26 فروردین 1402

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1402

شاید با داشتن بیمه تامین اجتماعی، برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چرا باید حق بیمه پرداخت کنیم؟ این روزها بیش از میلیون‌ها نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و حق بیمه پرداخت می‌کنند. سوابق بیمه تامین اجتماعی ، یکی از همان کارهایی است که اغلب افراد برای دوران بازنشستگی به آن نیاز دارند. دلیل این نیاز به جز بهره‌مندی از پوشش‌های درمان موجب ثبت این سوابق نیز می‌شود که موجب دریافت مزایای دوره بازنشستگی خواهد شد. مگر می‌شود از سوابق بیمه سازمان تامین اجتماعی صحبت کرد ولی از شرایط آن اطلاعی نداشت؟؟

دلیل تاکید برای داشتن این بیمه

با دانستن برخی موارد می‌توانید دلیل پرطرفدار بودن این بیمه را درک کنید. در زیر شرح برخی از موارد آورده شده است:

 • خطاب به کسانی که درگیر بیماری‌های سخت، بهداشت نا‌مناسب یا نبود مسکن هستند: بیمه بهترین یاری‌دهنده در شرایط سخت شماست.
 • خانم یا آقایی که به ترتیب به سن 45 و 50 سال رسیده‌اند و دارای سوابق کاری 20-30 سال هستند، می‌توانند از مزایای بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.
 • در صورت فوت بیمه‌شده خانواده‌ وی می‌توانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره ببرند

پدر یا مادری که مسئولیت سرپرستی خانواده بر عهده شماست و دغدغه‌تان در شبانه روز آینده عزیزانتان است! کارفرمایانی که با وجود نامردی جامعه سلامتی پرسنلتان برایتان اولویت دارد، با خود شما هستیم! می‌توانید از انواع بیمه‌های موجود استفاده کنید و از خدمات آن بهره ببرید.

راهنمای کامل بیمه تامین اجتماعی و مزایای آن را در این مقاله بخوانید: بیمه تامین اجتماعی چیست؟ انواع پوشش‌ها و خدمات

ما نیز در این محتوا قصد داریم جنبه‌های متفاوت سوابق بیمه را برای شما روشن کنیم.

در حقیقت این روزها بیشتر افراد بیمه تامین اجتماعی دارند، به این منظور برخی از اصطلاحات بیمه‌ای که در قانون بیمه از آن‌ها استفاده می‌شود را برای تفهیم شما بیان می‌کنیم.

مفهوم و اصطلاحات بیمه

در زیر با برخی از مفاهیم بیمه آشنا خواهید شد:

بیمه شده: بیمه شده شخصی‌ است که حق بیمه را پرداخت می‌کند و از مزایای این بیمه بهره‌مند می‌شود.

خانواده‌ی بیمه شده: هنگامی که بیمه شده خود را بیمه می‌کند خانواده‌اش نیز از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

کارفرما: به شخصی که بیمه‌شده به خواست و دستور وی به فعالیت می‌پردازد کارفرما می‌گویند. این شخص می‌تواند حقیقی یا حقوقی باشد. در واقع تمامی اشخاصی که در راس شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار دارند و در سمت نمایندگی هستند، کارفرما محسوب می‌شوند.

حق بیمه: همان مبلغی که بیمه شده برای استفاده از مزایای تامین اجتماعی می‌پردازد، حق بیمه می‌گویند.

سابقه بیمه چیست؟

اگر شما در هریک از شعب سازمان تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت کنید، برای شما میزان سابقه بیمه تامین اجتماعی رد می‌شود. علاوه‌بر‌این می‎توانید هرماه پرداخت حق‌بیمه را به صورت آنلاین مشاهده کرده و مطمئن شوید کارفرمای شما این مبلغ راپرداخت کرده است یا خیر.

در حقیقت مدت زمانی که بیمه گزار حق بیمه خود را به تامین اجتماعی پرداخت می کند، به عنوان سابقه محاسبه خواهد شد. دسترسی و داشتن حق بیمه در موقع بازنشستگی یا تغییر کارفرما ضروری است. در ادامه به بررسی نحوه دریافت سابقه بیمه خواهیم پرداخت.

جمع آوری سوابق بیمه چگونه است؟

گاهی پیش می‌آید که در چندین شعبه تامین اجتماعی سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید. در چنین شرایطی می‌توانید به آخرین شعبه‌ای که حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کرده‌اید مراجعه کنید و نسبت به جمع‌آوری تمامی پرداختی‌های خود اقدام نمایید. سابقه بیمه برای بیمه‌شدگان دارای اهمیت زیادی است و در حقیقت به این سوال« چگونه سوابق بیمه تامین اجتماعی را مشاهده کنیم» پاسخ داده‌ایم.

مشاهده سوابق تامین اجتماعی از طریق سامانه تامین اجتماعی و با استفاده از کد ملی یا با استفاده از موبایل و شماره‌گیری کد *4*1420# در دسترس کاربران قرار گرفته است. به عبارت دیگر تمامی بیمه‌شـدگان تامین اجتماعی می‌توانند از طریق سامانه تامین اجتماعی یا با استفاده از موبایل و ارسال پیامک به راحتی سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را دریافت نمایند. مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی مسیر دریافت استعلام را بسیار هموارتر کرده است.

سازمان تامین اجتماعی در واقع سامانه سابقه تامین اجتماعی را برای ارائه خدمات به کاربران، بیمه‌شـدگان و کارفرمایان راه‌اندازی کرد. سامانه سابقه تامین اجتماعی در واقع یکی از بخش‌های اصلی و پربازدید سایت تامین اجتماعی است.

کاربران، بیمه شدگان و کارفرمایان برای استفاده از خدمات سازمان تامین اجتماعی می‌توانند از سامانه سوابق تامین اجتماعی استفاده کنند. استفاده غیرحضوری از این سامانه یکی از مزیت‌های آن است. در ادامه به طور کامل در مورد استعلام سوابق بیمه و محاسبه سابقه بیمه تامین اجتماعی توضیح داده‌ایم. همچنین روش مشاهده جمه کل سوابق بیمه تامین اجتماعی و استعلام بیمه تامین اجتماعی را هم برای شما شرح داده‌ایم.

روش‌های استعلام سوابق بیمه

برای مشاهده و استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی نیازی به مراجعه حضوری ندارید، کافی‌ است یکی از سه روش زیر را انتخاب کرده و نسبت به استعلام آن اقدام نمایید:

 1. شماره گیری کد USSD و استعلام سوابق بیمه با موبایل
 2. استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی برای تمامی خدمات این سازمان
 3. مراجعه به سایت تامین اجتماعی و مشاهده سوابق بیمه سازمان تامین اجتماعی با کد ملی
 4. مراجعه حضوری به یکی از شعب تامین اجتماعی

مطلب پیشنهادی: استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به دو روش حضوری و آنلاین 

شماره گیری کد USSD و مشاهده سوابق بیمه اجتماعی با موبایل

افرادی که بیمه تامین اجتماعی دارند و جزو مشترکین همراه اول هستد، می‌توانند برای مشاهده سوابق بیمه اجتماعی با موبایل کد دستوری #۱۴۲* را شماره‌گیری کرده آخرین و سابقه را استعلام نمایند.

برای مشترکین ایرانسل نیز با شماره‌گیری #1420* استعلام آخرین سابقه مهیا است.

هریک از این مشترکین بعد از شماره‌گیری کدهای ذکرشده باید گزینه تامین اجتماعی را انتخاب کنند و در منوی بازشده استعلام و آخرین سابقه را انتخاب نمایند. در بخش بعدی کدملی را وارد کرده و سوابق بیمه‌‎ای را مشاهده کنید. امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل به کمک کد USSD هم برای شما فراهم است.

استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی

یکی دیگر از روش های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی من است. برای ورود در ابتدا باید حساب کاربری برای خود در سایت ایجاد کنید. سپس با همان نام کاربری و رمزعبور وارد اپلیکیشن من شوید. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید به اطلاعات زیر دسترسی داشته باشید:

 • دیدن سوابق بیمه، نوع بیمه و مشخصات شعبه
 • بخش پرسش و پاسخ
 • مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران
 • دسترسی به فرم های سازمانی
 • اخبار سازمانتامین اجتماعی
 • نوبت دهی اینترنتی
 • برگ پرداخت

در مقاله‌ی دیگری از مجله بیمه، به طور کامل نحوه مشاهده سوابق بیمه با موبایل را شرح داده‌ایم که شما را به مطالعه‌ی آن دعوت می‌کنیم.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی 

ابتدا به سایت بیمه تامین اجتماعی وارد شوید   https://eservices.tamin.ir/view/#/main  در اینجا کد ملی و رمز عبور را وارد کنید. در صورتی که ازقبل در سامانه ثبت نکرده­اید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

پس از باز شدن سایت، از منوی بالا، روی بیمه شدگان رفته و بعد خدمات سابقه و بعد کلیه سوابق را کلیک کنید.

در صفحه جدید باز شده می‌­توانید کلیه سوابق بیمه تامین اجتماعی را فقط با کد ملی مشاهده کنید.

در صورتی که برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی، نام کاربری یا رمز عبور را فراموش کردید، می توانید روی لینک فراموشی رمز عبور کلیک کنید. بعد با استفاده از شماره موبایل، رمز موقت دریافت کرده و بعد یک رمز جدید تعریف کنید.

اعتراض به سوابق

در صورت اعتراض به سوابق تامین اجتماعی، می‌توانید در خدمات سابقه، اعتراض به سوابق کسری یا کارکرد و همچنین اعتراض به سوابق ناموجود را انتخاب کنید.

اعتراض به سوابق ناموجود

در صورتی که کارگر یا کارمند در شرکت یا کارگاهی کار کرده و خللی در سوابق او وجود دارد، می‌توان با بارگذاری مدارک مورد نیاز در سامانه تامین اجتماعی، اعتراض خود را ثبت کرد. در حال حاضر دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. پس از دو ماه رسیدگی، نتیجه اعتراض اعلام خواهد شد. حال اینکه درخواست مورد قبول واقع گرفته یا رد شده است. البته لازم است تا مراحل قانونی آن طی شود.

با کلیک روی این گزینه با تصویری شبیه زیر روبرو خواهید شد که می‌توانید ویرایش را انتخاب کنید.

برای اعتراض به ناموجودی سوابق هم باید فرم زیر را پر کنید.

 

ثبت نام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ثبت نام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کارت ملی نیز مراجعه به سامانه ثبت نام پورتال متمرکز تامین اجتماعی و استفاده از آن است.

برای این‌که بدانید به چه صورت باید در سامانه سوابق بیمه نام کنید، مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا باید عبارت https://eservices.tamin.ir/ را در مرورگر اینترنتی خود جستجو کنید.
 •  گزینه ثبت نام را که در سمت راست صفحه در یک کادر آبی رنگ قرار داده شده است، انتخاب کنید.
 • مرحله دوم کدملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.
 • در مرحله سوم باید اطلاعات شناسنامه‌ای خود را در کادرهای مشخص شده وارد کنید.
 • در بخش بعدی می‌بایست به پرسش‌های امنیتی پاسخ دهید.
 • وارد کردن گذرنامه را فراموش نکنید. در صورتی گذرواژه را فراموش کردید، مقاله فراموشی گذرواژه سوابق بیمه را مطالعه کنید.

فرمت مجاز جهت ثبت گذر واژه سوابق بیمه

فرمت‌های مجاز را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • دقت داشته باشید که کاراکترها باید لاتین باشد و با یک حرف آغاز شود .
 • باید حداقل شامل یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد.
 • گذرواژه نباید شامل نام، نام خانوادگی و کدملی باشد.
 • فقط کاراکترهای لاتین حرف و عدد و ! # $ % & مجاز است.
 • طول گذرواژه نباید کمتر از ۸ کاراکتر باشد.

در نهایت ثبت نام شما تایید خواهد شد.

آیا سابقه بیمه را می‌توان خریداری کرد؟

لازم است بدانید که براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی افرادی که در یک دوره زمانی اشتغال نداشته‌اند و میان سوابق بیمه‌ای آن‌ها خلا ایجاد شده است، برای این افراد سابقه محسوب نمی‌شود؛ فقط برای کسانی که کار کرده باشند و کارفرما حق بیمه پرداخت نکرده باشد، در صورت پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما برای ایام مورد‌نظر سابقه ایجاد می‌شود.

البته یک استثنا هم وجود دارد و آن هم این است :  افرادی که به ۶۰ سال رسیده باشند و سابقه بیمه قبلی داشته باشند و بخواهند بازنشسته شوند، می‌توانند تا مرز ۱۰ سال با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌شده با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند.

 

همان‌طور که گفتیم در قانون تامین اجتماعی برای مدت‌زمان پرداخت بیمه یک حداقل و حداکثر مشخص شده است. حداقل زمان پرداخت بیمه ده سال و حداکثر مدت زمان آن ۳۰ سال است. از این رو شخصی که به مدت سی سال ماهیانه مبلغی را به بیمه داده باشد، می‌تواند بعد از پایان سی سال هر ماه بازنشستگی خود را دریافت کند. از سوی دیگر بر اساس قانون تامین اجتماعی، به افرادی که کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخته‌اند هیچ حقوق بازنشستگی تعلق نمی‌گیرد. 

اگر این فرد به ۶۰ سال برسد ولی هنوز ده سال حق بیمه پرداخت نکرده باشد، نمی‌تواند بازنشسته شود. به طور مثال آقای ب ۶۰ سال دارد ولی فقط ۷ سال حق بیمه پرداخت کرده است، در این صورت به دلیل اینکه کمتر از میزان حداقلی حق بیمه‌داده به او حقوق بازنشستگی تعلق نمی‌گیرد، مگر اینکه مقدار باقی‌مانده را با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌شده خریداری کنند.

خرید سوابق تامین اجتماعی

بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند سابقه تامین اجتماعی را خریداری کنند و از این رو زودتر بازنشست شوند؛ البته در شرایط زیر امکان پذیر است:

 • آن‌هایی که به سن بازنشستگی (60 سال برای مردان و 55 سال برای زنان) می‌رسند و کمتر از ده سال سابقه داشته باشند، می‌توانند باقیمانده تا سقف ده سال را خریداری کنند. البته حقوق بازنشستگی ده روز برای آن واریز خواهد شد.
 • افرادی که به صورت پاره وقت کار می‌کنند و بیمه آن‌ها کمتر از یک ماه از محل کار برایشان واریز می‌شود، می‌توانند سابقه خود را تکمیل کنند.
 • مردانی که سربازی خود را تمام کرده‌اند، به اندازه تعداد ماه‌های خدمت می‌توانند به سابقه تامین اجتماعی خود اضافه کنند. افراد کمتر از 50 سال باید کارت الکترونیکی پایان خدمت داشته باشند.

چند نکته در خصوص سوابق بیمه تامین اجتماعی

در خصوص گرفتن سوابق بیمه تامین اجتماعی و دیگر موارد، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • بعد از اینکه بیمه سربازی را کامل پرداخت کردید، به سوابق اضافه خواهد شد.
 • برای دریافت از طریق سایت، حتماَ باید حساب کاربری با کد ملی خودتان ایجاد کنید.
 • تمامی سوابق شما ثبت شده از طریق چند شرکت با هم جمع شده و به صورت کلی نشان داده خواهد شد.

برای اطمینان بیشتر هرچند سال یک‌بار اقدام به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و شماره بیمه خود در آخرین شعبه متمرکز کنید. تا در زمان بازنشستگی مشکلی برایتان پیش نیاید. پس از ثبت‌نام در سامانه سازمان تأمین اجتماعی از طریق کدملی و کدواژه خود فیش حقوقی مستمری را نیز دریافت خواهید کرد. اگر هم مغایرتی مشاهده کردید، اول از همه با شرکتی که برای شما بیمه را رد می‌کرد، تماس بگیرید. بعد می‌توانید به کارگزاری مراجعه کنید.

 

 

 • + سابقه بیمه چیست؟
 • + جمع آوری سوابق بیمه چگونه است؟
 • + روش‌های استعلام سوابق بیمه چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه کارگاهی چیست+ مراحل دریافت کد کارگاهی در 1402

تمام مزایا بیمه کارگاهی و مراحل گرفتن این بیمه‌نامه به همراه شرایط آن را اینجا بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
محمدحسین رحیمی
09 آبان 1400

با سلام، آیا عضو هئیت مدیره یا سهامدار شرکت با مسئولیت محدود می تونه اسم خودشو با لیست بیمه کارمندانش رد کنه؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام، اگر قرارداد پیمانکاری داشته باشید، امکان پذیر نیست.

  جواد
  09 فروردین 1402

  سلام .بیمه تامین اجتماعی چرا هیچ حمایتی از بیماران ام اس نمیکنه واقعا مشکلمون رو کجا بگیم شما بخواهید که مطرح بشه توی جلساتتون که واقعا سخته کار کردن واسمون

   کارشناس بیمه
   09 فروردین 1402

   سلام دوست عزیز. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

صدرا کلباسی
14 آبان 1400

با سلام، آیا با بیماری قلبی مادرزادی هم میشه ازکارافتادگی گرفت؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام، خیر به دلیل اینکه شما شرایط ماده 70 را ندارید.

فرمانی
05 آذر 1400

سلام یعنی واقعا این تامین اجتماعی رو باید گفت که لعنتشون کنه، میزان بیمه تامین اجتماعی رو بگیرم، اصلا با چیزی که تا الان پرداخت کردم، متفاوته واقعا باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، ما این مطلب را صرفا جهت اگاهی نوشته ایم. شما می توانید برای شکایت به دفتر اصلی تامین اجتماعی مراجعه کنید.

نعیمی
09 آذر 1400

با سلام من پدرم ده سال سابقه پرداخت بیمه داشته و الان فوت شده، مستمری به مادر من تعلق میگیره و چقدره؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام یکی از شرایط برقراری مستمری بازماندگان بیمه شده متوفی، باید بیمه شده متوفی ظرف 10 سال قبل از تاریخ فوت حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشد مشروط بر اینکه 90 روز آن در آخرین سال عمرش باشد.

عباس عباسی
09 آذر 1400

با سلام، اگر جواز کسب وکاری به نام من باشه، می تونم جای دیگ خودمو بیمه کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام، داشتن جواز ارتباطی به اینکه خودش را از چه طریقی بیمه کند، ندارد.

مژده
09 آذر 1400

مبلغ پرداخت مستمری فرد فوت شده با بیش از 10 سال سابقه بیمه چقدر است

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام یکی از شرایط برقراری مستمری بازماندگان بیمه شده متوفی، باید بیمه شده متوفی ظرف 10 سال قبل از تاریخ فوت حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشد مشروط بر اینکه 90 روز آن در آخرین سال عمرش باشد.

مهربان
19 آذر 1400

سلام شما می دونید که میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۱۴۰۰ چقدر بوده؟ من حس می کنم کم گرفتم

اردلان
19 آذر 1400

من نمی دونم این دوستان چرا همش سر میزان پرداختی بیمه تامین اجتماعی اعتراض دارند. این ها در صورتی که همه چیز را به درستی وارد و پرداخت کرده باشند، همه موارد درست خواهد بود. چرا من مشکلی ندارم؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، واقعا هم همین است. بسیاری از دوستان اعتراض می کنند اما وقتی باز پرونده خود را بررسی می کنند، متوجه اشتباه خودشان خواهند شد.

انتقاد
20 آذر 1400

سلام . من هر چی میرم تو سایت برای سابقه بیمه چیزی ننوشته .. وارد شدم همه چی تکمیل ولی اصلا چیزی ننوشته .. واقعا افتضاحه

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام وقتتون بخیر دوست عزیز منظورتون واضح نیست بفرمایید ابهام یا سوالتون رو ما در خدمت هستیم و جواب می دهیم.

زرینچه
24 آذر 1400

سلام من تازه بیمه شدم و کد بیمه هم برام رد شده اما دفترچه نگرفتن و هنوز لیست بیمه تامین اجتماعی رد نکرده دو ماه یک بار رد می کنه، الان من می تونم از بیمه ام برای درمان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 آذر 1400

  سلام دوست عزیز شما می توانید درخواست بازرسی دهید. البته بهتر است که دقیقا از نزدیک ترین کارگزاری تامین اجتماعی خودتان این سوال را بپرسید.

حجت امینی
03 دی 1400

باسلام…اینجانب ۴ماه پیش عمل قلب بازانجام دادم ودارای۲۴سال سابقه ومتولد۱۳۵۰ هستم منظراینکه پنجاه سال تمام هم پشت سرگذاشتم…آیابازنشستگی یاازکارافتادگی ب این جانب تعلق میگیرد؟اگرتعلق میگیردمیزان دریافتی چقدرمیشود..باتشکر

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای بازنشستگی که باید ۳۰ سال داشته باشید و برای از کارافتادگی هم باید بروید در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید.

پرستو
04 دی 1400

سلام آیا چیزی به اسم کد مشاهده سوابق بیمه وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما باید برای دیدن سوابق بیمه در تامین اجتماعی وارد سایت https://es.tamin.ir/ شوید.

دانایی فر
11 دی 1400

سلام شرط دریافت مستمری بیمه تامین اجتماعی فرد فوت شده چیست؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز براساس ماده ۸۰بند۳ تامین اجتماعی فرد باید از تاریخ فوت تا یکسال قبل حداقل سه ماه سابقه داشته باشد واز تاریخ فوت تا ده سال قبل یکسال سابقه داشته باشد تا حقوق بازماندگان کامل شود.

عاشوری
12 دی 1400

سلام خدمت سربازیو بخریم همون موقع جزو سوابق حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام بله به محض اینکه مبلغ را پرداخت کنید، همون موقع جزو سوابق حساب خواهد شد.

شادی کریمی
13 دی 1400

سلام پدرم کارمند یکی از بیمارستان ها بوده و فوت شده و 23 سال سابقه پرداخت بیمه داشته است، آیا می توانم غرامت فوت بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  13 دی 1400

  با سلام دوست عزیز، به شما مستمری تعلق میگیرد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی باید به یکی از کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید.

گتوند
21 دی 1400

سلام اگر سربازیو در بیمه اضافه کنیم، همون موقع به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه میشه؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1400

  سلام دوست عزیز، مدت زمان سربازی همان موقع به سوابق بیمه تامین اجتماعی شما اضافه خواهد شد.

فرهبد
24 دی 1400

سوابق من کم زده شده، باید به کجا مراجعه کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتان دقیقا از سوابقتان کم زده شده چیست؟ شرکت قبلی رد نکرده یا رده شده اما در سیستم نیست؟ در مورد اول که باید با خود شرکت صحبت کنید اما در مورد دوم به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

fakhrodin
27 دی 1400

سلام من برای یک شرکت حدود۶ماه کارکردم بیمه برایم ردنشده واعتنا نمیکنندچه کارکنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما باید به اداره کار رفته و از کارفرمای خود شکایت کنید.

منصوری
28 دی 1400

سلام آیا امکان دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون گذرواژه وجود دارد؟ من یادم رفته هیچ جوری هم قابل بازیابی نیست.

  کارشناس بیمه
  29 دی 1400

  سلام تنها راه بازیابی گذرواژه است که البته هم ضروری است. به هر حال در هنگام تکمیل فرم ثبت نام بیمه تامین اجتماعی نیاز است که در این مساله دقت بیشتری داشته باشید.

عقیلی
28 دی 1400

سلام من اومدم سوابقمو ببینم زده خطا در داده های ارسالی تامین اجتماعی این یعنی چی؟

  کارشناس بیمه
  29 دی 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید با کارگزاری خود تامین اجتماعی تماس بگیرید.

حسام
29 دی 1400

سلام من ثبت نام کردم در سایت این پیغام برام اومده : سلام روزتون بخیر اطلاعاتتون ثبت شد در حال بررسی میباشد. یعنی چی؟ الان چند روزه گیره

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص ما اطلاعی نداریم شما باید با کارگزاری بیمه تامین اجتماعی تماس بگیرید.

رسولی
03 بهمن 1400

سلام آیا امکان دریافت شماره بیمه با کد ملی وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1400

  سلام باید به کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید.

تاجیک
03 بهمن 1400

سلام کد ussd استعلام بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1400

  سلام اطلاعات لازم رو در مقالاتمون نوشتیم اما برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کد دستوری تامین اجتماعی به سایت خود آن مراجعه کنید.

درزگیر
03 بهمن 1400

سلام من هرچی کد ussd استعلام اعتبار بیمه تامین اجتماعی رو میزنم میگه اشتباهه، چرا؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اگر شما مشکلی در خصوص دریافت کد بیمه سازمان تامین اجتماعی دارید، باید خود کارگزاری تماس بگیرید.

خدادادی
04 بهمن 1400

سلام سامانه مشاهده سوابق بیمه من هر چی میزنم، خطا میده. ایا تغییر کرده؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما باید برای دیدن سوابق بیمه در تامین اجتماعی وارد سایت https://es.tamin.ir/ شوید.

سعادتی
05 بهمن 1400

سلام آیا امکان پيدا كردن شماره بيمه از روي كد ملي وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر هیچ تفاوتی بین خلافی خودرو با بارکد و بدون بارکد وجود ندارد.

محمدحسن خداجو
22 اسفند 1400

با عرض سلام و خداقوت
من قبل و بعد از خدمت مقدس سربازی به مدت ۷ سال در یک تعمیرگاه اتومبیل کار می کردم و صاحبکار من فقط ۶ ماه برام حق بیمه پرداخت کرده که برام سابقه شده آیا می توانم الان برای اون مدتی که کار کردم ولی سابقه ام رو رد نکرده پیگیری کنم تا جزو سابقه بیمه ام حساب شود؟ /باتشکر /یاعلی مدد

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

محمدحسن خداجو
23 اسفند 1400

با عرض سلام و خداقوت
احتراما به استحضار می رسانم اینجانب بین سال‌های ۱۳۷۵ الی ۱۳۸۵ قبل و بعد از خدمت مقدس سربازی به مدت ۷ سال در یک تعمیرگاه اتومبیل کار می کردم در آن زمان بابت اخراج نشدن از کارگاه و بیکاری خود را به مامور بیمه معرفی نمی نمودیم بهر صورت صاحبکار من فقط ۶ ماه برام حق بیمه پرداخت کرده که جزو سوابقم هم می باشد. آیا می توانم الان برای اون مدتی که کار کردم ولی سابقه ام رو رد نکرده پیگیری تا جزو سابقه بیمه ام محسوب شود؟ /باتشکر /یاعلی مدد

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر مدارکی مبنی بر اشتغال در آن سالها دارید باید بروید اداره کار از کارفرما شکایت کنید.

آرشام
29 اسفند 1400

سلام من قبل اینکه بیمه خدمات درمانی آ.پرورش بیام جمعا دوسال سابقه بیمه تامین اجتماعی در سن سیزده سالگی دارم . آیا‌ قانون اجازه میده سابقه تامین اجتماعی را در بیمه خدمات درمانی احتساب کنند
تشکر از شما . سوال یک‌ معلم

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  سلام آرشام عزیز
  آگر استخدام آموزش وپرورش هستید متاسفانه آموزش و پرورش سوابق تامین اجتماعی را قبول نمیکند

farshad
04 فروردین 1401

سلام من ٥٨ سالمه حدودا ١٨ سال سابقه دارم امسال هم عمل قلب باز كردم و سكته مغزي خواستم بدونم ميشه برا بازنشستگي اقدام كرد يا نه

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز شما بازنشستگی نمی تواند اقدام کنید چون دوسال سابقه کم دارید ولی میتوانید برای از کارافتادگی اقدام کنید

مهدی
15 فروردین 1401

سلام و وقت بخیر
یک سوال داشتم. من بیش از 16 سال سابقه واریز بیمه دارم. از این 16 سال حدود 1 سال قبل از رفتن به دانشگاه هست. بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد ظرف 6 سال استخدام یک شرکت خصوصی شدم تا کنون. همچنین بدلیل گرفتن معافیت کفالت سربازی هم نرفتم. ایا می توانم این حدود 6 سال تحصیل را بدلیل اینکه بین دو بازه بیمه ای قرار گرفته است با واریز مبلغ آن به سابقه خودم اضافه کنم؟
گویا جدیدا با واریز مبلغ بیمه تحصیلی، این سالها به سابقه اضافه می شود.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد.

مجید
28 فروردین 1401

باسلام،بنده بیش از 25 سال سابقه در شرکتهای تولیدی دارم آیا می توانم از قانون بازنشستگی پیش از موعد نوسازی صنایع استفاده کنم یا خیر ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بازنشستگی نوسازی صنایع دیگر نداریم تمام شد ولی اگر شغل شما در کارهای سخت و زیان اور باشد میتوانید به اداره درخواست بدهید تا بررسی شود

محمد-ش
01 اردیبهشت 1401

سلام من آخرین واریزی بیمه ام اسفندبوده ازشعبه5اصفهان الان که تواپلیکیشن پیشخوان24سابقه رومیزنم اسفندجزو سابقه ام حساب شده ولی نوشته آخرین واریزی آذر1400درضمن تاآذرازشعبه4اصفهان بیمه ام ردمیشدودی وبهمن واسفندازشعبه 5-دلیلش چیه؟

  نویسنده بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام محمد عزیز
  پرینت سابقه خودت را از سیستم بگیرید مشخص میشود که تا کی واریزی دارید

محمدی
03 خرداد 1401

اگر کسی در چند جای مختلف کار کرده باشه و بیمه براش رد شده باشه سابقه کارش جمع اون مدت حساب میشه؟ (یعنی مثلا من 3 سال یه جا کار کردم 2 سال یه جا دیگه و 1 سال یه جای دیگه، من الان سال سابقه بیمه دارم؟)

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام بله.

اکبربابایی
09 شهریور 1401

سلام مکانیک سنگینم با ۲۰ سال سختی کار میتونم توی ۴۲ سالگی بازنشسته بشم

  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1401

  سلام اکبر عزیز
  اگر کارهای سخت و زیان اور شما تایید شود بله میتوانید

کورو‌ش کبير
10 شهریور 1401

سلام. من شماره بیمه تامین اجتماعی خودم رو فراموش کردم. چند سال پیش بیمه تامین اجتماعی بودم تو یک شرکت که اومدم بیرون و به شغل آزاد مشغول شدم. هم دفترچه تامين اجتماعي ام رو گم کردم و همه شماره بيمه ام رو. حالا 32 سالمه و میخوام بیمه خویش فرما کنم خودم رو. تو سایت تامين اجتماعي هم میخوام ثبت نام کنم واسه شماره بیمه که تو صفحه دوم میگه اطلاعات وارد شده با اطلاعات مرجع نمیخونه. نمیدونم چه کار کنم؟ ممنون میشم زودتر جوابم رو بدین.

  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا اول شماره بیمه شمارا از روی کد ملی پیدا کنند بعد نامنویسی را انجام دهید

جیمی
01 مهر 1401

سلام من در دایکاست یه شرکت کار میکنم وبرای ما بیمه عادی لحاظ کرده و ایا دایکاست جزو مشاغل ریخته گری نیست و جزو مشاغل سخت و باید چه کنم

  کارشناس بیمه
  02 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در فهرست مشاغل سخت نباشد، می توانید به بازرس اطلاع دهید تا از محل کار شما بازدید کند.

خسرو مهرپرور
04 مهر 1401

بصورت اس ام اسی میشه استعلام بیمه تامین اجتماعی رو گرفت؟

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام بله

جوادقائمی
30 مهر 1401

بیمه شده گرامی شما حائز شرايط ماده 95 قانون تامين اجتماعي ميباشيد،من برای خرید سربازی خواستم اقدام کنم توی سامانه زدم این جواب را به من داد.چکار باید انجام بدم.

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام باید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

محمدرضا رستمی
06 فروردین 1402

سلام من سی چهار سال سابقه کار دارم ب که سه سال سختی کارم بهش اضافهکردم ما بقی بیمه گفت برو دیوا ن. دنبال بقیه سختی کارام من نرفتم هال من باچهل هفت سال سن باز نشست میشوم چه کار کنم

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1402

  سلام. می‌توانید از طریق دیوان اقدام کنید. خیر با ۴۷ سال سن نمی توانید بازنشسته شوید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید