27 خرداد 1401

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1401)

الزام و ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت و بالاتر رفتن هزینه حق بیمه آن در اثر افزایش چشمگیر مبلغ دیه و محدود شدن قدرت خرید مشتریان از طرف دیگر سبب شده‌است که سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام در جستجوی راه حل بهینه ای برای مشتریان خود باشند. در نهایت این تلاش به ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی و بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت شده‌است. حال برای انتخاب از بین این دو راهکار خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بخریم؟

بیمه اقساطی یا شرایطی شخص ثالث به افراد کمک می‌کند، حق بیمه شخص ثالث خودروی خود را به دفعات و در فاصله زمانی معین و برنامه‌ریزی شده بپردازند. بیمه قسطی کاهش فشار مالی بیمه شدگان را در پی دارد.

شرایط و کیفیت بیمه ثالث نقدی و اقساطی با هم فرقی ندارند، بلکه تفاوت فقط به نحوه پرداخت حق بیمه در مرحله خرید بیمه‌نامه مربوط است.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید هزینه بیمه را طی چند مرحله پرداخت کنید.

با خرید بیمه شخص ثالث اقساطی می‌توانید، حق بیمه را در چند مرحله، پرداخت نمایید.

برای صدور بیمه نامه قسطی شخص ثالث، باید چک از طرف بیمه‌شدگان به شرکت بیمه گر تحویل شود. اصولا ۵۰درصد مبلغ بیمه نامه به صورت نقدی و بقیه آن به صورت چک دریافت خواهد شد.
اعتبار بیمه شخص ثالث اقساطی ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ اولیه به عنوان پیش پرداخت و صدور چک های مربوطه(تعداد چک ها به شرکت بیمه گر بستگی دارد) در سررسیدهای معین آغاز می گردد.

بیمه شخص ثالث اقساطی یا بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

همان‌طور که می‌دانید، امکان صدور بیمه شخص ثالث کوتاه مدت به صورت دو، سه ،چهار ، شش و نه ماهه وجود دارد. خرید کدام یک از بیمه های شخص ثالث اقساطی یا کوتاه مدت مقرون به صرفه و اقتصادی است؟
هزینه بیمه ثالث کوتاه مدت با اعتبار آن تناسب ندارد. به عنوان مثال می‌توان گفت قیمت بیمه شخص ثالث کوتاه مدت سه ماهه از یک چهارم بیمه شخص ثالث یک ساله بیشتر است. حق بیمه دریافتی کوتاه مدت نسبت بیمه نامه شخص ثالث یک ساله در حدود ۱۸% بیشتر است. به علاوه هزینه بیمه شخص ثالث نقدی و اقساطی تقریبا برابر است و این مزیت بیمه شخص ثالث قسطی نسبت به بیمه شخص ثالث کوتاه مدت در ارزان‌تر بودن آن نمایان می شود.

بهتر است بدانیم که بیمه نامه شخص ثالث اقساطی بدون سود و بدون کارمزد صادر می شود و صدور آن نیازی به ضامن ندارد.

ضمنا مزیت دوم این است که در صورت خرید قسطی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت سال های قبل نیز مدنظر قرار می گیرد ولی اگر بیمه شخص ثالث کوتاه مدت بخرید، تنها در صورتی به شما تخفیف بیمه‌ای تعلق می‌گیرد که مجموعه بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت شما به دوازده ماه برسد.

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی افراد ثالث را پوشش می دهد

بیمه ثالث قسطی آسیا، البرز، ایران، پاسارگاد

در سایت بیمه دات کام می‌توانید از بیمه‌های شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌گر زیر را علاوه برنقدی به صورت قسطی نیز تهیه کنید:

  • بیمه شخص ثالث پارسیان
  • بیمه‌نامه شخص ثالث آسیا
  • بیمه ثالث پاسارگاد
  • بیمه شخص ثالث ایران (برای دانستن چگونگی محاسبه بیمه ثالث شرکت ایران، این مقاله را مطالعه کنید.)

ذکر این نوید نیز جالب توجه به نظر می‌رسد که تعداد شرکت‌های بیمه‌گر ارائه دهنده بیمه شخص ثالث قسطی در سایت بیمه دات کام در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بدون چک امکان پذیر هست؟

قبل از صدور چک، کپی یا عکس آن را برای کارشناس بیمه دات کام ارسال کنید و منتظر تایید و هماهنگی او باشید. در زمان تحویل بیمه نامه، چک باید آماده و دارای نشان صیاد باشد.

تذکر : سامانه صیاد با یکپارچه سازی درخواست‌های صدور دسته چک‌های مشتریان، اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضا را مقدور ساخته‌است تا از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بد سابقه جلوگیری کند. همچنین با اختصاص شناسه منحصر به فرد به هر برگ چک در این سامانه، استعلام و پیگیری وضعیت چک ساده شده‌است و افزایش اعتبار دسته چک در تبادلات مالی را در پی دارد.

در حال حاضر، امکان خرید بیمه اقساطی شخص ثالث فقط در تهران امکان پذیر است.

چگونه از سایت بیمه دات کام، بیمه قسطی شخص ثالث بخریم؟

۱) به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث در سایت بیمه دات کام از طریق لینک زیر وارد شوید:

https://bimeh.com/thirdparty

 

۲) با ورود اطلاعات مربوط به خودرویتان در کادرهای مدنظر و کلیک روی دکمه استعلام،سامانه بیمه دات کام شرکت های مختلف بیمه گر را با شرایط مختلف بیمه ای از جمله شرایط بیمه اقساطی شخص ثالث به شما نشان خواهد داد.

۳) با انتخاب گزینه خرید اقساطی ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه‌گر، به صفحه تایید انتخاب هدایت خواهید شد. در آن صفحه اطلاعات ورودی خودروی شما و شرایط خرید بیمه قسطی شخص ثالث نمایش داده می‌شود.

 

۴) در صورت تایید، به صفحه ورود یا ثبت نام در سایت و سپس صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

 

پس از طی مراحل مذکور و پرداخت حق بیمه، کارشناس بیمه، بیمه‌نامه را درب منزل و بدون  هزینه تحویل خواهد داد. شما می توانید چک های مربوطه را با توجه به نکات مذکور به ایشان برگردانید. اگر به دنبال راهکارهایی برای خرید بهترین بیمه ثالث هستید، این مقاله را بخوانید.

کاربری خودرو بر قیمت بیمه ثالث تاثیر دارد

کاربری خودرو از عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیمه بیمه شخص ثالث است.

زمان تمدید بیمه

طبق قانون، بیمه‌نامه از ساعت صفر شروع بیمه‌نامه تا ساعت 24 تاریخ انقضا دارد و برای تمدید بیمه‌نامه باید قبل از اتمام آن بیمه قسطی و بیمه نقدی را خریداری کرد.

همانطور که می‌دانید بعد از ساعات اداری و پایان روز کاری، تهیه و خرید بیمه‌نامه امکان پذیر نیست. اگر خرید بیمه خود را به صورت حضوری انجام می‌دهید باید تاریخ دقیق اتمام بیمه‌نامه خود را به خاطر داشته باشید و حداقل یک روز زودتر به تهیه آن اقدام کنید.
اما اگر خرید بیمه قسطی و نقدی را به صورت آنلاین و از وب سایت‌های معتبر تهیه می‌کنید، نگرانی بابت تمدید بیمه‌نامه خود ندارید. کافی است با مقایسه و بررسی از سایت بیمه دات کام بهترین بیمه‌نامه را تهیه کنید. این مجموعه به صورت 24 ساعته و در طول هفته پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. کافی است با کارشناس‌ها و متخصص‌های بیمه‌ای ارتباط و تماس تلفنی برقرار کنید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

چرا از بیمه دات کام بیمه قسطی شخص ثالث بخریم

کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. این سامانه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته‌است خدمات گسترده‌ای را موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی، نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات مالی است. این سامانه در این حوزه نیز، امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن خرید و تمدید اقساطی بیمه‌نامه ثالث را در سایت خود فراهم آورده‌است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه، استعلام بیمه‌نامه خود را بگیرند و نسبت به تمدید و …. اقدام نمایند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
05 مهر 1401 / بیمه شخص ثالث

چه کسی باید هزینه پارکینگ در تصادف را پرداخت کند؟

یکی از ابهاماتی که در حوادث رانندگی وجود دارد، هزینه پارکینگ در تصادف است.پرداخت این هزینه با کیست؟ در کدام حوادث رانندگی، اتومبیل هر دو طرف توقیف می‌شود؟

05 مهر 1401 / بیمه شخص ثالث

۵ روش تعیین مقصر تصادفات رانندگی + راهکار قانونی و کاربردی تصادفات

مقصر حوادث رانندگی معمولا یا بر حسب سهل انگاری یا بی احتیاطی و زیر پا گذاشتن قانون توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی قابل تشخیص است.

01 مهر 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

01 مهر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه شخص ثالث

پرداخت خلافی خودرو با شناسه قبض + 3 روش دریافت شناسه قبض

رانندگان به کمک روش‌های زیادی می‌توانند از مبلغ و نوع خلافی وسایل نقلیه خود آگاه شوند. سپس برای تسویه آن اقدام نمایند. پرداخت خلافی خودرو با شناسه قبض یکی از روش های آن است که بسیار ساده و آسان می باشد.

31 شهریور 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه تصادف با حیوانات؛ جبران خسارت با کدام بیمه امکان‌پذیر است؟

برای آشنایی صفر تا صد با بیمه تصادف با حیوانات روی لینک این مقاله کلیک کنید.

24 شهریور 1401 / بیمه شخص ثالث

عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث تاکسی + جدول قیمت

یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو تهیه به موقع بیمه شخص ثالث است. رانندگان تاکسی‌های درون و برون شهری هم از این قاعده مستثنی نیستند. راهنمای کامل بیمه شخص ثالث تاکسی را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
زیبا
11 تیر 1401

شما بیمه شخص ثالث قسطی می فروشید ؟ بنده شیراز هستم

    کارشناس بیمه
    12 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، در حال حاضر فقط برای تهران دایر است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید