چگونه بیمه بدنه خودرو بخریم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

خرید بیمه بدنه خودرو یکی از متداول‌ترین اقدامات بیمه‌گزاران است. بیمه بدنه خودرو اجباری نیست. با این همه برای دارندگان خودرو ضروری به نظر می‌رسد. شرکت بیمه‌گذار با پوشش‌های بیمه بدنه قادر به پرداخت خسارت آسیب‌های خودروهاست. با این تفاسیر بیمه بدنه ماشین از اهمیت برخوردار است. خرید بیمه بدنه به روش‌های مختلفی مقدور است. خرید آنلاین آن یکی از از رایج ترین روش‌هاست.

در خرید بیمه بدنه خودرو نکات مختلفی وجود دارند. هر یک از این نکات نیز شرایط خاص خود را دارند. در ادامه این مطلب به بررسی کامل خواهیم پرداخت. از این رو همراه ما باشید.

چه مدارکی برای خرید بیمه بدنه اتومبیل نیاز داریم؟

مدارک مختلفی برای خرید بیمه بدنه خودرو نیاز است. مدارک یاد شده برای خودرو صفر کیلومتر یا کارکرده متفاوت هستند:

خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر
خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

مدارک مورد نیاز خرید بیمه خودروی صفر کیلومتر

هنگام خرید بیمه بدنه برای خودروی صفر کیلومتر، مدارک زیر ضروری هستند:

  1. برگه سبز یا سند خودروی خودتان را به شرکت بیمه گذار مورد نظر ارائه دهید. شرکت بیمه با این مدارک، اطلاعات مختلفی به دست می‎آورند. به عنوان مثال، می‌توان به تاریخ شماره‌گذاری خودروی صفر اشاره کرد.
  2. تصویر کارت ماشین صفر کیلومتر
  3. بازدید از خودروی صفر کیلومتر. بازدید از خودرو روش‌های خاص خود را دارد. مثلا، بیمه‌گذار می‌تواند خودروی خود را به محل بیمه ببرد. گزینه دوم، آمدن نماینده شرکت بیمه به محل مدنظر بیمه‌گزار است.

می توانید از دو روش مختلف برای خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر استفاده کنید:

روش‌های خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

دو روش مختلف برای خرید بیمه بدنه خودرو در نظر گرفته شده اند. در هر یک از شرایط زیر، می توانید اقدام بیمه بدنه را برای خودروی صفر خود تهیه نمایید:

  1. در روش اول اگر شما بیمه‌نامه قبلی داشته باشید، می توانید از آن استفاده کنید . اگر عدم خسارت داشت از تخفیف‌های آن برای خودروی جدیدتان بهره ببرید. همچنین، از آنجایی که خودروی شما جدید و صفر کیلومتر است، تخفیف‌هایی نیز برای آن در نظر گرفته می‌شود. در این شرایط می توانید شاهد امتیازات بسیاری برای خودروی صفر خود باشید.

۲٫ حالت دوم خرید بیمه بدنه خودرو، زمانی است که شما از قبل بیمه بدنه نداشته باشید. شما می‌توانید از تخفیفات خودروی صفر کیلومترتان بهره ببرید و هزینه کمتری را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت خرید بیمه خودرو کارکرده

اگر خودروی شما کارکرده باشد، نیاز است تا مدارک متفاوتی را نسبت به نوع خودروی صفر تامین کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • داشتن اصل سوابق بیمه‌نامه قبلی
  • به همراه داشتن اصل کارت مشخصات خودرو
  • داشتن اصل کارت ملی
  • ارائه فرم پرسشنامه و همچنین تائیدیه و امضای آن

به غیر از موارد مذکور، مبلغ بیمه بدنه اهمیت بسیار بالایی دارد. این نرخ بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شوند. اگر قصد دارید تا به استعلام بیمه بدنه خودروی خود بپردازید، به مواردی همچون ارزش خودرو, نوع خودرو و… توجه کنید. این عوامل در استعلام بیمه خودرو تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال، هر چه مدل خودروی شما بالاتر باشد، به همان اندازه نیز ، بیمه بدنه خودرو گران‌تر خواهد بود.

خرید بیمه بدنه خودروی کار کرده

چگونه می توان بیمه بدنه را آنلاین خرید؟

بسیاری از افراد ترجیح انجام آنلاین کارها را ترجیح می‌دهند. استفاده از اینترنت باعث سرعت العمل بیشتر و در نهایت صرفه جویی در زمان می‌شود. به همین علت خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو میسر شده است. شرکت‌های مختلفی خدمات خرید آنلاین بیمه‌های مختلف را ارائه می‌دهند.

بیمه دات کام یکی از معتبرترین این سامانه‌های اینترنتی به حساب می‌آید. این سامانه شرایط خرید آنلاین انواع بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه را فراهم آورده است.

در خرید بیمه بدنه خودرو به صورت اینترنتی، می توانید با مشاوران فعال bimeh.com تماس حاصل بفرمایید. همچنین شما می‌توانید سوالات بیمه‌ای خودتان را بپرسید؛ یا با تکمیل فرم‌های پیشنهاد بیمه کارهای خود را با سرعت بالایی به انجام برسانید. بیمه بدنه ماشین اهمیت بسیار بالایی را دارد. از این رو از خرید و تهیه آن غافل نشوید.

سخن آخر

خرید بیمه بدنه خودرو اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. هر چند استفاده از این بیمه ضروری نیست. هیچ اجباری هم برای تهیه آن وجود ندارد؛ ولی با دارا بودن بیمه بدنه، می‌توان هزینه های کمتر برای آسیب‌های خودرو پرداخت. هر چه پوشش‌های اصلی و اضافی بیشتر انتخاب نمایید، به همان اندازه نیز در هزینه‌های خسارت خود صرفه جویی می‌کنید.

نظرات بسته شده است.