کدام بیمۀ عمر برای شما بهترین است؟

پس از گرفتن تصمیم قطعی برای خرید بیمۀ عمر، باید بیمۀ عمر مناسب خود را با شناخت کافی دربارۀ انواع بیمۀ عمر و شرایط تحت پوشش آن انتخاب کنید. برخی از بیمه‌ها زود منقضی می‌شوند، بعضی از آن‌ها ارزش سرمایه‌گذاری دارند و بعضی از آن‌ها برای متقاضیان بیمار یا سالم مناسب‌اند. برای هر کدام از این‌ها مزایا و معایبی وجود دارد.

موضوع پیش‌بینی آینده مسئله‌ای است که در تمام طول تاریخ ذهن انسان را به خود مشغول کرده است. فهمیدن این‌که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد، ساعت مرگ و میزان سال‌های زندگی، مسئلۀ ازدواج و عشق، پیش‌بینی وضعیت املاک و سهام، پیش‌بینی آیندۀ شغلی، نتایج انتخابات و… همه از مسائلی‌‌اند که آدمی به شنیدن و دانستن اطلاعات دربارۀ آن‌ها اشتیاق دارد.

برخی از مسائل، با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، تا حدود زیادی قابل پیش‌بینی هستند. هیجان‌انگیز بودن پیش‌گویی به غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است. اگر در طول تاریخ دقیق شویم، همیشه افرادی بوده‌اند که در بین مردم به پیش‌بینی آینده شهرت داشته‌اند، مثل نوستراداموس، پیش‌گوی فرانسوی که دربارۀ ‌آینده پیش‌گویی می‌کرد.

نیلز بور، برنده جایزۀ نوبل فیزیک، در جایی گفته است: «پیش‌بینی بسیار دشوار است، به‌خصوص اگر درمورد آینده باشد.» به‌طور کلی دو دیدگاه دربارۀ پیش‌بینی آینده وجود دارد: فریب یا پیش‌بینی بر اساس محاسبات دقیق علمی از تمام زوایا دربارۀ یک مسئله. با این حال‌، می‌توان به‌جرئت گفت پیش‌بینی شده‌ترین اتفاق نیز ممکن است خلاف پیش‌بینی اتفاق بیفتد.

انسان همواره می‌خواهد با آینده پیش‌بینی شده، آیندۀ بهتری رقم بزند یا حداقل بدون شگفت‌زدگی، با حوادث و اتفاقات غیرمنتظره زندگی رو‌به‌رو شود یا حتی بتواند با برنامۀ از پیش تعیین‌شده به حل مسائل و اتفاقات بپردازد.

این نیاز به پیش‌بینی درواقع از این سرچشمه می‌گیرد که انسان در طول تاریخ همواره در معرض خطر بوده است و این عدم اطمینان باعث شده که به دنبال پیش‌بینی باشد.

امروزه، با وجود بیمه می‌توان به‌راحتی مسائل و خطرات پیش‌رو را از سر راه برداشت و با آرامش زندگی کرد. بیمه‌شده، با توجه به شرایطی که تحت پوشش بیمۀ عمر قرار دارد، می‌تواند جلوی اتفاقات غیرمنتظره را بگیرد و با نظم و تعادل به زندگی خود ادامه دهد. بیمه‌های عمر همگی با توجه به نیاز انسان به احساس امنیت و عدم استرس برای حوادث آینده به وجود ‌آمده‌اند تا انسان را در برابر آن‌ها مصون بدارند.

با توجه به موارد تحت پوشش و مدت زمان، بیمۀ عمر را می‌توان به چهار دستۀ اصلی تقسیم کرد: بیمۀ عمر سادۀ مدت‌دار، بیمۀ تمام‌عمر، بیمۀ عمر مانده بدهکار یا مختلط و بیمۀ عمر و سرمایه‌گذاری.

بیمۀ عمر سادۀ مدت‌دار

بیمه‌شده حق بیمۀ تعیین‌شده را برای مدت معینی بین یک تا سی سال پرداخت می‌کند و در صورتی که در طی مدت قرارداد بیمه‌شونده فوت کند، شرکت بیمه به بستگان یا فرد بازماندۀ تعیین‌شده، مطابق با بیمه‌نامه، مبلغ مشخصی را می‌پردازد. این بیمه‌نامه ساده‌ترین نوع از بیمه‌های عمر محسوب می‌شود. قابل ذکر است که بیمه‌شونده در صورت حیات، در بازۀ زمانی مشخص‌شده در بیمه‌نامه، هیچ مبلغی دریافت نمی‌کند.

بیمۀ تمام‌عمر

در بیمۀ تمام‌عمر، مدت بیمه‌نامه نامحدود است و شرکت بیمه متعهد می‌شود که در صورت فوت بیمه‌شده در هر زمانی، سرمایۀ ذکر شده در بیمه‌نامه را به ذی‌نفعان یا فرد تعیین‌شده توسط بیمه‌شونده بپردازد. حق بیمۀ پرداختی برای استفاده از بیمۀ تمام‌عمر، به‌طور متوسط، ۵۰ درصد از بیمۀ سادۀ مدت‌دار بیشتر است.

بیمۀ عمر مانده بدهکار یا مختلط

بیمهٔ مختلط صورت کامل‌تری از بیمه‌های عمر است که در طول آن، اگر بیمه‌شده در طی مدت قرارداد فوت کند، سرمایۀ بیمه‌نامه به‌علاوۀ اصل و سود حاصل از ذخایر حق بیمۀ بیمه‌نامه به ذی‌نفع یا افراد تعیین شده پرداخت می‌شود. اما اگر در طول مدت قرارداد بیمه، بیمه‌شده فوت نشود، اصل و سود حاصل از جمع حق بیمه‌های بیمه‌نامه به بیمه‌شده پرداخت می‌شود.

بیمۀ عمر و سرمایه‌گذاری

در این حالت، متقاضی بیمه، با پرداخت حق بیمه‌های ناچیز، طی سال‌ها سرمایه‌ای ذخیره می‌کند. درواقع سرمایۀ بیمه‌شونده در نهادی با عنوان شرکت بیمه، بدون هیچ‌گونه ریسکی که متوجه سرمایۀ او باشد، همراه با سودی که در طی سالیان متمادی شامل مبلغ اصلی شده، ذخیره می‌شود. مبلغ بیمه، در زمان پایان قرارداد، به صورت ماهانه به بیمه‌شونده پرداخت می‌شود. امکان بازخرید سرمایه و پرداخت به‌صورت یک‌جا وجود دارد، با این شرط که پیش از پایان قرارداد تقاضا داده شده باشد. در صورت فوت بیمه‌شونده، مبلغ حق بیمه به ذی‌نفع پرداخت می‌شود. به‌عنوان مثال، بیمه‌های بازنشستگی زیرمجموعۀ این بیمه محسوب می‌شوند.

www.bimeh.com سایتی است که در آن می‌توان همۀ شرایط بیمه‌های عمر را بررسی کرد و با انواع بیمه‌ها و شرایط تحت پوشش بیمه‌گران مختلف آشنا شد. با www.bimeh.com می‌توانید بنا به نوع نیازی که برای آینده پیش‌بینی می‌کنید و تسهیلاتی که ممکن است به آن‌ها احتیاج پیدا کنید، بیمۀ عمر خود را انتخاب کنید.

www.bimeh.com در سایت خود امکان مقایسۀ بیمه‌نامه‌های مختلف را فراهم کرده است تا با توجه به تنوع بیمه‌ها، انتخاب را برایتان آسان کند. کسب رضایت و جلب اعتماد مشتری بزرگ‌ترین هدف سایت www.bimeh.com است.برای شما عزیزان عمری طولانی همراه با آرامش و آسایشی تمام‌نشدنی آرزومندیم.

نظرات بسته شده است.

تخفیف 75 هزار تومانی بیمه شخص ثالث و بدنه