08 بهمن 1401

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1401)

الزام و ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت و بالاتر رفتن هزینه حق بیمه آن در اثر افزایش چشمگیر مبلغ دیه و محدود شدن قدرت خرید مشتریان از طرف دیگر سبب شده‌است که سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام در جستجوی راه حل بهینه ای برای مشتریان خود باشند. در نهایت این تلاش به ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی و بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت شده‌است. حال برای انتخاب از بین این دو راهکار خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بخریم؟

بیمه اقساطی یا شرایطی شخص ثالث به افراد کمک می‌کند، حق بیمه شخص ثالث خودروی خود را به دفعات و در فاصله زمانی معین و برنامه‌ریزی شده بپردازند. بیمه قسطی کاهش فشار مالی بیمه شدگان را در پی دارد. اما آیا بیمه شخص ثالث اقساطی بدون چک هم وجود دارد؟ با ما همراه باشید.

شرایط و کیفیت بیمه ثالث نقدی و اقساطی با هم فرقی ندارند، بلکه تفاوت فقط به نحوه پرداخت حق بیمه در مرحله خرید بیمه‌نامه مربوط است.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید هزینه بیمه را طی چند مرحله پرداخت کنید.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید، حق بیمه را در چند مرحله، پرداخت نمایید.

برای صدور بیمه نامه قسطی شخص ثالث، باید چک از طرف بیمه‌شدگان به شرکت بیمه گر تحویل شود. اصولا ۵۰درصد مبلغ بیمه نامه به صورت نقدی و بقیه آن به صورت چک دریافت خواهد شد.
اعتبار بیمه شخص ثالث اقساطی ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ اولیه به عنوان پیش پرداخت و صدور چک های مربوطه(تعداد چک ها به شرکت بیمه گر بستگی دارد) در سررسیدهای معین آغاز می گردد.

بیمه شخص ثالث اقساطی یا بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

همان‌طور که می‌دانید، امکان صدور بیمه شخص ثالث کوتاه مدت به صورت دو، سه ،چهار ، شش و نه ماهه وجود دارد. خرید کدام یک از بیمه های شخص ثالث اقساطی یا کوتاه مدت مقرون به صرفه و اقتصادی است؟
هزینه بیمه ثالث کوتاه مدت با اعتبار آن تناسب ندارد. به عنوان مثال می‌توان گفت قیمت بیمه شخص ثالث کوتاه مدت سه ماهه از یک چهارم بیمه شخص ثالث یک ساله بیشتر است. حق بیمه دریافتی کوتاه مدت نسبت بیمه نامه شخص ثالث یک ساله در حدود ۱۸% بیشتر است. به علاوه هزینه بیمه شخص ثالث نقدی و اقساطی تقریبا برابر است و این مزیت بیمه شخص ثالث قسطی نسبت به بیمه شخص ثالث کوتاه مدت در ارزان‌تر بودن آن نمایان می شود.

بهتر است بدانیم که بیمه نامه شخص ثالث اقساطی بدون سود و بدون کارمزد صادر می شود و صدور آن نیازی به ضامن ندارد.

ضمنا مزیت دوم این است که در صورت خرید قسطی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت سال های قبل نیز مدنظر قرار می گیرد ولی اگر بیمه شخص ثالث کوتاه مدت بخرید، تنها در صورتی به شما تخفیف بیمه‌ای تعلق می‌گیرد که مجموعه بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت شما به دوازده ماه برسد.

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه ثالث قسطی آسیا، البرز، ایران، پاسارگاد

برای خرید اقساطی بیمه شخص ثالث می‌توانید در سایت بیمه دات کام از بیمه‌های شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌گر، بیمه مورد نظر خود را علاوه برنقدی به صورت قسطی نیز تهیه کنید:

 • بیمه شخص ثالث پارسیان
 • بیمه‌نامه شخص ثالث آسیا
 • بیمه ثالث پاسارگاد
 • بیمه شخص ثالث ایران (برای دانستن چگونگی محاسبه بیمه ثالث شرکت ایران، این مقاله را مطالعه کنید.)

ذکر این نوید نیز جالب توجه به نظر می‌رسد که تعداد شرکت‌های بیمه‌گر ارائه دهنده بیمه شخص ثالث قسطی در سایت بیمه دات کام در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بدون چک امکان پذیر هست؟

قبل از صدور چک، کپی یا عکس آن را برای کارشناس بیمه دات کام ارسال کنید و منتظر تایید و هماهنگی او باشید. در زمان تحویل بیمه نامه، چک باید آماده و دارای نشان صیاد باشد.

تذکر : سامانه صیاد با یکپارچه سازی درخواست‌های صدور دسته چک‌های مشتریان، اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضا را مقدور ساخته‌است تا از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بد سابقه جلوگیری کند. همچنین با اختصاص شناسه منحصر به فرد به هر برگ چک در این سامانه، استعلام و پیگیری وضعیت چک ساده شده‌است و افزایش اعتبار دسته چک در تبادلات مالی را در پی دارد.

در حال حاضر، امکان خرید بیمه اقساطی شخص ثالث فقط در تهران امکان پذیر است.

چگونه از سایت بیمه دات کام، بیمه قسطی شخص ثالث بخریم؟

۱) به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث در سایت بیمه دات کام از طریق لینک زیر وارد شوید:

https://bimeh.com/thirdparty

 

۲) با ورود اطلاعات مربوط به خودرویتان در کادرهای مدنظر و کلیک روی دکمه استعلام،سامانه بیمه دات کام شرکت های مختلف بیمه گر را با شرایط مختلف بیمه ای از جمله شرایط بیمه اقساطی شخص ثالث به شما نشان خواهد داد.

۳) با انتخاب گزینه خرید اقساطی ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه‌گر، به صفحه تایید انتخاب هدایت خواهید شد. در آن صفحه اطلاعات ورودی خودروی شما و شرایط خرید بیمه قسطی شخص ثالث نمایش داده می‌شود.

 

۴) در صورت تایید، به صفحه ورود یا ثبت نام در سایت و سپس صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

 

پس از طی مراحل مذکور و پرداخت حق بیمه، کارشناس بیمه، بیمه‌نامه را درب منزل و بدون  هزینه تحویل خواهد داد. شما می توانید چک های مربوطه را با توجه به نکات مذکور به ایشان برگردانید. اگر به دنبال راهکارهایی برای خرید بهترین بیمه ثالث هستید، این مقاله را بخوانید.

کاربری خودرو بر قیمت بیمه ثالث تاثیر دارد

کاربری خودرو از عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیمه بیمه شخص ثالث است.

زمان تمدید بیمه

طبق قانون، بیمه‌نامه از ساعت صفر شروع بیمه‌نامه تا ساعت 24 تاریخ انقضا دارد و برای تمدید بیمه‌نامه باید قبل از اتمام آن بیمه قسطی و بیمه نقدی را خریداری کرد.

همانطور که می‌دانید بعد از ساعات اداری و پایان روز کاری، تهیه و خرید بیمه‌نامه امکان پذیر نیست. اگر خرید بیمه خود را به صورت حضوری انجام می‌دهید باید تاریخ دقیق اتمام بیمه‌نامه خود را به خاطر داشته باشید و حداقل یک روز زودتر به تهیه آن اقدام کنید.
اما اگر خرید بیمه قسطی و نقدی را به صورت آنلاین و از وب سایت‌های معتبر تهیه می‌کنید، نگرانی بابت تمدید بیمه‌نامه خود ندارید. کافی است با مقایسه و بررسی از سایت بیمه دات کام بهترین بیمه‌نامه را تهیه کنید. این مجموعه به صورت 24 ساعته و در طول هفته پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. کافی است با کارشناس‌ها و متخصص‌های بیمه‌ای ارتباط و تماس تلفنی برقرار کنید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

چرا از بیمه دات کام بیمه قسطی شخص ثالث بخریم

کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. این سامانه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته‌است خدمات گسترده‌ای را موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی، نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات مالی است. این سامانه در این حوزه نیز، امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن خرید و تمدید اقساطی بیمه‌نامه ثالث را در سایت خود فراهم آورده‌است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه، استعلام بیمه‌نامه خود را بگیرند و نسبت به تمدید و …. اقدام نمایند. هنوز سؤالی در ذهن شما باقیمانده است می‌توانید به صفحه راهنمای بیمه شخص ثالث مراجعه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1401)

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث بخرید و توانایی مالی خرید آن را ندارید این مقاله را بخوانید تا با خرید بیمه قسطی آشنا شوید.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

بیمه خودروی اجاره ای: انواع و پوشش‌های بیمه ماشین اجاره‌ای در یک جا

بیمه‌ی خودروی اجاره‎‌ای به شما کمک می‌کند در زمان وقوع حادثه برای خودروی اجاره شده نگران خسارت‌های وارده نباشید.زیرا بسته به نوع بیمه‌نامه شما تمامی خسارات را جبران خواهد کرد.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث را چگونه بخرم؟عوامل موثر در خرید بهترین بیمه ثالث

چگونه می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را در سال 1401 خرید؟ بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع حتما این مقاله را بخوانید

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه(آذر 1401)

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات تصادف منجر به فوت چیست و چه حکمی دارد؟ قتل عمد یا غیر عمد

با توجه به افزایش تصادف‌ها، درباره مجازات تصادف منجر به فوت و پرداخت دیه آنها اطلاعاتی در این مقاله جمع آوری کرده‌ایم که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم.

02 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

الحاقیه بیمه خودرو چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

چه زمانی و چه کسانی باید الحاقیه بیمه بگیرند؟ از کجا و چگونه الحاقیه بیمه بگیریم؟ قیمت الحاقیه و دیگر جزيیات آن را در این مطلب مطالعه نمایید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
زیبا
11 تیر 1401

شما بیمه شخص ثالث قسطی می فروشید ؟ بنده شیراز هستم

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر فقط برای تهران دایر است.

jalal
11 آذر 1401

سلام من یه ماشین قسطی گرفتم الان بیمه تموم شد بیمه شخص ثالث ب اسم ایشان است ،اگ تصادف ی بشه میتوانم از بیمه استفاده کنم ،میشه راهنمای کنید

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام این را باید از خود مرکز واحد خسارت شرکت بیمه تان بپرسید.

محمد خرمی
11 آذر 1401

سلام خسته نباشید شرکت بیمه معلم صادر کننده بیمه خودرو از طرف شرکت ایران خودرو مشخصات خودرو شماره موتور و شاسی را اشتباه ثبت کرده و شماره شهربانی خودرو ثبت نشده چکار باید کرد هر نمایندگی معلم بروم انجام میشود چکار کنم ک۶ زودتر بتوانم اصالت بیمه را تاییدیه بگیرم

مرادی
03 دی 1401

سلام چطوری قسطی بیمه کنم

  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام بعضی بیمه ها امکان قسطی کردن دارند که در قسمت استعلام، عبارت پرداخت قسطی نوشته شده است و در صورت انتخاب می توانید پرداخت کنید.

گوهری
04 بهمن 1401

سلام. آیا امکان خرید بیمه شخص ثالث با اقساط 12 ماهه بدون چک هم وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1401

  خیر، اکثر شرکت‌ها به عنوان تضمین چک را دریافت می کنند.

الهام عرفی
04 بهمن 1401

سلام. وقت بخیر. بیمه اقساطی خودرو رو شما هم دارین؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام بله می‌تونین بیمه شخص ثالث رو به صورت قسطی از بیمه دات کام خریداری کنید.

مصی
04 بهمن 1401

سلام. وقت شما بخیر. بنظرتون خرید بیمه ثالث اقساطی به صرفه است؟ اصلا خرید بیمه قسطی ماشین کار درستیه؟ یعنی با توجه به اینکه یه چیزیه که باید دائم بگیریم قسطی خریدنش گرونش نمیکنه یا سخت تر شه؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام، انتخاب نوع خرید قسطی یا نقد به شما بستگی دارد. اگر شرایط خرید نقدی را دارید خب نقدی بهتر است. اما در شرایط کنونی افراد زیادی خدمات مختلف را قسطی تهیه می کنند. خرید اقساطی گران تر نیست. شما یه مبلغی را در ابتدا پرداخت می کنید و باقی مانده هزینه را با توجه به شرایط شرکت بیمه برای شما قسط بندی می‌کنند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید