بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث جک اس 5

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه شخص ثالث جک اس 5

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث جک اس 5

کراس اور زیبای جک s5 یکی از خودروهای چینی پرطرفدار در کشور ما است که در سال 93 واردات آن آغاز شد. تهیه کردن بیمه شخص ثالث جک اس 5 که یک خودروی خارجی است، اهمیت بالایی دارد؛ چونکه به نسبت بدنه مستحکمی دارد که امکان آسیب رساندن به ماشین‌های دیگر را افزایش می‌دهد. در این متن قصد داریم در مورد بیمه جک s5، پوشش‌ها، قیمت و استثنائات آن صحبت کنیم.

جک اس ۵ اتوماتیک و 6 دنده است؛ این محصول با حجم موتور 1.5 لیتر قدرت 171 اسب بخار و حداکثر سرعت 190 کیلیومتر در ساعت را تولید می‌کنند. صندلی برقی 6 حالته، سیستم تهویه، آینه بغل برقی و سانروف از سایر ویژگی های این خودروی پر طرفدار است. مزیت دیگر، تعداد ایربگ جک s5 است که با 4 ایربگ در حفظ جان سرنشینان کمک زیادی خواهد کرد در ادامه در مورد بیمه شخص ثالث جک اس 5 صحبت می‌کنیم.

بیمه شخص ثالث جک اس 5 چیست؟

بیمه‌نامه شخص ثالث JAC S5 خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را جبران می‌کند. در تصادف جک اس 5 با دیگر خودروها، امکان آسیب به اشخاص ثالث نظیر راننده و سرنشینان خودروی مقابل، راکب موتور و ترک نشین آن، عابران و سرنشینان خودروی JAC S5 وجود دارد. البته در خودروی جک اس 5 به دلیل داشتن 4 ایربگ، احتمال آسیب به سرنشینان آن کمتر خواهد بود؛ اما به دلیل بدنه محکم که از جنس فولادی است، آسیب زیادی به دیگر خودروها وارد می‌شود. به همین دلیل داشتن بیمه شخص ثالث برای جبران خسارات وارده ضروری است.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث جک اس 5

خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث جک اس 5 شامل موارد زیر هستند:

  • خسارت‌های جانی که به افراد ثالث در تصادف وارد می‌شود. این آسیب‌ها شامل فوت، از کار افتادگی، شکستگی و نقص عضو است. همچنین هزینه‌های پزشکی را هم در برمی‌گیرد.
  • خسارت‌های مالی که به خودرو و اموال افراد مقابل در تصادف وارد می‌شود.
  • خسارت‌های جانی که به راننده Jac S5 وارد می‌شود. به این نوع پوشش، حوادث سرنشین می‌گویند که فقط مخصوص راننده مقصر است. به هر حال در تصادفات شدید، احتمال آسیب به راننده هم زیاد خواهد بود. در این حالت غرامت فوت، نقص عضو یا از کار افتادگی به او یا خانواده‌اش پرداخت خواهد شد.

البته موارد زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث JAC S5 نیستند:

  • خسارت وارد شده به خودرو راننده مقصر
  • خسارات وارد شده به وسایل خودروی راننده مقصر
  • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
  • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
  • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث جک s5

مؤلفه‌های مختلفی بر قیمت بیمه شخص ثالث جک اس 5 تأثیرگذار هستند. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

کاربری خودرو

در صورتی که از خودروی JAC S5 برای کاربری غیر از شخصی مانند تاکسی یا خودروی دولتی استفاده شود، به دلیل بالا بودن نرخ آمار تصادف در این نوع کاربری، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری را بپردازد.

تعداد سیلندر و مدل خودرو

این دو عامل هم از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث هستند.

جریمه دیرکرد

در صورتی که مالک خودرو به دلایل مختلفی فراموش کند که بیمه‌نامه خود را در موعد مقرر تمدید کند، باید در هنگام تمدید، جریمه دیرکرد را هم بپردازد. مبلغ جریمه دیرکرد به صورت روزانه و بر اساس این فرمول محاسبه می‌شود: تقسیم حق بیمه کامل بدون تخفیف بر تعداد روزهای سال و سپس ضرب در تعداد روزهای دیرکرد. مالک ماشین جک s5 باید این مورد را در نظر داشته باشد که در صورت تصادف در هنگام زمان تمدید نکردن بیمه، شرکت بیمه‌گر خسارتی را پرداخت نخواهد کرد.

میزان پوشش مالی

مقدار حق بیمه شخص ثالث بر اساس میزان دیه تعیین شده در آن سال توسط قوه قضاییه محاسبه می‌شود. در سال 1402، میزان دیه ماه حرام برابر با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام شده است. مقدار حداقل و حداکثر پوشش مالی در سال 1402 نیز به ترتیب برابر با 30 و 600 میلیون تومان است. تمامی شرکت‌ها باید حداقل مقدار را پوشش دهند اما محدودیتی در حداکثر وجود ندارد. تنها بعضی از شرکت‌ها حداکثر پوشش را ارائه می‌دهند. مالک JAC S5 می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، میزان پوشش مالی خود را افزایش دهد.

تخفیف عدم دریافت خسارت

در صورتی که بیمه‌گزار از شرکت بیمه‌گر خود در طول مدت بیمه‌نامه مبلغی بابت خسارت دریافت نکند، در هنگام تمدید مشمول دریافت تخفیف خواهد شد. میزان تخفیف به ازای هر سال که بگذرد، افزایش 5 درصدی خواهد داشت. میزان تخفیف در سال اول و چهاردهم به ترتیب برابر با 5 و 70 درصد است. در صورت استفاده از بیمه، تخفیف‌ها به یکباره از بین نخواهد رفت؛ بلکه به صورت پلکانی کم خواهد شد.

در مواردی که ذکر شد دیدید که قیمت جک s5 تأثیری روی هزینه بیمه شخص ثالث ندارد؛ مثلاً قیمت ماشین جک مدل ۹۵ پایین‌تر از قیمت جک s5 صفر 1402 است اما قیمت پایه بیمه شخص ثالث برای هردو یکسان است.

کدام شرکت بیمه‌گر برای خرید بیمه شخص ثالث S5 انتخاب شود؟

مالک خودروی جک اس 5 برای انتخاب شرکت بیمه‌گر بهتر است که چند عامل توانگری، میزان رضایت، تعداد مراکز دریافت خسارت و قیمت را در نظر بگیرد. البته بهتر است که اولویت اول در انتخاب، سطح توانگری و تعداد مراکز دریافت خسارت باشد. با توجه به تعداد استفاده محدود این مدل خودرو، توصیه می‌شود تا از شرکتی بیمه شخص ثالث JAC S5 خریداری شود که بیشترین مراکز دریافت خسارت را داشته باشد.

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث جک اس 5 از بیمه دات کام

برای استعلام، مقایسه، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث جک اس 5 می‌توانید از طریق بیمه دات کام اقدام کنید. در بیمه دات کام امکان مقایسه شرکت‌ها وجود دارد تا شما بتوانید بهترین بیمه شخص ثالث JAC S5 را انتخاب و بعد خریداری کنید. مراحل خرید به صورت زیر است:

1. ابتدا وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث خودروی خود شوید.

2. سپس نیاز است تا مشخصات JAC S5 را وارد کنید کنید. این مشخصات شامل نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت است.

3. سپس نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی، تاریخ پایان اعتبار، میزان تخفیف و خسارت را وارد کنید.

4. از بین شرکت‌های بیمه‌گر، مناسب‌ترین شرکت را انتخاب کنید.

5. بعد از پرداخت حق بیمه، بیمه‌نامه‌ شخص ثالث JACK S5 صادر خواهد شد.

جك اس ٥ نوعی کراس اوور چینی است که در ایران برای اولین بار در سال 1393 مونتاژ شد. هرچقدر ایمنی این خودرو بالا باشد، باز هم داشتن بیمه شخص ثالث جک اس 5 ضروری است. به دلیل داشتن بدنه محکم، آسیبی که از سمت این خودرو به بقیه وارد می‌شود، زیاد خواهد بود.

در این موقعیت بیمه شخص ثالثJAC S5 به کمک راننده آمده تا او بتواند خسارات وارد شده به دیگران را جبران کند. برای خرید بهتر و دریافت مشاوره، کارشناسان بیمه دات کام در خدمت شما هستند.

قیمت بیمه شخص ثالث جک s5 چقدر است؟

عواملی نظیر نوع کاربری، تخفیف عدم خسارت، میران پوشش انتخابی و جریمه دیرکرد بر مبلغ بیمه جک اس فایو تأثیرگذار است.

بهترین بیمه خودرو جک s5 برای کدام شرکت است؟

بهترین بیمه همیشه بر اساس نیاز بیمه‌گزار تعیین می‌شود؛ شما باید با توجه به پوشش‌ها، قیمت، توانگری مالی، کیفیت پرداخت خسارت، تعداد شعب و... شرکت بیمه مناسب خود را انتخاب کنید.

سقف پوشش مالی برای بیمه شخص ثالث جك اس ٥ چقدر است؟

سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث، برابر نصف دیه در ماه حرام است.