16 شهریور 1399

چگونه بیمه بدنه خودرو بخریم؟

خرید بیمه بدنه خودرو یکی از متداول‌ترین اقدامات بیمه‌گزاران است. بیمه بدنه خودرو اجباری نیست. با این همه برای دارندگان خودرو ضروری به نظر می‌رسد. شرکت بیمه‌گذار با پوشش‌های بیمه بدنه قادر به پرداخت خسارت آسیب‌های خودروهاست. با این تفاسیر بیمه بدنه ماشین از اهمیت برخوردار است. خرید بیمه بدنه به روش‌های مختلفی مقدور است. خرید آنلاین آن یکی از از رایج ترین روش‌هاست.

در خرید بیمه بدنه خودرو نکات مختلفی وجود دارند. هر یک از این نکات نیز شرایط خاص خود را دارند. در ادامه این مطلب به بررسی کامل خواهیم پرداخت. از این رو همراه ما باشید.

چه مدارکی برای خرید بیمه بدنه اتومبیل نیاز داریم؟

مدارک مختلفی برای خرید بیمه بدنه خودرو نیاز است. این مدارک برای خودرو صفر کیلومتر یا کارکرده متفاوت هستند.

مدارک مورد نیاز خرید بیمه خودروی صفر کیلومتر

هنگام خرید بیمه بدنه برای خودروی صفر کیلومتر، مدارک زیر ضروری هستند:

  1. برگه سبز یا سند خودروی خودتان را به شرکت بیمه گذار مورد نظر ارائه دهید. شرکت بیمه با این مدارک، اطلاعات مختلفی به دست می‎آورند. به عنوان مثال، می‌توان به تاریخ شماره‌گذاری خودروی صفر اشاره کرد.
  2. تصویر کارت ماشین صفر کیلومتر
  3. بازدید از خودروی صفر کیلومتر. بازدید از خودرو روش‌های خاص خود را دارد. مثلا، بیمه‌گذار می‌تواند خودروی خود را به محل بیمه ببرد. گزینه دوم، آمدن نماینده شرکت بیمه به محل مدنظر بیمه‌گزار است.

می توانید از دو روش مختلف برای خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر استفاده کنید:

روش‌های خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

دو روش مختلف برای خرید بیمه بدنه خودرو در نظر گرفته شده اند. در هر یک از شرایط زیر، می توانید اقدام بیمه بدنه را برای خودروی صفر خود تهیه نمایید:

  1. در روش اول اگر شما بیمه‌نامه قبلی داشته باشید، می توانید از آن استفاده کنید . اگر عدم خسارت داشت از تخفیف‌های آن برای خودروی جدیدتان بهره ببرید. همچنین، از آنجایی که خودروی شما جدید و صفر کیلومتر است، تخفیف‌هایی نیز برای آن در نظر گرفته می‌شود. در این شرایط می توانید شاهد امتیازات بسیاری برای خودروی صفر خود باشید.

۲٫ حالت دوم خرید بیمه بدنه خودرو، زمانی است که شما از قبل بیمه بدنه نداشته باشید. شما می‌توانید از تخفیفات خودروی صفر کیلومترتان بهره ببرید و هزینه کمتری را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت خرید بیمه خودرو کارکرده

اگر خودروی شما کارکرده باشد، نیاز است تا مدارک متفاوتی را نسبت به نوع خودروی صفر تامین کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • داشتن اصل سوابق بیمه‌نامه قبلی
  • به همراه داشتن اصل کارت مشخصات خودرو
  • داشتن اصل کارت ملی
  • ارائه فرم پرسشنامه و همچنین تائیدیه و امضای آن

به غیر از موارد مذکور، مبلغ بیمه بدنه اهمیت بسیار بالایی دارد. این نرخ بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شوند. اگر قصد دارید تا به استعلام بیمه بدنه خودروی خود بپردازید، به مواردی همچون ارزش خودرو, نوع خودرو و… توجه کنید. این عوامل در استعلام بیمه خودرو تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال، هر چه مدل خودروی شما بالاتر باشد، به همان اندازه نیز ، بیمه بدنه خودرو گران‌تر خواهد بود.

چگونه می توان بیمه بدنه را آنلاین خرید؟

بسیاری از افراد ترجیح انجام آنلاین کارها را ترجیح می‌دهند. استفاده از اینترنت باعث سرعت العمل بیشتر و در نهایت صرفه جویی در زمان می‌شود. به همین علت خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو میسر شده است. شرکت‌های مختلفی خدمات خرید آنلاین بیمه‌های مختلف را ارائه می‌دهند.

بیمه دات کام یکی از معتبرترین این سامانه‌های اینترنتی به حساب می‌آید. این سامانه شرایط خرید آنلاین انواع بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه را فراهم آورده است.

در خرید بیمه بدنه خودرو به صورت اینترنتی، می توانید با مشاوران فعال bimeh.com تماس حاصل بفرمایید. همچنین شما می‌توانید سوالات بیمه‌ای خودتان را بپرسید؛ یا با تکمیل فرم‌های پیشنهاد بیمه کارهای خود را با سرعت بالایی به انجام برسانید. بیمه بدنه ماشین اهمیت بسیار بالایی را دارد. از این رو از خرید و تهیه آن غافل نشوید.

سخن آخر

خرید بیمه بدنه خودرو اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. هر چند استفاده از این بیمه ضروری نیست. هیچ اجباری هم برای تهیه آن وجود ندارد؛ ولی با دارا بودن بیمه بدنه، می‌توان هزینه های کمتر برای آسیب‌های خودرو پرداخت. هر چه پوشش‌های اصلی و اضافی بیشتر انتخاب نمایید، به همان اندازه نیز در هزینه‌های خسارت خود صرفه جویی می‌کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
02 خرداد 1401 / بیمه بدنه

بیمه بدنه ماشین مدل پایین؛ خودرو مدل پایین که بیمه بدنه نمی شود!

صفر تا صد بیمه بدنه ماشین مدل پایین را در این مقاله مطالعه کنید.

09 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه

پوشش‌ بیمه بدنه چیست؟ لیست کامل پوشش‌ های بیمه بدنه اصلی و اضافی

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. در صورتی که حادثه‌ای از قبیل سرقت خودرو، آتش سوزی، یا آسیب به بدنه ماشین وارد شود بیمه بدنه این خسارات را جبران می‌کند. برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید.

08 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه

افت قیمت خودرو و تاثیر آن در تعیین خسارت بیمه بدنه

راهنمای کامل افت قیمت خودرو: دلایل، تاثیر عوامل در محاسبه افت قیمت خودرو و پوشش آن را در انواع بیمه بدنه و بیمه ثالث اتومبیل اینجا بخوانید

03 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

31 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

29 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو: ارزان‌ترین یا گران‌ترین بیمه؟ کدام بیمه ماشین را بخریم؟

بهترین بیمه خودرو چه ویژگی باید داشته باشد؟ آیا همیشه ارزان یا گران بودن دلیل بر بهتر بودن بیمه است؟ برای آگاهی از ویژگی‌های بهترین بیمه ماشین این مقاله را از دست ندهید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید