10 اردیبهشت 1402

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

یکی از بهترین راه‌‎های گذراندن اوقات فراغت سفر کردن است. ما معمولا در سفرهای خارجی به  خاطر نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی، اولین مقصد خود را کشورهای همسایه انتخاب می‎کنیم. از بین کشورهای هم‌جوار، ترکیه، یکی از محبوب‌‎ترین مقصدهای گردشگری ما ایرانیان محسوب می‌شود. مسافرت برای اهلش نه تنها شیوه‌ ‎ای از تجدید قواست بلکه می‎تواند سرشار از تجربه‌‎های شیرین و بکر باشد. در کنار تمام این لحظات خاطره‎‌انگیز، همه‎ی ما تجربیاتی از اتفاقات پیش‎‌بینی نشده در ذهن داریم. بیماری، گم کردن وسایل و اتفاقاتی از این دست هر لحظه ممکن است برایمان رخ دهد. به قول معروف: «عزیمت را نخست اندیشه باید». پس چه بهتر که اگر مقصد سفر ما ترکیه است از قبل برای سفرمان بیمه مسافرتی ترکیه را تهیه کنیم. اگر تمایل دارید در مورد این بیمه بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

بیمه مسافرتی چیست؟

به قراردادی ‎که طی آن بیمه‌گزار تحت پوشش هزینه‎‌های ناشی از حوادث پیش‌‎بینی نشده در سفر قرار می‎‌گیرد، بیمه مسافرتی می‌گویند. این بیمه مطابق با شرایط مقرر در بیمه‎‌نامه موارد زیر را پوشش می‌‎دهد:

 • هزینه‌های درمانی و بیمارستانی: از جمله ویزیت پزشک، جراحی، پانسمان، انواع آزمایش‌‌های پزشکی، مخارج بیهوشی، هزینه‌های اتاق عمل و جابه‌جایی به بیمارستان، هزینه‌های دارو،
 • هزینه‎‌های دندانپزشکی
 • بلایای طبیعی
 • تروریسم
 • زایمان
 • هر حادثه دیگری که ‌‌بیمه‌گر و ‌‌بیمه‌گزار براساس شرایط قرارداد و با رعایت فرانشیز توافق کرده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه سفر ترکیه، به راهنمای بیمه مسافرتی مراجعه کنید.

لزوم نیاز به بیمه در مسافرت

یکی از مهم‎ترین بخش‎های آمادگی برای سفر مدیریت هزینه‎‌های احتمالی سفر است. فرض کنید بعد از خوردن یک غذای خوشمزه در رستوران‎های استانبول دچار مسمومیت غذایی شوید. یا اینکه تغییرات آب‎‌ وهوایی شما را بدحال کند. یا حتی به یک سرماخوردگی ساده دچار شوید. در این شرایط هزینه ‎ی یک ویزیت عادی برای شما 150 تا 500 لیر ترکیه آب می‎خورد. یعنی باید چیزی حدود 457 هزار تومان تا یک میلیون و 525 هزار تومان برای ویزیت دکتر بپردازید.

بیمه مسافرتی ترکیه

بیمه مسافرتی ترکیه و پوشش‌های آن

اگر مبنای محاسبه‎ خود را مطابق مبنای پوشش بیمه مسافرتی یورو بگذارید، هزینه‎  شما بین 14 تا 46 یورو می‎‌شود. با یک حساب سرانگشتی متوجه می‎‌شویم که برای مدیریت هزینه‎‌های احتمالی سفر، همراه داشتن این بیمه‎‌نامه همانند پاسپورت ضرورت دارد. اگرچه بعد از آغاز پاندمیِ کرونا سفر رفتن کمرنگ‎تر شده بود، اما از یک طرف طولانی شدن این دوران و از طرف دیگر واکسینه ‎شدن افراد باعث شد تا مرزها باز شود. شرکت‎‌های بیمه نیز بنابه شرایط موجود، پوشش کرونا را نیز به بیمه‎‌نامه‎شان اضافه کردند.

اگر همچنان برای تهیه بیمه مسافرتی تردید دارید و نمی‌دانید تهیه این بیمه‌نامه چه ضرورتی دارد، می‌توانید مقاله ۱۰ دلیل برای خرید بیمه مسافرتی را مطالعه نمایید.

انواع بیمه مسافرتی

بیمه‌‎نامه‌‎های مسافرتی به دو صورت انفرادی و گروهی، در سفرهای داخلی و خارجی، قابل خریداری و استفاده است.

 1. در بیمه‌‎های انفرادی، بیمه‎‌گزار می‌‎تواند به صورت آنلاین یا حضوری برای خرید اقدام کند.
 2. بیمه‎‌های گروهی مختص تورهای مسافرتی است. در این بیمه‌‎نامه، بیمه‎‌گزار می‌‎تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد. او همچنین می‌‎تواند با توجه به مدت زمان سفر و سرمایه مورد نظر خود، نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام نماید.

البته بیمه مسافرتی به دو دسته بیمه مسافرتی سینگل و بیمه مسافرتی مولتی هم تقسیم می‌شوند. برای آن‌هایی که قصد سفرهای متعدد به ترکیه را دارند، خرید مولتی پیشنهاد می‌شود.

پوشش‌‎های بیمه مسافرتی ترکیه

در قرارداد این بیمه، مواردی به عنوان پوشش‎های بیمه مسافرتی ترکیه لحاظ می‎شود که در ادامه برای شما شرح می‌دهیم.

پرداخت و جبران هزینه‌‎های پزشکی

در صورت بروز بیماری یا صدمات جسمانی بیمه‎شده در خارج از ایران پرداخت هزینه‌‎های زیر به‎ عهده شرکت بیمه است:

 • هزینه‎‌های بستری در بیمارستان
 • جراحی
 • معاینات پزشکی
 • داروهایی که پزشک تجویز کرده است.

در همین ابتدا، به این نکته اشاره کنیم که دریافت خدمات فقط از طریق شرکت های کمک رسان امکان پذیر است.

 گم شدن مدارک شناسایی

در صورت مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه بیمه‎‌گزار، شرکت بیمه، موظف به انجام موارد زیر است:

 • ارائه اطلاعات لازم جهت طی مراحل اداری مربوطه در مراجع قانونی و مؤسسات محلی برای بدست آوردن مدارک مفقود
 • پرداخت هزینه های جابجایی و صدور المثنی تا سقف مندرج در بیمه‌نامه

پرداخت فوری هزینه‌‌های دندان ‌پزشکی

هزینه‌‎های معالجه دندان درد، شامل دو مورد زیر است:

 • درمان عفونت
 • کشیدن دندان

 بازگرداندن جسد بیمه‌‎گزار

اگر بیمه‎‌گزار در سفر فوت کند، تمهیدات لازم و هزینه‌‎های مورد نیاز جهت بازگرداندن جسدش به کشور تأمین خواهد شد. البته علت فوت هم لازم است بر اثر حوادث مشمول بیمه‌‎نامه باشد.

انتقال اضطراری یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌‎گزار

وقتی بیمه‎‌گزار به علت حوادث و یا بیماری‌های مشمول در بیمه‌‎نامه، بیش از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شود. هزینه سفر یکی از اعضای بلافصل خانواده‌‎اش، از کشور محل اقامت بیمه‎‌شده، تأمین می‌شود. این هزینه شامل موارد زیر  است:

 • هزینه رفت و برگشت
 • مخارج اقامت

هزینه بازگشت بیمه‌گزار  در صورت فوت اقوام

اگر بیمه‎‌گزار به علت فوت ناگهانی یکی از بستگانش (تا بستگان درجه دوم) ناچار شود سفرش را متوقف کند، شرکت بیمه هزینه بازگشت وی به کشور محل اقامتش را پرداخت می‌کند. البته دو شرط زیر باید محقق شود:

 • اول امکان بازگشت با وسیله شخصی خود را نداشته باشد.
 • امکان استفاده از وسیله‎ای که برای سفر او اجاره شده است را نداشته باشد.

گم‎شدن بار بیمه‌گزار

در صورتی‎که چمدان بیمه‌‎گزار در زمان ورود به کشور مقصد، به وی تحویل داده نشود، هزینه خرید لوازم و مواد بهداشتی ضروری تا سقف مندرج در بیمه‌نامه مسافرتی ترکیه به او پرداخت می‎‌شود.

تأخیر در حرکت

اگر وسیله نقلیه عمومی مورد استفاده بیمه‎‌گزار، حداقل ۶ ساعت تأخیر داشته باشد، هزینه‌‎های تقبل شده به دلیل این تأخیر، تا سقف مندرج در بیمه‌نامه، به بیمه‌شده پرداخت می‌شود. این هزینه شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌ حمل و نقل
 • اقامت در هتل
 • خورد و خوراک
 • ارسال پیام در شرایط اضطراری از طرف فرد بیمه‌‎گزار
 • پرداخت هزینه‌های ارسال دارو
 • حواله وجه الضمانه به فرد بیمه‌‎گزار
 • حواله وجه به فرد بیمه‌‎گزار

برگرداندن فرد بیمه‎گزار به کشورش در صورت بروز حادثه

در صورت بروز هر گونه حادثه یا بیماری ناگهانی بیمه‌‎گزار، فرد به یک مرکز درمانی مجهز منتقل می‌‎شود. اگر لازم شود وی به کشور محل اقامتش برگردد این اقدام توسط شرکت بیمه انجام می‎‌گیرد.

برگرداندن کودک بی‌سرپرست فرد بیمه‎‌گزار

اگر بیمه‎‌گزار به علت بیماری، فوت و یا انتقال به کشور متبوع، قادر به مراقبت از فرزند زیر ۱۵ سال خود نباشد. هزينه برگشت فرزند وی به ايران تحت نظارت يک سرپرست، قابل پرداخت است.

پیگیری مسائل حقوقی

در صورتی‎که بيمه‌شده به موجب قوانین مدنی کشور مقصد، به عنوان یک شهروند ساده مورد تعقیب قرار بگیرد، پرداخت هزینه‌های زیر بر عهده بیمه‌گر است:

 • خسارت اتفاقی وارد به شخص ثالث
 • عدم رعايت قوانين و مقررات اجرایی محلی

هزينه‌های دفاع قانونی از وی تا سقف مندرج در بیمه‌نامه قابل پرداخت است. البته این تعهد، خسارت ناشی از استفاده، تملک يا نگهداری از وسيله نقليه موتوری مانند اتومبیل را در برنمی‎گیرد.

 

موارد خارج از تعهد در بیمه مسافرتی ترکیه

طرح‌‎های این بیمه‌نامه طیف متنوعی از پوشش‎ها را به منظور آرامش خاطر مسافران در طول سفر ارائه می‌دهد. اما مواردی هم هستند که بیمه سفر به ترکیه تمام هزینه‌های درمانی  و … را در طی سفر شما پوشش نمی‌دهد. این استثناها شامل موارد زیر است:

 1. هزینه‎هایی كه پس از انقضای تاریخ بیمه‎نامه توسط بیمه‎گزار پرداخت شود.
 2. امداد‎رسانی فقط به مسافرهایی که کمتر از ۹۲روز متوالی خارج از ایران باشند، ارائه می‌شود.
 3. عوامل و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش زمین، آتشفشان
 4. وقایع ناشی از تروریسم (البته این مورد، در طرح‎های با پوشش غرامت فوت، پوشش داده می‌شود).
 5. درگیری و نزاع به استثنای دفاع مشروط و یا ضرورت.
 6. بیماری  یا صدمات جسمانی كه پیش از خسارت وجود داشته است.
 7. موارد ناشی از شركت بیمه‎‌گزار در رقابت‎های ورزشی. برای رقابت های ورزشی، شما می‌توانید بیمه ورزشی تهیه کنید که راهنمای این بیمه در این مقاله ارائه شده است: بیمه ورزشی چیست؟
 8. زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد زایمان و سقط جنین اختیاری.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که از بیمه مسافرتی شینگن نمی‌توان برای این کشور استفاده کرد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه مسافرتی ترکیه

شرکت‎‌های مختلف بیمه، قیمت‎‌های متفاوتی را برای طرح‎‌های خود تعیین کرده‌‎اند. قیمت بیمه مسافرتی ترکیه با توجه به شرایط، پوشش‌‎ها، سن مسافر، کشور مقصد و نیز مدت زمان سفر تعیین می‌‎شود. شرایط بهتر و پوشش‌‎های بیشتر بدون شک منجر به بالا رفتن قیمت‌‎ها می‎شود. به طور متوسط، شما می‌‎توانید با پرداخت کمتر از یک یورو این بیمه را در حداقل‎ترین پوشش‎‌ها خریداری کنید. شرایط متوسط، در اینجا یک سفر 7 تا 15 روزه تک‌ ‎نفره به مقصد ترکیه در نظر گرفته شده است. در این مثال سقف پوشش هزینه‎‌های شما تا 30 هزار یورو محقق می‌‎شود. اگر یک قرارداد با حداکثر پوشش مدنظرتان باشد، لازم است حدود  17 الی 18 یورو (البته با تعرفه آزاد) بپردازید. در این‌صورت سقف پوشش هزینه‌‎های شما بین 70 تا 100 هزار یورو می‎شود. تنوع قیمت بیمه مسافرتی برای ترکیه و خدمات به قدری است که شما می‌‎توانید پوشش‌‎های بیمه سفر به ترکیه را با قیمت مناسب‌‎تری هم بیابید.

برای راهنمایی کامل در مورد خرید بیمه مسافرتی ارزان، پیشنهاد می‌کنیم به اینجا مراجعه کنید.

نکته مهم: در کشور ما ارز بنا به سیاست‎گذاری‎های اقتصادی موجود دو نرخ دارد. نرخ آزاد و نرخ دولتی. حتما موقع خرید بیمه مسافرتی ترکیه در متن قراردادِ خود به این نکته توجه کنید. لازم است قبل از انعقاد قرارداد بیمه، مبنای محاسبه قیمت ارز برای تعهدات شرکت بیمه مدنظرتان مشخص شده باشد. اگر در متن بیمه‌‎نامه این مورد شفاف بیان نشده است حتما با شرکت بیمه تماس بگیرید. بهتر است که قبل از خرید، اقدام به گرفتن ارز مسافرتی کنید.

بیمه مسافرتی ترکیه

خرید بهترین بیمه مسافرتی ترکیه از بیمه دات کام

بیمه مسافرتی ترکیه از کجا بخریم

بیمه دات کام یک کارگزاری آنلاین برای خرید انواع بیمه‌نامه از شرکت‌های معتبر است. این سامانه تمام شرایط لازم برای خرید بیمه مسافرتی را برای شما فراهم کرده است. شما با ورود به صفحه محصولات و کلیک روی گزینه مسافرتی می‌توانید بیمه مسافرتی ترکیه را تهیه کنید. همچنین این سامانه امکان مقایسه بین چند شرکت بیمه را برای شما فراهم کرده است تا مناسب با شرایط خود بهترین بیمه مسافرتی را تهیه کنید. اگر در این‌باره سوال یا ابهامی دارید می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما در تماس باشید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت
05 فروردین 1402 / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

مدارک مورد نیاز تمدید پاسپورت و جزئیات شرایط و نحوه دریافت آن

یکی از ملزومات خروج از کشور دریافت و تمدید پاسپورت است. تمدید پاسپورت معمولا نیازمند زمان زیادی است. با در دست داشتن مدارک هویتی خود می‌توانید نسبت به دریافت و تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله بیمه دات کام به بررسی شرایط تمدید پاسپورت و مدارک مورد نیاز آن پرداخته شده است.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
بهزاد پور حسین
24 فروردین 1401

سلام مادر بنده دیالیز ی هست هفته ای۳روزدیالیز میشه ماه دیگه میخوادبره ترکیه هزینه دیالیز چقدر میشه واگر زیاد بشه چطور میتونم هزینه را کم کنیم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این هزینه را باید از بیمارستان های ترکیه بپرسید.

person
محمدی
28 دی 1400

سلام آیا بیمه مسافرتی برای کشور ترکیه اجباری است؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه مسافرتی برای ورود به همه کشورها اجباری است.

person
رازی
19 دی 1400

سلام ایا سقوط لیر تاثیری بر قیمت بیمه مسافرتی ترکیه دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام خیر این مساله به قیمت بیمه مسافرتی که شما خریداری میکنید، ارتباطی ندارد.

person
تفقدی
12 دی 1400

سلام اگه با تور میخوایم بریم بیمه مسافرتی رو باید جدا بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام اصولا خود تورها بیمه مسافرتی را تهیه می کنند. البته هزینه آن جدا از شما دریافت خواهند کرد که در قیمت خود تور خواهد بود.

person
ساناز ایمانی
09 آبان 1400

با سلام من قراره ماه بعد برم ترکیه دانشجو بشم، میخوام بدونم که الان این یماه که میرم و میام دنبال کارهام میتونم از بیمه مسافرتی استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، اصولا بیمه مسافرتی به دانشجویان و افراد مقیم تعلق نمی گیرد. اینکه در این یک ماه شما چگونه به ترکیه سفر می کنید، مهم است. این قانون رو باید دقیقا از شرکت بیمه خود بپرسید. اگر هنوز با تور و به عنوان مسافر می روید، احتمال اینکه بتوانید زیاد است.

person
لیلا برخورداری
09 آبان 1400

مطلبتون خیلی خوب بود اما ای کاش در خصوص پوشش هزینه های درمانی بیشتر توضیح می دادید.

person
هاشم
09 آبان 1400

سلام، من توی استانبول، دندونم درد گرفت نصفه شبی، رفتم دکتر کشید، الان میشه از بیمه مسافرتی ترکیه که نوشتید خسارت بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید پوشش دهی آن را مشاهده کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید