12 فروردین 1399

بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه با شرایط ویژه

آیا به ضرورت خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه اتومبیل فکر کرده‌اید؟ مگر می‌شود خودرو داشت و از حوادث جاده‌ای گریز کرد؟ با توجه به آمار تصادف‌های جاده‌ای و آسیب‌های جدی وسایل نقلیه و سرنشینان خودرو، می‌بایست برای جبران هزینه‌های مربوط به آن به فکر بیمه‌ی شخص ثالث و بیمه‌ی بدنه وسیله نقلیه خود باشید. هریک این بیمه‌های اتومبیل یاد شده به نوبه خود به عنوان پرفروش‌ترین بیمه‌ها مطرح می‌شوند.

با این دو بیمه خودرو هنگام بروز تصادف‌های ریز و درشت، می‌توانید از هزینه‌های سرسام آور جلوگیری به عمل آورید. در همین راستا به معرفی بیمه‌های اتومبیل: بیمه ثالث و بیمه بدنه می پردازیم. سپس این دو بیمه را با هم مقایسه می‌کنیم. در نهایت نیز از جشنواره ویژه فروش بیمه اتومبیل بیمه دات کام صحبت خواهیم کرد.

بیمه شخص ثالث خودرو: بیمه‌ای اجباری

بیمه شخص ثالث تنها بیمه اجباری خودروها و وسایل نقلیه مختلف است. هر یک از رانندگان مختلف می‌بایست برای خودروی خویش بیمه شخص ثالث را خریداری کنند. در غیر این صورت، پلیس به محض رویت، خودروی خاطی را جریمه و توقیف می‌کند. به همین منظور، بهتر است با خرید بیمه شخص ثالث ضمن پیشگیری از جریمه و پرداخت هزینه‌های سرسام آور تعمیر خودرو در صورت بروز تصادفات مختلف، از پوشش‌های مختلف و مزایای بیمه شخص ثالث به خوبی بهره‌مند گردید.

سقف پوشش جانی بیمه شخص ثالث به اندازه دیه در ماه حرام همان سال برآورد می‌شود. مبلغ ذکر شده به صورت ثابت در هر سال از طرف قوه قضاییه اعلام می‌گردد. امکان کمتر یا بیشتر کردن آن توسط هیچ یک از افراد بیمه گذار و بیمه شونده وجود ندارد. سقف مبلغ خسارت جانی بیمه شخص ثالث در سال 1401 در ماه‌های حرام 800 میلیون اعلام شده است

شما می‌توانید با داشتن بیمه ثالث تا حد بسیار زیادی از پوشش های آن بهره مند شده و به هنگام بروز تصادف های مختلف از هزینه های شما صرفه جویی می‌شود.

بیمه بدنه خودرو: بیمه ای اختیاری در کنار شخص ثالث

علاوه بر بیمه شخص ثالث که تنها بیمه اجباری خودروها و وسایل نقلیه به شمار می‌آید؛ شما می توانید به عنوان مکمل آن از بیمه بدنه خودرو هم بهره مند شوید. هر چند که بیمه بدنه خودرو اجباری نیست و خرید آن برای هر راننده‌ای اختیاری تلقی می‌گردد؛ ولی با توجه به پوشش‌هایی که این نوع بیمه خودرو ارائه می‌سازد؛ شما می توانید به عنوان مکمل در کنار بیمه شخص ثالث از وجود آن هم استفاده کنید. پوشش‌هایی که بیمه شخص ثالث ارائه نمی کند؛ با در دست داشتن بیمه بدنه پوشش داده‌شود. بنابراین داشتن بیمه بدنه خودرو هم می تواند در بسیاری از موارد کمک حال شما باشد.

تفاوت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه برای وسایل نقلیه

هنگام معرفی انواع بیمه اتومبیل، یکی از بارزترین تفاوت‌های میان آن‌ها روشن گشت: اجباری بودن بیمه‌ی ثالث و اختیاری بودن بیمه‌ی بدنه می باشد. اما به غیر از این تفاوت، تفاوت‌های دیگری نیز میان این دو نوع بیمه خودرو وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

جبران خسارت‌های وارد شده به خودرو

در بیمه شخص ثالث، خسارت‌های مالی به افرادی غیر از راننده پرداخت می‌شود. در غیر از این موارد، این بیمه بدنه است که به یاری شما می شتابد: بیمه بدنه خسارت‌ به خودروی شما را جبران می‌کند. اگر خودروی شما به عنوان راننده وسیله نقلیه آسیب ببیند، بیمه بدنه، هزینه ها و خسارت‌ به خودروی شما را جبران می‌کند. به همین جهت است که وجود این بیمه در کنار شخص ثالث به شما کمک شایانی می‌کند.

حق بیمه انواع مختلف بیمه اتومبیل

مبلغ حق بیمه‌نامه بدنه با توجه به قیمت خودروی مورد نظر، تعیین و تخمین زده‌می‌شود. این در حالی است که کاملا برخلاف بیمه بدنه، قیمت خودرو در بیمه شخص ثالث هیچ تأثیری روی مبلغ حق بیمه نامه ندارد. در بیمه شخص ثالث بیشتر خطرآفرین بودن ماشین راننده مدنظر را قرار می‌دهند.

پوشش‌های مختلف بیمه‌ای

هر یک از بیمه‌های مختلف خودرویی از جمله بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه بدنه دارای پوشش‌های بیمه‌ای مختلفی هستند که وجود هر یک از آن ها در کنار یکدیگر می‌تواند در جبران هزینه‌های بیشتری به آسیب دیدگان و صاحبان خودرو و وسایل نقلیه کمک بیشتری بکنند.

خرید آنلاین بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

همان طور که گفته شد؛ شما پس از خرید هر نوع وسیله نقلیه‌ای می‌بایست بلافاصله به فکر خرید بیمه شخص ثالث باشید. خرید این بیمه خودرو به صورت کاملا الزامی و ضروری می باشد. در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث، پلیس می تواند شما را توقیف کند. اما برای خرید بیمه شخص ثالث و سایر بیمه های دیگر خودرو از جمله بیمه بدنه دیگر نیازی به شکل حضوری و اتلاف وقت و انرژی شما نیست.

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی افراد ثالث را پوشش می دهد

شما می‌توانید با ورود به سامانه‌های آنلاین خرید بیمه نظیر بیمه دات کام به راحتی و در عرض چند دقیقه بیمه مدنظر خود را خریداری نمایید. خرید اینترنتی بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه بدنه در سامانه بیمه دات کام و نیز استعلام قیمت شرکت‌های بیمه ای مختلف تنها بخشی از مزایای مختلف خرید اینترنتی بیمه های خودرو از سایت بیمه دات کام است.

شرایط خرید بیمه اتومبیل در سال 1401 از سایت بیمه دات کام

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، این بیمه‌نامه را با تخفیف برای خودروی خود تهیه نمایید. ضمنا در خرید بیمه بدنه، تخفیف لحاظ شده‌است. این پروموشن‌ها می‌توانند کمکی برای ارتقای رانندگی ایمن در جامعه و کمک به خانواده‌ها در شرایط تورمی باشد.

لذت رانندگی با داشتن اتومبیل

با توجه به  هزینه‌های مختلفی که ممکن است در هنگام بروز تصادفات رانندگی برای هر راننده ای پیش آید؛ شما می توانید با خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه در وب سایت بیمه دات کام لذت سفرهای مختلف را در کنار دوستان و عزیزان خویش تجربه کنید و هیچ گونه نگرانی در خصوص هزینه های سرسام آور وارد شده به خودروی خود را نداشته باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
31 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

30 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث (قانون تخفیف بیمه ثالث اردیبهشت1401)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

29 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو خودران؛ تحولی جدید در صنعت بیمه ماشین بدون راننده

برای آشنایی با خودرو بدون راننده و چگونگی بیمه خودرو خودران، این مقاله را مطالعه کنید.

05 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مزایا و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

03 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

31 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید