بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پژو 207

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه دات کام فرق میکنه

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث پژو 207

بعد از عرضه پژو 207 در سال 95، این خودرو خیلی زود جزو محبوب‌ترین خودروها قرار گرفت. این خودرو با نمونه‌ی جهانی خود تفاوت‌هایی دارد اما شرکت ایران خودرو تصمیم به ایجاد تولید با ایجاد این تغییرها گرفت. از آنجا که به همراه داشتن بیمه شخص ثالث 207 برای تمام دارندگان این خودرو اجباری است، در این متن می‌خواهیم در مورد انواع پوشش‌ها، عوامل مؤثر بر قیمت و سایر خصوصیات این بیمه‌نامه صحبت کنیم؛ همراه ما باشید.

پژو 207 کیفیت ساخت خوبی دارد و به نسبت سایر محصولات ایران خودرو مصرف سوخت کمی دارد. ظاهر زیبا و جذاب هم از دیگر مزیت‌های این ماشین است. اما پژو 207 معایب کمی هم ندارد؛ کیفیت غربیلک فرمان در این محصول مناسب نبوده و در پیچ‌های تند خیلی خوب عمل نمی‌کند. به علاوه، قیمت قطعات یدکی این محصول هم به نسبت گران است. اما شتاب این خودرو در مقابل سایر ماشین‌های ایرانی بالا است که جذابیت زیادی برای طرفداران سرعت دارد؛ البته همین موضوع احتمال تصادفات را بیشتر می‌کند. در هر صورت اگر بیمه شخص ثالث 207 خوبی تهیه کرده باشید، دیگر نگران خسارت سایر ماشین‌ها نخواهید بود.

بیمه شخص ثالث پژو 207 چیست؟

بیمه شخص ثالث پژو 207 خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. این بیمه‌نامه خودرویی اجباری بوده و تمامی مالکان خودروی پژو 207 باید داشته باشند. راننده در صورت همراه نداشتن بیمه شخص ثالث ، توسط پلیس جریمه شده و خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو 207 چیست؟

اشخاص ثالث در این بیمه‌نامه شامل سرنشینان خودروی مقصر (پژو 207)، راننده و سرنشین خودروی زیان دیده، عابران، راکب و ترک‌نشین موتور مقابل هستند. همچنین خسارت‌های جانی هم شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو هستند. علاوه بر این هزینه‌های پزشکی هم تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو 207 شامل موارد زیر هستند:

  • خسارت‌های جانی وارد شده به افراد ثالث
  • خسارت‌های مالی وارد شده به خودرو و اموال شخص ثالث
  • خسارت جانی وارد شده به راننده مقصر (این پوشش را حوادث راننده می‌گویند؛ از آنجا که در تصادف راننده مقصر هم آسیب می‌بیند، غرامت فوت، نقص عضو یا از کار افتادگی به او یا خانواده‌اش پرداخت خواهد شد.)

موارد زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث پژو 207 نیستند:

  • خسارت وارد شده به بدنه‌ی خود 207
  • خسارات وارد شده به وسایل خودروی پژو 207
  • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
  • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
  • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث پژو 207

برای تعیین دقیق قیمت بیمه ۲۰۷ باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. هر یک از موارد زیر تا درصدی بر قیمت تأثیرگذار خواهند بود :

کاربری خودرو

جهت استفاده از خودرو برای کاربری غیرشخصی باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کرد. یعنی قیمت بیمه ۲۰۷ که کاربری تاکسی اینترنتی دارد، به دلیل احتمال تصادف بالا بیشتر است.

مدل و تعداد سیلندر

مدل و تعداد سیلندر دو عامل دیگر تعیین کننده بر قیمت بیمه شخص ثالث پژو 207 هستند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

در صورتی که مالک خودروی پژو 207 تا پایان تاریخ سررسید بیمه‌نامه خود اقدام به تمدید آن نکند، مشمول جریمه دیرکرد خواهد شد. جریمه دیرکرد به صورت روزانه است و به این صورت محاسبه می‌شود: تقسیم حق بیمه بدون تخفیف بر تعداد روزهای سال ضربدر تعداد روزهای جریمه دیرکرد. هرچه راننده دیرتر اقدام به تمدید کند، جریمه دیرکرد پژو 207 بیشتر خواهد شد. همچنین اینکه راننده پژو 207 در این مدت زمان، در صورت داشتن تصادف، هیچ خسارتی را نمی‌تواند از شرکت بیمه‌گر خود دریافت کند.

میزان پوشش مالی

حق بیمه بر اساس نرخ دیه انسان کامل در ماه حرام هر سال مشخص می‌شود. البته مقدار دیه را قوه قضاییه اعلام می‌کند و سپس بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر خودروها، حداقل و حداکثر پوشش مالی را مشخص خواهد کرد. از آنجا که نرخ دیه در سال 1402 در ماه حرام برابر با 1 میلیارد و 200 میلیون است، حداقل و حداکثر پوشش برابر با 30 و 600 میلیون تومان شده‌ در نظر گرفته می‌شود. البته حداقل میزان پوشش در همه شرکت‌ها یکسان است و هیچ شرکتی کمتر از آن را نمی‌تواند ارائه کند؛ اما فقط بعضی شرکت‌ها هستند که حداکثر پوشش مالی را ارائه می‌دهند.

تخفیف عدم دریافت خسارت

در صورتی که بیمه‌گزار از شرکت بیمه‌گر در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه خودروی خود خسارتی را دریافت نکند، در هنگام تمدید، می‌تواند از مزیت تخفیف عدم دریافت خسارت استفاده کند. میزان تخفیف به ازای هر سالی که می‌گذرد، مقدار 5% افزایش خواهد داشت. درصد تخفیف برای سال‌های اول و چهاردهم، به ترتیب برابر با 5 و 70 درصد است.

برخلاف تصور بعضی افراد، ارزش خودرو بر قیمت بیمه 207 تأثیر ندارد؛ مثلاً قیمت ۲۰۷ مدل ۹۹، به نسبت قیمت ۲۰۷ مدل ۹۰ بیشتر است اما تفاوتی در هزینه پایه بیمه ثالث آنها وجود ندارد.

از کدام شرکت بیمه‌گر، بیمه شخص ثالث خودروی پژو 207 را خرید کنیم؟

به دلیل گران بودن قیمت پژو 207 انتخاب شرکت اهمیت زیادی دارد. از این رو شرکت بیمه‌گری باید انتخاب شود که سطح توانگری بالاتری داشته باشد. البته دیگر عوامل شامل میزان رضایت، تعداد مراکز دریافت خسارت و قیمت است.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو 207 از بیمه دات کام

برای استعلام، مقایسه، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث Peugeot 207 می‌توانید از طریق سایت بیمه دات کام اقدام کنید. برای خرید طی کردن مراحل زیر نیاز است:

1. در ابتدا نیاز است تا وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث در سایت bimeh.com شوید.

2. سپس مشخصات خودرو پژو 207 از جمله نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت را وارد کنید.

3. سپس نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی، تاریخ پایان اعتبار، میزان تخفیف و خسارت نیاز است که به طور کامل مشخص شوند.

4. در ادامه، فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر برای شما نمایش داده خواهد شد. به راحتی می‌توانید شرکت‌ها را با هم مقایسه کرده، بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

5. بعد حق بیمه خود را پرداخت کنید تا بیمه‌نامه شما صادر شود.

پژو 207 از سری خودروهایی در ایران است که برخلاف قیمت بالا، توانسته فروش خوبی را به دست بیاورد. به طوری که شما در خیابان به راحتی می‌توانید حداقل یک پژو 207 را مشاهده کنید. از طرفی هرچه تعداد خودرویی بیشتر شود، احتمال تصادف آن هم افزایش خواهد داشت. در چنین موقعیتی بحث جبران هزینه‌ها مطرح می‌شود که با خرید بیمه شخص ثالث می‌توان خسارت افراد زیان دیده را جبران کرد. برای مشاوره در خرید بهترین بیمه شخص ثالث پژو 207 می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قیمت بیمه شخص ثالث 207 بر چه اساس تعیین می‌شود؟

تعیین نرخ بیمه ثالث 207 به عوامل مختلفی نظیر کاربری خودرو، سقف پوشش مالی، جریمه دیرکرد و تخفیف عدم خسارت بستگی دارد.

آیا بیمه شخص ثالث 207 خسارت راننده مقصر را هم جبران می‌کند؟

خیر؛ بیمه شخص ثالث فقط برای اشخاص ثالث در تصادف است و خسارت خودروی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. اما اگر راننده آسیب جانی دیده باشد، می‌تواند به کمک پوشش حوادث راننده، هزینه‌های درمان خود را جبران کند.

سقف جبران خسارت در بیمه شخص ثالث 207 چقدر است؟

برای خسارات جانی به صورت ثابت، سقف خسارت برابر با دیه انسان کامل در ماه حرام در نظر گرفته شده است. در خسارت‌های مالی نیز سقف پوشش بیمه ثالث 207 بین 30 الی 600 میلیون تومان متغیر است که بیمه‌گزار با اختیار خودش آن را انتخاب می‌کند.