07 شهریور 1402

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1402)

الزام و ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت و بالاتر رفتن هزینه حق بیمه آن در اثر افزایش چشمگیر مبلغ دیه و محدود شدن قدرت خرید مشتریان از طرف دیگر سبب شده‌است که سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام در جستجوی راه حل بهینه ای برای مشتریان خود باشند. در نهایت این تلاش به ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی و بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت شده‌است. حال برای انتخاب از بین این دو راهکار خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

استعلام بیمه شخص ثالث

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بخریم؟

بیمه اقساطی یا شرایطی شخص ثالث به افراد کمک می‌کند، حق بیمه شخص ثالث خودروی خود را به دفعات و در فاصله زمانی معین و برنامه‌ریزی شده بپردازند. بیمه قسطی کاهش فشار مالی بیمه شدگان را در پی دارد. اما آیا بیمه شخص ثالث اقساطی بدون چک هم وجود دارد؟ با ما همراه باشید.

شرایط و کیفیت بیمه ثالث نقدی و اقساطی با هم فرقی ندارند، بلکه تفاوت فقط به نحوه پرداخت حق بیمه در مرحله خرید بیمه‌نامه مربوط است.

برای صدور بیمه نامه قسطی شخص ثالث، باید چک از طرف بیمه‌شدگان به شرکت بیمه گر تحویل شود. اصولا ۵۰درصد مبلغ بیمه نامه به صورت نقدی و بقیه آن به صورت چک دریافت خواهد شد.
اعتبار بیمه شخص ثالث اقساطی ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ اولیه به عنوان پیش پرداخت و صدور چک های مربوطه(تعداد چک ها به شرکت بیمه گر بستگی دارد) در سررسیدهای معین آغاز می گردد.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید هزینه بیمه را طی چند مرحله پرداخت کنید.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید، حق بیمه را در چند مرحله، پرداخت نمایید.

چگونه از سایت بیمه دات کام، بیمه قسطی شخص ثالث بخریم؟

۱) به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث در سایت بیمه دات کام از طریق لینک زیر وارد شوید:

https://bimeh.com/thirdparty

۲) با ورود اطلاعات مربوط به خودرویتان در کادرهای مدنظر و کلیک روی دکمه استعلام،سامانه بیمه دات کام شرکت های مختلف بیمه گر را با شرایط مختلف بیمه ای از جمله شرایط بیمه اقساطی شخص ثالث به شما نشان خواهد داد.

۳) با انتخاب گزینه خرید اقساطی ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه‌گر، به صفحه تایید انتخاب هدایت خواهید شد. در آن صفحه اطلاعات ورودی خودروی شما و شرایط خرید بیمه قسطی شخص ثالث نمایش داده می‌شود.

۴) در صورت تایید، به صفحه ورود یا ثبت نام در سایت و سپس صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

پس از طی مراحل مذکور و پرداخت حق بیمه، کارشناس بیمه، بیمه‌نامه را درب منزل و بدون  هزینه تحویل خواهد داد. شما می توانید چک های مربوطه را با توجه به نکات مذکور به ایشان برگردانید. اگر به دنبال راهکارهایی برای خرید بهترین بیمه ثالث هستید، این مقاله را بخوانید.

بیمه شخص ثالث اقساطی یا بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

همان‌طور که می‌دانید، امکان صدور بیمه شخص ثالث کوتاه مدت به صورت دو، سه ،چهار ، شش و نه ماهه وجود دارد. خرید کدام یک از بیمه های شخص ثالث اقساطی یا کوتاه مدت مقرون به صرفه و اقتصادی است؟
هزینه بیمه ثالث کوتاه مدت با اعتبار آن تناسب ندارد. به عنوان مثال می‌توان گفت قیمت بیمه شخص ثالث کوتاه مدت سه ماهه از یک چهارم بیمه شخص ثالث یک ساله بیشتر است. حق بیمه دریافتی کوتاه مدت نسبت بیمه نامه شخص ثالث یک ساله در حدود ۱۸% بیشتر است. به علاوه هزینه بیمه شخص ثالث نقدی و اقساطی تقریبا برابر است؛ در نتیجه مزیت بیمه خودرو قسطی نسبت به بیمه خودرو کوتاه مدت، در ارزان‌تر بودن آن است.

بهتر است بدانیم که بیمه نامه شخص ثالث اقساطی بدون سود و بدون کارمزد صادر می شود و صدور آن نیازی به ضامن ندارد.

ضمنا مزیت دوم این است که در صورت خرید قسطی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت سال های قبل نیز مدنظر قرار می گیرد ولی اگر بیمه شخص ثالث کوتاه مدت بخرید، تنها در صورتی به شما تخفیف بیمه‌ای تعلق می‌گیرد که مجموعه بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت شما به دوازده ماه برسد.

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه ثالث قسطی آسیا، البرز، ایران، پاسارگاد

برای خرید اقساطی بیمه شخص ثالث می‌توانید در سایت بیمه دات کام از بیمه‌های شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌گر، بیمه مورد نظر خود را علاوه برنقدی به صورت قسطی نیز تهیه کنید:

ذکر این نوید نیز جالب توجه به نظر می‌رسد که تعداد شرکت‌های بیمه‌گر ارائه دهنده بیمه شخص ثالث قسطی در سایت بیمه دات کام در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بدون چک امکان پذیر هست؟

برای تهیه بیمه اقساطی از بیمه دات کام، باید از دسته چک استفاده کنید. اما برای راحتی شما کاربران عزیز، این امکان فراهم شده است تا بتوانید از چک افراد دیگر برای خرید بیمه شخص ثالث و بدنه با اقساط 5 ماهه استفاده کنید. قبل از صدور چک، کپی یا عکس آن را برای کارشناس بیمه دات کام ارسال کنید؛ سپس، منتظر تایید و هماهنگی او باشید. در زمان تحویل بیمه نامه، چک باید آماده و دارای نشان صیاد باشد.

تذکر : سامانه صیاد با یکپارچه سازی درخواست‌های صدور دسته چک‌های مشتریان، اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضا را مقدور ساخته‌است تا از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بد سابقه جلوگیری کند. همچنین با اختصاص شناسه منحصر به فرد به هر برگ چک در این سامانه، استعلام و پیگیری وضعیت چک ساده شده‌است و افزایش اعتبار دسته چک در تبادلات مالی را در پی دارد.

در حال حاضر، امکان خرید بیمه اقساطی شخص ثالث فقط در تهران امکان پذیر است.

کاربری خودرو بر قیمت بیمه ثالث تاثیر دارد

کاربری خودرو از عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیمه بیمه شخص ثالث است.

زمان تمدید بیمه

طبق قانون، بیمه‌نامه از ساعت صفر شروع بیمه‌نامه تا ساعت 24 تاریخ انقضا دارد و برای تمدید بیمه‌نامه باید قبل از اتمام آن بیمه قسطی و بیمه نقدی را خریداری کرد.

همانطور که می‌دانید بعد از ساعات اداری و پایان روز کاری، تهیه و خرید بیمه‌نامه امکان پذیر نیست. اگر خرید بیمه خود را به صورت حضوری انجام می‌دهید باید تاریخ دقیق اتمام بیمه‌نامه خود را به خاطر داشته باشید و حداقل یک روز زودتر به تهیه آن اقدام کنید.
اما اگر خرید بیمه قسطی و نقدی را به صورت آنلاین و از وب سایت‌های معتبر تهیه می‌کنید، نگرانی بابت تمدید بیمه‌نامه خود ندارید. کافی است با مقایسه و بررسی از سایت بیمه دات کام بهترین بیمه‌نامه را تهیه کنید. این مجموعه به صورت 24 ساعته و در طول هفته پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. کافی است با کارشناس‌ها و متخصص‌های بیمه‌ای ارتباط و تماس تلفنی برقرار کنید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

چرا از بیمه دات کام بیمه قسطی شخص ثالث بخریم؟

کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. این سامانه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته‌است خدمات گسترده‌ای را موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی، نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات مالی است. این سامانه در این حوزه نیز، امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن خرید و تمدید اقساطی بیمه‌نامه ثالث را در سایت خود فراهم آورده‌است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه، استعلام بیمه‌نامه خود را بگیرند و نسبت به تمدید و …. اقدام نمایند. هنوز سؤالی در ذهن شما باقیمانده است می‌توانید به صفحه راهنمای بیمه شخص ثالث مراجعه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی خان
05 شهریور 1402

منکه خودم را پاره کردم و 12 ساعت توی این سایت اعلاف و حیران شدم با یک بسته 2 گیگ که نتونستم یک بیمه یکساله و قسطی برای این گاری انحام بدم ولی نشد که نشد.همش صفحه نقدا باز میشد

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. با پشتیبانی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
منصوری
28 اسفند 1401

سلام بنده بازنشسته تامین اجتماعی هستم در شیراز ساکن هستم چگونه می توانم بیمه شخص ثالث اقساطی استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1401

  سلام. اکثر بیمه ها بصورت اقساط بیمه شخص ثالث صادر میکنند مشکلی ندارد.

person
مصی
04 بهمن 1401

سلام. وقت شما بخیر. بنظرتون خرید بیمه ثالث اقساطی به صرفه است؟ اصلا خرید بیمه قسطی ماشین کار درستیه؟ یعنی با توجه به اینکه یه چیزیه که باید دائم بگیریم قسطی خریدنش گرونش نمیکنه یا سخت تر شه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام، انتخاب نوع خرید قسطی یا نقد به شما بستگی دارد. اگر شرایط خرید نقدی را دارید خب نقدی بهتر است. اما در شرایط کنونی افراد زیادی خدمات مختلف را قسطی تهیه می کنند. خرید اقساطی گران تر نیست. شما یه مبلغی را در ابتدا پرداخت می کنید و باقی مانده هزینه را با توجه به شرایط شرکت بیمه برای شما قسط بندی می‌کنند.

   person
   اسفندیاری
   18 شهریور 1402

   سلام ممنون از اطلاعاتتون ولی نگفتین که چرا خرید نقدی بهتره پایا اقساطی که بیمه خرید میشه معایبی دارد یانه اگه قبل پرداخت کامل اقساط تصادف صورت بگیره و بیمه ثالثی که اقساطی خرید شده برای پرداخت خسارت انقولتی دارد یا نه خسارت را پرداخت می‌کند

    person
    نویسنده بیمه
    19 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    بیمه اقساطی و نقدی هیچ تفاوتی با هم ندارند. در صورت خرید بیمه اقساطی باید هر قسط را در موعد مقرر پرداخت کنید. فقط در صورت عدم پرداخت اقساط و بروز حادثه شرکت بیمه می تواند از پرداخت خسارت شما خودداری کند یا خسارت شما را با توجه به میزان حق بیمه پرداختیان، به عهده بگیرد.

person
الهام عرفی
04 بهمن 1401

سلام. وقت بخیر. بیمه اقساطی خودرو رو شما هم دارین؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام بله می‌تونین بیمه شخص ثالث رو به صورت قسطی از بیمه دات کام خریداری کنید.

person
گوهری
04 بهمن 1401

سلام. آیا امکان خرید بیمه شخص ثالث با اقساط 12 ماهه بدون چک هم وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1401

  خیر، اکثر شرکت‌ها به عنوان تضمین چک را دریافت می کنند.

person
مرادی
03 دی 1401

سلام چطوری قسطی بیمه کنم

  person
  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام بعضی بیمه ها امکان قسطی کردن دارند که در قسمت استعلام، عبارت پرداخت قسطی نوشته شده است و در صورت انتخاب می توانید پرداخت کنید.

person
محمد خرمی
11 آذر 1401

سلام خسته نباشید شرکت بیمه معلم صادر کننده بیمه خودرو از طرف شرکت ایران خودرو مشخصات خودرو شماره موتور و شاسی را اشتباه ثبت کرده و شماره شهربانی خودرو ثبت نشده چکار باید کرد هر نمایندگی معلم بروم انجام میشود چکار کنم ک۶ زودتر بتوانم اصالت بیمه را تاییدیه بگیرم

person
jalal
11 آذر 1401

سلام من یه ماشین قسطی گرفتم الان بیمه تموم شد بیمه شخص ثالث ب اسم ایشان است ،اگ تصادف ی بشه میتوانم از بیمه استفاده کنم ،میشه راهنمای کنید

  person
  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام این را باید از خود مرکز واحد خسارت شرکت بیمه تان بپرسید.

person
زیبا
11 تیر 1401

شما بیمه شخص ثالث قسطی می فروشید ؟ بنده شیراز هستم

  person
  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر فقط برای تهران دایر است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید