بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث سمند

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه دات کام فرق میکنه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث سمند

سمند یکی از محصولات ایران خودرو است که با الهام گیری از پلتفرم پژو 405 طراحی و ساخته شده است. کیفیت ساخت این ماشین به نسبت سایر تولیدات داخلی در جایگاه خوبی قرار دارد اما در برابر نمونه‌های خارجی حرف چندانی برای گفتن ندارد. از دلایل محبوبیت سمند در بین طرفدارانش علاوه بر کابین جادار و راحت، سیستم تعلیق خوب آن است که در جاده‌های ناهموار ایران بسیار کارآمد است. خرید بیمه شخص ثالث سمند هم مانند سایر خودروها اجباری بوده و سرپیچی از این قانون تبعات بدی را به همراه خواهد داشت. مالک این خودرو با خرید بیمه شخص ثالث سمند می‌تواند خسارت مالی و جانی وارد شده را به اشخاص ثالث تحت پوشش قرار دهد.

بیمه شخص ثالث سمند چیست؟

بیمه شخص ثالث سمند خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث و همچنین خسارت جانی راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد. سمند خودروی محکمی است و به دلیل شتاب نسبتاً بالا، در تصادف با خودروهایی مانند پراید، خسارت زیادی به آن‌ها وارد می‌کند. مالک خودروی سمند برای جبران این خسارت‌ها، می‌تواند از بیمه شخص ثالث استفاده کند. لازم است این بیمه‌نامه اجباری هر سال در موعد مقرر تمدید شود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث سمند

در بیمه شخص ثالث این اتومبیل دو نوع خسارت تحت پوشش قرار می‌گیرد که شامل موارد زیر هستند:

 • خسارت‌های جانی:
 • آسیب‌های جانی شامل فوت، شکستگی، نقص عضو و همچنین هزینه‌های پزشکی است که به اشخاص ثالث در هر تصادف وارد می‌شود. شرکت بیمه‌گر متعهد است تا مبلغ خسارت را در قبال دریافت حق بیمه جبران نماید.

 • خسارت‌های مالی:
 • خسارت‌های مالی شامل آسیب‌هایی است که به خودروی شخص مقابل وارد می‌شود. بیمه‌گر متعهد خواهد شد تا مبلغ خسارت را بر اساس میزان و سقف پوشش انتخابی بیمه‌گزار پرداخت نماید.

همچنین بیمه شخص ثالث سمند، خسارت‌های جانی راننده مقصر را پوشش خواهد داد. دقت نمایید که خسارت‌های مادی به خودروی مقصر در پوشش این بیمه‌نامه قرار ندارند.

استثنائات پوشش‌های خسارت بیمه ثالث سمند

در بیمه شخص ثالث سمند، این خسارت‌ها تحت پوشش قرار نخواهند گرفت:

 • خسارت مربوط به خودرو و وسایل اتومبیل راننده مقصر
 • خسارت مربوط به انفجار هسته‌ای
 • خسارات مربوط به محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
 • خسارات مربوط به حوادث در خارج از کشور

محاسبه حق بیمه و قیمت بیمه شخص ثالث سمند

بیمه مرکزی مبنای قیمت بیمه شخص ثالث و میزان پوشش مالی آن را بر اساس نرخ دیه اعلام شده از طرف قوه قضاییه در ماه‌های حرام مشخص می‌کند. البته باید گفت که نرخ پایه این بیمه‌نامه بین شرکت‌های مختلف بیمه‌گر یکسان است؛ اما فاکتورهای زیر در تعیین قیمت نهایی بیمه شخص ثالث سمند اثر خواهند گذاشت:

 • نوع کاربری خودرو:
 • خودروی سمند از مدل‌هایی است که علاوه بر کاربری شخصی، برای کاربری‌های مختلف از جمله نظامی، تاکسی و آموزشی استفاده می‌شود. به دلیل اینکه در چنین کاربری‌هایی نرخ تصادف بالا است، از این رو قیمت بیمه ماشین سمند با کاربری‌های ذکر شده بیشتر است.

 • تعداد سیلندر:
 • تعداد سیلندر سمند هم عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت بیمه سمند است.

 • تخفیف عدم خسارت:
 • در صورتی که مالک سمند در طول اعتبار بیمه‌نامه خودروی خود تصادف نداشته باشد و از بیمه‌گر خسارتی دریافت نکند، می‌تواند در هنگام تمدید از مزایای تخفیفات عدم خسارت بهره ببرد. با بالارفتن تعداد سال های عدم خسارت، درصد تخفیف بیمه سمند هم افزایش پیدا خواهد کرد. مالک می‌تواند از این تخفیف تا سقف %۷۰ در سال چهاردهم تمدید بیمه‌نامه خود استفاده کند. البته در صورت دریافت خسارت، تخفیف‌های بیمه‌گزار به یکباره از بین نمی‌رود، بلکه به صورت پلکانی حذف خواهد شد.

 • میزان تعهد مالی:
 • بیمه مرکزی حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را در سال 1402 به ترتیب 30 و 600 میلیون تومان مشخص کرده است. در صورت تمایل بیمه‌گزار به برخورداری از پوشش مالی بیشتر، می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافه، از آن بهره‌‌مند شود.

 • جریمه دیرکرد:
 • اگر بیمه‌نامه در موعد مقرر خود تمدید نشود، مشمول جریمه دیرکرد خواهد شد. این جریمه به صورت روزشمار محاسبه شده و بر حق بیمه نهایی بیمه ثالث افزوده می‌شود.

برای یک خودروی سمند با کاربری شخصی، قیمت بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰2 برابر 4 میلیون و 241 هزار تومان است. برای کاربری تاکسی درون شهری نیز این عدد به 5 میلیون و 514 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. البته، این قیمت بیمه ماشین سمند در حالت پایه است و با تغییر سقف پوشش یا شرکت بیمه، شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

استعلام، تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث سمند از بیمه دات کام

برای استعلام، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث سمند، بعد از ورود به صفحه خرید این بیمه‌نامه در سامانه فروش آنلاین بیمه دات کام، مراحل زیر را طی نمایید:

1. در ابتدا مشخصات خودروی سمند خود را به طور کامل وارد کنید.

2. بعد از وارد کردن مشخصات بیمه‌نامه قبلی، از فهرست شرکت‌های نشان داده شده، بیمه‌گر مورد نظر خود را انتخاب و بعد به صورت آنلاین حق بیمه را پرداخت کنید. عوامل انتخاب شرکت بیمه‌گر شامل سطح توانگری، تعداد مراکز پرداخت خسارت، پوشش‌های مالی، رتبه رضایتمندی و سهم از بازار هستند.

3. بعد از انتخاب و پرداخت مبلغ حق بیمه، بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی سمند شما صادر و به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

محاسبه بیمه شخص ثالث فرمول خاصی دارد؛ اگر می‌خواهید بدانید بیمه شخص ثالث سمند را به چه قیمتی و از کجا می‌توانید تهیه کنید، کافی است به این صفحه استعلام قیمت بیمه شخص ثالث سمند مراجعه کنید. کارشناسان بیمه دات کام برای پاسخ به سؤالات و راهنمایی کامل در خصوص خرید بهترین بیمه ثالث با شما همراه هستند. شما در هر مرحله خرید می‌توانید با این کارشناسان تماس گرفته و از اطلاعات تخصصی بیمه‌ای آنان برخوردار گردید.

قیمت بیمه شخص ثالث سمند در سال 1402 چقدر است؟

هر خودرو شرایط مربوط به خود را دارد؛ اما برای سمند با کاربری شخصی، هزینه بیمه شخص ثالث در سال 1402، نزدیک به 4 میلیون و 241 هزار تومان است.

بیمه شخص ثالث سمند دیه چند نفر را پرداخت می‌کند؟

شرکت بیمه دیه را به تعداد سرنشینان این خودرو که 4 نفر است پرداخت می‌کند.

در خسارات مالی، سقف تعهدات بیمه‌گر چقدر است؟

سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث سمند در سال 1402، بین 30 الی 600 میلیون تومان قابل تغییر است.