15 اردیبهشت 1401

بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه با شرایط ویژه

آیا به ضرورت خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه اتومبیل فکر کرده‌اید؟ مگر می‌شود خودرو داشت و از حوادث جاده‌ای گریز کرد؟ با توجه به آمار تصادف‌های جاده‌ای و آسیب‌های جدی وسایل نقلیه و سرنشینان خودرو، می‌بایست برای جبران هزینه‌های مربوط به آن به فکر بیمه‌ی شخص ثالث و بیمه‌ی بدنه وسیله نقلیه خود باشید. هریک این بیمه‌های اتومبیل یاد شده به نوبه خود به عنوان پرفروش‌ترین بیمه‌ها مطرح می‌شوند.

با این دو بیمه خودرو هنگام بروز تصادف‌های ریز و درشت، می‌توانید از هزینه‌های سرسام آور جلوگیری به عمل آورید. در همین راستا به معرفی بیمه‌های اتومبیل: بیمه ثالث و بیمه بدنه می پردازیم. سپس این دو بیمه را با هم مقایسه می‌کنیم. در نهایت نیز از جشنواره ویژه فروش بیمه اتومبیل بیمه دات کام صحبت خواهیم کرد.

بیمه شخص ثالث خودرو: بیمه‌ای اجباری

بیمه شخص ثالث تنها بیمه اجباری خودروها و وسایل نقلیه مختلف است. هر یک از رانندگان مختلف می‌بایست برای خودروی خویش بیمه شخص ثالث را خریداری کنند. در غیر این صورت، پلیس به محض رویت، خودروی خاطی را جریمه و توقیف می‌کند. به همین منظور، بهتر است با خرید بیمه شخص ثالث ضمن پیشگیری از جریمه و پرداخت هزینه‌های سرسام آور تعمیر خودرو در صورت بروز تصادفات مختلف، از پوشش‌های مختلف و مزایای بیمه شخص ثالث به خوبی بهره‌مند گردید.

سقف پوشش جانی بیمه شخص ثالث به اندازه دیه در ماه حرام همان سال برآورد می‌شود. مبلغ ذکر شده به صورت ثابت در هر سال از طرف قوه قضاییه اعلام می‌گردد. امکان کمتر یا بیشتر کردن آن توسط هیچ یک از افراد بیمه گذار و بیمه شونده وجود ندارد. سقف مبلغ خسارت جانی بیمه شخص ثالث در سال 1401 در ماه‌های حرام 800 میلیون اعلام شده است

شما می‌توانید با داشتن بیمه ثالث تا حد بسیار زیادی از پوشش های آن بهره مند شده و به هنگام بروز تصادف های مختلف از هزینه های شما صرفه جویی می‌شود.

بیمه بدنه خودرو: بیمه ای اختیاری در کنار شخص ثالث

علاوه بر بیمه شخص ثالث که تنها بیمه اجباری خودروها و وسایل نقلیه به شمار می‌آید؛ شما می توانید به عنوان مکمل آن از بیمه بدنه خودرو هم بهره مند شوید. هر چند که بیمه بدنه خودرو اجباری نیست و خرید آن برای هر راننده‌ای اختیاری تلقی می‌گردد؛ ولی با توجه به پوشش‌هایی که این نوع بیمه خودرو ارائه می‌سازد؛ شما می توانید به عنوان مکمل در کنار بیمه شخص ثالث از وجود آن هم استفاده کنید. پوشش‌هایی که بیمه شخص ثالث ارائه نمی کند؛ با در دست داشتن بیمه بدنه پوشش داده‌شود. بنابراین داشتن بیمه بدنه خودرو هم می تواند در بسیاری از موارد کمک حال شما باشد.

تفاوت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه برای وسایل نقلیه

هنگام معرفی انواع بیمه اتومبیل، یکی از بارزترین تفاوت‌های میان آن‌ها روشن گشت: اجباری بودن بیمه‌ی ثالث و اختیاری بودن بیمه‌ی بدنه می باشد. اما به غیر از این تفاوت، تفاوت‌های دیگری نیز میان این دو نوع بیمه خودرو وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

جبران خسارت‌های وارد شده به خودرو

در بیمه شخص ثالث، خسارت‌های مالی به افرادی غیر از راننده پرداخت می‌شود. در غیر از این موارد، این بیمه بدنه است که به یاری شما می شتابد: بیمه بدنه خسارت‌ به خودروی شما را جبران می‌کند. اگر خودروی شما به عنوان راننده وسیله نقلیه آسیب ببیند، بیمه بدنه، هزینه ها و خسارت‌ به خودروی شما را جبران می‌کند. به همین جهت است که وجود این بیمه در کنار شخص ثالث به شما کمک شایانی می‌کند.

حق بیمه انواع مختلف بیمه اتومبیل

مبلغ حق بیمه‌نامه بدنه با توجه به قیمت خودروی مورد نظر، تعیین و تخمین زده‌می‌شود. این در حالی است که کاملا برخلاف بیمه بدنه، قیمت خودرو در بیمه شخص ثالث هیچ تأثیری روی مبلغ حق بیمه نامه ندارد. در بیمه شخص ثالث بیشتر خطرآفرین بودن ماشین راننده مدنظر را قرار می‌دهند.

پوشش‌های مختلف بیمه‌ای

هر یک از بیمه‌های مختلف خودرویی از جمله بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه بدنه دارای پوشش‌های بیمه‌ای مختلفی هستند که وجود هر یک از آن ها در کنار یکدیگر می‌تواند در جبران هزینه‌های بیشتری به آسیب دیدگان و صاحبان خودرو و وسایل نقلیه کمک بیشتری بکنند.

خرید آنلاین بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

همان طور که گفته شد؛ شما پس از خرید هر نوع وسیله نقلیه‌ای می‌بایست بلافاصله به فکر خرید بیمه شخص ثالث باشید. خرید این بیمه خودرو به صورت کاملا الزامی و ضروری می باشد. در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث، پلیس می تواند شما را توقیف کند. اما برای خرید بیمه شخص ثالث و سایر بیمه های دیگر خودرو از جمله بیمه بدنه دیگر نیازی به شکل حضوری و اتلاف وقت و انرژی شما نیست.

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی افراد ثالث را پوشش می دهد

شما می‌توانید با ورود به سامانه‌های آنلاین خرید بیمه نظیر بیمه دات کام به راحتی و در عرض چند دقیقه بیمه مدنظر خود را خریداری نمایید. خرید اینترنتی بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه بدنه در سامانه بیمه دات کام و نیز استعلام قیمت شرکت‌های بیمه ای مختلف تنها بخشی از مزایای مختلف خرید اینترنتی بیمه های خودرو از سایت بیمه دات کام است.

شرایط خرید بیمه اتومبیل در سال 1401 از سایت بیمه دات کام

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، این بیمه‌نامه را با تخفیف برای خودروی خود تهیه نمایید. ضمنا در خرید بیمه بدنه، تخفیف لحاظ شده‌است. این پروموشن‌ها می‌توانند کمکی برای ارتقای رانندگی ایمن در جامعه و کمک به خانواده‌ها در شرایط تورمی باشد.

لذت رانندگی با داشتن اتومبیل

با توجه به  هزینه‌های مختلفی که ممکن است در هنگام بروز تصادفات رانندگی برای هر راننده ای پیش آید؛ شما می توانید با خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه در وب سایت بیمه دات کام لذت سفرهای مختلف را در کنار دوستان و عزیزان خویش تجربه کنید و هیچ گونه نگرانی در خصوص هزینه های سرسام آور وارد شده به خودروی خود را نداشته باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
07 مهر 1401 / بیمه بدنه / برند های خودرویی / سایپا

بیمه بدنه روزشمار سایپا چیست؟ معرفی انواع بیمه روزشمار سایپا

خودروسازی سایپا خدمات گارانتی بدنه برای مشتریان خود در نظر گرفته است که این سرویس در قالب سه طرح گارانتی بدنه پایه، اقتصادی و کامل ارائه می‌شود. راهنمای کامل بیمه بدنه روزشمار سایپا را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

18 شهریور 1401 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت: دریافت خسارات خودرو و جسم ثابت

اگر ماشین شما با جسم ثابتی برخورد کند، مقصر حادثه کیست؟ چه کسی خسارات وارد بر شما یا جسم ثابت را پرداخت می‌کند؟ پاسخ سوالات خود را با خواندن این مقاله بیابید!

17 شهریور 1401 / بیمه بدنه

پوشش‌ های بیمه بدنه چیست؟ لیست آپدیت پوشش‌ های بیمه بدنه اصلی و اضافی

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. در صورتی که حادثه‌ای از قبیل سرقت خودرو، آتش سوزی، یا آسیب به بدنه ماشین وارد شود بیمه بدنه این خسارات را جبران می‌کند. برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید.

15 شهریور 1401 / بیمه بدنه

افت قیمت خودرو و تاثیر آن در تعیین خسارت بیمه بدنه

راهنمای کامل افت قیمت خودرو: دلایل، تاثیر عوامل در محاسبه افت قیمت خودرو و پوشش آن را در انواع بیمه بدنه و بیمه ثالث اتومبیل اینجا بخوانید

02 شهریور 1401 / بیمه بدنه

کارشناسی خودرو: راهنمای جامع کارشناسی تخصصی بخش‌های مختلف ماشین

راهنمای کارشناسی تخصصی بخش‌های مختلف انواع ماشین🚗و الزام آن برای صدور بیمه‌های ماشین:بیمه بدنه و بیمه ثالث را در این مقاله بخوانید

02 شهریور 1401 / بیمه بدنه

یکی از بهترین پوشش‌های بیمه بدنه ماشین: پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه را بشناسید

جبران خسارات پیش بینی نشده، مثل میخ کشی روی سطح اتومبیل با بیمه بدنه و پوشش‌های آضافی آن.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
قجری
04 تیر 1401

سلام الان اگر بیمه شخص ثالث دانا را داشته باشیم، چقدر به بیمه بدنه تخفیف می ده؟

    کارشناس بیمه
    05 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، درصدش برای هر شرکتی متفاوت است. البته این به شرطی است که شما بیمه بدنه دانا را هم خریداری کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید