بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث جیلی (Geely)

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث جیلی

مدتی است که خودروهای چینی به دلیل قیمت مقرون به صرفه ای که دارند، بسیار پر فروش شده اند. جیلی یکی از این برند ها است که در ایران با استقبال فراوان جوانان روبه رو شده است. در حال حاضر مدل‌های جیلی EC7، جیلی EC7-RV، جیلی امگرند X7، جیلی GC6 و جیلی GC6 اکسلنت در بازار ایران حضور دارند. جیلی EC7-RV پر فروش ترین مدل این شرکت خودروسازی در ایران است. همیشه امکان بروز حوادث و تصادف در رانندگی وجود دارد. اگر شما بیمه شخص ثالث جیلی را خریداری کرده باشید، در صورتی که به شخص ثالثی آسیب بزنید، شرکت بیمه‌گر موظف به جبران آن است.

بیمه شخص ثالث جیلی چیست؟

بیمه شخص ثالث جیلی، بیمه‌نامه‌ اجباری برای این خودرو است که آسیب‌های جانی و مالی وارد شده به افراد ثالث را پوشش می‌دهد. افراد ثالث شامل راننده و سرنشینان خودروی روبرو و همچنین سرنشینان خودروی مقصر است. همچنین خسارت جانی به راننده مقصر هم با خرید بیمه شخص ثالث تحت پوشش قرار خواهد گرفت. بیمه‌گر در این نوع بیمه‌نامه تعهدی در قبال پرداخت خسارت‌های مالی وارد شده به خودروی راننده مقصر را ندارد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث جیلی

پوشش‌های بیمه شخص ثالث جیلی به سه دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • پوشش خسارت‌های جانی که از طرف راننده مقصر به افراد ثالث وارد می‌شود. خسارت‌های جانی شامل ازکارافتادگی، فوت، شکستگی و همچنین پرداخت هزینه‌های پزشکی است. راننده و سرنشینان خودروی مقابل و همچنین خودروی خود راننده مقصر هم جزو افراد ثالث محسوب می‌شوند.
 • پوشش خسارت‌های مالی به خودروی فرد ثالث
 • پوشش خسارت جانی که به خود راننده مقصر

استثنائات بیمه شخص ثالث جیلی

در هنگام خرید بیمه ثالث ، موارد زیر تحت پوشش این بیمه خودروی جیلی قرار نمی‌گیرد:

 • خسارات واردشده به خودرو راننده مقصر
 • آسیب‌های ناشی از حوادث در خارج از کشور
 • آسیب‌های به وسایل خودروی راننده مقصر
 • آسیب‌های ناشی از انفجارهسته‌ای
 • آسیب‌های ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم

محاسبه حق بیمه و قیمت بیمه شخص ثالث جیلی

بیمه مرکزی قیمت پایه بیمه‌نامه‌های شخص ثالث را هر سال بر مبنای نرخ دیه‌ کامل انسان در ماه حرام و تعداد سیلندر خودرو تعیین می‌‌کند. قوه قضاییه آخر هر سال، نرخ دیه انسان کامل را در سال بعد برای ماه‌های حرام و غیرحرام مشخص می‌کند که معادل 2.5 درصد دیه ماه های حرام می باشد. نرخ پایه بیمه ثالث در بین تمامی خودروهای جیلی یکسان است.

عوامل زیر در تعیین دقیق میزان حق بیمه شخص ثالث جیلی تأثیرگذار است:

سقف تعهد مالی بیمه شخص ثالث

بیمه مرکزی هر سال حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه ثالث را مشخص می‌کند. هر بیمه‌گزاری می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری را تا سقف معین دریافت کند. حداقل و حداکثر پوشش مالی در سال ١٤٠2 برابر با 30 و 600 میلیون تومان است.

کاربری خودرو

خودروهای جیلی بیشتر برای کاربری شخصی استفاده می‌شوند؛ اما اگر کسی از این خودرو به عنوان مسافرکشی (اینترنتی) یا آژانس استفاده می‌کند، به دلیل اینکه بیشتر از بقیه در معرض تصادف قرار دارد، باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند.

تعداد سیلندر

تعداد سیلندرخودروی جیلی هم یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت بیمه شخص ثالث است.

تخفیف عدم خسارت

در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت بیمه‌نامه خود (یک ساله) خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکند، در هنگام تمدید برای او تخفیف در نظر گرفته خواهد شد. حداقل درصد تخفیف برای یک سال %۵ است. میزان تخفیف به ازای تعداد سال‌های دریافت نکردن خسارت افزایش پیدا خواهد کرد. حداکثر درصدی که بیمه‌گزارمی‌تواند تخفیف دریافت کند، %۷۰ در سال چهاردهم تمدید بیمه ثالث است.

جریمه دیرکرد

از آنجا که بیمه شخص ثالث اجباری بوده، در صورت تمدید نکردن آن تا قبل از تاریخ اعتبار، بیمه‌گزار باید علاوه بر قیمت اصلی، جریمه‌ای را هم پرداخت کند.

استعلام، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث جیلی از بیمه دات کام

بهترین زمان برای تمدید بیمه شخص ثالث جیلی، یک هفته مانده به تاریخ پایان بیمه‌نامه است. وقت با ارزش‌ترین دارایی انسان است. اگر قرار باشد هر بار برای تمدید بیمه شخص ثالث خود به دفاتر بیمه مراجعه کنید قطعاً زمان زیادی از شما گرفته می‌شود. در این حالت، بهترین راه خرید بیمه شخص ثالث جیلی به کارگیری روش‌های آنلاین است. سامانه بیمه دات کام ارائه دهنده انواع بیمه‌نامه برای کاربری‌های مختلف است و شما می‌توانید برای خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث خود از آن استفاده کنید.

مراحل خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودروی جیلی از بیمه دات کام به شرح زیر است:

1. بعد از وارد کردن مشخصات اتومبیل جیلی و تعیین پوشش‌های مالی مدنظر تا سقف پوشش معین، فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر به شما نمایش داده خواهد شد.

2. برای بررسی و مقایسه و نیاز خود، بهترین شرکت بیمه‌گر را انتخاب کنید. در هنگام انتخاب شرکت بیمه‌گر، لازم است تا موارد زیر در نظر گرفته شوند:

 • سطح توانگری
 • تعداد مراکز پرداخت خسارت
 • پوشش‌های مالی
 • رتبه رضایتمندی
 • سهم از بازار

3. با پرداخت حق بیمه، بیمه‌نامه خودروی جیلی شما در سریع‌ترین زمان ممکن صادر و ارسال خواهد شد.

مراحل استعلام و خرید بیمه شخص ثالث جیلی را مطرح کردیم، اما درصورتی که احساس کردید به مشاوره نیاز دارید یا سوالی ذهنتان را درگیر کرده است، حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید. تیم پشتیبانی بیمه دات کام در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در خدمت بیمه‌گزاران است.

قیمت بیمه شخص ثالث جیلی در سال 1402 چقدر است؟

در حالت پایه، بیمه شخص ثالث تمام مدل‌های جیلی 4 سیلندر با هم برابر بوده و از حدود قیمت 4 میلیون و 241 هزار تومان شروع می‌شود. برای خودروهایی که بیشتر از 4 سیلندر دارند، حق بیمه ثالث با حداقل پوشش مالی برابر 4 میلیون و 747 هزار تومان خواهد بود.

پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث جیلی چیست؟

این پوشش هزینه‌های درمان راننده‌ی مقصر را جبران می‌کند.

سقف تعهد بیمه شخص ثالث جیلی چقدر است؟

سقف تعهدات بیمه شخص ثالث در سال 1402 برای تمام مدل‌های جیلی بین 30 الی 600 میلیون تومان بوده و بیمه‌گزار با تشخیص خود آن را انتخاب می‌کند.