27 فروردین 1398

بیمه زلزله منجی افراد زیان دیده

بیمه زلزله به عنوان یکی از حیاتی ترین اقدامات پیش از وقوع زمین لرزه است که در بحرانی ترین شرایط پس از بلایای طبیعی به صورت یک منجی به کمک افراد زیان دیده می آید تا آن ها را به شرایط عادی زندگی بازگرداند. سال ۲۰۱۸ سال پر زلزله ای بود و در نقاط زیادی از کره زمین زلزله های شدید و ویرانگری ثبت شد که کشور ایران در رده های بالای این لیست قرار دارد. به گفته دانشمندان نوسان و سرعت حرکت وضعی زمین به طور متناوب کاهش پیدا کرده است به همین دلیل زمین لرزه های متعددی بیش از پیش جان و مال مردم کره زمین را تهدید خواهد کرد. در چنین وضعیتی اهمیت بیمه زلزله بیش از گذشته احساس می شود و موضوع صحبت های عموم مردم شده است. عده ای هنوز اطلاع کافی از چند و چون تهیه بیمه زلزله ندارند و در انتخاب بهترین بیمه گری که به تعهدات خود به نحو احسن عمل می کند سر در گم اند. سایت بیمه دات کام به همین منظور با در اختیار داشتن بهترین بیمه ها از معتبرترین بیمه گرها شما را در انتخاب بهترین گزینه برای ثبت بیمه زلزله یاری می کند تا با کمترین هزینه و زحمت بتوانید آینده نگری خود را ثبت کنید.

رقابت، به نفع بیمه گذار

امروزه در میان بیمه گرها در ارائه خدمات و تعهدات مختلف نیز رقابت وجود دارد. این رقابت کاملا به نفع بیمه گذار خواهد بود چرا که کمترین حق بیمه را بابت بیشترین تعهدات پرداخت خواهد کرد و این برای هر شهروندی شرایط ایده آلی محسوب خواهد شد که در نهایت امنیت مادی خانواده در برابر وقوع زلزله را در پی خواهد داشت.

پوشش اثاثیه منزل در زیر سایه بیمه زلزله

در بیمه زلزله علاوه بر خسارت های وارده بر ساختمان، اثاثیه موجود در آن نیز شامل بیمه می شوند و بیمه گر ملزم به جبران خسارت های ایجاد شده خواهد بود. ناگفته نماند که این موضوع بسته به درخواست و اختیار بیمه گذار است و مختار است تمام یا قسمتی از لوازم منزل خود را مشمول بیمه کند و یا فقط ساختمان خود را در بیمه نامه ثبت کند. اما طبیعتا با توجه به هزینه کم حق بیمه، مشمول کردن تمام گزینه های ممکن منطقی ترین اقدام از سوی بیمه گذار خواهد بود تا در صورت وقوع زمین لرزه و نابودی لوازم، چیزی را از دست نداده باشد.

اهمیت بیمه زلزله

امروزه در سراسر دنیا اهمیت انواع بیمه ها علی الخصوص بیمه زلزله به خوبی درک شده است و جامعه جهانی با روی گشاده از این خدمات استقبال کرده است. در کشور ایران نیز پس از وقوع زلزله های ویرانگر نظیر رودبار، بم، طبس و کرمانشاه رفته رفته بیمه زلزله مورد توجه قرار گرفت به همین دلیل، امید است که ثبت بیمه پیش از وقوع اتفاق تبدیل به اقدامی متمدنانه و هوشمندانه در جامعه شود. متأسفانه در ایران عده زیادی از مردم بعد از وقوع حادثه به فکر بیمه می افتند. در واقع ثبت بیمه یک تعامل دو طرفه است که باید پیش از وقوع اتفاق و دقیقا در زمانی که همه چیز در آرامش کامل است انجام شود.

بیمه زلزله برای مستأجر و مؤجر

بیمه زلزله در مورد مستأجرین و ساختمان های اجاره ای و رهنی، این امکان را فراهم کرده است که در هنگام تکمیل فرم ثبت نام بتوانند گزینه های محدودتری را انتخاب کنند. به این صورت که مستأجر می تواند تنها فقط اثاثیه خود را تحت پوشش بیمه قرار دهد. همچنین مؤجر یا صاحب ملک نیز می تواند فقط قسمت های مربوط به ساختمان را پر کنند. طبیعتا هزینه تمام شدۀ بیمه زلزله برای مستأجر و مؤجر ارزان تر از بیمۀ زلزلۀ کامل خواهد بود و مبلغ ناچیزی برای این گروه درنظر گرفته خواهد شد.

استعلام و خرید بیمه زلزله

سایت بیمه دات کام مجموعه ای از بهترین شرکت های بیمه گر را در اختیار شما قرار داده است تا با مراجعه به سایت و انتخاب گزینه بیمه زلزله مراحل ثبت نام را آغاز کنید و یا با استعلام قیمت بیمه زلزله بهترین بیمه گر را با توجه به میزان تعهدات و شرایط آن ها انتخاب کنید. با مراجعه به لینک بیمه زلزله می توانید خیلی سریع و راحت فرم ثبت نام بیمه را تکمیل کنید و در گزینه های موجود ارزش اموالی که می خواهید تحت پوشش بیمه زلزله قرار گیرند را تعیین کنید. با مشخص کردن متراژ ساختمان، لیستی از قیمت های مناسب بیمه گرهای این مجموعه را مشاهده خواهید کرد.

برای خرید بیمه زلزله از بیمه دات کام نیازی به حضور بیمه گذار نخواهد بود و تمام مراحل خرید بیمه به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام خواهد شد. ضمن اینکه خرید آنلاین بیمه زلزله از اتلاف هزینه و وقت گرانبهای شما نیز جلوگیری می کند. پس از انجام مراحل ثبت نام و تکمیل فرم مورد نظر و همچنین پرداخت هزینه بیمه زلزله، بیمه نامۀ زلزله به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
26 اردیبهشت 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

راهکارهای طلایی برای جلوگیری از استفاده مصالح ساختمانی نامرغوب

استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب و بی کیفیت چه نقشی در استحکام و عمر مفید ساختمان دارد؟ راهکارهایی برای جلوگیری از استفاده مصالح نامرغوب در ساخت و ساز را در این مقاله بخوانید!

22 اردیبهشت 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

آب بندی سازه‌ های بتنی؛ انواع روش های عایق بندی سازه های بتنی

مهم ترین اطلاعات در خصوص آب بندی سازه های بتنی و انواع و تاثیر آن بر استحکام ساختمان نوشته شده است.

18 اردیبهشت 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

نکات ضروری و مهم تعمیر و نگهداری ساختمان در یک جا

اقداماتی که برای بالا بردن طول عمر مفید ساختمان، باید انجام دهید تا از صرف هزینه‌های گزاف جلوگیری نمایید را اینجا بخوانید!

15 اردیبهشت 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

مراحل ثبت گزارش مرحله ای ناظر به سازمان نظام مهندسی

مهندس ناظر، موظف است در پایان هر مرحله از پروژه گزارشی به سازمان مربوطه ارائه دهد. برای آگاهی از این گزارشات و مراحل آن این مقاله را بخوانید!

12 اردیبهشت 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

استحکام ساختمان: نکاتی برای استحکام بنا در ایرانِ لرزه خیز

چه نکاتی را برای استحکام بنا و ساختمان باید رعایت کنیم؟ نظارت بر استحکام سازه‌ها بر عهده چه نهادی است؟ این مقاله را بخوانید تا اطلاعاتی در این خصوص کسب کنید.

04 اردیبهشت 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

ثبت اسناد: بررسی تاریخچه و نقش آن در مدیریت بحران زلزله

سازمان ثبت اسناد کشور چه وظایفی بر عهده دارد؟ اهداف سازمان ثبت اسناد را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید