22 خرداد 1401

چگونه بیمه بدنه خودرو بخریم؟

خرید بیمه بدنه خودرو یکی از متداول‌ترین اقدامات بیمه‌گزاران است. بیمه بدنه خودرو اجباری نیست. با این همه برای دارندگان خودرو ضروری به نظر می‌رسد. شرکت بیمه‌گذار با پوشش‌های بیمه بدنه قادر به پرداخت خسارت آسیب‌های خودروهاست. با این تفاسیر بیمه بدنه ماشین از اهمیت برخوردار است. خرید بیمه بدنه به روش‌های مختلفی مقدور است. خرید آنلاین آن یکی از از رایج ترین روش‌هاست.

در خرید بیمه بدنه خودرو نکات مختلفی وجود دارند. هر یک از این نکات نیز شرایط خاص خود را دارند. در ادامه این مطلب به بررسی کامل خواهیم پرداخت. از این رو همراه ما باشید.

چه مدارکی برای خرید بیمه بدنه اتومبیل نیاز داریم؟

مدارک مختلفی برای خرید بیمه بدنه خودرو نیاز است. این مدارک برای خودرو صفر کیلومتر یا کارکرده متفاوت هستند.

مدارک مورد نیاز خرید بیمه خودروی صفر کیلومتر

هنگام خرید بیمه بدنه برای خودروی صفر کیلومتر، مدارک زیر ضروری هستند:

 1. برگه سبز یا سند خودروی خودتان را به شرکت بیمه گذار مورد نظر ارائه دهید. شرکت بیمه با این مدارک، اطلاعات مختلفی به دست می‎آورند. به عنوان مثال، می‌توان به تاریخ شماره‌گذاری خودروی صفر اشاره کرد.
 2. تصویر کارت ماشین صفر کیلومتر
 3. بازدید از خودروی صفر کیلومتر. بازدید از خودرو روش‌های خاص خود را دارد. مثلا، بیمه‌گذار می‌تواند خودروی خود را به محل بیمه ببرد. گزینه دوم، آمدن نماینده شرکت بیمه به محل مدنظر بیمه‌گزار است.

می توانید از دو روش مختلف برای خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر استفاده کنید:

روش‌های خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

دو روش مختلف برای خرید بیمه بدنه خودرو در نظر گرفته شده اند. در هر یک از شرایط زیر، می توانید اقدام بیمه بدنه را برای خودروی صفر خود تهیه نمایید:

 1. در روش اول اگر شما بیمه‌نامه قبلی داشته باشید، می توانید از آن استفاده کنید . اگر عدم خسارت داشت از تخفیف‌های آن برای خودروی جدیدتان بهره ببرید. همچنین، از آنجایی که خودروی شما جدید و صفر کیلومتر است، تخفیف‌هایی نیز برای آن در نظر گرفته می‌شود. در این شرایط می توانید شاهد امتیازات بسیاری برای خودروی صفر خود باشید.

۲٫ حالت دوم خرید بیمه بدنه خودرو، زمانی است که شما از قبل بیمه بدنه نداشته باشید. شما می‌توانید از تخفیفات خودروی صفر کیلومترتان بهره ببرید و هزینه کمتری را پرداخت کنید.

بیمه بدنه خسارات وارد به بدنه را جبران می کند

مدارک مورد نیاز جهت خرید بیمه خودرو کارکرده

اگر خودروی شما کارکرده باشد، نیاز است تا مدارک متفاوتی را نسبت به نوع خودروی صفر تامین کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • داشتن اصل سوابق بیمه‌نامه قبلی
 • به همراه داشتن اصل کارت مشخصات خودرو
 • داشتن اصل کارت ملی
 • ارائه فرم پرسشنامه و همچنین تائیدیه و امضای آن

به غیر از موارد مذکور، مبلغ بیمه بدنه اهمیت بسیار بالایی دارد. این نرخ بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شوند. اگر قصد دارید تا به استعلام بیمه بدنه خودروی خود بپردازید، به مواردی همچون ارزش خودرو, نوع خودرو و… توجه کنید. این عوامل در استعلام بیمه خودرو تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال، هر چه مدل خودروی شما بالاتر باشد، به همان اندازه نیز ، بیمه بدنه خودرو گران‌تر خواهد بود.

چگونه می توان بیمه بدنه را آنلاین خرید؟

بسیاری از افراد ترجیح انجام آنلاین کارها را ترجیح می‌دهند. استفاده از اینترنت باعث سرعت العمل بیشتر و در نهایت صرفه جویی در زمان می‌شود. به همین علت خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو میسر شده است. شرکت‌های مختلفی خدمات خرید آنلاین بیمه‌های مختلف را ارائه می‌دهند.

بیمه دات کام یکی از معتبرترین این سامانه‌های اینترنتی به حساب می‌آید. این سامانه شرایط خرید آنلاین انواع بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه را فراهم آورده است.

در خرید بیمه بدنه خودرو به صورت اینترنتی، می توانید با مشاوران فعال bimeh.com تماس حاصل بفرمایید. همچنین شما می‌توانید سوالات بیمه‌ای خودتان را بپرسید؛ یا با تکمیل فرم‌های پیشنهاد بیمه کارهای خود را با سرعت بالایی به انجام برسانید. بیمه بدنه ماشین اهمیت بسیار بالایی را دارد. از این رو از خرید و تهیه آن غافل نشوید.

سخن آخر

خرید بیمه بدنه خودرو اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. هر چند استفاده از این بیمه ضروری نیست. هیچ اجباری هم برای تهیه آن وجود ندارد؛ ولی با دارا بودن بیمه بدنه، می‌توان هزینه های کمتر برای آسیب‌های خودرو پرداخت. هر چه پوشش‌های اصلی و اضافی بیشتر انتخاب نمایید، به همان اندازه نیز در هزینه‌های خسارت خود صرفه جویی می‌کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
12 مهر 1401 / بیمه بدنه

شرایط پوشش بیمه بدنه کامپیوتر خودرو (ECU) چیست؟

آیا تا به حال در مورد بیمه بدنه کامپیوتر خودرو شنیده‌اید؟ یکی از چشم گیرترین قطعات برای دزدان خودرو، کامپیوتر یا ECU ماشین است که با سرعت بالایی به سرقت می‌رود...

07 مهر 1401 / بیمه بدنه / برند های خودرویی / سایپا

بیمه بدنه روزشمار سایپا چیست؟ معرفی انواع بیمه روزشمار سایپا

خودروسازی سایپا خدمات گارانتی بدنه برای مشتریان خود در نظر گرفته است که این سرویس در قالب سه طرح گارانتی بدنه پایه، اقتصادی و کامل ارائه می‌شود. راهنمای کامل بیمه بدنه روزشمار سایپا را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

06 مهر 1401 / بیمه بدنه

بیمه بدنه کیلومتری: مزایا، پوشش های بیمه بدنه کوتاه مدت

بیمه بدنه کیلومتری چیست؟ چه کسانی با چه شرایطی می‌توانند این بیمه‌نامه را تهیه کنند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را از دست ندهید!

05 مهر 1401 / بیمه بدنه

پوشش ایاب و ذهاب با بیمه بدنه

شرایط پوشش هزینه ایاب و ذهاب بیمه بدنه چگونه است؟ چگونه هزینه ایاب و ذهاب را در بیمه بدنه دریافت کنیم؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

05 مهر 1401 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت: دریافت خسارات خودرو و جسم ثابت

اگر ماشین شما با جسم ثابتی برخورد کند، مقصر حادثه کیست؟ چه کسی خسارات وارد بر شما یا جسم ثابت را پرداخت می‌کند؟ پاسخ سوالات خود را با خواندن این مقاله بیابید!

01 مهر 1401 / بیمه بدنه

کاهش هزینه‌های تصادف با شناخت نقاط آسیب پذیر خودرو و بیمه

شناسایی و معرفی آسیب پذیرترین قسمت‌های ماشین را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سیما زین العابدینی
28 خرداد 1401

آقا جامن پراید 93 دارم چجوری بیمه بدنه بخرم؟ کمک کنید اطلاعاتم کمه

  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، لطفا وارد صفحه خرید بیمه بدنه شوید، اطلاعات کامل است. همچنین می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید