03 فروردین 1401

بیمه مسافرتی

در طول سفر اتفاقات زیادی رخ می دهد که منجر به نگرانی و ایجاد مشکل برای ما در طول سفر می شود. بدی آب و هوا، اسکان، غذا و حوادث غیر مترقبه و ناگهانی باعث می شود که ضرورت استفاده از بیمه ای که ما را در تمام نقاط جهان همراهی کند، در کنارمان بیش از پیش احساس شود. بیمه ای که ما را در تمام زمینه های درمانی تحت پوشش خود قرار دهد. با بیمه مسافرتی چقدر آشنایی دارید؟

به چه بیمه ای بیمه مسافرتی می گویند؟

مسافرت از ملزومات زندگی انسان هاست. دیدن اماکن مختلف و تغییر آب و هوا به قصد بهبود روحیه و حال. اما یکی از مهمترین مؤلفه های سفر، ایمنی در سفر است. امنیتی که با بیمۀ مسافرتی میسر می شود.

برای پرهیز از پرداخت هزینه های گزاف و استفادۀ بجا از تمام خدمات بیمه ای که مشمول آن هستیم، پیشنهاد ما به شما در طول سفر استفاده از بیمه مسافرتی است. بیمه ای برای تمام سنین وَ همه نقاط. بیمۀ مسافرتی حد و مرز نمی شناسد و درست در بزنگاه و لحظه نیاز در طول سفر دستگیر مسافران در اقصی نقاط جهان خواهد بود. با بیمه مسافرتی دیگر نگران هزینه های پزشکی و برخی دیگر از خساراتی که ممکن است برای شما در طول مدت سفر اتفاق بیافتد نباشید چرا که بیمه مسافرتی به بهترین وجه هزینه های شما را تحت پوشش قرار می دهد.

 

انواع بیمه مسافرتی

بیمه نامه های مسافرتی به صورت انفرادی و گروهی ، هم در سفرهای داخلی و هم در سفرهای خارجی، قابل خریداری و استفاده می باشد.
۱٫ در بیمه های انفرادی بیمه گزار ( شخص حقیقی)، قادر خواهد بود به صورت آنلاین یا حضوری، با مراجعه به یکی از دفاتر بیمه، کپی گذرنامه، مدت اقامت و مقصد سفر خود را ارائه و نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام نماید.
۲٫ بیمه های گروهی مختص تورهای مسافرتی است. در این بیمه نامه، بیمه گزار می تواند شخصیت حقیقی و یا حقوقی داشته باشد و با توجه به مدت زمان سفر و سرمایه مورد نظر خود، نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام نماید.

 

قبل از خرید بیمه نامه مسافرتی چه نکاتی را باید بدانیم؟

– بیمه نامه مسافرتی، از تاریخ خروج بیمه گزار از مرزهای کشور ایران و تنها برای مسافرتهای کمتر از ۹۲ روز (سه ماه متوالی) معتبر است. لازم به ذکر است بیمه شده می تواند در طول مدت اعتبار بیمه نامه، به دفعات به خارج از کشور سفر نماید.
– اعتبار بیمه نامه مسافرتی از زمان خروج از کشور، آغاز می گردد.
– در صورت پایان اعتبار بیمه نامه در طول سفر، تمدید آن مقدور نمی باشد.
– در صورت عدم استفاده از بیمه نامه تا ۶ ماه پس از تاریخ صدور، می توانید با در دست داشتن اصل بیمه نامه و گذرنامه، به واحد صادر کننده آن مراجعه و نسبت به فسخ بیمه مسافرتی اقدام نمایید. ( این بند مشروط بر عدم دریافت ویزا و ممهور نشدن ویزا به مهر خروج از تاریخ صدور بیمه نامه است).

 

قیمت بیمه مسافرتی

شرکت های مختلف بیمه قیمت های مختلفی را برای طرح های بیمه خود تعیین کرده اند. قیمت بیمه مسافرتی با توجه به شرایط و پوشش های آن، سن مسافر، کشور مورد نظر و نیز مدت سفر تعیین می شود. شرایط بهتر و پوشش های بیشتر بدون شک منجر به بالا رفتن قیمت ها می شود. در اینجا نگاهی به عوامل مؤثر بر قیمت بیمه مسافرتی می اندازیم:

سن بیمه گذار
شرکت های بیمه رده بندی های سنی برای بیمه گذاران خود تعریف کرده و مطابق آن به تعیین تعرفه های قیمت متفاوتی پرداخته اند. اگرچه این رده بندی های سنی در شرکت های بیمه ای یکسان است، از نرخ یکسانی تبعیت نمی کند. رده های سنی تا ۱۲ سال، ۱۳ تا ۶۵ سال، ۶۶ تا ۷۰ سال، ۷۱ تا ۷۵ سال، ۷۶ تا ۸۰ سال و ۸۰ سال به بالا برای بیمه گذار تعریف شده اند. با افزایش سن، قیمت بیمه مسافرتی برای بیمه گذار افزایش می یابد.

 

مدت زمان سفر

بسته به اینکه قرار است چه مدت را در سفر بگذرانید، قیمت بیمه مسافرتی شما فرق خواهد کرد. مدت زمانی که شرکت های بیمه برای بیمه نامه های مسافرتی خود در نظر گرفته اند، عبارت است از:
روز۷ – ۱-
روز ۱۵ – ۸-
روز ۲۳ – ۱۶-
روز ۳۱ – ۲۴ –
روز ۴۵ – ۳۲-
روز ۶۲ – ۴۶ –
روز ۹۲ – ۶۳ –
– شش ماهه
– یکساله

بیمه مسافرتی

کمک رسان ها به کمک خسارت دیدگان می آیند

بیمه های داخلی کشور، جوابگوی خسارات و هزینه های احتمالی که در طول سفر برای ما رخ می دهد نخواهند بود. پس چاره نیازمندان به بیمه که در طول سفر دچار مشکل و کمک می شوند چیست؟

کمک رسان ها، بیمه هایی طرف قرارداد با بیمه های داخلی هستند که در تمام نقاط جهان به کمک بیمه گزاران خود می آیند.

هریک از شرکت‌های بیمه با یک یا تعدادی از شرکت‌های کمک‌رسان قرارداد دارند. بعضی از شرکت‌های کمک‌رسان عبارتند از:

Mideast1.

Allianz2.

Evasan3.

 

مزایای بیمه مسافرتی

مهم ‌ترین ویژگی های مثبت بیمه‌ مسافرتی عبارت‌ اند از:
۱٫ هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان خارج از کشور؛
۲٫ جابه‌جایی یا بازگرداندن بیمه‌ شده به کشور در طول سفر در اثر بیماری یا حادثه؛
۳٫ پرداخت هزینه‌های فوریت دندان ‌پزشکی؛

 1. بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه‌ شده به کشور؛
  ۵٫ بازگرداندن جسد متوفی؛
  ۶٫ سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده؛
  ۷٫ بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده؛
  ۸٫ تحویل دارو؛
  ۹٫ ارسال پیام و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری؛
  ۱۰٫ حواله تضمین وجوه نقد؛
  ۱۱٫ حواله وجوه نقد؛
  ۱۲٫ فقدان گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور؛
  ۱۳٫ معاضدت حقوقی؛
  ۱۴٫ جبران خسارت فقدان بارتحویلی به هواپیما؛
  ۱۵٫ جبران خسارت تأخیر در ورود بار همراه مسافر؛
  ۱۶٫ یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی؛
  ۱۷٫ پوشش تأخیر در حرکت.

 

چگونه خسارت خود را از طریق شرکت کمک رسان در طول سفر دریافت کنیم؟

این سوال بسیاری از افرادی است که تمایل دارند در طول سفر تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار بگیرند. چه زمانی، کجا و از چه کسی خسارت خود را دریافت کنیم؟

نحوه پیگیری خسارت معمولاً بدین صورت است که هنگام بروز حادثه، بیمه‌ گزار باید با شماره‌ ای که روی بیمه نامه مسافرتی خود درج شده است، تماس بگیرد؛ نام، شماره بیمه ‌نامه و مدت اعتبار آن را بگوید و حادثه اتفاق افتاده را شرح دهد. طبق حادثه‌ ای که رخ‌ داده شرکت کمک‌رسان اقدامات لازم را انجام می‌دهد. بعضی از شرکت‌های کمک‌رسان این خدمات را ندارند و بیمه‌گزار باید شخصاً خسارت خود را پیگیری و پرداخت هزینه کند؛ سپس با ارائه صورتحساب‌های پرداخت‌شده در سفر، هزینه خسارت‌های تحت پوشش بیمه مسافرتی را از کشور محل اقامت خود دریافت کند.

 

پرداخت خسارت به بیمه گزار چگونه است؟

نحوه پرداخت هزینه شرکت‌های کمک ‌رسان در سفربه دو صورت می باشد:

در حالت اول این شرکت‌ها با ارگانی که بیمه ‌گزار برای رفع خسارت با آن سروکار دارد  ارتباط برقرار می‌ کنند و هزینه خسارت را مستقیم با آنجا حساب می ‌کنند. برای مثال اگر بیمه ‌گزاری در سفر دچارسانحه شود و او را به بیمارستان منتقل کنند، شرکت کمک‌ رسان هزینه درمان او را مستقیم با بیمارستان مربوطه پرداخت می کند.

در حالتی دوم شرکت کمک ‌رسان هزینه خسارت واردشده را در صورت امکان به حساب بیمه ‌گزار واریز می‌ کند. به عنوان مثال اگر هواپیمای بیمه‌ گزاری ۱۲ ساعت تأخیر داشته باشد، بسته به اینکه تحت پوشش کدام شرکت بیمه باشد، بین ۹۰ تا ۱۰۰ یورو خسارت باید دریافت کند. در این حالت شرکت کمک‌رسان این هزینه را در صورت امکان به حساب بیمه‌ گزار واریز می‌کند.

درصورتی‌که بیمه ‌گزار به دلایلی نتواند یا نخواهد هزینه خسارت خود را از شرکت کمک‌ رسان در سفر دریافت کند، می‌تواند این هزینه را خود پرداخت کرده و با ارائه مدارک لازم، هزینه را در کشور محل اقامت خود دریافت کند.

این مدارک شامل بیمه ‌نامه و صورتحساب‌های پرداخت‌شده مورد تأیید ارگان یا ازگان های زیر مجموعه است.

توجه داشته باشید که تسلط به زبان انگلیسی هنگام صحبت با اپراتور کمک رسان بیمه از ضروریات بیمه مسافرتی است.

 

سقف تعهدات بیمه های مسافرتی
حداکثر و یا حداقل تعهد مالی که شرکت های بیمه در قبال بیمه گذاران خود تقبل می کنند، یکی از عوامل افزایش و یا کاهش قیمت بیمه های مسافرتی است. برای نمونه برخی شرکت ها، بیمه نامه هایی با سقف تعهد۱۰ هزار، ۱۵ هزار،۳۰ هزار و یا ۵۰ هزار یورو دارند. این سقف تعهد به معنای آن است که اگر هزینه های شما از ۵۰ هزار یورو بیشتر شد، شرکت موظف به قبول آن نخواهد بود.

 

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی
کشوری که به آن سفر می کنید، قیمت بیمه مسافرتی را تعیین خواهد کرد. شرکت های بیمه قیمت بیمه نامه های مسافرتی را بر اساس این مناطق تعیین می کنند و هر چه حوزه منطقه ای که به آن سفر می کنید، وسیع تر باشد، قیمت بیشتر خواهد شد. برخی شرکت ها مناطق تحت پوشش بیمه ای خود را به خاورمیانه و شمال آفریقا، کشورهای حوزه خلیج فارس، سراسر جهان به جز آمریکا و کانادا و … تقسیم بندی کرده ند.

 

خرید بیمه مسافرتی

اولین و معمول ترین راه، خرید بیمه مسافرتی به صورت حضوری و از طریق مراجعه به شعب و نمایندگی های بیمه است که این روش تا حدی منسوخ شده به شمار می رود. دیگری خرید بیمه مسافرتی آنلاین است که سبب سرعت و سهولت در پروسه خرید کاربر می گردد. برای خرید بیمه مسافرتی آنلاین می توانید به صورت مستقیم به وبسایت شرکت بیمه مورد نظر خود مراجعه نمایید .

پیشنهاد ما به شما مراجعه به سامانه ی بیمه دات کام است.

 

بیمه مسافرتی خارج از کشور
یکی از اصلی ترین الزامات سفرهای بین المللی، خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور است.

بیمه مسافرتی خارج از کشور تضمینی برای سفر شما در مقابل حوادث و اتفاقات غیر مترقبه است که به جبران هزینه های پزشکی، مفقود شدن بار، مدارک و… می پردازد. برای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور در کوتاهترین زمان ممکن تنها کافیست به بخش “بیمه مسافرتی” در صفحه اصلی سامانه خرید شرکت های مختلف اراده دهنده بیمه مسافرتی بروید.

 

بیمه مسافرتی شینگن
ویزای شینگن با توجه به هدف مسافر از سفر در ۴ نوع کلی ارائه می شود و دریافت آن نیازمند خرید بیمه مسافرتی معتبر است. دارا بودن این بیمه نامه با توجه به نرخ بالای هزینه های درمان، در جبران خسارات پزشکی در کشورهای حوزه شینگن بسیار کارآمد است که با این وجود خرید بیمه مسافرت شینگن کاملا منطقی و مقرون به صرفه به نظر می رسد. شایان ذکر است عواملی چون سن بیمه گذار، مدت زمان سفر و سقف تعهدات بر قیمت بیمه مسافرتی شینگن موثرند از این رو خرید بیمه مسافرتی شینگن نیازمند دقت و توجه کافی می باشد.

 

بهترین راه خرید بیمه مسافرتی چیست؟

استفاده از سامانه ای آنلاین است که نه وقت گیر است و نه نیاز به رفت وآمد و صرف هزینه های جانبی دارد. توصیه ما به شما  خرید بیمه مسافرتی  توسط سامانه‌ای است که بتوان به کمک آن طرح‌های بیمه مورد نظر را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین آن را با توجه به شرایط خود و سفر خود انتخاب و خریداری کرد.

سامانه بیمه دات کام برای خرید بیمه شخص ثالث، بیمه آتش سوزی، بیمه بدنه و بیمه مسافرتی این امکان را برای شما فراهم کرده که بسیار سریع و مفید اقدام به خرید بیمه مسافرتی خود از درگاهی متناسب با بودجه خود نمایید.

 

چرا بیمه دات کام؟

از طریق بیمه دات کام می توانید تمام طرح‌های موجود در بیمه مورد نظر را با قیمتی دقیق و به ‌روز مشاهده کنید و با پاسخ دادن به چند سوال ساده با اطلاعات موثق و دقیق بیمه مد نظر خود را بر اساس بودجه خود خریداری کنید.

در هیچیک از سایت ها نمی توانید از تمام ویژگی های بیمه های مختلف در یک زمان و تنها با صرف چند دقیقه مطلع شود. بیمه دات کام این امکان را در اختیار شما قرار داده تا با مطالعه سریع نسبت به شرایط هر یک از شرکت های بیمه گر، نسبت به خرید و تحت پوشش قرار گرفتن در هر بیمه اقدام کنید.

بیمه دات کام بیمه ای برای آسایش شماست.

بیمه مسافرتی


 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
02 مهر 1401 / بیمه مسافرتی / بیمه اشخاص

خرید بیمه مسافرتی امارات + 7 نکته مهم در سفر به دبی

هر سفری از جمله سفر دوبی همیشه خطراتی از لحاظ سلامتی، گم شدن وسایل و... را برای مسافران به دنبال دارد. بیمه مسافرتی امارات کمک می‌کندبا آرامش به این سفر خاطره‌انگیز بروید...

15 شهریور 1401 / بیمه مسافرتی

عوارض خروج از کشور در سال 1401+ معافیت از پرداخت عوارض

هزینه عوارض خروج از کشور و نحوه پرداخت آن را در این مقاله بخوانید!

02 شهریور 1401 / بیمه مسافرتی / بیمه حوادث

بیمه زائرین اربعین چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه زائرین اربعین، از محصولات بیمه دات کام، برای سفر کربلا ضروری است و خسارات جانی و مالی را پوشش می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه کنید.

08 مرداد 1401 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

04 مرداد 1401 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی چیست؟ پوشش‌ها، خدمات و انواع بیمه سفر

بیمه مسافرتی چیست و چه خدماتی به مسافران ارائه می‌دهد؟ نحوه خرید بهترین بیمه مسافرتی را در این مقاله بخوانید!

04 مرداد 1401 / بیمه مسافرتی

اهمیت بیمه مسافرتی در جام جهانی: صفر تا صد هزینه سفر برای جام جهانی

علاقه‌مندان به تماشای مسابقات جام جهانی! قبل از تصمیم به حضور در مسابقات جام جهانی قطر ۲۰۲۲، خواندن این مقاله را از دست ندهید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید