31 فروردین 1398

۵ نکته برای آنکه سفری ایمن داشته باشید

جهان همیشه در حال تغییر است و هر روز ما را با چالش های جدیدی رو به رو می کند. این چالش ها راهی برای باتجربه‌تر شدن هر فرد است. از قدیم گفته‌‌اند که سفر انسان را پخته و آبدیده می کند. طبق تحقیقات جدیدی که انجام شده، در سال های اخیر، استقبال از سفرهای انفرادی به طور چشمگیری افزایش یافته است و یکی از دلایل اصلی آن، انگیزه مسافران بوده است. در مصاحبه با اکثر این افراد معلوم شده که بیشتر آن ها طی سفر انفرادی آرامش بیشتری داشته اند و در پی آن، از خود شناخت بیشتری پیدا کرده اند. از همه مهم تر، توانسته اند تا حد زیادی در هزینه سفر صرفه‌جویی کنند و در عوض به جاهای بیشتری سفر کنند. این بدان معناست که آن ها به تمام اهدافی که در سفر خود داشته اند، رسیده اند.

امروزه برای کاهش هزینه‌ها در سفر از هیچهایک کردن (هیچهایک یا رایگان‌سواری به نوعی از حمل و نقل گفته می شود که در آن، مسافر بدون پرداخت هیچ هزینه ای از محلی به محل دیگر جا به جا می شود.) و اقامت در هاستل ها و خانه های میزبان استقبال زیادی شده است. درست است که این ها روش های خوبی برای صرفه جویی در هزینه است، ولی باید به امنیت سفر، به خصوص در سفرهای انفرادی نیز توجه کرد. در این جا می خواهیم ۵ نکته به شما بگوییم تا سفری با خیال راحت داشته باشید.

استفاده از برنامه های نقشه

گوشی های هوشمند در سال ۲۰۰۷ رونمایی شدند و بعد از آن ها، جهان هرگز مثل قبل نشده و نخواهد شد. امروزه، برای اولین بار در تاریخ بشر، ما می توانیم محل دقیق هر نقطه از سیاره زمین را ببینیم. نقشه GPS رایگان و دقیق در کف دست ما چیزی کمتر از انقلاب نیست. با این حال، در سال ۲۰۱۹، برخی افراد هنوز از نقشه های کاغذی برای مسیریابی استفاده می کنند.

توصیه شماره یک برای سفر ایمن در سال ۲۰۱۹ این است که از برنامه نقشه استفاده کنید. شما می توانید مقصد دقیق خود را وارد کنید و مسیرهای دقیق را بلافاصله دریافت کنید. با یک برنامه نقشه، هیچ ترسی برای گم شدن یا افتادن در کوچه های باریک در تاریکی وجود ندارد. همچنین می توانید از بسیاری از برنامه های دیگر استفاده کنید که باعث ایمن تر شدن و راحت تر شدن سفر می شوند.

رزرو کردن

 رزرو هتل، هاستل یا خانه میزبان خود در کوچ سرفینگ (به معنای اقامت مسافر در منزل یک شخص بومی به عنوان مهمان‌ و به‌طور رایگان) را قبل از زمان حرکت و ترجیحا قبل از ترک خانه انجام دهید. انجام این کار به شما امکان می دهد که درباره هتل، هاستل یا میزبان خود تحقیق کنید و نام یا آدرس محل اقامت خود را قبل از ورود به مقصد حفظ کنید. حفظ نام محل اقامت به شما این امکان را می دهد که به راحتی مسیر خود را پیدا کنید و از سردرگم شدن یا گول خوردن توسط راننده تاکسی که به اصطلاح یک هتل خوب می شناسد، جلوگیری کنید.

خواندن نظرات

همه هتل ها شبیه هم نیستند. به جای انتخاب اولین هتل که توسط گوگل یا سایت‌های گردشگری پیشنهاد شده است، بهتر است همه هتل ها را بررسی کنید و وبسایت های نظرسنجی اقامتگاه ها را مرور کنید. بررسی نظرها یک راه عالی برای محافظت از خود در مقابل تجربیات یا خدمات بد است. امروزه، بسیاری از مردم حتی قبل از خرید یک جاروبرقی جدید نیز نظرسنجی محصولات را می خوانند. بنابراین، با صرف کمی وقت، می توانید علاوه بر آرامش و راحتی، سفری با هزینه کمتر و خدمات بیشتر برای خود به ارمغان بیاورید.

تحقیق درباره مقصد

راهنمای سفرها را بررسی کنید. مراقب باشید که از کلاهبرداری ها و اتفاقات رایج در مقصد سفر خود اطلاع کسب کنید و با شناخت کامل پا به سفر بگذارید. برای مثال، اگر به ونزوئلا سفر می کنید، مراقب جیب‌برها و دزدهای خیابانی باشید. در سراسر جهان، افرادی هستند که بخواهند «دستبند» یا «ساعت طلایی» با قیمت بسیار گزافی به شما بفروشند. شناخت این کلاهبرداری ها، پیش از آن که حرکت کنید، به شما این امکان را می دهد که در موقعیت های سخت بتوانید به بهترین شکل ممکن از خود دفاع کنید.

خرید بیمه مسافرتی

آخرین و مهم ترین نکته این است که بیمه مسافرتی خریداری کنید. اگرچه بیمه سفر ممکن است هزینه ای اضافی به نظر برسد، ولی هزینه آن بسیار کمتر از هزینه ای است که ممکن است در طول سفرتان متحمل شوید. بیمه مسافرتی بسیار ارزشمند است. اگر پروازتان تاخیر داشته باشد یا به طور کل پروازتان را به دلایل موجه از دست بدهید و یا اگر چمدانتان به سرقت برود یا گم شود و مجبور شوید همه وسایل مورد نیازتان را دوباره خریداری کنید یا حتی مدارکی مثل گذرنامه خود را گم کنید، این بیمه مسافرتی است که شما را تحت پوشش خود قرار داده و تمامی خسارات شما را جبران می کند. اگر به صورت انفرادی و طولانی مدت سفر می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که بیمه مسافرتی با پوشش پزشکی اورژانسی خریداری کنید. این نوع پوشش تمام هزینه های پزشکی شما را که ممکن است در کشور مقصد بهای زیادی داشته باشد، پرداخت می کند.

اگرچه ممکن است تجربه مسافرتی بسیاری از گذشته داشته باشید، اما اکنون زمان بسیار متفاوت است و قوانین مسافرت تغییر کرده است. بهتر است همزمان با پیشرفت زمانه حرکت کنید و از امکانات جدید که زندگی را برای شما آسان تر کرده است استفاده کنید. سامانه بیمه دات کام نیز در مسیر توسعه فناوری قدمی بزرگ برداشته است و به شما کمک می کند که به صورت آنلاین، در زمانی کوتاه و بدون صرف هزینه بابت رفت و آمد به دفاتر بیمه، بیمه خود را خریداری کنید. بیمه دات کام خدمات مشاوره نیز برای شما در نظر گرفته است تا با بهره‌برداری از آن بتوانید مناسب ترین بیمه را انتخاب کنید و تحت پوشش آن قرار بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

14 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه سفر داخلی: همراه ضروری شما در مسافرت‌های داخلی و ایرانگردی

بیمه سفر داخلی (بیمه تور): بیمه حوادث یا بیمه مسئولیت آژانس‌ها و مسافران است. راهنمای کامل بیمه مسافرت داخلی را در این مقاله بخوانید.

29 آذر 1399 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی شنگن؛همراه مطمئن شما در سفر به اروپا| بیمه دات کام

در صورتی که شما نیاز به سفر به یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن داشته باشید؛ بهتر است پیش از بستن چمدان خود به فکر خرید آنلاین بیمه مسافرتی باشید که از ضروریات اولیه ویزای کشورهای شنگن می باشد تا بدین ترتیب بتوانید در هر یک از شرکت های عضو پیمان شنگن از وجود پوشش های بیمه ای استفاده کنید.

25 آذر 1399 / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

استعلام و خرید بیمه مسافرتی سامان از بیمه دات کام در دو دقیقه

همیشه رفتن به سفر به ویژه در کشورهای بیگانه استرس خاص خود را داشته است که مبادا در طول سفر مشکلی پیش بیاید. به همین منظور بیمه مسافرتی سامان کمک رسان شما خواهد بود تا ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای بتوانید از هزینه های سفر خود در قالب طرح های مختلف بیمه مسافرتی سامان استفاده کنید. می توانید این بیمه را از سامانه بیمه دات کام خریداری کنید.

14 آبان 1398 / بیمه مسافرتی

ویزای شینگن؛ شاه کلید ورود به کشورهای اروپایی| بیمه دات کام

در صورتی که قصد سفر بنا به هر دلیلی به هر یک از کشورهای عضو شینگن دارید؛ بایستی پیش از سفر خود مراتب را به جهت درخواست ویزای شینگن صورت بخشید تا با پرداخت هزینه و قیمت ویزای شینگن بتوانید با در دست داشتن این ویزا به هر یک از کشورهای ۲۶ گانه عضو پیمان شینگن وارد شوید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید