چطور بیمه بدنه خودرو بخریم؟

خرید بیمه بدنه خودرو یکی از متداولترین اقدامات بیمه‌گزاران می باشد. بیمه بدنه خودرو برای هر دارنده خودرو ضروری به نظر می رسد. به طور کلی بیمه بدنه با خود پوشش های مختلفی را به همراه دارد که هر کدام از آن ها باعث خواهند شد تا شرکت بیمه گذار در صورت آسیب وارد شدن به خودرو بخشی از خسارت را پرداخت کند. با این تفاسیر بیمه بدنه ماشین اهمیت بسیار بالایی را دارد. به صورت های مختلفی می توان به بیمه بدنه اتومبیل را خریداری کرد. خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو یکی از از رایج ترین روش های پیش روی می باشد که توسط شرکت بیمه دات کام ارائه می شود.

در خرید بیمه بدنه خودرو نکات مختلفی وجود دارند و هر کدام از آن ها شرایط خاص خودشان را دارند که در ادامه این مطلب به بررسی کامل خواهیم پرداخت. از این رو همراه ما باشید.

خرید بیمه بدنه خودرو چه مدارکی را نیاز دارد؟

هنگامی که قصد دارید تا به خرید بیمه بدنه خودرو بپردازید، نیاز دارید تا مدارک مختلفی را تحویل دهید. همچنین مدارکی برای خودرو صفر کیلومتر با خودرو کارکرده وجود دارند، متفاوت می باشد که در ادامه هر یک از آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

مدارک مورد نیاز جهت خرید بیمه خودرو صفر کیلومتر

هنگامی که قصد دارید تا بیمه را برای ماشین صفر کیلومترتان خریداری کنید نیاز است تا مدارک مختلفی را داشته باشید و برای ارائه آماده کنید که از آن ها می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

  1. در ابتدا نیاز است تا برگه سبز و یا سند خودروی خودتان را به شرکت بیمه گذار مورد نظر ارائه دهید تا از روی آن اطلاعات مختلفی را به دست بیاورند که از آن ها می توان به تاریخی اشاره کرد که در آن خودروی صفر کیلومتر صفرگذاری شده است.
  2. در صورت خرید بیمه بدنه خودرو نیاز است تا تصویری از کارت ماشین را به شرکت مورد نظر ارائه دهید و این مورد برای خودروهای صفر کیلومتر صدق می کند.
  3. همچنین برای صدور نهایی نیاز است تا از خودرو بازدید انجام شود. بازدید از خودرو روش های خاص خودش را دارد. به عنوان مثال شخص بیمه گذار می تواند خودروی خود را به محل بیمه ببرد و یا فرد با مشخص کردن یک آدرس، شرکت بیمه را به محل مورد نظر بکشاند.

همچنین برای خرید بیمه بدنه خودرو برای گزینه های صفر کیلومتر می توانید از دو روش مختلف استفاده کنید و نهایت بهره را ببرید که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

روش‌های خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

دو روش مختلف برای خرید بیمه بدنه خودرو در نظر گرفته شده اند که شما در صورت داشتن آنها، می توانید اقدام به خرید بیمه بدنه خودروی خود نمایید:

۱٫در روش اول اگر شما بیمه نامه قبلی داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید و اگر عدم خسارت داشت از تخفیف های آن برای خودرو جدیدتان بهره ببرید. همچنین از آنجایی که خودرو شما جدید و صفر کیلومتر است، تخفیف هایی نیز برای آن در نظر گرفته می شوند. از این رو می توانید شاهد امتیازات بسیاری باشید.

۲٫در حالت دوم از خرید بیمه بدنه خودرو نیز زمانی است که شما از قبل بیمه بدنه نداشته باشید. از این رو می توانید از تخفیفات خودرو صفر کیلومتر خودتان بهره ببرید و هزینه کمتری را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت خرید بیمه خودرو کارکرده

همچنین اگر خودروی شما کارکرده باشد نیاز است تا مدارک متفاوت را نسبت به نوع کارکرده تامین کنید که شامل موارد زیر می شوند:

  • داشتن اصل سوابق بیمه نامه قبلی
  • به همراه داشتن اصل کارت مشخصات خودرو و یا وسیله نقلیه مورد نظر
  • داشتن اصل کارت ملی
  • ارائه فرم پرسشنامه و همچنین تائیدیه و امضای آن

به غیر از موارد ذکر شده مبلغ بیمه بدنه نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شوند. از این رو اگر قصد دارید تا به استعلام بیمه بدنه خودرو خود بپردازید، نیاز است تا به مواردی همچون ارزش خودرو, نوع خودرو و… توجه کنید. در استعلام بیمه خودرو تمامی این عوامل تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال هر چقدر مدل خودروی شما بالاتر باشد، به همان اندازه نیز شاهد خواهید بود که بیمه هزینه بالاتری را نیاز دارد.

خرید بیمه بدنه خودروی کار کرده

چگونه می توان به خرید بیمه بدنه آنلاین دست پیدا کرد؟

بسیاری از افراد ترجیح می دهد تا کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. چرا که استفاده از اینترنت برای پیش بردن کارها می تواند باعث سرعت العمل بیشتر و در نهایت صرفه جویی در زمان نیز شود. به همین علت خرید بیمه بدنه خودرو به صورت آنلاین نیز تبدیل به یک امر امکان پذیر شده است و شرکت های مختلفی ارائه دهنده آن هستند.

بیمه دات کام یکی از معتبرترین این مراکز به حساب می آید که شرایط را فراهم آورده است تا افراد متقاضی به خرید بیمه بدنه آنلاین بپردازند.

در خرید بیمه بدنه خودرو به صورت اینترنتی و آنلاین می توانید با مشاوران فعال bimeh.com تماس حاصل بفرمایید تا سوالات مربوطه خودتان را بپرسید و از این طریق با تکمیل فرم مربوطه کارهای خودتان را با سرعت بالایی به انجام برسانید. بیمه ماشین بدنه اهمیت بسیار بالایی را دارد. از این رو از خرید و تهیه آن غافل نشوید.

سخن آخر

خرید بیمه بدنه خودرو اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. هر چند استفاده از این بیمه ضروری نمی باشد و هیچ اجباری داخل آن وجود ندارد ولی با تهیه آن می توان باعث پرداخت هزینه های کمتر در صورت وارد شدن به آسیب به خودرو شد. همچنین هر چقدر پوشش های اصلی و اضافی شما بیشتر باشد، به همان اندازه نیز می توانید در هزینه های خود صرفه جویی داشته باشید.

نظرات بسته شده است.

تخفیف 75 هزار تومانی بیمه شخص ثالث و بدنه