بیمه ویژه جام‌جهانی

استعلام و خرید بیمه ویژه جام‌جهانی
۱۸
آذر
۱۴۰۱
روز
ماه
سال

استعلام و خرید بیمه جام جهانی

بیمه جام جهانی نوعی از بیمه مسافرتی است. این بیمه‌نامه خطرات ناشی از حوادث احتمالی در فستیوال جزیره کیش را تحت پوشش قرار می‌دهد. این فستیوال در ایام مسابقات جام جهانی برگزار می‌شود. جبران هزینه‌های تشخیصی و درمانی در شرایط اورژانسی، مفقود شدن وسایل و مدارک از جمله پوشش‌های بیمه جام جهانی است. این بیمه بر اساس شرایط سنی و در طرح‌های زمانی متنوع به افراد ارائه می‌شود.

بیمه جام جهانی چیست؟

بیمه جام جهانی یکی از محصولات بیمه‌ای شرکت بیمه آرمان است. علاقه‌مندان به فوتبال با داشتن این بیمه‌نامه می‌توانند با اطمینان خاطر به جزیره کیش سفر کنند. در این بیمه‌نامه خطرات احتمالی ناشی از سفر مانند: بیماری‌های اورژانسی، فوریت‌های دندان‌پزشکی و حوادث غیرپزشکی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

شرایط عمومی بیمه جام جهانی

در هنگام خرید بیمه جام جهانی به ملاحظات زیر دقت کنید:

بیمه‌گر:

شرکت بیمه دارای مجوز فعالیت از سازمان بیمه مرکزی است که خطرات ناشی از سفر به جزیره کیش را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه‌شده:

مسافری است که برای پوشش خطرات احتمالی ناشی از مسافرت، قبل از شروع سفر حق‌بیمه را پرداخت کرده و مشخصاتش در بیمه‌نامه ثبت شده است. موارد زیر در این تعریف از «بیمه‌شده» قرار نمی‌گیرند:

 • فردی که بعد از شروع سفر اقدام به خرید بیمه‌نامه کند.
 • افرادی که به دلایل شغلی (چه با پرداخت دستمزد یا غیره)، فعالیت‌هایی با مخاطرات جسمی از نوع موارد زیر دارند: رانندگی وسایل نقلیه، استفاده از ماشین‌آلات صنعتی، بارگیری یا تخلیه بار، کار در ارتفاع یا فضای محدود، سوار کردن ماشین‌الات صنعتی، کار در شناورها و سازه‌های زیردریایی، کار در معادن سطحی و زیرزمینی، استفاده از مواد شیمیایی، فعالیت‌های آزمایشگاهی، سوء مصرف الکل، مواد مخدر و هر فعالیت خطرساز دیگر

حق‌بیمه:

مبلغی است که بیمه‌شده به بیمه‌گر می‌پردازد تا خطرات ناشی از سفرش مطابق شرایط بیمه‌نامه تحت پوشش‌ قرار گیرد.

موضوع بیمه:

جبران هزینه‌های تشخیصی/درمانی اورژانسی، فوریت‌های دندان‌پزشکی و سایر خدمات غیر پزشکی که در پوشش‌های بیمه‌نامه ذکر شده است.

حادثه:

هر اتفاق ناگهانی، بدون اراده و دخالت بیمه‌شده و توسط عامل خارجی که باعث نیاز فرد به خدمات بیمه‌نامه شود.

صدمات بدنی:

آسیب‌ها یا جراحت‌های بدنی که در مدت اعتبار بیمه‌نامه ایجاد شده باشد.

صدمات یا بیماری حاد:

جراحت‌ها یا بیماری‌هایی که بصورت اورژانسی ایجاد شده است، بطوریکه بیمه‌شده را از ادامه سفر در مدت اعتبار بیمه‌نامه بازدارد. یا اینکه فرد را در خطر مرگ بیندازد. برای تایید این موضوع به نظر و تایید پزشک معالج نیاز است.

بیماری:

عارضه‌ای ناگهانی که قابل پیش‌بینی نباشد و به‌صورت اورژانسی بروز کند. برای تایید بیماری بیمه‌شده، باید این عارضه پس از شروع سفر حادث شود.

فرانشیز:

سهم بیمه‌شده از پرداخت هزینه‌های ناشی از خطرات بیمه‌نامه را فرانشیز می‌گویند. فرانشیز در بیمه جام جهانی 30 درصد است.

مدت بیمه

مدت بیمه از تاریخ شروع سفر آغاز می‌شود و تا پایان مدت بیمه‌نامه اعتبار دارد. تاریخ شروع سفر باید در بیمه‌نامه ثبت شود.

پوشش‌های بیمه جام جهانی

افراد با خرید بیمه جام جهانی از پوشش‌هایی کاملی اعم از جبران هزینه‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، تاخیر در حرکت و... برخوردار می‌شوند. جزییات و شرح هر پوشش به قرار زیر است:

1. جبران هزینه‌های تشخیصی و درمانی اورژانسی فرد بیمه‌شده

اگر بیمه‌شده در مدت اعتبار بیمه‌نامه، دچار بیماری اورژانسی یا صدمات بدنی شود؛ بیمه‌گر موظف است که هزینه‌های درمانی او را پرداخت کند. سقف تعهدات پرداخت بیمه‌گر در این پوشش، پس از کسر فرانشیز مبلغ 200.000.000 ریال است. طبق این تعهد بیمه‌گر در شرایط زیر به بیمه‌شده خسارت پرداخت می‌کند:

 • جبران هزینه‌های اورژانسی پزشکی با بیش از 6 ساعت بستری و جراحی در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود
 • جبران هزینه‌های اورژانسی تشخیصی و درمان پزشکی شامل: ویزیت اولیه، خدمات تصویربرداری و آزمایشگاهی، هزینه‌های دارویی و جراحی‌های سرپایی تجویز شده توسط پزشک معالج
 • جبران هزینه‌های انتقال بیمه‌شده به نزدیک‌ترین مراکز درمانی یا بیمارستان‌های مجهز در کمترین زمان ممکن

2. جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی

بیمه‌گر متعهد است که هزینه فوریت‌های دندان‌پزشکی بیمه‌شده را تا سقف 10.000.000 ریال با فرانشیز 30 درصد جبران کند. خدمات دندان‌پزشکی تحت پوشش در این بند شامل مواردی چون: معالجه دندان‌درد، درمان عفونت و کشیدن دندان می‌شود.

3. جبران هزینه خدمات غیرپزشکی

طبق این بند، مواردی چون غرامت فوت، بازگرداندن فرد بیمه‌شده در صورت بیماری، بازگرداندن جسد متوفی و... تحت پوشش قرار می‌گیرد. در ادامه به شرایط، سقف تعهدات بیمه‌گر و جزییات پرداخت خسارت در هر بخش می‌پردازیم.

پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه

اگر فرد بیمه‌شده در طول مدت سفر بر اثر حادثه‌ای فوت کند، شرکت بیمه متعهد است تا سرمایه بیمه را به ذینفع قانونی فرد بپردازد. سقف تعهدات بیمه‌گر در پوشش فوت ناشی از حادثه مبلغ 1.000.000.000 ریال است که مطابق با شرایط بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.

جبران هزینه‌های بازگرداندن بیمه‌شده به شهر محل اقامت در طول سفر بر اثر بروز بیماری یا حادثه

این پوشش برای مواقعی است که فرد در مدت اقامتش در جزیره کیش، دچار بیماری یا حادثه شود. در چنین شرایطی بیمه‌گر متعهد می‌شود که فرد را به مراکز درمانی مجهز انتقال دهد. همچنین پس از دریافت خدمات درمانی به شهر محل اقامتش بازگرداند. حوادث جزئی و بیماری‌هایی که به صورت سرپایی قابل درمان هستند هم در این بند تحت پوشش قرار می‌گیرند. حتی اگر تشخیص تیم پزشکی بیمه‌گر، مبنی بر مورد نیاز نبودن انتقال فرد با آمبولانس یا سایر وسایل نقلیه باشد باز هم خسارت بیمه‌شده جبران می‌شود. سقف تعهدات بیمه‌گر در جبران هزینه‌های انتقال بیمه‌شده در صورت بیماری یا حادثه به مبلغ 20.000.000 ریال است.

جبران هزینه‌های ناشی از بازگرداندن جسد متوفی

طبق این بند، اگر بیمه‌شده فوت کند، بیمه‌گر هزینه‌های انتقال جسد با آمبولانس به شهر محل اقامتش را تقبل خواهد کرد. سقف پرداخت در پوشش بازگرداند جسد متوفی مبلغ 30.000.000 ریال است.

جبران هزینه مفقود شدن اسناد و مدارک بیمه‌شده

اگر در طی مدت اعتبار بیمه‌نامه و در طول سفر مدارک بیمه‌شده مفقود شود، بیمه‌گر بخشی از هزینه تهیه المثنی را تقبل می‌کند. منظور از مدارک در این پوشش گواهینامه رانندگی، شناسنامه و کارت ملی است. سقف تعهدات پرداخت برای تهیه المثنی مدارک مبلغ 10.000.000 ریال خواهد بود.

جبران هزینه‌های ناشی از تاخیر در حرکت ( قطار و هواپیما)

اگر وسیله نقلیه عمومی بیمه‌شده بیش از 2 ساعت تاخیر داشته باشد، بیمه‌گر هزینه‌های اضافی فرد را تا سقف تعهدات بیمه‌نامه پرداخت می‌کند. منظور از هزینه‌های اضافی در بیمه جام جهانی مواردی چون: هزینه‌های ایاب‌وذهاب تا هتل/رستوران، اقامت در هتل و هزینه غذا است. سقف تعهدات بیمه‌گر در این پوشش بر اساس مدت زمات تاخیر به تفکیک شامل مبالغ زیر می‌شود:

 • اگر تاخیر بیش از 2 ساعت و تا 6 ساعت باشد: سقف پرداخت مبلغ 2.500.000 ریال است.
 • اگر تاخیر بیش از 6 ساعت و تا 12 ساعت باشد: سقف پرداخت مبلغ 5.000.000 ریال است.
 • اگر تاخیر بیش از 12 ساعت باشد، سقف پرداخت مبلغ 10.000.000 است.

تبصره: این خسارت‌ها فقط در صورتی قابل پرداخت است که تاخیر در حرکت به دلایلی چون: مشکلات پایانه و فرودگاه باشد. همچنین مراکز مذکور با ارائه مستندات این تاخیر را تایید کنند.

طرح‌های بیمه جام جهانی

بیمه جام جهانی بر اساس سن مسافر و مدت سفر به جزیره کیش در چند طرح زیر ارائه می‌شود:

قیمت‌ها به ریال است.

مدت اعتبار بیمه‌نامهبازه سنی 13 تا 50 سالبازه سنی کمتر از 12 سالبازه سنی 50 تا 75 سال
تا 7 روز500.000 250.000750.000
از 8 تا 15 روز1.000.000500.0001.500.000
از 16 تا 30 روز2.000.0001.000.0003.000.000

وظایف بیمه‌شده چیست؟

بیمه‌گر در قبال تعهداتی که به بیمه‌شده دارد یک سری وظایف هم برای وی لحاظ کرده است. در بیمه جام جهانی اگر فرد به خدمات شرکت بیمه نیاز داشته باشد باید مراحل زیر را دنبال کند:

 • تماس با نزدیک‌ترین مرکز پاسخگویی و راهنمایی شبانه‌روزی بیمه‌گر و دادن اطلاعاتی نظیر: نام کامل بیمه‌شده، شماره و تاریخ اعتبار بیمه‌نامه، نشانی محل اقامت و شماره تماس، شرح مختصر حادثه، بیماری و نوع خدمات مورد درخواست
 • اطلاع موضوع به بیمه‌گر حداکثر ظرف مدت 5 روز از زمان بستری شدن و قبل از ترخیص
 • خودداری از انجام هر عملی که اقدام بیمه‌گر را علیه مسئول حادثه ( در صورت وجود) با مشکل مواجه یا نامقدور کند.
 • تهیه و در اختیار قراردادن کلیه مدارک و مستندات لازم برای دریافت خسارت به شرکت بیمه – در صورت درخواست بیمه‌گر- از منابع مربوطه

استثنائات بیمه جام جهانی

در صورت بروز موارد زیر، بیمه‌گر هیچ تعهدی در قبال جبران خسارت فرد بیمه‌شده ندارد:

 • بیماری سابقه‌دار، ابتلای مجدد به بیماری مزمن یا ادامه دار یا عوارض ناشی از آن: در صورتیکه بیمه‌شده از آن آگاه باشد. این استثنا، حتی شامل دوران نقاهت بیماری و بیماری‌های تحت درمان قبل از شروع پوشش بیمه‌ای فرد هم می‌شود.
 • جنگ، تجاوز نظامی، اقدام دشمن خارجی، عملیات تروریستی و خصمانه اعم از اعلام شده یا نشده
 • خودکشی، صدمات عمدی وارده به خود، مباشرت، مشارکت یا معاونت در عمل مجرمانه
 • شرکت در مسابقات اسب‌دوانی، دوچرخه‌سواری و هر نوع مسابقه یا نمایش با وسایل موتوری: این استثنا شامل شرکت در تمرینات و مسابقات ورزشی حرفه‌ای هم می‌شود. مواردی نظیر: کوهنوردی (صعود حرفه‌ای)، هوانوردی و هرگونه پرواز، غارنوردی، غواصی، ورزش‌های زمستانی یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات رسمی یا نمایش هرگونه ورزش و تفریحی که بطور معمول و معقول خطرناک تلقی شود در این دسته قرار می‌گیرد
 • آلودگی ناشی از تشعشعات هسته‌ای
 • زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد زایمان یا سقط جنین اختیاری
 • آثار کلی یا جزئی ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و داروهای روان‌گردان: داروهای تجویز شده توسط پزشک ذیصلاح استثناء است.
 • ریسک‌های شغلی بیمه‌شده: این ریسک‌ها شامل مواردی می‌شود که طبق قانون به عنوان حوادث شغلی و کار قلمداد می‌شود.
 • اختلالات مربوط به زمان تولد و بیماری‌های ناشی از آن
 • پیشگیری یا واکسیناسیون
 • عوارض ناشی از فیزیوتراپی
 • عوارض ناشی از بیماری‌های روانی و جنون
 • جبران هزینه‌های درمانی ناشی از حوادث ترافیکی و تصادف وسایل نقلیه
 • هزینه بیماری‌های همه‌گیر و اپیدمی

ارجاع به داوری

اگر بین بیمه‌گر و بیمه‌شده مسئله‌ای پیش آمد؛ حدالامکان باید از طریق مذاکره حل‌وفصل شود. در غیراینصورت طرفین می‌توانند از طریق داوری و مراجعه به دادگاه مسئله مذکور را حل کنند. اگر طرفین دعوا، روش داوری را انتخاب کردند باید موارد زیر را انجام دهند:

 • طرفین باید داور مرضی الطرفین – یعنی داوری که مورد رضایت طرفین دعوا است- را انتخاب کنند.
 • در صورت عدم توافق بر سر داور مشترک، هر طرف داور انتخابی خود را به صورت کتبی به دیگری معرفی کند.
 • داوران منتخب، داور سومی انتخاب کنند و پس از رسیدگی به موضوع اختلاف با اکثریت آراء اقدام به صدور رای نمایند.
 • اگر داوران منتخب بر سر انتخاب داور سوم به توافق نرسند، هر یک از طرفین دعوا می‌توانند تعیین داور سوم را از دادگاه خواستار شود.
 • هر یک از طرفین، حق‌الزحمه داور منتخبش را می‌پردازد.
 • حق‌الزحمه داور سوم بین طرفین به تساوی تقسیم می‌شود.

مهلت اقامه دعوا

مهلت اقامه دعوا در بیمه جام جهانی دو سال از تاریخ ابطال، فسخ یا انقضای مدت بیمه‌نامه است. در صورت بروز حادثه تحت پوشش، از تاریخ وقوع حادثه تا دو سال مهلت برای اقامه دعوا وجود دارد. پس از این مدت هیچ ادعایی قابل بررسی نیست. مرور زمان می‌تواند یک دفعه توسط هر یک از طرفین دعوا با اظهارنامه رسمی قطع شود. در اینصورت یک سال به مدت باقیمانده اضافه می‌شود.

شرایط ابطال بیمه جام جهانی

اگر بیمه‌شده به سفر نرود؛ تا 48 ساعت پس از صدور بیمه‌نامه وقت دارد تا برای ابطال بیمه جام جهانی درخواست بدهد. بیمه‌گر برای ابطال بیمه‌نامه موظف است پس از انقضای مدت بیمه، 25 درصد از حق‌بیمه را کسر کند و باقیمانده را به فرد بازگرداند.

چرا بیمه دات کام را برای خرید بیمه جام جهانی انتخاب کنیم؟

بیمه دات کام سامانه استعلام قیمت، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. در سایت این کارگزاری می‌توانید، قیمت انواع بیمه‌نامه را از معتبرترین شرکت‌ها استعلام بگیرید. با شرایط و طرح‌های مختلف بیمه‌گران آشنا شوید و آنها را با هم مقایسه کنید. اگر هم به خدمات مشاوره تخصصی نیاز دارید با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید. کارشناس‌های بیمه دات کام در کمال بی‌طرفی و بصورت رایگان اطلاعات تخصصی بیمه را در اختیار شما می‌گذارند. در نهایت می‌توانید با اطمینان خاطر، بیمه مناسب‌تان را در کوتاه‌ترین زمان بخرید.