بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث خودرو

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه دات کام فرق میکنه

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث خودرو

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث (که یکی از زیرشاخه‌های بیمه خودرو محسوب می‌شود)، نیازمند اطلاعات خاصی است. اطلاعاتی نظیر: تعریف بیمه شخص ثالث، پوشش‌ها، نحوه محاسبه قیمت و... به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. با هر دوری که لاستیک‌های ماشین روی جاده می‌زنند، احتمال وقوع 1000 حادثه ناگوار وجود دارد. در چنین شرایطی، بیمه شخص ثالث مانند یک سپر قوی و قابل اعتماد در کنار شماست، همانند یک نجاتگر که بلافاصله در هنگام نیاز حاضر است. بیمه ماشین می‌تواند تا حد امکان از مال شما مراقبت کند. بیمه خودرو در واقع نمادی از مسئولیت و همدلی است. با داشتن این بیمه، شما در هر حادثه، بخشی از بار مسئولیت را از دوش خودتان برمیدارید.

داشتن بیمه شخص ثالث، فراتر از یک وظیفه حقوقی است؛ داشتن آن نشان می‌دهد که ما به حقوق یکدیگر احترام می‌گذاریم و در هنگام حادثه مسئولیت کار خود رو بر عهده میگیریم. پس بکوشیم تا این آرمان بزرگ را در جامعه ترویج دهیم و دیدگاه‌مان را نسبت به بیمه وسیله نقلیه تغییر دهیم.

بیمه شخص ثالث رو قسطی بخر؛ بدون چک،سفته و ضامن!

خرید قسطی همیشه یکی از بهترین راهکار‌های اقتصادی برای اکثر افراد و اقشار جامعه بوده است؛ فرقی نمی‌کند خرید قسطی لوازم منزل باشد یا خودرو و یا حتی بیمه خودرو! خرید قسطی بیمه ماشین یکی از مواردی است که شاید کمتر به گوش شما خورده باشد اما بهتر است بدانید که این امکان بدون دریافت سود توسط بیمه دات کام برای شما فراهم شده‌ است.

سوال اینجاست که خرید قسطی بیمه ثالث از بیمه دات کام چه مزیتی دارد؟

اکثر افراد وقتی اسم خرید قسطی را می‌شنوند، به یاد چک، سفته و ضامن می‌افتند؛ در واقع همه افراد خرید قسطی را ترجیح می‌دهند اما چالش افراد در همین مرحله تامین چک، سفته و ضامن است که آنها را از خرید قسطی باز می‌دارد. خبر خوب اینکه بیمه دات کام در جدید‌ترین خدمات ارائه بیمه‌نامه‌های قسطی، این چالش را رفع کرده است! یعنی شما برای خرید قسطی بیمه شخص ثالث دیگر نیازی به چک، سفته و ضامن نخواهید داشت . کافیست در هنگام خرید بیمه اتوموبیل، گزینه خرید قسطی را انتخاب کرده و باقی مراحل را طی کنید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث، برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی اجباری است. طبق قانون بیمه مرکزی، خسارات جانی و مالی مالک وسیله نقلیه‌ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشد، بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر او خواهد بود.

به عبارت دیگر، تمامی اشخاصی كه در يك حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌كند.

در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می‌آید كه در اكثر بیمه‌نامه‌ها تحت عنوان بیمه‌گزار یا شخص اول شناخته می‌شود. شرکت بیمه که طبق قرارداد متعهد به جبران هزینه‌ها است، در بیمه‌نامه با عنوان بیمه‌گر یا شخص ثانی درج می‌شود. در نهایت شخص ثالث، فرد زیان‌دیده در حوادث رانندگی است. به عبارت دیگر، منظور از اشخاص ثالث، کلیه سرنشینان مجاز وسیله نقلیه بیمه‌شده است.

نکته: در قانون جدید بیمه شخص ثالث، راننده مقصر حادثه‌دیده هم تحت پوشش‌های بیمه اجباری وسایل نقلیه، یعنی پوشش‌های بیمه ثالث قرار می‌گیرد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث، به دلیل اجباری بودن برای خودروها، بازار خیلی گسترده‌ای را در اختیار خود قرار داده است. این نوع بیمه، مالکان خودرو را در مقابل خسارات مالی و جانی که به اشخاص ثالث وارد می‌شود، حمایت می‌کند. با پوشش 100% در صورت وقوع حادثه، بیمه شخص ثالث به مالکان خودرو اطمینان و آرامش خاطر فراوانی می‌بخشد.

(با بیمه شخص ثالث و پوشش‌های فوق العاده آن، با خیال راحت پای خود را بر روی پدال گاز فشار دهید.)

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا بدنی شخص ثالث را پوشش می‌دهد. بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های‌جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

خسارت مالی: خسارت‌هایی كه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث. چنین خسارت‌هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

خسارت بدنی: خسارت‌های جانی به اشخاص ثالث مانند: فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان پزشکی ناشی از حادثه هستند. خسارت بدنی پرداختی یا ارش به نوعی از دیه گفته می‌شود که مقدار آن در شرع مقدس تعیین نشده است. این خسارت‌ها صدماتی مانند: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی جزئی یا کلی، دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث را در برمی‌گیرد.

پوشش حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر آسیب‌دیده به‌شرط داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. خسارت خودروی راننده مقصر با بیمه بدنه قابل جبران است.

استعلام و محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

عوامل زیادی در محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث دخیل هستند. در ادامه به معرفی این موارد می‌پردازیم:

1- حق بیمه پایه ابلاغی توسط سازمان بیمه مرکزی

حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه کامل انسان در ماه حرام و تعداد سیلندر در خودروهای سواری، موتورسیکلت و ظرفیت بار (تناژ) در خودروهای بارکش به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کنند.

مبنای محاسبه حق بیمه شخص ثالث، میزان پوشش مالی و بدنی آن، دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. چهار ماه‌؛ ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام در تقویم قمری به شمار می‌آیند. میزان دیه شخص فوت شده در حادثۀ رانندگی بر حسب مبالغ مذکور تعیین می‌شود.

بر همین اساس، هر ساله، بیمه مرکزی حداقل و حداکثر حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر وسیله نقلیه به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند. مبلغ دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضاییه در سال 1402 معادل 1 میلیارد و 200 میلیون تومان در ماه‌های حرام و 900 میلیون تومان در سایر ماه‌ها است. میزان حداقل پوشش مالی بیمه ثالث هر ساله بر اساس 2.5 درصد دیه ماه‌های حرام در سال جاری محاسبه می‌گردد.

جدول نرخ بیمه شخص ثالث (نرخ پایه بیمه ثالث) سال 1402

اشاره شد که، نرخ بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ سالانه دیه، نوع و تعداد سیلندر خودرو تعیین می‌شود. در جدول‌ زیر، قیمت پایه بیمه شخص ثالث 1402 را مشاهده می‌کنید:

نوع وسیله نقلیهمبلغ پایه حق بیمه 1402 به تومان
ماشین‌های کمتر از 4 سیلندر3.047.200
پیکان، پراید و سپند3.608.800
ماشین‌های چهار سیلندر4.241.900
سایر ماشین‌های بالای چهار سیلندر4.747.600

2- کاربری خودرو

کاربری خودرو به شرکت‌های بیمه نشان می‌دهد که ریسک احتمالی ماشین بیمه‌گزار برای بیمه‌گر چقدر است. خودروهایی نظیر تاکسی‌ها یا خودروهای آموزش رانندگی به‌دلیل نوع کاربری، بیشتر در معرض حوادث رانندگی قرار دارند. ازاین‌ رو، بیمه‌گزاران این خودروها، باید حق بیمه شخص ثالث بیشتریبپردازند. کاربری‌هایی که باعث افزایش حق بیمه شخص ثالث می‌شوند، عبارت‌انداز:

 • آمبولانس
 • آتش‌نشانی
 • تاکسی درون شهری و برون شهری
 • بارکش
 • کاربری صنعتی

جدول افزایش حق بیمه ثالث نسبت به کاربری خودرو

موارد تاثیر گذاردرصد افزایش حق بیمه
سواری با کاربری آژانس، تاکسی، مسافرکش شخصی درون‌شهری10
تاکسی و مسافرکش برون‌شهری20
حمل مواد سوختی مایع و گازی شکل25
حمل مواد منفجره و خطرناک50
تعلیم و آزمون رانندگی15
مسابقات رانندگی50

3- جریمه دیرکرد بیمه‌‍ شخص ثالث

عدم تمدید بیمه شخص ثالث در زمان مقرر، جریمه دیرکرد و افزایش قیمت بیمه شخص ثالث را در پی دارد. جریمه دیرکرد به صورت روز شمار محاسبه می‌شود. اگر مدت اعتبار بیمه نامه شخص ثالث منقضی شده‌ باشد و خسارت مالی یا جانی رخ دهد، بیمه‌گر تعهدی در قبال پرداخت خسارت ندارد. بنابراین، مالک خودرو یا وسیله نقلیه زمینی باید خسارت را پرداخت کند. جریمۀ دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت زیر محاسبه می‌شود:

مالک باید به ازای هر روز دیرکرد، معادل (تقسیم حق بیمه کامل بدون تخفیف یک سال خودرو بر تعداد متعارف روزهای سال یعنی ۳۶۵) جریمه بپردازد.

جدول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1402

جریمه دیرکرد بیمه ثالث به‌صورت روزشمار و بر اساس نوع و تعداد سیلندر محاسبه می‌شود. مبلغ جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1402 به ازای هر روز دیرکرد را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

وسیله نقلیهمبلغ جریمه روزانه 1402 به تومان
ماشین‌های کمتر از 4 سیلندر8.349
پیکان، پراید و سپند9.888
ماشین‌های چهار سیلندر11.622
سایر ماشین‌های بالای چهار سیلندر13.800

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال 1402

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ماشین هر ساله در یک بازه زمانی خاص انجام می‌شود. این بازه زمانی که توسط دولت و بیمه مرکزی تعیین می‌شود، بهترین فرصت برای افرادی است که در زمان مقرر نسبت به تمدید بیمه ثالث خود اقدام نکرده‌اند. هدف دولت از انجام این کار تشویق مالکان خودرو برای تهیه بیمه شخص ثالث و همچنین نشان دادن اهمیت این بیمه‌نامه است.

در سال ۱۴۰۲ نیز بازه زمانی ۲ تا ۱۸ شهریور، برای بخشش جرایم دیرکرد بیمه‌نامه ثالث در نظر گرفته شده است.

برای صفر شدن جرایم بیمه شخص ثالث خود می‌بایست در 17 روز مشخص شده، نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث، اقدام کنید.

البته توجه داشته باشید که در این طرح شرط بخشش جرایم دیرکرد، تمدید بیمه ثالث به صورت یک ساله است.

4- میزان پوشش مالی بیمه ثالث

هر سال، کمترین و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه‌های شخص ثالث ماشین از جانب بیمه مرکزی تعیین می‌گردد؛ اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری دریافت کند.

حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث که در سال 1402 توسط بیمه مرکزی تعیین شده معادل 30 میلیون تومان است. حداکثر پوشش مالی این بیمه‌نامه باید 600 میلیون تومان باشد. مثلا با خرید بیمه شخص ثالث ایران می‌توانید از حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث برخوردار شوید.

5- تخفیف بیمه شخص ثالث (تخفیف عدم خسارت خودرو)

عامل تاثیرگذار بعدی بر بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت بیمه است. در این تخفیف، به نسبت تعداد سالی که بیمه‌گزار از بیمه‌گر خسارت دریافت نکرده باشد، در هنگام تمدید بیمه‌نامه می‌تواند از شرکت بیمه‌گر تخفیف بگیرد. این مبلغ از حق بیمه شخص ثالث او کسر خواهد شد. با افزایش تعداد سال‌های عدم خسارت، درصد تخفیف بیمه شخص ثالث نیز افزایش می‌یابد. در قانون جدید تخفیف بیمه شخص ثالث، حداکثر تعداد سال‌های تخفیف عدم خسارت از 8 به 14 سال افزایش یافته است. جدول تخفیف‌های عدم خسارت در ذیل قابل مشاهده است:

سال تخفیف عدم خسارتدرصد تخفیف عدم خسارت
سال اول5%
سال دوم10%
سال سوم15%
سال چهارم20%
سال پنجم25%
سال ششم30%
سال هفتم35%
سال تخفیف عدم خسارتدرصد تخفیف عدم خسارت
سال هشتم40%
سال نهم45%
سال دهم50%
سال یازدهم55%
سال دوازدهم60%
سال سیزدهم65%
سال چهاردهم70%

کاهش پلکانی تخفیف در صورت بروز خسارت

طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، در صورت بروز خسارت و پرداخت آن با بیمه شخص ثالث، تمام تخفیفات بیمه‌گزار به یکباره از بین نمی‌رود، بلکه کاهش تخفیفات به صورت پلکانی خواهد بود:

تعداد خسارتیک باردو بارسه بار و بیشتر
مالی20%30%40%
جانی30%70%100%

تخفیف بیمه شخص ثالث ارائه شده از طرف شرکت بیمه‌گر

شرکت‌های بیمه در بازه قیمتی که بیمه مرکزی هر ساله به آن‌ها ابلاغ میکند، مبلغ مطلوب را به عنوان حق بیمه ثالث خودرو به بیمه‌گزاران اعلام می‌‌کنند. بعضی از شرکت‌ها با لحاظ تخفیف‌های مجاز، قیمت بیمه شخص ثالث پایین‌تری به بیمه‌گزاران پیشنهاد می‌دهند. البته حق بیمه شخص ثالث پرداختی بیمه‌گزار، نباید از حداقل مبلغ حق بیمه‌ای که بیمۀ مرکزی اعلام کرده است، کمتر باشد.

مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث

اعتبار بیمه‌ شخص ثالث می‌تواند بلندمدت یک ساله یا کوتاه مدت، حتی چند روزه باشد. خرید بیمه شخص ثالث به صورت سالانه مقرون به صرفه‌تر است. با این‌وجود، ممکن است شرایطی پیش بیاید که بخواهید در عرض چند ماه آتی وسیله نقلیه خود را بفروشید. بعضی اوقات هم مشکل در پرداخت نقدی حق بیمه شخص ثالث دارید. در این شرایط بیمه‌نامه کوتاه مدت یا چند روزه شخص ثالث بهترین گزینه برای شما است. مدت بیمه شخص ثالث اگر سالانه باشد، می‌توانید به‌صورت قسطی هم پرداخت کنید.

شرایط انتقال بیمه شخص ثالث و تخفیف‌های عدم خسارت آن

انتقال بیمه شخص ثالث در دو حالت مقدور است:

 • اسقاطی شدن خودروی دارای ‌بیمه‌نامه شخص ثالث
 • فروش خودروی دارای ‌بیمه‌ ثالث و خرید خودروی جدید

نکات کلی انتقال بیمه اجباری ماشین

بهتر است قبل از انتقال بیمه شخص ثالث به موارد زیر توجه نمایید:

 • برای انتقال بیمه شخص ثالث، باید بیمه‌گزار سند مالکیت خودرو را به صورت قطعی انتقال داده باشد. به عبارت دیگر، بیمه‌گر هیچ گونه وکالت یا قولنامه را در این زمینه نمی‌پذیرد.
 • اسناد مالکیت خودروی قبلی، مالکیت خودروی جدید و مالکیت ‌بیمه‌نامه‌های قبلی باید به نام یک شخص باشند.
 • امکان انتقال بیمه‌نامه شخص ثالث فقط در زمان تمدید ‌بیمه‌نامه وجود دارد.
 • انتقال بیمه شخص ثالث و تخفیف‌های عدم خسارت آن، در صورت یکی بودن دسته بدنی و کاربری دو خودرو میسر است. مثلا بیمه ثالث تاکسی را نمی‌توان به موتورسیکلت یا کامیون انتقال داد.

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث:

برای انتقال بیمه شخص ثالث مدارک زیر را باید ارائه دهید:

 • اصل برگه اسقاط خودرو
 • الحاقیه فسخ ‌بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی
 • تقاضانامه کتبی ‌بیمه‌گزار به همراه مدارک شناسایی وی
 • سند خودروی جدید
 • تصویر ‌بیمه‌نامه قبلی

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

شما در صورت داشتن تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث خودرو می‌توانید آن را به ماشین جدید یا بستگان درجه یک خود انتقال دهید. منظور از بستگان درجه اول پدر، مادر، همسر و فرزند بیمه‌گزار است. البته توجه کنید که قبل از انتقال باید اتومبیل خود را فروخته و خودرو را فک پلاک کرده باشید. وکالت‌نامه و قولنامه برای بیمه‌گر معتبر نیست. قبل از ثبت بیمه ثالث به‌نام مالک جدید، ابتدا به شرکت بیمه صادرکننده بیمه‌نامه شخص ثالث مراجعه نمایید.

بیمه نامه ثالث قابل فسخ نیست، اگر بیمه نامه هنوز منقضی نشده باشد و مالک خودروی خود را فروخته باشد با مراجعه به شعبه یا نمایندگی صدور بیمه نسبت به الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات اقدام می نماید که برای این امر هزینه ای جهت الحاقیه از بیمه گزار دریافت نمی شود؛ بیمه گزار با الحاقیه ای که در دست دارد می تواند تخفیفات را به خودروی جدید و یا به خودروی بستگان درجه یک خود انتقال دهد.

نکات انتقال تخفیف بیمه ثالث از خودرو قبلی به ماشین جدید

برای انتقال بیمه ثالث از خودرو قبلی به ماشین جدیدتان موارد زیر را در نظر بگیرید:

1. اسناد مالکیت خودروی قبلی و خودروی جدید (برگ سبز قدیم و جدید) به نام یک شخص باشد.

2. در صورت اتمام بیمه نامه خودرو قبلی، احتیاج به الحاقیه نیست. پس، شما می‌توانید مراحل خرید بیمه ثالث را تکمیل کنید.

3. در صورت جاری بودن بیمه‎نامه، باید الحاقیه داشته باشید.

4. جهت انتقال بیمه ضروری است هر دو وسیله نقلیه نوع و کاربری یکسانی، داشته باشند. به عنوان مثال، بیمه نامه شخص ثالث موتور سیکلت را نمی‌توان، به خودرو سواری، کامیون و یا تاکسی، انتقال داد.

دیجیتالی شدن بیمه شخص ثالث

آنلاین شدن پروسه خرید، صدور و پرداخت خسارت بیمه با ورود فناوری اینشورتک به کشور، مقدمات حذف فیزیکی بیمه‌نامه را بوجود آورد. بر همین اساس، از سال 1399 بیمه‌نامه‌های فیزیکی شخص ثالث به فایل‌های PDF دارای QR کد تبدیل شدند. بنابراین، مالکان وسایل نقلیه می‌توانند فایل بیمه‌نامه‌شان را پرینت کنند یا صرفا کد یکتای آن را به همراه داشته باشند.

بهترین بیمه شخص ثالث چطور انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث برای ماشین، از مسائل بسیار حیاتی برای مالکان خودرو است. معیارهایی نظیر قیمت مناسب، پوشش کامل خسارت‌ها، خدمات پشتیبانی 24 ساعته و صدور آنی بیمه، در انتخاب افراد، از موارد تاثیر‌گذار تلقی می‌شوند. بنابراین در تصمیم‌گیری برای خرید و تمدید بیمه شخص ثالث، این معیارها را به دقت مورد بررسی قرار دهید. برای انتخاب و مقایسه یک بیمه شخص ثالث از میان شرکت بیمه های مختلفی مثل ایران، پارسیان، پاسارگاد، تجارت نو، آسیا، البرز و … با بیشترین پوشش و مناسب‌ترین قیمت، قطعا به یک سامانه استعلام و مقایسه بیمه نیاز خواهید داشت.

شرکت‌های بیمه تقریبا قیمت‌های یکسانی برای بیمه شخص ثالث ارائه می‌کنند. اما قیمت، به تنهایی نمی‌تواند عامل تعیین‌کننده در خرید بهترین بیمه شخص ثالث باشد. در انتخاب و خرید بیمه شخص ثالث باید عوامل مختلفی نظیر: توانگری شرکت بیمه، میزان پوشش مالی ارائه شده، کیفیت پرداخت خسارت، تعداد شعب، سهم از بازار و... مدنظر قرار گیرند.

شما می‌توانید برای استعلام بیمه شخص ثالث از شرکت‌های مختلف به سایت bimeh.com مراجعه نمایید. سپس آنها را با هم مقایسه کنید و بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب و پروسه خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خود را پیش ببرید. لازم به ذکر است که بهترین شرکت ارائه دهنده بیمه شخص ثالث برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد، امکان دارد یک نفر مهم‌ترین ملاکش مقدار حق بیمه ثالث باشد و شخص دیگری پوشش های بیشتر خودرو، برایش مهم‌تر باشد.

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث خودرو از سایت بیمه دات کام

برای استعلام و خرید بیمه شخص ثالث اتومبیل از سامانه بیمه دات کام مسیر زیر را دنبال کنید:

1. مشخصات خودرو خود را وارد کنید و سپس گزینه استعلام را بزنید.

2. از بین شرکت‌ها و طرح‌های پیشنهادی سامانه، بر اساس شرایط و نیازتان مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

3. حق بیمه شخص ثالث را بپردازید.

4. بیمه نامه شخص ثالث وسیله نقلیه شما در کوتاه ترین زمان ممکن صادر می گردد. بیمه نامه صادر شده در قالب PDF در پروفایل کاربری شما قرار می‌گیرد. این فایل در هر زمان با ورود شما به سایت بیمه دات کام قابل دسترس است.

چرا بیمه دات کام فرق میکنه؟

انتخاب یک شرکت بیمه باید به صورت کاملاً آگاهانه انجام شود. یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب مناسب‌ترین شرکت بیمه، رضایت مشتریان فعلی و سابق آن مجموعه است. بی شک حس حمایتی و اعتماد به بیمه دریافتی و تجربه خوب در خرید بیمه برای همه کاربران حائز اهمیت است. حتی اگر آخرین روز اعتبار بیمه‌نامه باشد، نباید هیجانی تصمیم گرفت و فوراً بدون توجه به جزئیات، اقدام به خرید کرد. همین موضوع می‌تواند هنگام استفاده از پوشش‌های بیمه ماشین، دردسرساز شود.

برای کسب اطلاعات در خصوص تمام شرکت بیمه‌ها و مقایسه آنها، به یک میانبر و موتورجستجوی قدرتمند نیاز است تا با دریافت داده‌های لحظه ای کاربران، در صدم ثانیه، شرکت‌های بیمه متناسب با شرایط آن فرد را نمایش دهد. در این صورت، خرید کاربر با تضمین بهترین قیمت و خدمات همراه خواهد بود. از طرفی تهیه بیمه اقساطی بدون چک و سفته واقعی ، به عنوان یک ارزش افزوده در چنین پلتفرم هایی میتواند، شرایط استفاده از خدمات بیمه خودرویی را برای تمامی اقشار جامعه را فراهم ‌کند.

نگو فرقی نمی کنه! از کدوم سایت بیمه ثالث رو بگیری

چرا بیمه دات کام را برای خرید بیمه شخص ثالث انتخاب کنیم؟

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. ضمنا، در صورت نیاز به مشاوره تخصصی می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید. ضمنا مشاوره‌های بیمه دات کام کاملا رایگان و بی طرفانه است؛ پس از دریافت اطلاعات، بیمه مناسب شرایط‌تان را در کمترین زمان ممکن بخرید و بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.

منظور از شخص ثالث کیست؟

منظور از اشخاص ثالث، کلیه سرنشینان وسیله بیمه‌شده و یا افراد خارج از آن است. در قانون جدید بیمه شخص ثالث راننده مقصر حادثه‌دیده هم تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

چگونه ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را انتخاب نماییم؟

بیمه مرکزی حداقل قیمت بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه‌ اعلامی قوه قضائیه مشخص می‌کند. این قیمت برای حداقل پوشش مالی بین همه شرکت‌های بیمه یکسان است. اما شرکت‌های بیمه برای پوشش‌های مالی بالاتر، تفاوت‌هایی در قیمت‌هایشان دارند. شما می‌توانید از طریق لینک صفحه استعلام و خرید بیمه شخص ثالث در بیمه دات کام: https://bimeh.com/thirdparty حق بیمه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید.

چگونه بهترین بیمه شخص ثالث را بخریم؟

شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث:

 • سطح توانگری شرکت‌ بیمه
 • تعدد مراکز پرداخت خسارت
 • میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث
 • پوشش‌های مالی، رتبه رضایتمندی
 • سهم شرکت بیمه از بازار هستند.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه‌دات کام، بهترین بیمه شخص ثالث را با توجه به شرایط خود از بین شرکت‌های بیمه‌ای مختلف انتخاب و خریداری نمایید.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

برای بررسی صحت بیمه‌نامه خودرو شخص ثالث، می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه مرکزی و سامانه سنهاب، با وارد کردن شماره بیمه‌نامه از صحت اعتبار آن اطمینان حاصل نمایید.

آیا امکان انتقال بیمه‌نامه شخص ثالث پس از فروش خودرو وجود دارد؟ انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث به چه صورت است؟

بر اساس ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث، از تاریخ انتقال مالکیت وسیله نقلیه، کلیه حقوق و تعهدات ناشی از قرارداد بیمه به خریدار خودرو منتقل می‌گردد و او تا پایان مدت قرارداد بیمه، بیمه‌گزار محسوب می‌شود. ولی تخفیفات عدم خسارت بیمه شخص ثالث قابل انتقال به خریدار نیست، مگر اینکه خریدار از اقوام درجه یک فروشنده باشد؛ البته امکان انتقال تخفیفات عدم خسارت به خودرو جدید خود وجود دارد.

آیا امکان صدور المثنی برای بیمه‌نامه شخص‌ثالث وجود دارد؟

با توجه به حذف نسخه فیزیکی بیمه‌نامه‌های شخص ثالث، با مراجعه به پروفایل کاربری خود در سایت بیمه دات کام در قسمت بیمه‌نامه‌های من، به تمامی بیمه‌های خریداری شده‌تان دسترسی پیدا کنید و دیگر نیازی به المثنی بیمه ثالث نیست.