25 بهمن 1400

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1401)

الزام و ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت و بالاتر رفتن هزینه حق بیمه آن در اثر افزایش چشمگیر مبلغ دیه و محدود شدن قدرت خرید مشتریان از طرف دیگر سبب شده‌است که سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام در جستجوی راه حل بهینه ای برای مشتریان خود باشند. در نهایت این تلاش به ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی و بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت شده‌است. حال برای انتخاب از بین این دو راهکار خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بخریم؟

بیمه اقساطی یا شرایطی شخص ثالث به افراد کمک می‌کند، حق بیمه شخص ثالث خودروی خود را به دفعات و در فاصله زمانی معین و برنامه‌ریزی شده بپردازند. بیمه قسطی کاهش فشار مالی بیمه شدگان را در پی دارد.

شرایط و کیفیت بیمه ثالث نقدی و اقساطی با هم فرقی ندارند، بلکه تفاوت فقط به نحوه پرداخت حق بیمه در مرحله خرید بیمه‌نامه مربوط است.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید هزینه بیمه را طی چند مرحله پرداخت کنید.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید، حق بیمه را در چند مرحله، پرداخت نمایید.

برای صدور بیمه نامه قسطی شخص ثالث، باید چک از طرف بیمه‌شدگان به شرکت بیمه گر تحویل شود. اصولا ۵۰درصد مبلغ بیمه نامه به صورت نقدی و بقیه آن به صورت چک دریافت خواهد شد.
اعتبار بیمه شخص ثالث اقساطی ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ اولیه به عنوان پیش پرداخت و صدور چک های مربوطه(تعداد چک ها به شرکت بیمه گر بستگی دارد) در سررسیدهای معین آغاز می گردد.

بیمه شخص ثالث اقساطی یا بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

همان‌طور که می‌دانید، امکان صدور بیمه شخص ثالث کوتاه مدت به صورت دو، سه ،چهار ، شش و نه ماهه وجود دارد. خرید کدام یک از بیمه های شخص ثالث اقساطی یا کوتاه مدت مقرون به صرفه و اقتصادی است؟
هزینه بیمه ثالث کوتاه مدت با اعتبار آن تناسب ندارد. به عنوان مثال می‌توان گفت هزینه حق بیمه شخص ثالث کوتاه مدت سه ماهه از یک چهارم بیمه شخص ثالث یک ساله بیشتر است. حق بیمه دریافتی کوتاه مدت نسبت بیمه نامه شخص ثالث یک ساله در حدود ۱۸% بیشتر است. به علاوه هزینه بیمه شخص ثالث نقدی و اقساطی تقریبا برابر است و این مزیت بیمه شخص ثالث قسطی نسبت به بیمه شخص ثالث کوتاه مدت در ارزان‌تر بودن آن نمایان می شود.

بهتر است بدانیم که بیمه نامه شخص ثالث اقساطی بدون سود و بدون کارمزد صادر می شود و صدور آن نیازی به ضامن ندارد.

ضمنا مزیت دوم این است که در صورت خرید قسطی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت سال های قبل نیز مدنظر قرار می گیرد ولی اگر بیمه شخص ثالث کوتاه مدت بخرید، تنها در صورتی به شما تخفیف بیمه‌ای تعلق می‌گیرد که مجموعه بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت شما به دوازده ماه برسد.

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی افراد ثالث را پوشش می دهد

بیمه ثالث قسطی پارسیان، ایران، پاسارگاد

در سایت بیمه دات کام می‌توانید از بیمه‌های شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌گر زیر را علاوه برنقدی به صورت قسطی نیز تهیه کنید:

  • بیمه شخص ثالث پارسیان
  • بیمه‌نامه شخص ثالث آسیا
  • بیمه ثالث پاسارگاد

ذکر این نوید نیز جالب توجه به نظر می‌رسد که تعداد شرکت‌های بیمه‌گر ارائه دهنده بیمه شخص ثالث قسطی در سایت بیمه دات کام در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بدون چک امکان پذیر هست؟

قبل از صدور چک، کپی یا عکس آن را برای کارشناس بیمه دات کام ارسال کنید و منتظر تایید و هماهنگی او باشید. در زمان تحویل بیمه نامه، چک باید آماده و دارای نشان صیاد باشد.

تذکر : سامانه صیاد با یکپارچه سازی درخواست‌های صدور دسته چک‌های مشتریان، اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضا را مقدور ساخته‌است تا از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بد سابقه جلوگیری کند. همچنین با اختصاص شناسه منحصر به فرد به هر برگ چک در این سامانه، استعلام و پیگیری وضعیت چک ساده شده‌است و افزایش اعتبار دسته چک در تبادلات مالی را در پی دارد.

در حال حاضر، امکان خرید بیمه اقساطی شخص ثالث فقط در تهران امکان پذیر است.

چگونه از سایت بیمه دات کام، بیمه قسطی شخص ثالث بخریم؟

۱) به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث در سایت بیمه دات کام از طریق لینک زیر وارد شوید:

https://bimeh.com/thirdparty

 

۲) با ورود اطلاعات مربوط به خودرویتان در کادرهای مدنظر و کلیک روی دکمه استعلام،سامانه بیمه دات کام شرکت های مختلف بیمه گر را با شرایط مختلف بیمه ای از جمله شرایط بیمه اقساطی شخص ثالث به شما نشان خواهد داد.

۳) با انتخاب گزینه خرید اقساطی ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه‌گر، به صفحه تایید انتخاب هدایت خواهید شد. در آن صفحه اطلاعات ورودی خودروی شما و شرایط خرید بیمه قسطی شخص ثالث نمایش داده می‌شود.

 

۴) در صورت تایید، به صفحه ورود یا ثبت نام در سایت و سپس صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

 

پس از طی مراحل مذکور و پرداخت حق بیمه، کارشناس بیمه، بیمه‌نامه را درب منزل و بدون  هزینه تحویل خواهد داد. شما می توانید چک های مربوطه را با توجه به نکات مذکور به ایشان برگردانید.

کاربری خودرو بر قیمت بیمه ثالث تاثیر دارد

کاربری خودرو از عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیمه بیمه شخص ثالث است.

زمان تمدید بیمه

طبق قانون، بیمه‌نامه از ساعت صفر شروع بیمه‌نامه تا ساعت 24 تاریخ انقضا دارد و برای تمدید بیمه‌نامه باید قبل از اتمام آن بیمه قسطی و بیمه نقدی را خریداری کرد.

همانطور که می‌دانید بعد از ساعات اداری و پایان روز کاری، تهیه و خرید بیمه‌نامه امکان پذیر نیست. اگر خرید بیمه خود را به صورت حضوری انجام می‌دهید باید تاریخ دقیق اتمام بیمه‌نامه خود را به خاطر داشته باشید و حداقل یک روز زودتر به تهیه آن اقدام کنید.
اما اگر خرید بیمه قسطی و نقدی را به صورت آنلاین و از وب سایت‌های معتبر تهیه می‌کنید، نگرانی بابت تمدید بیمه‌نامه خود ندارید. کافی است با مقایسه و بررسی از سایت بیمه دات کام بهترین بیمه‌نامه را تهیه کنید. این مجموعه به صورت 24 ساعته و در طول هفته پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. کافی است با کارشناس‌ها و متخصص‌های بیمه‌ای ارتباط و تماس تلفنی برقرار کنید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

چرا از بیمه دات کام بیمه قسطی شخص ثالث بخریم

کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. این سامانه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته‌است خدمات گسترده‌ای را موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی، نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات مالی است. این سامانه در این حوزه نیز، امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن خرید و تمدید اقساطی بیمه‌نامه ثالث را در سایت خود فراهم آورده‌است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه، استعلام بیمه‌نامه خود را بگیرند و نسبت به تمدید و …. اقدام نمایند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
31 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

30 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث (قانون تخفیف بیمه ثالث اردیبهشت1401)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

29 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو خودران؛ تحولی جدید در صنعت بیمه ماشین بدون راننده

برای آشنایی با خودرو بدون راننده و چگونگی بیمه خودرو خودران، این مقاله را مطالعه کنید.

05 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مزایا و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

03 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

31 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید