاص ثالث و خسارات جانی وارد به خود راننده مقصر K132 را جبران خواهد کرد. در صورتی که راننده خودروی تارا با خودرو یا فردی تصادف کند و باعث آسیب به او یا اموالش شود، با استفاده از این بیمه شخص ثالث خودرو می‌تواند، خسارت خود را جبران کند.

اشخاص ثالث در تصادف شامل راننده خودروی مقابل یا همان زیان دیده همراه با سرنشینان آن، راکب موتور و یک ترک‌نشین آن، همچنین سرنشینان خودروی مقصر (به تعداد مجاز در هر خودرو)، عابران پیاده و اموالشان است. پس باید گفت که اجباری بودن این بیمه‌نامه با توجه به خسارات جانی تصادفات ضروری بوده و در صورت نداشتن بیمه‌نامه، علاوه بر پرداخت خسارت از جیب، قانون هم با راننده متخلف برخورد جدی خواهد کرد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث تارا

پوشش‌های بیمه شخص ثالث K132 را می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 • خسارت‌های جانی شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو وارد شده از طرف خودروی تارا به افراد ثالث به تعداد مجاز
 • خسارات مالی از طرف تارا به اموال افراد آسیب دیده در تصادف
 • خسارت‌های جانی به راننده تارا در صورت مقصر بودن و تحت نام حوادث سرنشین

بیمه شخص ثالث تارا چه مواردی را پوشش نمی‌دهد؟

استثنائات بیمه شخص ثالث تارا شامل موارد زیر است:

 • خسارت واردشده به خودرو راننده K132
 • خسارت واردشده به وسایل خودروی راننده تارا
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور
 • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم

قیمت بیمه شخص ثالث تارا

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث تارا در همه‌ی مدل‌ها ثابت نیست. دلایل تفاوت قیمت بیمه مدل‌های مختلف این خودرو شامل موارد زیر است:

 • کاربری خودرو : بیمه گزار باید در صورت کاربری اتومبیل برای سازمان های دولتی یا تاکسی اینترنتی و غیره، حق بیمه بیشتری را بپردازد.
 • تعداد سیلندر یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث K132 است.
 • اگر راننده خودروی تارا در طول مدت بیمه‌نامه خود تصادف نکند و خسارتی را از شرکت بیمه‌گر برای جبران نگیرد، مشمول تخفیف عدم دریافت خسارت می‌شود. این تخفیف در هر سال در کاهش قیمت بیمه شخص ثالث، تأثیرگذار خواهد بود. میزان درصد برای هر سال 5 درصد و حداکثر تخفیف برای سال چهاردهم و برابر با 70 درصد است.
 • اگر به هر دلیلی راننده تارا اقدام به تمدید بیمه شخص ثالث خود حتی برای یک روز نکند، در هنگام تمدید باید جریمه دیرکرد را هم بپردازد. جریمه دیرکرد به صورت تقسیم میزان حق‌بیمه یک سال بدون تخفیف بر عدد 12 و ضرب در تعداد روزهای دیرکرد محاسبه خواهد شد.
 • پوشش مالی عامل دیگر تغییر قیمت بیمه شخص ثالث تارا است. از آنجا که مقدار حق‌بیمه شخص ثالث K132 بر اساس نرخ دیه انسان کامل در ماه حرام، اعلام می‌شود و قوه قضاییه هم نرخ دیه را هر سال به روزرسانی می‌کند، از این رو، مبلغ خسارت کم نخواهد بود. در سال 1402، میزان دیه اعلام شده در ماه حرام برابر با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و در ماه غیر حرام 900 میلیون تومان است. بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها، میزان حق بیمه و پوشش مالی را اعلام خواهد کرد. در سال 1402، حداقل و حداکثر پوشش مالی به ترتیب برابر با 300 و 600 میلیون تومان خواهد بود.

قیمت بیمه شخص ثالث تارا در سال 1402 در حالت پایه، برابر با 4 میلیون و 241 هزار تومان است که با انتخاب شرکت‌های مختلف و افزایش سقف تعهدات، این مبلغ قابلیت افزایش نیز دارد.

از کدام شرکت، بیمه شخص ثالث تارا خریداری کنیم؟

انتخاب شرکت بیمه‌گر یکی از مهم‌ترین مراحل خرید بیمه شخص ثالث تارا است. میزان رضایت، توانگری مالی، تعداد واحدهای دریافت خسارت، قیمت و میزان امتیاز از مهم‌ترین عواملی هستند که باید در انتخاب شرکت بیمه، برای خرید در نظر گرفت.

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث تارا از بیمه دات کام

با طی کردن مراحل زیر می‌توانید بیمه شخص ثالث K132 را در کمترین زمان ممکن از بیمه دات کام خریداری کنید:

1. وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث bimeh.com شوید.

2. مشخصات خودروی تارا از جمله نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت را مشخص کنید.

3. در صفحات بعد باید نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ پایان اعتبار و میزان تخفیف و خسارت تعیین کنید.

4. در صفحه بعد، می توانید شرکت‌های بیمه‌گر را با هم مقایسه و بهترین و متناسب‌ترین بیمه شخص ثالث تارا را انتخاب و خریداری کنید.

5. بعد از پرداخت حق‌بیمه، بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد.

خودروی تارا که به تازگی وارد بازار شده است به دلیل طراحی زیبا طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر شما هم یکی از دارندگان این خودروی جذاب هستید و قصد خرید بیمه ماشین دارید، می‌توانید برای دریافت مشاوره در مورد شرایط تمدید یا خرید بهترین و ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث تارا، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قیمت بیمه شخص ثالث تارا چند است؟

بیمه شخص ثالث تارا در سال 1402 از حدود 4 میلیون و 241 هزار تومان شروع شده که با توجه به سقف تعهدات مالی و شرکت بیمه‌گر، امکان افزایش این عدد وجود دارد.

پوشش جانی بیمه شخص ثالث تارا تا چند نفر است؟

بیمه شخص ثالث تارا تا سقف تعداد سرنشینان که برای خودروی سواری 4 نفر است، پوشش خسارات جانی را ارائه می‌دهد.

مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث تارا چیست؟

مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث تارا و تمامی خودروها، نرخ دیه سال است که توسط قوه قضاییه اعلام می‌شود.