20 تیر 1401

چگونه موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک خو را بیمه کنیم

این روزها بیمه کردن موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک به امری رایج و طبیعی مبدل شده است و افراد بسیاری هم به خاطر استفاده زیاد و روزمره با این تجهیزات جهت بیمه کردن آن ها وارد عمل شده اند. پیشرفت فناوری ها و مدرن شدن تجهیزات الکترونیکی باعث شده تا دنیا با تحولات عظیمی رو به رو و به سمت به روز شدن سوق داده شود. گوشی های موبایل که بخش بسیار کوچکی از این همه تحولات هستند نه تنها در زمره کالاهای ضروری و مرسوم زندگی ما قرار دارند بلکه به عنوان سرآغاز استفاده انسان از کالاهای دیجیتالی معرفی می شوند. به طوری که بدون حضور چنین دستگاهی و یا حتی سایر تجهیزات الکترونیک، ممکن است نیمی از کارایی و فعالیت ما گرفته شود. با توجه به حضور پر رنگ موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک در زندگی ما و بالا رفتن روز به روز قیمت آن ها، بسیاری از مردم برای جلوگیری از خراب شدن و بروز هر گونه حادثه ای برای این لوازم ضروری چاره ای اندیشیده اند. به طور معمول برای چنین شرایطی، آن ها به فکر بیمه موبایل یا بیمه تجهیزات الکترونیک افتاده اند. اما سؤال اینجا است بیمه موبایل دقیقاً چه مفهومی دارد و کاربرد عمده آن چیست؟ برای فهم کامل این موضوع پیشنهاد می کنیم رپورتاژ ما را از دست ندهید.

چگونه موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک را بیمه کنیم

بیمه موبایل چیست؟

بیمه موبایل یکی از اقدامات مفید و سودمند در رابطه با تجهیزات الکترونیک و کالاهای دیجیتال است که این روزها با نام مختلفی نظیر بیمه تبلت، بیمه لپ‌تاپ، بیمه تجهیزات الکترونیک و… شناخته می شود. به این صورت که شما می توانید تمامی لوازم ارزشمند دیجیتالی خود را در برابر حوادث و اتفاقاتی که انتظارش را ندارید بیمه کنید. می توان گفت این نوع بیمه نیز دقیقاً همانند بیمه خودرو، بیمه آتش سوزی و سایر انواع بیمه نامه های ارائه شده توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که شرکت بیمه گذار در قبال دریافت مبلغ تعیین شده ای متعهد می شود که تمامی زیان های ناشی از بروز برخی حوادث که ممکن است لوازم دیجیتال از جمله گوشی موبایل شما را تهدید کنند را جبران نماید.

با وجود آنکه تمامی شرکت های بیمه گذار طیف وسیع و گسترده ای از دامنه خسارات را برای بیمه موبایل ارائه داده اند اما قوانین و ضوابط این نوع بیمه ممکن است از شرکت به شرکت دیگری با اندکی تفاوت همراه باشد. اما معمولاً در بیمه تجهیزات الکترونیک حوادث و اتفاقاتی تحت پوشش قرار گرفته می شوند که در ضمانت نامه آن ها هیچ اشاره ای به این اتفاقات نشده است و در واقع دامنه پوشش آن چیزی فراتر و متفاوت تر از گارانتی موبایل و سایر لوازم دیجیتال است. یقیناً به همین دلیل است که خرید بیمه موبایل، طی چند دهه اخیر بسیار مورد استقبال کاربران این محصول قرار گرفته است.

چگونه می توانیم از بیمه موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک خود استفاده کنیم؟

چگونه موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک را بیمه کنیم

اینکه چگونه می توانیم از بیمه موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک خود استفاده کنیم ممکن یکی از سؤالات بسیاری از استفاده کنندگان گوشی های موبایل باشد به ویژه آنکه در دنیای امروز که هر روزه مدل های به روز تر با قیمت های سرسام آوری از این کالای دیجیتال وارد بازار می شوند. قبل از هرچیزی می خواهیم درباره مزیت های بیمه موبایل صحبت کنیم و بگوییم که چرا این روزه بیمه تجهیزات الکترونیک به امری ضروری تبدیل شده است؟

چگونه موبایل و سایر تجهیزات الکترونیک را بیمه کنیم

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این گفتیم بیمه موبایل خدماتی فراتر از گارانتی محصول را به کاربران تجهیزات الکترونیک ارائه می دهد. حال در اینجای رپورتاژ با ذکر مثال مفصل درباره مزیت این نوع بیمه صحبت می کنیم. شرایطی را در نظر بگیرید که به صورت کاملاً اتفاقی گوشی موبایل از دستتان افتاده و قسمتی از آن دچار خرابی شده است. یقیناً چنین حادثه ای تحت ضمانت نامه گوشی قرار نمی گیرد. اما بیمه نامه موبایل شرایطی را فراهم می آورد تا این خسارت و نمونه های مشابه آن بدون پرداخت هیچ هزینه ای برایتان جبران شود. از دیگر مواردی که تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند عبارت اند از:

  • به سرقت رفتن گوشی موبایل
  • بروز هر نوع خرابی و از کارافتادگی ناشی از آب خوردگی و ضربه
  • از کار افتادگی گوشی ناشی از نوسانات ولتاژ برق
  • هر گونه خسارت ناشی از وقوع بلایای طبیعی مانند آتش سوزی و زلزله

اگر شما هم تصمیم گرفته اید که در جهت ایمن نگه داشتن تجهیزات الکترونیک خود بیمه موبایل را خریداری کنید بهتر است که چگونه یک بیمه مناسب با کمترین هزینه ممکن را پیدا کنید. همچنین باید خدمتتان برسانیم که تمامی شرکت های بیمه گذار با سال ها تلاش در زمینه ارائه خدمات سودمند، بیمه نامه ای برای انواع گوشی های موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و… ارائه کرده اند که کاربران خود را از هر لحاظ در وضعیت مطلوب قرار می دهند. برای اطلاع دقیق از مفاد این بیمه نامه و همچنین محاسبه قیمت بیمه موبایل، تنها کافی است به یکی از شرکت های بیمه گذار مراجعه نمایید.

 

در همین رابطه:

خرید بیمه تجهیزات الکترونیک

نتیجه گیری :

در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای خرید اینترنتی بیمه به یکی از کارگزاری های مجاز آنلاین و رسمی مراجعه کنید. کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه در زمینه آنلاین به شمار می رود. این برند با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته است خدمات گسترده ای را در موضوعات مختلف خرید اینترنتی بیمه ارائه دهد. بیمه دات کام یکی از بالاترین نرخ تبدیل در بازدید صفحات را دارد. این موضوع به دلیل قیمت گذاری نفوذی و تخفیفی انواع بیمه نامه است.

از این رو بیشتر مخاطبین سایت پس از استعلام بیمه مورد نظر و دریافت قیمت بیمه گوشی اقدام به خرید می نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید