12 اردیبهشت 1402

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی چیست؟+ مزایا و معایب و قوانین 1402

هر یک از افراد مختلف در هر لباس و شغل و حرفه‌: شغل آزاد، شغل های دورکاری و مجازی که باشند؛ تحت هر شرایطی نیاز به بیمه دارند. بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های بسیار مناسب برای افراد مختلف است. بیمه تامین اجتماعی خود به دو دسته اجباری و اختیاری تقسیم بندی می شود که به بیمه اختیاری، بیمه خویش فرما نیز گفته می شود. شاید بپرسید:” بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی چیست” و ” بیمه خویش فرما چه تفاوتی با سایر بیمه های تامین اجتماعی  دارد؟” ممکن است سوالات و ابهاماتی در این زمینه به ذهن شما خطور کند؛ در این مقاله به تک تک آن‌ها پرداخته می‌شود. شما تحت هر شرایطی:

 • صاحب شغل و کسب و کاری باشید
 • کارمند هیچ ارگان دولتی و غیر دولتی نیستید و کار آزاد دارید
 • یا اساسا صاحب هیچ کسب و کاری ندارید

 می توانید از بیمه تامین اجتماعی و مزایا و پوشش های آن استفاده کنید. در ادامه در همین راستا توضیحات بیشتری داده می شود.

چه نوع بیمه ای را تهیه کنیم؟

بیمه تامین اجتماعی، یکی از انواع بیمه های درمان، برای همه افراد شناخته شده است. این بیمه از جمله بیمه‌هایی است که مورد تأیید تمامی افراد و اقشار مختلف است. با توجه به این مسئله که بیمه تامین اجتماعی خود دارای انواع و اقسام خاصی است. اینجا بهتر است در خصوص ثبت‌نام و تهیه انواع مختلف بیمه تامین اجتماعی بیشتر تأمل کرد. اما بیمه خویش فرما چیست؟ بیمه تامین اجتماعی خویش فرما چیست؟ حق بیمه خویش فرما را چگونه تعیین می‌کنند؟ سن بازنشستگی بیمه خویش فرما چقدر است؟ حداکثر حق بیمه خویش فرما چقدر است؟ برای پرداخت بیمه خویش فرما چه کارهایی انجام شود؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

در صورتی که شما در جایی استخدام شده اید و مشغول به کار و فعالیت در شرکت یا کارخانه و هر گونه کسب و کار دیگری هستید.  یا خودتان کارفرمای یک شرکت و کسب و کاری هستید؛ در این صورت شما از پوشش ها و مزایای بیمه تامین اجتماعی اجباری بهره مند می‌شوید. این نوع از بیمه ها را برای خود و کارمندان خود پرداخت می کنید. اما در صورتی که شما صاحب شغل نیستید و در هیچ شرکت و فروشگاه و مغازه ای هم مشغول به کار و فعالیت نیستید. در این صورت می توانید اقدام به ثبت نام و پرداخت حق بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی کنید. مورد اول که کاملا واضح و مشخص است. اما در خصوص مورد دوم یعنی بیمه خویش فرما توضیحاتی ضرورت دارد.

البته باید بدانید تفاوت بیمه خویش فرما و کارفرما وجود دارد؛ به هر حال، آن هایی که کارفرما هستند، نمی‌توانند برای خود بیمه خویش فرما رد کنند.

بیمه خویش فرما چیست و مناسب حال چه کسانی است؟

امروزه ممکن است بسیاری از ما در خانه خود به صورت دورکاری و مجازی مشغول به کار و فعالیت باشیم یا برای خود کسب و کار شخصی خود را داشته باشیم. یا حتی ممکن است در جایی هم مشغول به کار باشیم ولی امکان بیمه کردن ما در آن کسب و کار وجود نداشته باشد؛ در این گونه از مواقع ما می توانیم از بیمه خویش فرما استفاده کنیم. چگونه می توان بیمه خویش فرما  را تهیه کرد تا از مزایا و پوشش های آن بهره مند شد؟

بیمه خویش فرما به واقع نوعی خدمات پشتوانه‌ای و حمایتی  است که شما با توجه به کسب و کار شخصی خود، خودتان را بیمه و از آن برخوردار می‌شوید. یعنی شما هم کارفرمای خود هستید و هم کارگر محسوب می شوید. البته ضروری است در هر ماه حق بیمه مشخص شده را به حساب تامین اجتماعی واریز نمایید. این بیمه مناسب حال افرادی است که هیچ گونه پوشش بیمه‌ای ندارند و حق بیمه‌ای برای آن‌ها از ارگان ها و سازمان های خاص واریز نمی‌گردد. بنابراین آن ها می توانند با ثبت نام بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی برای خود بیمه داشته باشند و از پوشش های آن بهره مند گردند.حال این بیمه چه مزایایی برای بیمه‌گزار دارد؟

آشنایی با مزایا و معایب بیمه خویش فرما

در مورد مزایا، معایب و حق بیمه تامین اجتماعی خویش فرما چه می‌دانید؟ با توجه به این مسئله که بیمه تامین اجتماعی خود دارای دو نوع اجباری و اختیاری است، میان هر یک از این اقسام مختلف تفاوت‌هایی وجود دارد؛ شناخت مزایا و معایب هر یک از آن ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. به همین جهت، در این بخش بر آن شدیم تا به برخی از مزایا و معایب بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی بپردازیم تا با دید بازتری نسبت به تهیه این نوع بیمه اقدام کنید. مزایا و معایب بیمه خویش فرما به شرح زیر می باشد:

مزایای بیمه خویش فرمای سازمان تامین اجتماعی

از جمله مزایایی که افراد و اقشار مختلف را راغب به ثبت نام و بهره مندی از بیمه خویش فرما می کند؛ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. دارا بودن پوشش‌های درمانی بیمه تامین اجتماعی
 2. امکان بازنشستگی بر حسب سابقه پرداخت حق بیمه توسط بیمه شدگان
 3. بهره‌مندی از پوشش کمک هزینه از کارافتادگی
 4. پوشش فوت و دریافت مستمری برای خانواده یا ذی نفع فرد بیمه شده
 5. خدمات درمانی بیمه تامین اجتماعی
 6. صدور و تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود و افراد تحت تکفل خویش
 7. پرداخت هزینه های کفن و دفن فرد بیمه شده همانند بیمه های اجباری کارگران
 8. ارائه وسایل کمک پزشکی

معایب بیمه خویش فرمایی که سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌کند

در کنار تمامی مزایایی که بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی دارد؛ بهتر است به معایب این نوع از بیمه ها هم اشاره شود. در نظر داشته باشید که با توجه به این مسئله که ۲۷ درصد از حقوق در بیمه خویش فرما به عنوان بیمه منظور می شود. امکان استفاده از برخی از مزایا در این نوع از بیمه های تامین اجتماعی وجود ندارد. از جمله معایب این بیمه می توان به عدم ارائه خدمات  غرامت ایام بارداری و بیمه بیکاری به بیمه‌گزار اشاره کرد.

به علاوه فرد می‌بایست در هر یک از طرح‌های بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی مورد نظر خود پرداخت حق بیمه را شخصا بر عهده بگیرد و از طرف هیچ سازمان و شرکتی بیمه آن‌ها واریز نمی شود. علاوه بر این مسئله شما با داشتن این بیمه نمی توانید از کمک هزینه ازدواج و از کارافتادگی ناشی از کار یا بیمه بیکاری استفاده کنید. پس با توجه به این مسئله که شما در بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی می بایست حق بیمه خود را برخلاف بیمه اجباری خودتان پرداخت نمایید. بهتر است نسبت به ثبت نام و تهیه این بیمه تمامی جوانب را در نظر بگیرید. آن را با سایر بیمه های دیگر مقایسه کنید و سپس اقدام به ثبت نام کنید.

شرایط احراز بیمه خویش فرما

بهتر است تا پیش از ثبت نامT شرایط بیمه خویش فرما تامین اجتماعی و ضوابط آن را نیز مورد مطالعه قرار دهید.  در صورت احراز شرایط بیمه تامین اجتماعی خویش می توانید نسبت به تهیه و استفاده از خدمات این نوع بیمه اقدام کنید. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

سابقه پرداخت حق بیمه

یکی از شرایط احراز بیمه خویش فرما، داشتن سابقه پرداخت حق بیمه است. به این ترتیب که فرد متقاضی بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی می بایست حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد تا بتواند نسبت به تهیه بیمه خویش فرما اقدام کند.

شرایط سنی بیمه‌گزار برای بیمه خویش فرما تامین اجتماعی

شرایط سنی از دیگر شرایط و ضوابط بیمه خویش فرماست. به این صورت که سن فرد متقاضی می بایست مابین ۱۸ تا ۵۰ سال باشد. اگر خانم یا آقایی بالاتر از ۵۵ سال داشته باشند.  در این صورت به مدت مازاد سن خود بایستی حتما سابقه حق بیمه را بپردازند و معافیتی در این زمینه وجود ندارد. به عنوان مثال: اگر کسی ۵۹ سال داشته باشد؛ باید ابتدا حق بیمه ۴ سال مازاد را پرداخت نماید. سپس شروع به استفاده از بیمه خویش فرما نماید. البته این نکته هم وجود دارد که اگر شما ۶۲ سال سن داشته باشید و ۱۰ سال سابقه هم دارید؛ در این صورت دیگر الزامی به پرداخت آن ۷ سال سابقه سن مازاد نیست.

کد ۱۰ رقمی بیمه تامین اجتماعی

 کد ۱۰ رقمی بیمه تامین اجتماعی برای فرد بیمه‌گزار در بیمه خویش فرما لازم و ضروری است.

تابعیت ایرانی بیمه‌گزار

ایرانی بودن نیز یکی از شروط افراد بیمه شده در بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی است.

حق انعقاد بیمه اختیاری

در صورتی که شما یک بار قرارداد اختیاری را با سازمان بیمه تامین اجتماعی منعقد کرده باشید؛ بدون شرایط سنی تا سه بار حق انعقاد بیمه اختیاری را دارید.

استفاده از سابقه بیمه پس از اشتغال

اگر کسی که سابقه پرداخت حق بیمه بیمه خویش فرما را داشته باشد و پس از مدت زمانی در جایی مشغول به کار شود؛ می تواند از سابقه بیمه خود پس از اشتغال در کارگاه و محل کار جدیدش استفاده کند. البته در برخی از موارد ممکن است افرادی باشند که حتی پس از واریز شدن بیمه اجباری به آن ها پس از اشتغال به اشتباه و بر حسب عادت دوباره بیمه خویش فرما را برای خود پرداخت نمایند. در این صورت جای هیچ گونه نگرانی نیست. آن ها می توانند با اطلاع به سازمان تامین اجتماعی نسبت به قطع بیمه اختیاری یا خویش فرمای خود اقدام کنند. از این به بعد از بیمه اجباری تامین اجتماعی بهره مند شوند که توسط سازمان مورد نظر برای آن ها پرداخت می شود.

بنابراین در صورت احراز این شرایط شما می توانید بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی را تهیه کنید و از مزایا و پوشش های آن استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد ارزان‌ترین بیمه تامین اجتماعی، می‌توانید انواع بیمه‌نامه‌های این سازمان را با هم مقایسه کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر، مقاله ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی را مطالعه نمایید.

ثبت نام و تهیه بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی

در صورت تمایل به ثبت نام و استفاده از مزایا و پوشش های بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی شما می توانید به دو روش حضوری و غیر حضوری نسبت به تهیه انواع بیمه تامین اجتماعی از جمله بیمه خویش فرما اقدام کنید. برای این منظور شما می بایست با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و تهیه مدارک لازم فرآیند ثبت نام را انجام دهید تا برای شما دفترچه تامین اجتماعی صادر گردد. از جمله مراحل ثبت نام و تهیه بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام که شامل: اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت یا معافی برای آقایان و نیز ۵ قطعه عکس سه در چهار می باشد.
 • مراجعه حضوری به نزدیکترین شعبه سازمان تامین اجتماعی در شهر محل سکونت خود با در دست داشتن مدارک لازم

با انجام این فرآیند و تکمیل فرم های لازم و انتخاب درصد پرداختی حق بیمه که ۱۲، ۱۴ یا ۱۸ درصد می باشد؛ می توانید بر حسب نوع طرح و حق بیمه پرداختی نسبت به فرآیند ثبت نام سازمان تامین اجتماعی اقدام کنید. توجه داشته باشید که انتخاب هر یک از طرح ها و حق بیمه های پرداختی بیمه تامین اجتماعی در میزان بازنشستگی شما تاثیرگذار می باشد. بنابراین اگر می خواهید از پوشش های بیشتر و میزان مبلغ بازنشستگی و مستمری بیشتری استفاده کنید؛ بهتر است در ابتدا حق بیمه ۱۴ یا ۱۸ درصدی را انتخاب کنید.

درصد و مبلغ پرداخت بیمه تامین اجتماعی در سال 1402

در ادامه جدول درصد و مبلغ پرداخت بیمه تامین اجتماعی در سال 1402 را مشاهده می‌کنید:

نوع بیمه

درصد سهم بیمه شده

ضریب دستمزد

مبلغ ماهیانه حق بیمه (به تومان)

درصد سایر

31 روز

30 روز

اجباری (بدون احتساب مزایای انگیزشی)

7%

524،000

512،000

23% کارفرما

1.123

مشاغل آزاد (14%)

12%

بر اساس حداقل دستمزد سال بین حداقل و 1.2 حداقل است.

658،000

637،000

2% دولت

مشاغل آزاد (16%)

14%

768،000

744،000

2% دولت

مشاغل آزاد (20%)

18%

987،000

956،000

2% دولت

اختیاری

27%

1.2

1،481،000

1،433،000

کارگران ساختمانی بر اساس درجه و ضریب

درجه یک

7%

1.2

538،000

520،000

20% دولت

درجه دو

7%

1.3

499،000

483،000

درجه سه

7%

1.4

461،000

445،000

قالیبافان (فعال و بیمه پرداز)

7%

384،000

372،000

20% دولت

رانندگان درون شهری (فعال و بیمه پرداز)

13.5%

1.1

814،500

789،000

13.5% دولت

رانندگان بین شهری (اتوبوس و کامیون)

13.5%

1.5

1،111،000

1،075،000

13.5% دولت

رانندگان بین شهری (مینی بوس و سواری)

13.5%

1.2

888،600

860،000

13.5% دولت

هنرمندان / نویسندگان مشمول یارانه

8%

439،000

425،000

10% دستگاه

هنرمندان / نویسندگان غیرمشمول یارانه

8%

1.2

527،000

510،000

10% دستگاه

مداحان

بنیاد دعبل

7%

461،000

446،000

20% بنیاد

ارشاد

8%

10% دستگاه

مددجویان مشمول یارانه (14%)

کمیته امداد

27/10 از محل هدفمندی یارانه ها و مابقی توسط کمیته امداد

بهزیستی

2%

110،000

106،000

هدفمندی یارانه‌ها

مددجویان مشمول یارانه (16%)

کمیته امداد

27/10 از محل هدفمندی یارانه ها و مابقی توسط کمیته امداد

بهزیستی

4%

219،00

212،000

هدفمندی یارانه ها

مددجویان مشمول یارانه (20%)

کمیته امداد

27/10 از محل هدفمندی یارانه ها و مابقی توسط کمیته امداد

بهزیستی

8%

439،00

425،000

هدفمندی یارانه ها

خادمان مسجد (فعال و بیمه پرداز)

7%

384،00

371،000

20% دولت

خادمان مسجد (فاقد کمک دولت)

27%

1،481،000

1،433،000

کلیه رانندگان درون شهری (فاقد کمک دولت)

27%

1.1

1،629،000

1،576،000

کلیه رانندگان برون شهری سبک (فاقد کمک دولت)

27%

1.2

1،777،000

1،720،000

کلیه رانندگان برون شهری سنگین (فاقد کمک دولت)

27%

1.5

2،221،000

2،150،000

باربران، صیادان، زنبورداران

7%

20% دولت

کارفرمایان صنفی کم درآمد

7%

20% دولت

کارفرمایان بخش کشاورزی

7%

20% دولت

 

بیمه کارفرمایی بهتر است یا اختیاری؟

به هر حال با توجه به جدول باز برخی می پرسند که بیمه کارفرمایی یا اختیاری یا همان خویش فرما بهتر است. اول از همه که بین این دو تفاوت وجود دارد. مسلماَ وقتی کارفرما هستید و چند نفر زیر دست شما فعالیت می کنند، تهیه این به صرفه تر است؛ در غیر این صورت، بیمه اختیاری را انتخاب کنید.

استفاده از پوشش های بیمه ای و سرمایه گذاری در بیمه تامین اجتماعی خویش فرما

 شما می توانید با در دست داشتن بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی در زمان قرارداد از پوشش های بیمه ای این نوع از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید. بهتر است هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام و تهیه بیمه خویش فرما – در صورت احراز شرایط لازم- اقدامات لازم را انجام دهید.  مدارک و مستندات خود را ارائه دهید. تا بتوانید با تهیه این بیمه به صورت مراجعه حضوری از خدمات و پوشش های آن استفاده کنید. ضمن اینکه با توجه به امکان بازنشستگی و دریافت مستمری شما می توانید به بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید. چرا که پس از  پایان مهلت مقرر  و اعلام بازنشستگی شما می توانید به عنوان یک پشتوانه مالی از بیمه مورد نظر خود استفاده کنید.

شما در صورت هرگونه پرسش و ابهام درخصوص بیمه خویش فرما ، می‌توانید سوالات خود را به آسانی در قسمت نظرات همین بخش مطرح نمایید تا کارشناسان بیمه دات کام در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته از طریق کامنت راهنمایی‌های تخصصی بیمه و آخرین به روز رسانی قوانین بیمه‌ای را به شما ارائه دهند تا با نگاهی باز و اطلاعات کامل نسبت به تهیه بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی یا هر بیمه دیگری نظیر بیمه خودرو ، بیمه آتش‌سوزی، بیمه درمان و … اقدام نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

02 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
کامران
23 شهریور 1400

اگر کسی بفرض در سن پنجاه خود بیمه خویش فرما بکند تا سن هشتاد سالگی باید بیمه پرداخت بکند آیا این بازنشستگی منطقیه یا تسهیلاتی وجود دارد

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اولا کسی که تو این سن تا حالا خودش را بیمه نکرده اشتباه کرده دوما اگر تو سن ۵۰ سالگی بیمه شود اگر ۱۰ سال واریز کند و ۶۰ سال هم سن داشته باشد میتواند با ده روز حقوق هم بازنشسته شود.

   آرمین
   05 مرداد 1401

   سلام
   من دوماه بیکار شدم و قبلش هم کارفرما واسه من بیمه پرداخت میکرد الان چه بیمه‌ای کنم که هم بیمه من یکسره باشه و اینکه بتونم بعدا بیمه بیکاری بگیرم
   و مورد بعدی اینکه آیا امکان تاخیر در پرداخت بیمه وجود داره و چه مدت میشه با تاخیر پرداخت کرد؟

    کارشناس بیمه
    12 مرداد 1401

    سلام اگر میخواهید بیمه ای شوید که بعدا از بیمه بیکاری استفاده کنید که فقط باید جای کار کنید و لیست بیمه برای شما ارسال کنند که بیمه اجباری میباشد ولی اگر بیکار هستید و جای کار نمی کنید فعلا بیمه اختیاری واریز کنید ۰۲ بله امکان تاخیر هم وجود دارد

  ویدا
  19 اردیبهشت 1401

  سلام من ۵۷ سال سن دارم و اگر تا تیر ۱۴۰۱ پرداخت کنم ۲۰ سال سابقه بیمه دارم لطفا راهنمایی کنید اگر بخوام بازنشست بشم و حقوق کامل یک ماه دریافت کنم چند سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم و پرداخت حقوق بازنشستگی براساس چند سال اخر بیمه محاسبه میشه

   کارشناس بیمه
   20 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، شما ۲۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید ۰۲ ملاک محاسبه برای بازنشستگی متوسط دستمزد دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه می باشد.

  ناشناس
  21 اردیبهشت 1401

  با سلام
  اگه من ۱۵ سال بیمه پرداخت کرده باشم والان از کار بیکار شدم ، بخوام ۲ سال بیمه بیکاری بگیرم و بعد بیمه اختیاری و یا خویش فرما پرداخت کنم .آیا زمان بازنشستگی حقوق من با کسی که بیمه اجباری رد کرده تفاوت دارد ؟
  با سپاس از شما

   کارشناس بیمه
   21 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، اگر کسی مثل شما هم در بیمه اجباری براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز کرده باشد بله منل شما است چون شما هم حداقل دستمزد واریز کردید.

  آر یا
  22 شهریور 1401

  ۶۸ ساله وکشاورز هستم وهیچ بیمه ای ندارم چطور می توانم خودم را بیمه کنم

   نویسنده بیمه
   22 شهریور 1401

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   با این سن دیگه نمیتوانید خودت را بیمه کنید متاسفانه

سادی
17 مهر 1400

سلام الان ماهانه چه مقدار باید برای بیمه خویش فرما واریز کرد؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ هایش با توجه به درصدها نوشته شده است که در سایت نوشته ایم.

   بهرامی
   16 اردیبهشت 1402

   سلام وقت بخیر ، آیا در بیمه اختیاری امکان انعقادقرارداد بدون درمان نیز وجود دارد؟

    نویسنده بیمه
    17 اردیبهشت 1402

    سلام. خیر وجود ندارد بیمه اختیاری همراه با درمان است.

  ویدا
  20 اردیبهشت 1401

  خانمها باید ۶۰ سال داسته باشن یا با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال میتونن بازنشست بشن

   کارشناس بیمه
   21 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، خانم ها با ۲۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن میتوانند بازنشسته شوند

حمیدرضا کاشی
06 آبان 1400

با سلام متولد سال 1342 هستم. از سال 1384 کارمند رسمی بخش خصوصی هستم. متاسفانه با کارفرمای خود به مشکل برخوردم. احتمال اخراج و یا بازخرید رو پیش بینی میکنم. اگر این اتفاق افتاد تصمیم دارم باقی زمان رو تا به سن 60 سالگی بیمه خویش فرما پرداخت کنم و با 60 سال سن و 20 سال سابقه پرداخت بیمه بازنشست بشم. سهم 7% بیمه خودم تو توفیش حقوقم ده میلیون ریال هست که اگر 23 درصد سهم کارفرما رو هم که میشه حدود سه میلیون و سیصد هزار تومن حساب کنیمدر مجموع حدود 4.300.000 تومن بیمه برام پرداخت میشه . آیا توصیه میکنید با همین روش باقی ماهها تا 60 سلگیم رو بیمه خویش فرما پرداخت کنم؟ اگر 60 سالم شد چقدر بیمه بازنشستگی میگیرم؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر اخراج شدید فقط میتوانید خودت دا بیمه اختیاری کنید و با مبنا حداقل دستمزد در سال ۱۴۰۱ باید ماهی یک ملیون و چهار صد هزار تومان حق بیمه واریز کنید.

  مصطفی
  01 تیر 1401

  سلام.من بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد با خدمات درمانی و از کار افتادگی را دارا هستم ولی شعبه دفترچه ی کاغذی به بنده اعطا نکرده و فرمودند به صورت الکترونیکی می باشد خواستم بپرسم آیا این موضوع درست است یا برای مراجعه به مراکز درمانی حتما دفترچه ی کاغذی باید دارا باشم؟؟و اینکه آیا میتوانم شخص دیگری را تحت تکفل خویش قرار دهم یا خیر؟

   کارشناس بیمه
   17 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، بله شعبه درست گفته دیگه دفترچه بیمه مدت زیادی است که دیگه صادر نمی کنند ۰۲ فقط افراد تحت تکفل شما میتوانند زیر پوشش شما قرار بگیرند

رز درخشان
07 آبان 1400

با سلام احتراما مطالب مفید بوده ولی سوالی دارم من‌ ۲۳ سال سایقه بیمه تامین اجتماعی دارم و دیگر قادر به کار ثابت نیستم میتوانم از بیمه خود اشتغالی استفاده کنم ایا پایه حقوق دز این بیمه بر اساس حداق حقوق میباشد است ؟ در خالی که خقوق من ۸میایون تومان بوده است ‌لطفا در این امر یاری بفرمایید..ممنون

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید خودتان را بیمه اختیاری کنید تا زمانی که شرایط بازنشستگی داشتید.

حسین
11 آبان 1400

با سلام خدمت شما. بنده 28 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و50 سال سن دارم و اگر بخوام از کار فعلی که دارم استعفا بدم و این 2 سال آخر رو از طریق بیمه خویش فرما پرداخت کنم و میانگین حقوق دو سال آخر بیمه ام 8 میلیون تومان باشه آیا مبنای بیمه واریزی همان 8 تومان هستش یا بیشتر میتونم واریز کنم که حقوق بازنشستگی ام بیشتر بشه بعد منظورتون از 14 یا 18 درصد چیه و اگه میشه بفرمائید چطور میتونم بیشترین واریزی حق بیمه رو داشته باشم که حقوق بازنشستگی ام بالای 10 میلیون بشه لطفا مصداقی و دقیق بفرمایید ممنون میشم.

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر بخواهی خودتان را بیمه اختیاری کنید ملاک محاسبه دستمزد یک سال آخر شما میباشد که ۲۷ درصد آن را باید واریز کنید و مستمری شما حداقل دستمزد میشود من پیشنهاد میدم که این کار را نکنید بروید جای با دستمزد بالا لیست بیمه برای شما ارسال کند.

مجید
13 آبان 1400

بنده 28 سال سابقه پرداخت بیمه دارم. آیا می توانم به جای دریافت بیمه بیکاری ، نسبت به بیمه اختیاری اقدام کنم و بر اساس اخرین پرداخت حقوق ومزایای خود، حق بیمه بپردازم؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

   شکوریان
   14 تیر 1401

   سلام بنده ۸ سال بیمه اجباری داشتم وده سال هم دارم بیمه اختیاری می ریزم چون پسرم از تحت پوشش بیمه من خارج شده و تو مغازه خودم کمک میکنه حال نمی توانم برای ایشان هم جداگانه بیمه اختیاری بریزم آیا میشود بیمه اجباری برای دو نفرمون بصورت لیست بیمه رد کنم و هزینه دو نفر بیمه اجباری از طریق لیست که خودم را بعنوان کار فرما اعلام کنم چه مقداری میشود

    کارشناس بیمه
    16 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، شما بعنوان کارفرما و پسر بعنوان کارگر لیست بیمه ارسال کنید حدودا هر نفر مبلغ یک ملیون ششصد هزار تومان میشود

مهدی
19 آبان 1400

ببا سلام و عرض ادب
من ۵۴ سال دارم و سابقه پرداخت ۲۷ ستل پرداخت حق بیمه.
الان می خواهم از مهر۱۴۰۰ سقف بیمه اختیاری رد کنم.
بالاترین نرخ و بالاترین سقف بیمه اختیاری چه ارقامی است؟می خواهم در سه سال آینده پرداخت کنم ، آیا در این صورت در حقوق بازنشستگیم مانند پرداخت در سقف بیمه اجباری از طرف شرکت ها عمل می شود یا حقوق بازنشستگی بیمه اختیاری کمتر است؟
ممنونم

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه اختیاری نمی توانید سقف بیمه واریز کنید باید جای کار کنید که بتوانید سقف بیمه ارسال کنید

خانم شریفی
19 آبان 1400

سلام وقتتون به خیر و شادی، برای خانم خانه دار، بهتره که همسرش بیمه خویش فرما بگیره و تحت پوشش همسر باشه، یا خودش بیمه خانه دار؟ برای استفاده از مزایای بارداری. و اینکه خانم سابقه بیمه داره ولی همسرش نداره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خودش بیمه خانه دار شود و همسرش هم خودش جدا بیمه واریز کند کسی اگر میخواهد از مزایای بارداری استفاده کند باید قبل از زایمان جای کار کند و لیست بیمه برایش ارسال شود

منصوری
20 آبان 1400

سلام، حق هزینه بیمه خویش فرما در سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، حق بیمه خویش فرما در سال 1400 به صورت زیر محاسبه می شود:

  حق بیمه مشاغل آزاد 14 درصد ( 12 درصد بیمه شده + 2 درصد دولت) برای ماه 30 روز 3,186,594 ریال و برای ماه 31 روزه 3,292,814 ریال
  حق بیمه مشاغل آزاد 16 درصد (14 درصد بیمه شده + 2 درصد دولت) برای ماه 30 روز 3,717,693 ریال و برای ماه 31 روزه 3,841,616 ریال
  حق بیمه مشاغل آزاد 20 درصد (18 درصد بیمه شده + 2 درصد دولت) برای ماه 30 روز 4,779,891 ریال و برای ماه 31 روزه 4,939,221 ریال
  حق بیمه بیمه اختیاری 27 درصد برای ماه 30 روز 8,603,804 ریال و برای ماه 31 روزه 8,890,597 ریال

   سامان
   22 آذر 1400

   سلام
   چند تا سوال داشتم:
   انتخاب بین درصدها اختیاری هست؟
   درصدهای بالاتر مزایا و حقوق بالاتری دارند؟
   میشه اول درصدهای پایینتر رو انتخاب کرد و بعد به مرور زمان درصدها رو بالاتر برد؟

    نویسنده بیمه
    24 آذر 1400

    باسلام بیمه اختیاری ۲۷٪ و از ۱.۲ برابر حداقل حقوق شروع میشود، و شما میتوانید در پنج سال اول مبلغ را تا ۷ برابر حداقل درنظر بگیرید، ولی برای پنج سال دوم میانگین یکسال اخر محاسبه و پرداخت شما میتواند از ۷۰ تا ۱۰۰ درصد مبلغ باشد.
    ولی نسبت به خواسته شما بهتر است مبلغی بالاتر از حداقل انتخاب فرمایید

    محمد
    30 دی 1400

    سلام دوتا سوال داشتم یک اینکه ایا مثل قبلا میشه رفت کارت مهارت ساختمانی رو گرفت
    و از پرداخت کمتر بیمه درماه برخردار شد؟؟مثلا از ماهی ۵۰۰ بشه ۲۰۰
    ۲آیا هزینه بیمه مشاغل آزاد و خویش فرما باهم فرق دارن؟ ممنون میشم جواب بدین

     کارشناس بیمه
     10 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که امکان پذیر است؛ اما دیگر بیمه ساختمانی سهمیه ندارد. همچنین اینکه در پاسخ به سوال دوم دیگر تفاوتی وجود نخواهد داشت.

     محمد
     24 بهمن 1400

     باسلام آیا بعد از پرداخت بیمه اختیاری بعد از۳۰سال جز بازنشستگان تامین اجتماعی ب حساب میایم واینکه افزایش حقوق سالانه بازنشسته تعلق میگیرد یاخیر؟ممنون

     کارشناس بیمه
     25 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، بعد از 30 سال پرداخت حق بیمه و داشتن بقیه شرایط می توانید بازنشسته شوید و از مزایای آن هم استفاده کنید.

   ارشیا
   24 آذر 1400

   میشه لطفا توضیح بدید فرقشون چیه؟

    کارشناس بیمه
    26 آذر 1400

    سلام ارشیای عزیز لطف بفرمایید فرق چی رو می خواید بدونید که ما توضیح دقیق ارسال کنیم

   رضا
   29 دی 1400

   سلام من ۷سال بیمه تامین اجتماعی داشتم داخل شرکت. ولی الان اومدم بیرون
   بخوام بقیه حق بیمه رو به عنوان خویش فرما پرداخت کنم. و با اسنپ کار کنم
   جزو مشاغل آزاد حساب میشم واسه پرداخت بیمه .یا بیمه اختیاری

    کارشناس بیمه
    10 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه اختیاری تامین اجتماعی استفاده کنید.

   عبدي
   07 فروردین 1401

   سلام
   بنده پس از انكه ده سال كارمند بودم و از محل كار خود استعفا كردم جهارده سال است در پوشش بيمه خوبش فرما ( اختياري ) حق بيمه را پرداخت كرده ام و الان چهل و سه ساله هستم و هميشه نسبت به ادامه پرداخت حق بيمه ترديد داشتم ، پرسش بنده اين است كه اگر بيمه را خاتمه بدهم مي توانم بازنشستگي با ٢٤ سال سابقه داشته باشم ياخير ؟ و يا در صورت فوت به بازماندگان از مستمري برخوردار خواهند شد ياخير ؟ و اينكه با توجه به سن بنده مي توانم چند سال وقفه بياندازم يا خير ؟

    کارشناس بیمه
    08 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ مستمری فوت تعلق میگیرد ولی چون طبق قانون ظرف یک سال آخر قبل ازتاریخ فوت ۹۰ روز سابقه ندارید مستمری کامل به بازماندگان تعلق نمیگیرد ۰۳ به نظر اصلا بین سابقه خودتان وقفه ایجاد نکنید

  کریمی
  11 دی 1400

  سلام من چند ماهی از طریق یک شرکت بیمه خدماتی داشته ام الان در کار ساختمان هستم و بیمه ندارم چگونه بیمه خود را ادامه دهم وچه نوع بیمه ای را انتخاب کنم با هزینه خودم

   کارشناس بیمه
   20 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، میتوانید بیمه اختیاری شوید.

  اسدی
  12 دی 1400

  سلام و درود .
  آیا افراد دارای معلولیت با داشتن سابقه پرداخت حق بیمه می‌توانند از معافیت پرداخت برخوردار بشوند و چگونه می‌توانند بیمه خویش فرمایید بگیرند؟!

   کارشناس بیمه
   17 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که خیر امکان پذیر نیست و در خصوص سوال دوم باید درخواست بدهید. به نزدیکترین کارگزای مراجعه کنید.

   سامان
   19 فروردین 1401

   سلام وقتتون بخیر
   ببخشید چنتا سوال دارم
   ۱.بیمه خویش فرما ۱۲،۱۴ و ۱۸ درصد در مقدار حقوق بازنشستگی فرق داره؟کدوم حقوقش بیشتره؟
   ۲.میتونیم با شغل آرایشگری از بیمه صندوق بازنشستگی کشوری استفاده کنیم؟
   ۳.با توجه به حقوقی که اعلام میکنیم در بیمه خویش فرما،مقدار حق بیمه فرق داره؟
   ۴.اگه مبنای مقدار حقوق بازنشستگی ۲ سال آخره پس آیا می‌تونیم ۲۸ سال اول کمترین مقدار دستمزد رو رد کنیم ۲ سال آخرو زیاد رد کنیم که حقوق بازنشستگیمون زیاد باشه؟
   و اینکه در بیمه خویش فرما ۱۴ درصد یعنی ۱۴ درصد از دستمزدی که ما اعلام میکنیم را ازمون میگیرن یا یه مقدار ثابتیه یا برای هر شغلی یه مقدار تعریف شده ای هست؟

    کارشناس بیمه
    26 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، ۰۱ در بازنشستگی با هم فرقی نمیکنند ۰۲ خیر ۰۳ در بیمه های آزاد ملاک پرداخت حق بیمه براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود ۰۴ خیر تامین اجتماعی قبول نمیکند

  جلیلی
  30 دی 1400

  سلام
  آیا در بیمه اختیاری میتوان دفتر درمانی را حذف کرد پرداخت ماهیانه حدودا چقدر میشه. آیا با حذف دفترچه در هنگام
  پرداخت حق بیمه در بازنشستگی هم شخص از خدمات بیمه نباید استفاده کند یا شخصی که بیمه اختیاری پرداخت میکند بازنشستگی یا مستمری برای خانواده با بیمه اجباری یکسان است.

   کارشناس بیمه
   10 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که خیر امکان پذیر نیست و در خصوص سوال مبلغ، هزینه آن 860 هزار تومان است.

    حامد
    12 فروردین 1401

    سلام وقت بخیر
    بنده ۲۹ سال سن دارم و میخام بیمه بشم و شغلمم آزاد هست
    اما تا حالا بیمه پرداخت نکرده حتی یک‌ روز ، و کارت پایان خومت معافیت پزشکی
    دارم ایا میتونم بیمه اختیاری بشوم

     کارشناس بیمه
     12 فروردین 1401

     سلام حامد عزیز نه شما باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد

سارا
23 آبان 1400

با سلام.همسر من بیمه عمر و بیمه از کار افتادگی دارند، و کارمند نیروی انتظامی هستند.میخواستم بپرسم اگه من خودم را بیمه خویش فرما کنم، خدای نکرده ایشون فوت کنن، مستمری ایشون به من میریه، با توجه به بیمه ای که خودم دارم یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میرسه شما هم میتوانی از مستمری خودت و هم از مستمری همسرتان استفاده کنید.

رستمی
25 آبان 1400

سلام وتشکر از اطلاع رسانی.
در متن فوق به درصدهایی اشاره شد: مثل 27درصد در بخش معایب و 12،14،ویا18درصد به هنگام تکمیل فرمها. ممنون میشوم تفاوت آنهارا اعلام نمایید.
در کنار بیمه خویش فرما چه بیمه دیگری را پیشنهاد مکنید؟سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تفاوت شان در مقاله نوشته شده است.

S
25 آبان 1400

سلام مادر من ۱۰ سال کار کردن و الان میخان خودشون بیمه رو رد کنن برای زنان خانه دار ، ایشون از طرف همسر و پدر بیمه نیستن بنظرتون ۱۸ درصد بهتره یا ۱۴ درصد ؟از کار افتادگی اصلا ب زنان خانه دار تعلق میگیره ؟ بغیر از کار افتادگی مزایای دیگه ایی بیمه ۱۸ درصد نداره؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به نظر من اگر از نظر مالی مشکلی ندارد ۱۸ درصد بهتر است از کارافتادگی هم شامل میشود ۰۲ بله شامل میشود ۰۳ بازنشستگی و فوت و از کارافتادگی دارد.

سلیمی
26 آبان 1400

سلام.اقایی که کارت پایان خدمت ندارد چه بیمه ای می تواند انجام دهد و خق بیمه چقدر است؟
چه تفاوتی با بیمه خویش فرما دارد؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، همین بیمه خویش فرما میتونن بگیرند.

Omid
30 آبان 1400

سلام روزتون بخیر
میخواستم خودم رو بیمه ی خویش فرما کنم،بهم گفتن اگر ۳ماه حق بیمه پرداخت کنم همسرم هرماه مستمری به اندازه ی حقوق وزارت کاری میگیرند
میخواستم بدونم این درسته؟

مهدی
01 آذر 1400

با سلام
بعد از ثبت نام اینترنتی بیمه خویش فرما، چطور از موفقیت پروسه اطمینان حاصل کنیم؟ (پرداخت هم کردم)
و چقدر طول میکشه تا پوشش خدمات درمانی فعال بشه؟
گویا آپدیت نشده و پیام خطای “عدم برخورداري از مجوز استفاده از حمايت هاي درمانی – ارائه خدمات درماني به دليل انقضاي قرارداد امکانپذير نمي باشد” نمایش میدهد.

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی حق بیمه را واریز میکنید حداکثر ظرف ۴۸ ساعت ثبت میشود بروید سوابق خودت را نگاه کن اگر آن مدتی که حق بیمه واریز کردید جز سابقه شما آمده پس مشکلی نیست.

حمیدرضا
02 آذر 1400

سلام تشکر فراوان

مهرداد
06 آذر 1400

سلام این مقاله حاوی مطالب واطلاعات خوبی است بخصوص برای متقاضیان بیمه اختیاری جهت تصمیم گیری در مورد نوع ودرصد حق بیمه.یک پرسشی که ممکن است دغدغه فکری افراد زیادی باشد ازشما دارم وآن اینکه کسانی که بیمه تامین اجتماعی با حدود 5سال سابقه داشته ولی از حدود10تا15سال قبل دیگر لیست ارسال نکرده وحق بیمه پرداخت نکرده اندلیکن بیمه خدمات درمانی(ایرانیان فعلی) داشته اند ایا میتوانند با استفاده از قوانین مرتبط واصلاحیه ها ی انها حق بیمه مدت زمان قطع بیمه خود(10تا15سال)را پرداخت نموده وبا تجمیع سوابق خود،نسبت به انعقاد قرارداد اختیاری با تامین اجتماعی تا زمان بازنشستگی اقدام نمایند؟ممنونم.سلامت و دلشاد باشید

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود امکان ندارد.

محمد
07 آذر 1400

باسلام درود من تاحالا بیمه نبوده ام شغلم ازاد هست میخاستم خودم بیمه کنم تامین اجتماعی بهترین گزینه برای من کدام میباشد سن هم ۳۴ باتشکر راهنمایی کنین

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، می توانید بیمه مشاغل آزاد شوید.

علی
08 آذر 1400

با سلام
بنده ۹ سال سابقه بیمه دارم که تا ۲ ماه دیگر به ۱۰ سال میرسد و ۳۴ سال سن دارم ،
مدتی است که از بیمه بیکاری استفاده میکنم که تا آخر بهمن ۱۴۰۰ به اتمام میرسد ،
باتوجه به مهاجرت از ایران میخواستم خودم رو بیمه خویش فرما کنم ، میخواستم لطفا راهنمایی بفرمایید .

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خودتان را بیمه اختیاری کنید. برای شما بهتر است.

ایوب آقایاری
21 آذر 1400

با سلام و احترام
امکان واریز یکجای . (سالانه)وجود دارد

  مهرداد
  26 آذر 1400

  با سلام بنده ۴ ماه حق بیمه مشاغل آزاد خویش فرما واریز کردم الان دوباره می خوام واریز کنم یعنی تقریبا ۷ سال خلا و فاصله افتاده است امکان خرید حق بیمه و اضافه کردن سابقه وجود دارد تشکر ممنون

   کارشناس بیمه
   27 آذر 1400

   با سلام خرید سابقه امکان پذیر نیست و شما میتوانید بعد از خلا تا سن بازنشستگی بیمه پردازی داشته باشید.

    وحید
    15 دی 1400

    سلام .ایا در بیمه اختیاری میتوان اضافه کاری رد کرد

     کارشناس بیمه
     14 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، خیر امکان رد کردن اضافه کاری در بیمه اختیاری وجود ندارد.

     علی
     23 فروردین 1401

     سلام بنده شغلم ازاد است هیچ مدرکی هم ندارم سربازی رفتم ایا میتونم بیمه کنم خودمو واینکخه. چه بیمه ای؟؟ واینکه این بیمه مثه. تامین اجتماعی مزایا داره یاخبر ممنون میشم پاسخ بدین

     کارشناس بیمه
     23 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، بیمه خویش فرما می توانید شوید.

لامعی
21 آذر 1400

سلام تاثیر حق بیمه خویش فرمایی در بازنشتگی را بیشتر توضیح دهید لطفا ؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  با سلام بازنشستگی با توجه به مزایای آخرین نوع بیمه پردازی لحاظ میگردد، به طور مثال در بیمه مشاغل آزاد به درمان فرانشیز تعلق میگیرد و بیمه اختیاری بیمه کاملی برای این منظور است.

جانان
25 آذر 1400

آیا ایرانی های مقیم خارج از کشور می توانند برای بیمه خویش فرما اقدام کنند؟ البته من 13 سال سابقه بیمه کاری داشته ام در ایران قبا از مهاجرت. آیا می توانم 12 سال بع عنوان بیمه خویش فرما بخرم؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  با سلام در بیمه تامین اجتماعی چیزی به اسم خرید سابقه وجود ندارد مگر کمتر از ده سال.
  شما میتوانید از بیمه ایرانیان خارج از کشور استفاده نمایید و انعقاد قرارداد این بیمه را از طریق کارگذاریهای خارج از کشور پیگیری نمایید، شایان ذکر است درحال حاضر به علت شیوع بیماری کرونا معاینات پزشکی نیز انجام نخواهد شد.

مسعود
25 آذر 1400

سلام وقت بخیر من در کانادا هستم و نمی توانم حضوری برای بیمه خویش فرما اقدام کنم الان می خواهم بیمه خویش فرما داشته باشم برای خودم و خانواده‌ام ( همگی تابعیت ایران دارند) آیا می توانم اقدام کنم . قبلا که ایران بودم بیمه اجباری پرداخت کرده ام (حدود ۷ سال) ولی الان حدود ۱۰ سال است که بیمه ام قطع شده است . ضمنا سفارت ایران در کانادا تعطیل است.

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، نحوه درخواست به سه شکل است ۱) مراجعه حضوری خود یا وکیل قانونی به یکی از شعب (ترجیحا شعبه ۲۷) ۲) مراجعه مستقیم به کارگزاران برون مرزی ۳) ثبت درخواست در سامانه اعلام درخواست مخاطبین mss.tamin.ir ،، نحوه پرداخت نیز به دو شکل است ۱) در صورت داشتن حساب بانکی درایران ۲) پرداخت از طریق حساب وکیل قانونی یا اقوام مقیم در ایران لازم به ذکر است با توجه به نیاز خط موبایل ایران جهت مشاهده سوابق ، در حال حاضر افرادی که فاقد خط موبایل فعال هستند امکان مشاهده سوابق را ندارند.

فاطمه
25 آذر 1400

این 30روز برای بیمه را از کجا تهیه کنیم

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، جهت درخواست بیمه اختیاری در صورت نداشتن یک ماه سابقه کارت پایان خدمت برای اقایان الزامی می باشد ، لازم به ذکر است معافیت شامل نمی شود. حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال تمام می باشد ، در صورت داشتن سن بالاتر از ۵۰ سال باید معادل مازاد سنی سابقه داشته باشید. در صورتی که یک بار بیمه اختیاری منعقد و حق بیمه پرداخت نمایید و باد از مدتی بیمه شما قطع شود حداکثر تا ۳ بار می توانید بدون احراز شرایط سن و سابقه درخواست بیمه اختیاری دهید.

   علی
   27 آذر 1400

   برای سی روز سابقه بیمه اگه کارت معافی داشته باشم
   داستان چطور میشه باید چکار کنم

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر میخواهید بیمه بشوید احتیاج به کارت پایان خدمت نداری برو بیمه آزاد شوید.

   بهرامی
   19 شهریور 1401

   سلام. برای خانمها شرایط چطوره؟ کسی که 30 روز بیمه رو نداره چطور باید مراحل رو پیش ببره؟

    نویسنده بیمه
    19 شهریور 1401

    سلام خانم بهرامی عزیز
    برای بیمه شدن در قالب بیمه زنان خانه دار احتیاج به سابقه قبلی نیست فقط باید زیر ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار کنید

امینی
28 آذر 1400

سلام،همسر من تا سال ۱۳۹۹ بیمه تامین اجتماعی داشتند و از سال ۹۷تا ۹۹ یعنی دوسال بیمه بیکاری دریافت کردنند وکلا ۱۷ سال سابقه بیمه دارنند حالا من میخوام بدونم وراهنمایی از شما بخوام که: چه کاری انجام بدنند و جه بیمه ایی انتخاب کنندکه با ۳۰ سال یا ۲۵ سال حق بیمه بازنشستگی داشته باشند و رقمش هم زیاد سنگین نباشه که بتونیم از پس پرداختش بر ببام ایشان الان راننده اسنپ هستند با سپاس از کارشناس شما

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ایشان فقط میتواند بر اساس سابقه قبلی خودش بیمه اختیاری شود و ماهانه مبلغ ۸۶۰ هزار تومان است.

محمدي
30 آذر 1400

سلام
آيا فردي كه بصورت خويش فرما بيمه اختياري خود را پرداخت ميكند ولي جايي مشغول به كار پاره وقت باشد، ميتواند مدعي حق و حقوق و بيمه از كارفرما شود؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی تواند.

مصطفی
01 دی 1400

سلام وقت بخیر لطف کنید بنده را راهنمایی فرمایید با تشکر
بنده حدود ۱۵ سال سابقه کار دارم و توسط شرکت واریز می شده. الان حدود یک ماه و نیمه بیکار شدم یک بیمه ارزون می خوام
بیمه تامین اجتماعی فقط بازنشستگی و درمان و یا در صورت فوت خانواده ام بتونند مستمری بگیرند.سه تا هم دفترچه بیمه برای خودم و دو نفر اعضای خانواده ام.
این بیمه را ۱۴درصدی را بخرم یا ۱۶ درصدی یا ۱۸ درصدی یا ۲۷ درصدی
فقط بازنسشتگی و در پایان در صورت فوت مستمری برای خانواده ام

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما چیزی به نام بیمه ارزان نداریم. شما باید شرایط همه این ها را بررسی کنید و آنی را انتخاب کنید که به شرایط شما نزدیک تر است.

طهرانی
01 دی 1400

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم من بیکارشدم وبیمه ای ندارم به نظرشما بیمه بیکاری بگیرم تازمانی که برم سرکار یانه بیمه خویش فرمابریزم؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  اگر بیمه بیکاری شرایطش را دارید، می توانید دریافت کنید.

ثاقب
02 دی 1400

بهترین زمان برای رد کردن فهرست بیمه چه زمانی است؟

  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام بهترین زمان دریافت و پرداخت فیش بیمه ، اول لغایت بیست و پنجم هر ماه می باشد

asefeh.hashemi11@gmail.com
03 دی 1400

سلام
من بیمه خویش فرما هستم
بااینکه واریزی داشتم برای من می‌نویسه عدم اعتبار درمانی
علت چیه؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمالا شما بدون درمان تهیه کرده اید.

کریم احمدی
05 دی 1400

فرزند پسرم با۴۳ سال سن’ هنوز بیکار است آیا می تواند بیمه خویش فرامی تامین اجتماعی بشود وآیا پس از ۳۰ سال به ا حقوق بازنشستگی تعلق میگیرد۰ لطفا راهنمایی بفرمایید۰ پسرم در امر نظرم افزار و سخت افزار کامپیوتر هم مهارت دارد به طوری که انگلیسی را هم مانند فارسی تایپ می کند

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله ایشان میتواند برود بیمه حرف و مشاغل آزاد شود با نرخ های مختلف و مبلغ های متنوعی دارد.

رضا
05 دی 1400

سلام و عرض ادب . من 58 سال سن دارم . هیچ سابقه بیمه ای ندارم . اگر بخواهم بیمه خویش فرما بگیرم چقدر باید پرداخت کنم ؟ متشکرم .

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام شما باید حدود دو برابر از سن 50 سال مبلغ پرداخت کنید. البته میزان دقیق آن را باید از یکی از کارگزاری های تامین اجتماعی بپرسید.

   محمد
   06 دی 1400

   سلام میتونم شمارتونو داشته باشم

    کارشناس بیمه
    06 دی 1400

    سلام وقت بخیر شما با شماره 0214372 می توانید با کارشناسان بیمه دات کام برای دریافت راهنمایی و اطلاعات بیمه ای ارتباط داشته باشید.

     یوسف
     14 اسفند 1400

     باسلام
     بنده 13 سال سابقه بیمه دارم و 49 سالم هست .برای سال آینده شرکت قراردادی با ما نمی بندد به دلیل شرایط شرکت . آیا اگر من 2 سال بیمه بیکاری استفاده نمایم .با 51 سال سن و 15 سال سابقه بیمه می توانم تا 55 سالگی بیمه خویش فرما شوم و سپس بازنشسته شوم ؟
     ممنون از توجه شما

     کارشناس بیمه
     15 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، باید حتما ۶۰ سال سن داشته باشید.

مرتضی
05 دی 1400

سلام. مبلغ بازنشستگی دو شخص یکی با بیمه اجباری و دیگری بیمه اختیاری که دستمزد مشابه دارند، متفاوت هست؟
و سوال بعدی اینکه در بازنشستگی بیمه اختیاری، کمک هزینه معیشت و مسکن و عائله مندی ، حق اولاد و سنوات تعلق میگیرد؟
ممنون از راهنمایی

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر دستمزد مشابه و سابقه یکسان هم داشته باشند یکی است و در بیمه اختیاری هم مانند بیمه اجباری همه چیز در مستمری بهش تعلق میگیرد.

حامد سرلک
06 دی 1400

باسلام
من با 8 سال سابقه کار و بیمه، بیکار شده ام. . قصد داشتم بیمه خویش فرما کنم که به توصیه دوستان و از طرفی داشتن امکان رد کردن بیمه توسط شرکت یکی از اشنایان بطور سوری، از طرف ایشان بیمه ام را پرداخت کردم.
مشکلی ک هست این ک پرداختی من زیاد هست (حدود 1 میلیون و 100 هزار تومان) و ایشان گفتن علاوه بر پایه 2 میلیون 655 هزار تومن، حق مسکن و بن کارگری و حق اولاد و … اجباری بوده و می بایست رد میکردند ک رفم افزایش یافته است. سوال1) ایا واقعا نمیشود صرفا همان مبلغ پایه 2 میلیون 655 هزار تومن برای کارگر را رد کنند؟ سوال2) اگر بخواهم به حالت خویش فرما تبدیل شوم هزینه پرداختی و مزایا چ تغییر عمده ای دارد و پیشنهاد شما چیست؟ لازم به ذکر است بنده فعال شبکه مجازی هستم و بعید است بیمه بیکاری و … برایم اتفاق بیفتد. سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، امکان پذیر نیست و اینکه بهتر است که بیمه اختیاری شوید.

ناظمی
08 دی 1400

سلام وقت بخیر
ایا پرداخت حق بیمه برای موارد حق مسکن، حق اولاد، بن کارگری و … توسط کارقرما اجباری است؟ و در صورتی که طبق توافق با کارگر، کارگر بنا برهر علت خواستار دریافت حداقل حقوق و در نتیجه پرداخت حداقل حالت حق بیمه باشد ایا کارفرما میتواند موارد مذکور را در لیست ارسالی به بیمه منظور نکند؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بطور کلی تمام دریافتی کارگر شامل کسر حق بیمه نیست منلا بن کارگیری ازش حق بیمه نباید کسر شود منلا حقوق و اضافه کار مشمول کسر حق بیمه هستند.

انتظار
10 دی 1400

باسلام من ۴ سال معلم حق التدریس بودم درسال۸۲ واکنون برای سنوات باید بیمه داشته باشم راه حلی برای بیمه این سالها وجود دارد؟باتشکر

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر وجود ندارد.

داریوش
10 دی 1400

سلام من ۴۹سال سن دارم سال ۸۶تاحالا فقط ۲سال بیمه دارم خلأهای قبلی رو میتونم با جریمه پرداخت کنم یانه و اینکه از خدمات درمانی استفاده نکردم از مبلغ بیمه کسر میشه یانه چطور میتونم سرعت پرداختی رو بیشتر کنم تا خلأ رو پر کنم بخاطر سنم

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی شود و شما فقط میتوانید از حالا بیمه خودت را ادامه دهید.

کریمی
10 دی 1400

سلام من چند ماهی بیمه کارگر خدماتی دارم الان در کار ساختمان هستم ولی بیمه ندارم چطور خودم باهزینه شخصی میتونم بیمه بشم وکدام بیمه از نظر مالی برای من خوبه

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر کارگر ساختمانی هستید میتوانید بیمه ساختمانی شوید با مبلغ ماهی دویست و بیست هزار تومان که البته باید به شعبه مراجعه کنید که ببینید سهمیه دارند یا خیر.

نجفی
11 دی 1400

با سلام، دخترم تحت پوشش بیمه خدمات درمانی خودم هست اگر بخوام بیمه خویش فرما براش بگیرم از بیمه خودم خارج میشه،؟ میشه بیمه تکمیلی اش با خودم باشه ولی فقط حق بیمه خویش فرما را ماهانه پرداخت کنم در آن صورت امتیازات بیمه چطوره؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نه بیمه حرف و مشاغل آزاد بدون درمان و فقط برای بازنشستگی بیمه اش کنید.

حسن
11 دی 1400

با سلام و تشکر فراروان بابت این مطلب خوبتون
بنده 35 سال سن دارم
هیچ جا مشغول به کار نیستم و تازه میخواهم یک کسب و کار مجازی برای خودم راه اندازی کنم…
هیچ نوع سابقه بیمه تامین اجتماعی ندارم … البته قبلا تحت تکفل پدرم بیمه تامین اجتماعی داشتم
کارت پایان خدمت دارم و بعد از پایان خدمت سربازی فقط بیمه سلامت ایرانیان داشتم
چگونه میتوانم بیمه تامین اجتماعی بگیرم…دقیقا چه نوعی
و اگر بیمه شوم میزان حق بیمه که باید ماهیانه پرداخت کنم پقدر خواهد بود

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید که از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

فردین
12 دی 1400

سلام، من 54 سال سن دارم و حدود 15 ماه سابقه بیمه . درخواست بیمه اختیاری در سایت تامین اجتماعی دادم ولی در خواستم رد شد و در جواب گفتند: با توجه به سن باید 1669 روز بیمه داشته باشید در صورتیکه 432 روز دارید و بیمه اختیاری شامل شما نمیشود.
سوالم اینست که آیا میتوانم 3 سال حق بیمه را پرداخت کنم ضمنا 2 سال خدمت وظیفه را انجام داده ام.

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما با توجه به سن و سابقه ای که داری دیگه نمی توانید بیمه اختیاری شوید و امکان پرداخت 3 سال وجود ندارد.

محمد
12 دی 1400

سلام ، من سابقه پرداخت حق بیمه 30 روزه را ندارم ، آیا نمی توانم خود را بیمه خویش فرما بکنم؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، امکان پذیر است به نزدیک ترین شعبه مراجعه کنید.

مسیح
12 دی 1400

سلام
وقتتون بخیر،من ۱۷ سال سابقه کار دارم و ۴۲ سالمه و الان از شرکتم جدا شدم و‌
میخوام خودم و بیمه خویش فرما کنم،بنظر شما کدوم بیمه و‌جه درصدی انتخاب کنم و تا جه تاریخی میتونم اقدام کنم که وقفه نیوفته تو بیمه

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بیمه اختیاری شوید و از زمانی که نرفتید سرکار، درخواست بدهید.

مصطفی
12 دی 1400

سلام من میخواستم بدونم تو بیمه اختیاری حتما باید 30 روز پرداخت حق بیمه رو داشته باشم؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله باید حتما یکماه یعنی ۳۰ روز کارکرد داشته باشید.

منصوره حسنی
13 دی 1400

سلام وقت تون بخیر من ازطرف محل کار همسرم بیمه تامین اجتماعی هستم.قبلا شاغل بودم و برام ۴ سال بیمه رد شده. الان اگر بخواهم بیمه بشوم به نظرتون بیمه زنان خانه دارشوم یا خویش فرما؟با تعرفه ۱۴ درصد کدام مناسب تراست؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد و زنان خانه دار یکی است فرقی نمیکند.

منصوره حسنی
13 دی 1400

درحال حاضر هم بیمه تامین اجتماعی از طرف همسرم هستم. اما میخواهم با کد خودم هم برآیم بیمه ردبشود و سابقه بیمه داشته باشم. بین انتخاب ۱۴ درصد خویش فرما و ۱۴ درصد زنان خانه دار مردد هستم. نمیدانم کدام یک حق بیمه اش به جیب من میخوره؟ و قیمتش مناسب تراست.ودرضمن میخواهم بدانم اگرخودم را بیمه کنم از بیمه آقام خارج نمیشم؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ۱۴ درصد خویش فرما و ۱۴ درصد زنان خانه دار یکی است فرقی نمیکند و اینکه بدون درمان بیمه شوید تا بتوانید از بیمه همسرتان هم استفاده کنید.

Zahra
13 دی 1400

سلام روز بخیر ، امکان این هست که در طول مدتی که بیمه خویش فرما رو پرداخت میکنی ، از خدمات دفترچه درمان استفاده نکنی و حذف بشه ؟؟؟در میزان مبلغ پرداختی تاثیری داره؟؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر نمی خواهید از دفترچه درمان استفاده کنید باید درخواست حذف درمان را بکنید و هر دفترچه مبلغ ۷۰ هزار تومان است

قربانی
15 دی 1400

سلام ۶ماه استراحت پزشکی دارم ایا تو بیمه اختیاری حقوق به من تعلق می گیره؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر در بیمه اختیاری استراحت پزشکی پرداخت نمیشود.

جلیل تقوا
17 دی 1400

باسلام من درحال حاضر دانشجو هستم وماهیانه حق بیمه پرداخت می نمایم جهت سابقه بازنشستگی ایا چنانچه بعداز تحصیلات در محلی استخدام گردیدم این مدت جز سابقه بازنشستگی قرار خواهد گرفت؟ یاخیر وبایستی 30 سال کارکنم
لطفا جوابم رابدهید زیرا باتوجه به هزینه های دانشجویی بسختی این مبلغ را پس انداز می نمایم
واقعا اگر بدرد نمیخورد منبعد پرداخت نکنم
متشکرم

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله محاسبه می شود. در واقع شما الان هرچه واریز کنید در آینده مفید است و جز سابقه کاری شما منظور میشود.

قاسم
17 دی 1400

سلام.
من حدود 10 سال کارفرما بودم وشماره کارگاه هم داشتم ولی حق بیمه بدلایل مشکلات مالی پرداخت نمیکردم،
الان میتونم اون مدت زمان رو پرداخت کنم.
و10 سال جزو سابقه بیمه ام لحاظ بشه

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، .خیر سابقه گذشته را دیگه نمی توانید واریز کنید.

مهدی
20 دی 1400

سلام. بنده ۵۳سال سن دارم و۲۷ سال سابقه ی پرداخت بیمه ی کارگری به طور متوالی در یک کارخانه رادارم، که توسط کارفرما پرداخت شده است. از بیمه ی بیکاری هم استفاده نکرده ام ومایل به استفاده نیستم و می‌خواهم مابقی سنوات را بصورت خويش فرما پرداخت کنم .
برای باز نشستگی چندسال بایدبیمه خويش فرما پرداخت کنم؟
چه مبلغی باید پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،. باید سه سال واریز کنید اگر اخراج شده اید بروید این سه سال را بیمه بیکاری بگیرید تا بازنشسته شوید و اگر مستمری بالا میخواهید استفاده کنید باید جایی با دستمزد بالا برای شما حق بیمه واریز کند.

Saeed
20 دی 1400

Salam
Man ashpaz hastam
Bime khishfarma ba onvane ashpaz mishe rad kard??

  نویسنده بیمه
  20 دی 1400

  سلام وقت بخیر اگر در خدمت هیچ سازمان یا کارفرمایی نیستید بله امکان ارائه بیمه خویش فرما از سوی سازمان تامین اجتماعی برای شما وجود دارد.

صدرا
20 دی 1400

من حدود ۱۰ سال کارمند بودم وبیمه بودم بعد از ان ۱۰ سال بصورت خویش فرما پرداخت کردم وحالا میخواهم بازنشست بشم میگن باید ۳ ماه توی شرکت کار کنم وا ز انجا برام لیست رد بشه لطفا راهنمایی کنید ضمنا‌ من خانم هستم و۴۴ سالمه

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله باید لیست بیمه رد کنید که بتوانید با استفاده از بازنشستگی زنان کارگر با این سن بازنشسته شوید.

حنانه
20 دی 1400

با سلام.۳۸ سالمه. ۶سال مشغول به کار بودم و بیمه تامین اجتماعی برام رد میشد. از کار بیرون اومدم و یکسال بیمه اختیاری ۲۶درصد برای خودم رد کردم. مجدد سر کار رفتم و قرارداد اختیاریم لغو شد چون محل کار جدید، برام بیمه رد میکرد. الان۵ماهه بواسطه انعقاد مجدد بیمه اختیاری دارم خودم بیمه ۲۶درصد رد میکنم. اخیرا مجدد دارم سر کار میرم و قراره برام ۲۶ روز بیمه رد شه.سوالم این هست که اگر برای بار دوم قرارداد بیمه اختیاریم کنسل شه با توجه به اینکه علت هر دو بار رد شدن بیمه توسط کارفرما بوده، من چند بار دیگه و با چه شرایطی میتونم مجدد بیمه اختیاری رد کنم؟ و سوال دوم اینکه ایا میشه کارفرما برام بیمه رد کنه و درکنارش خودم کسری بیمه هر ماهمو ازاد رد کنم و اگه میشه آیا کسری بیمه رو به روش همون قرارداد اختیاری ۲۶درصدم باید بپردازم یا کلا اون باید کنسل شه و به نحو دیگه ای کسری پرداخت شه؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که دوباره اگر بیمه کارفرمای شما قطع شد، بروید درخواست بیمه اختیاری بدهید. در پاسخ به سوال دومتان هم باید گفت که بله میشود و همان ماه باید بروید درخواست بدهید و درخواست کسری سوابق خودت را به شعبه بدهید.

محسن
21 دی 1400

سلام من ده سال بیمه اختیاری بودم آیا میتوانم با ۵۱سال سن بازنشسته شوم

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر سن شما باید به 60 برسد.

بدشانس
22 دی 1400

سلام 29سال و7ماه سابقه دارم 5ماه کم دارم تا بازنشستگی چکارباید بکنم فعلا بیکار هستم وسن من 50سال است

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه اختیاری استفاده کنید.

محمدرضا
24 دی 1400

سلام وقت بخیر.
با توجه به اینکه بیمه اختیاری یک ماه فرصت بیشتر نسبت به بیمه اجباری در پرداخت حق بیمه دارد بنده روز ۲۲ دیماه به دکتر مراجعه کردم و ایشان گفتند دفترچه بیمه شما اعتبار ندارد در حالی که در سایت تامین اجتماعی پرداخت بیمه یک ماه را وارد میکنم تا یکم بهمن ماه مهلت پرداخت دارم . علت این اعتبار نداشتن دفترچه بیمه من در سیستم الکترونیکی تامین اجتماعی چیست ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، حق بیمه اختیاری را باید جلو جلو واریز کنید و مهلت پرداخت دارد ولی شما اگر میخواهید از بیمه استفاده کنید، باید حق بیمه را واریز کنید.

دهقانی
25 دی 1400

آیا خدمات بیمه اختیاری شامل درمان و….شامل خانواده هم میشود.؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله شامل می شود.

افسانه
26 دی 1400

سلام دختری که مستمری پدرش که بیمه روستایی بوده را می گیرد اگر خودش را بیمه خویش فرما کند مستمریش قطع میشود

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله مستمری قطع خواهد شد.

مهران
26 دی 1400

سلام ممنون از مطالبتون . میخواستم ببینم خدمات بیمه تامین اجتماعی مثل حق درمان در بیمه خویش فرما هم ارائه شده یا خیر ؟ برای من در کارگاه ۱،۲۰۰ تومان بیمه کارگردی میدادن از الان به بعد چقدر باید پرداخت کنم ؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. در پاسخ به سوال اولتان باید بگوییم که چنین امکانی وجود دارد و پاسخ سوال دومتان بر اساس حداقل دستمزد است.

b
26 دی 1400

سلام من ۳سال بیمه داشتم کارگاه جمع شد الان دوسالی هس بیمه نیسم ,کارت معافیت دارم ولی پزشکی نیس. موارد خاصه,
ایا میتونم بیمه خیش فرما بریزم؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام بله امکان واریزی بیمه خویش فرما برای شما وجود دارد.

امید
28 دی 1400

با سلام،
باید حداقل چند سال حق بیمه خیش فرما پرداخت کنیم تا حقوق کامل بازنشستگی دریافت کنیم ؟
آیا پرداخت حق بیمه بیشتر در حقوق بازنشستگی مؤثر هست ؟
من سی و هفت ساله هستم و اگر الان حق بیمه پرداخت کنم در شصت سالگی بازنشسته میشوم ؟
محبت میکنین جوابم رو بدین،ممنون

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام امید عزیز . حداقل 20 سال سابقه بیمه خویش فرما برای دریافت حقوق کامل بازنشستگی الزامی است وجواب دو سوال بعدی شما نیز بله است.

الهه
29 دی 1400

سلام
همسرم بیمه اختیاری با نرخ ۲۷ درصد دارد از آنجا که مبلغ حق بیمه زیاد شده و از پس هزینه ها بر نمیاییم به سختی هر ماه حق بیمه را پرداخت میکنیم. آیا میشود نرخ آن را تغییر داد؟ و حق بیمه کمتری پرداخت کرد؟ چه نرخ هایی است و چه مزایایی دارند؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  خیر نمیشود مگر اینکه بزارید سه ماه از آخرین واریزی خودتون بگذره و مجددا بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های کمتر و بدون درمان

بهار
29 دی 1400

سلام وقت بخیر
بازخرید و سن بازنشستگی در بیمه خویش فرما به چه صورت هست؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام بهار عزیز
  برای مردان ۱۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن یا ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن

منیره فاتحی
29 دی 1400

سلام من خانمی خانه دارم و هیچ نوع بیمه ای ندارم
دوتا سوال دارم
البته شوهرم کارگر است و او بیمه ی تامین اجتماعی دارد که من هم بیمه شده ی او هستم و دفترچه درمانی دارم
سوال اول اگرمن بخوام بیمه ی خویش فرما بشم ماهیانه چقدر باید پول بدم در حالیکه خانه دارم و شغلی ندارم که حقوقی داشته باشم
سوال دوم آیا اگر من بیمه شوم وقتی چند ساله دفترچه بیمه ی تامین اجتماعی دارم و بیمه شده ی همسرم هستم این بیمه جز سابقه بیمه ی من حساب می شود؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز سوال اول شما : ماهیانه سیصد و سی هزار تومان میشود جواب سوال دوم هم بله است.

جلیلی
30 دی 1400

سلام
آیا در بیمه اختیاری میتوان دفتر درمانی را حذف کرد پرداخت ماهیانه حدودا چقدر میشه. آیا با حذف دفترچه در هنگام
پرداخت حق بیمه در بازنشستگی هم شخص از خدمات بیمه نباید استفاده کند یا شخصی که بیمه اختیاری پرداخت میکند بازنشستگی یا مستمری برای خانواده با بیمه اجباری یکسان است.

اکبرپور
30 دی 1400

سلام. روزتون بخیر. اینکه نوشتید” ۲۷ درصد از حقوق در بیمه خویش فرما به عنوان بیمه منظور می شود”. حقوق چه طور محاسبه می شود؟ و 27 درصدش چقدر می شه؟ و سوال دیگه ام اینکه حق بیمه در بیمه کارفرما چقدر می شه؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که حداقل دستمزد خواهد بود. همچنین اینکه پاسخ سوال دومتان مبلغی برابر 860 هزار تومان است.

حمید
03 بهمن 1400

سلام من ۹سال سابقه تأمین اجتماعی دارم ولی الان راننده اسنپ هستم،میتونم به عنوان راننده درون شهری خودم رو بیمه کنم یا همون اختیاری رد کنم بهتره؟؟؟تشکر

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام بله شما می توانید بیمه اختیاری شوید.

رستمی
04 بهمن 1400

سلام. سن بازنشستگی را چه سالی است؟
اگر فردی کارت پایان خدمت و معافیت نداشته باشد ولی دانشجو باشد، می تواند از بیمه خویش فرما استفاده کند؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سن بازنشستگی ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن میباشد بله اگر دانشجو باشید میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

امیری
05 بهمن 1400

سلام.خانومی هستم 53 ساله هیچ پرداخت بیمه ای نداشته ام برای بیمه خویش فرما تقریبا چه مبلغی باید بدم تا بیمه بشوم .با تشکر

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام باتوجه به سن شما دیگر نمی توانید بیمه آزاد شوید چون سقف سن برای بیمه آزاد ۵۰ سال میباشد

امیر
05 بهمن 1400

سلام بیمه مشاغل آزاد ۲۰٪ با یک دفترچه درمانی ماهانه چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۲۰ درصد نداریم آخرین نرخ ۱۸ درصد که شامل بازنشستگی ۰ فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ازکارافتادگی میباشد که با یک دفترچه مبلغ ۵۰۰هزار تومان میشود

بهار
05 بهمن 1400

سلام
کسی که سه چهار ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته و الان میخواهد بیمه خویش فرما را واریز کند
آیا از همان روز اول میتواند از مزایای درمانی استفاده کند ؟
اگر نمیتواند این زمان چقدر طول میکشد
با تشکر

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  بله میتواند خودش را بیمه اختیاری کند و بعد از پرداخت حق بیمه از خدمات درمانی استفاده کند

علیرضا
05 بهمن 1400

سلام،وقت بخیر، دو تا از پسرهای من سربازی نرفتند، برای شروع چه نوع بیمه ای میتونن بکنند، ممنون

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بیمه حرف و مشاغل آزاد مناسب هستند.

امین
06 بهمن 1400

سلام من ۱۳سال سابقه بیمه دارم ولی الان کار آزاد میکنم و هیچ بیمه ای ندارم. میخواستم ببینم از چه بیمه ای میتونم استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام بیمه اختیاری گزینه مناسبی برای شماست

عقیلی
07 بهمن 1400

سلام وقت بخیر و خسته نباشید
من خودم کارمند هستم، خودم که بیمه هستم و برای خانم هم جزو افزاد تحت تکفل دفترچه بیمه گرفتم
حالا سوالم اینه که بخوام خانومم رو بیمه کنم که بعد 30 سال، حقوق بازنشستگی بهش تعلق بگیره، باید چه بیمه ای کنم؟ بیمه مشاغل آزاد یا بیمه اختیاری؟
هزینه های چه جوریه و چه طرحی رو پیشنهاد میکنید که بعد 30 سال، بتونه از حقوق بازنشستگی مثل کارمندها برخوردار باشه؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بیمه حرف و مشاغل زنان خانه دار با مبلغ سیصد و سی هزار تومان در ماه بهترین بیمه برای خانم شما است

محمدرضا
07 بهمن 1400

سلام.
من 6 سال سابقه بیمه اجباری دارم و اخیرا بیمه بیکاریم تمام شده. میخواستم ببینم میتونم بیمه 12 درصدی رو برای خودم رد کنم یا پروانه کسب میخواد حتما؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام شما میتوانید بیمه اختیاری شوید که بهتر است

فاقد بیمه
07 بهمن 1400

سلام. حدود ۱۸ سال سابقه بیمه دارم و حدود ۵۳ سال عمرم.
۱،مدارک و۲، آزمایشات و هزینه برای خویش فرما که شامل درمان وبازنشستگی شود چیست؟۳،باید الزاما به آخرین شعبه که بیمه رد شده مراجعه کنم یا به نزدیکترین شعبه که نام‌نویسی شده هم هستم ؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز
  به هر کارگزاری نزدیک منزل خود مراجعه نموده و درخواست بیمه اختیاری کنید. مدارک مورد نیاز شناسنامه ، کارت ملی و دفترچه بیمه است.

صمیمی
07 بهمن 1400

من 68سال دارم وهیچ سابقه بیمه ندارم آیا می توانم با پرداخت مازاد 50سال خود م را بیمه نمایم .

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام خیر متاسفانه چنین امکانی برای واریز مازاد حق بیمه و سابقه بیمه تامین اجتماعی وجود ندارد.

پردیس
08 بهمن 1400

سلام من 19سال دارم ودفترچه خدمات درمانی ازطرف پدرم دارم وسابقه یک ماه بیمه روندارم برای این یک ماه سابقه بیمه باید چکارکنم؟آیا داشتن همون دفترچه کفایت داشتن سوابق بیمه رومیکنه؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. خیر شما باید خودتان به صورت آزاد بیمه شوید.

مرتضی
11 بهمن 1400

سلام،من ۵۲سال سن دارم سابقه بیمه هم ندارم آیا میتوانم ازبیمه اختیاری استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به سن تان امکان پذیر نیست.

علی
11 بهمن 1400

با سلام
آیا افرادی که بیمه اجباری آنها با حداقل بیمه از سوی کارفرما پرداخت میشود با افرای که بیمه خویش فرما حداقلی را پرداخت میکنند حقوق بازنشستگی یکسانی دارن؟اگر جواب خیر هست لطفا بفرمایید که میزان حقوق بازنشستگی بیمه خویش فرما و حداقل بیمه اجباری به چه صورت هست

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی یکسان است. میزان حقوق هم بر اساس حداقل دستمزد به مقدار دو میلیون و هشتصد هزار تومان است.

علی
11 بهمن 1400

سلام و خسته نباشید
میخواستم درمورد انتخاب بیمه راهنماییم کنید.
من قبلا در یک شرکتی کار میکردم و حدود ۶،۷ سال حق بیمه برا من پرداخت کردن بعد مدتی به علت ورشکستگی بیکار شدم و بیرون کردن الان مابین ۲الی۳ سال هست که بیمه ای پرداخت نکردم و میخوام‌ ازین به بعد خودم‌بیمه واریز کنم.
۱-چه نوع بیمه ای رو برای من صلاح میدونید که بازنشستگی خوبی داشته باشه و هم خدماتش مثل قبل باشه که شرکت برام بیمه رد میکرد
۲-حال اینکه بعد قطع بیمه ای که از طرف شرکت پرداخت میشد ۲الی۳ سال حق بیمه‌پرداخت نشده،میشه مابی التفاوت این‌سال ها رو پرداخت کرد تا جای خالی تو بیمه ام نباشه؟یعنی شما فرض کنید به محض اینکه بیمه اجباری من قطع شده ادامه اش بیمه اختیاری باشه؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر شغل شما آزاد است، بهترین حالت بیمه اختیاری است. در پاسخ به سوال دومتان، باید گفت که امکان پرداخت مابه تفاوت وجود ندارد. فقط می توانید از آن زمان به بعد، خود را بیمه اختیاری کنید.

سجاد
11 بهمن 1400

سلام ما اگه بخوایم بیمه خویش فرما واریز کنبم دقیقا چقدر هست ماهی چقدره

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبلغ های متنوعی عرضه می شوند که از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

مهدیه
12 بهمن 1400

سلام من در یک کلینیک خصوصی کار میکنم و بعد از ازدواج تحد پوشش بیمه ی همسرم که کارمند هست شدم و بینه درمانی تامین اجتماعی را دارم حالا اگر بخوام این بیمه باشه و در کنارش بیمه بشم تا بازنشستگی بگیرم و سابقه کار داشته باشم امکانش هست ؟مشاغل ازاد یا اختیاری فرق این دو چیه؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف که مبلغ های متنوعی دارد و بدون درمان بیمه شوید. از آن طرف هم می توانید از دفترچه درمانی شوهرتان استفاده کنید.

حسین م غ
13 بهمن 1400

سلام .من بیمه مشاغل ازاد ۱۸ درصد پرداخت میکنم اما بدون خدمات درمان .اگر تنها برای خودم دفترچه درمان بگیرم ایاهنگام بازنشستگی برای همسر و فرزندانم دفترچه صادر میکنند؟یا از همین الان باید دفترچه بگیرم براشون؟ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما اگر میخواهید از درمان استفاده کنید، باید برای همه دفترچه بگیرید. تامین اجتماعی فقط به شما تنها دفترچه نمیدهد.

رضا
13 بهمن 1400

سلام بیمه مشاغل ازاد که ۱۲ درصد ۱۴ درصد و ۱۸ درصد هست با بیمه اختیاری در هنگام بازنشستگی فرق میکنه اگه فرق دارن چجوری حساب میشه یعنی اگه الان ۴۹۵ تومن بریزیم با ۸۶۰ تومن در بازنشستگی فرق میکنه ؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در زمان بازنشستگی بیمه اختیاری با بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ های مختلف فرقی نمیکند. فقط در درمان و فوت و از کارافتادگی با هم فرق میکنند.

بلندی
14 بهمن 1400

با سلام
سن من ۲۷ ساله و حدود ۲۰ ماه به صورت پراکنده از سال ۹۶ تا الان سابقه بیمه دارم که از طریق شرکتهای مختلف رد شده . با توجه به کسستگی بیمه فعلی بنظر شما آیا بیمه خویش فرما بشم بهتر نیست ؟
مبلغ حدودی حق بیمه ماهیانه چقدر هست ؟
آیا بیمه خویش فرما نسبت به بیمه فعلی مزیت داره ؟
سابقه بیمه قبلی در صورت تغییر به خویش فرما منتقل نیشه ؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، هم میتوانید بیمه اختیاری شوید و مشاغل آزاد، بیمه حرف و مشاغل آزاد از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود و مزایا آن بیشتر است.

علیرضا
14 بهمن 1400

من دانشجو هستم و ۲۷ سال سن دارم . آیا امکان دارد هم دفترچه خدمات درمانی با نرخ آزاد داشته باشم وهم بیمه خویش فرما و یا مشاغل آزاد .
بنظر شما کدام مدل بیمه بهتر هست ؟
مبلغ حق بیمه چقدر است ؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با درمان ماهی ۴۰۰ هزار تومان میشود.

باقری
14 بهمن 1400

با عرض سلام بنده فردی نخاعی هستم و۴۵ سال سن دارم وتا حالا سابقه هیچ نوع بیمه تامین اجتماعی نداشتم میخواهم بیمه خویش فرما بشوم با توجه به اینکه سابقه یک ماه بیمه رو هم ندارم وکارت پایان خدمت هم دارم ایا میتونم بیمه بشم واگر میتونم بشم ماهیانه چقد باید پرداخت کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

مژگان
15 بهمن 1400

سلام من میخواستم بدونم اگر کسی خدمت سربازی نرفته باشه بازم میتونه از بیمه خویش فرما یا اختیاری خودشو بیمه کنه

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است.

مریم
17 بهمن 1400

سلام وقت بخیر 30 ساله هستم مجرد و تحت تکلف پدرم هستم دفترچه خدمات درمانی دارم میخاستم ببینم بین بیمه زنان خانه دار و خویش فرما کدومش برای من مناسبتره؟ که در آینده حقوق و مزایای بیشتری داشته باشه؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

وزيرى
17 بهمن 1400

سلام،من ٢١ سال سه ماه بيمه دارم .تو يه شركت با حقوق ١٠ميليون كار ميكنم.٥٢ سال دارم وخانم هستم ميخوام بيام بيرون وبيمه اختيارى بگيرم تا ٤ سال بعد با حداكثر حقوق بازنشسته بشم(با ٢٥ سال بيمه و٥٦ سال سن).فكر كنم بتونم با٣٠ روز حقوق با توجه به سن وسابقه كاربازنشسته بشم.براى اين مدت چه درصدى بايد پرداخت كنم وچه مبلغى .با تشكر

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با بیمه اختیاری نمی توانید در زمان بازنشستگی مستمری بالا بگیرید. در ضمن شما ۲۵ سال سابقه دارید و ۳۰ سال برای شما حساب نمیشو.د. شما اگر الان لیست بیمه دارید میتوانید بازنشسته شوید

ستایش
17 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
من امروز به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کردم و درخواست بیمه خویش فرما ۱۲ درصد کردم..فقط کارت ملی و عکس رو خواستن که بعدا عکس رو پس دادن. مبلغ ۱۸۰ هزار برای این ۱۳ روز مانده از ماه رو پرداخت کردم..الان وقتی کد استعلام رو میزنم میگه ک شما شامل نشدین باید چیکار کنم ..قبلا بیمه نشدم
سوال دیگه اینکه کی میتونم از این بیمه برای درمان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید از آن کارگزاری سوال کنید. بیمه حرف و مشاغل آزاد هم شرایط سنی دارد که اگر شامل شما نشده شاید سن شما بالا است. اگر بیمه شوید بله میتوانید از درمان هم استفاده کنید.

شهرام‌گل‌آقایی
18 بهمن 1400

سلام‌و‌عرض‌ادب‌با‌سن‌۵۲‌سال‌و‌سابقه‌۲۷‌سال‌بیکار‌شدم‌و‌درحال‌استفاده‌از‌بیمه‌بیکاری‌هستم‌تا‌زمان‌بازنشستگی‌و‌متوجه‌هستم‌دوسال‌آخر‌منتهی‌به‌بازنشستگی‌استفاده‌از‌بیمه‌بیکاری‌توصیه‌نمیشه‌میخواستم‌بدونم‌بهترین‌اقدام‌از‌جانب‌من‌چیه؟‌سپاس

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بعد از بیمه بیکاری باید جایی مشغول بکار شوید و لیست بیمه با دستمزد بالا برای شما ارسال شود.

hamid
19 بهمن 1400

با سلام . سوالی برای من به وجود اومده و اینه که اگر ما خودمون رو بیمه خویش فرما کنیم و بعد از گذشت مدتی مشغول کار در شرکت یا ارگانی بشیم که بیمه مارو به عهده بگیره ، دقیقا چه اتفاقی واسه بیممون میفته چه تغییراتی به وجود میاد بیمه قبلی باطل میشه ، یا اگه ادامش حساب میشه مزایا به چه شکل تغییر میکنن؟ یا اصن مزایای جدید مثل بیمه بیکاری اضافه میشن یا نه؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، آن سابقه بیمه آزاد شما به بیمه جدید شما اضافه میشود و فقط جز سابقه برای بازنشستگی شما اضافه می شود.

hamid
19 بهمن 1400

لطفا در مورد سابقه پرداخت حق بیمه هم توضیح بدین من متوجه نشدم این سایقه ۳۰ روز پرداخت حق بیمه چیه ، با تشکر

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بخواهیم که خیلی خلاصه پاسخ دهیم، باید گفت که ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه است (به عبارتی 30 سال پرداخت کنید.) و بعد از آن معادل سی روز حقوق دریافت خواهید کرد.

کاویانی
19 بهمن 1400

سلام من یک مدت بیمه اختیاری داشتم متاسفانه با فراموش کردن یک ماه پرداختی بیمه من قطع شد الان دوباره میخوام بیمه کنم چه کاری باید انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به سایت تامین اجتماعی یا کارگزاری سازمان درخواست مجدد بدهید.

نیما
19 بهمن 1400

سلام
وقت بخیر ، بیمه خویش فرما با چند سال سابقه و چند سال سِن به مرحله بازنشستگی میرسد؟
و مقرری بازنشستگی دربیمه خویش فرما به چه صورت محاسبه میشود؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، کامل در مقاله توضیح داده شده است. شما شرایطتان را بفرمایید تا دقیق تر پاسخ دهیم.

رضایی
21 بهمن 1400

سلام. این که نوشته اید باید حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه داشت یعنی بعد از ثبت نام تا سی روز نمی توان از بیمه استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، یعنی باید حتما ۳۰ روز از قبل سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید بیمه اختیاری شوید.

باقر
22 بهمن 1400

ایا میشه با بیمه سربازی هم خودمو بیمه خویش فرما بکنم؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد ربطی به خدمت سربازی ندارد.

آیتی
23 بهمن 1400

سلام.
در مورد سابقه پرداخت بیمه چیکار میشه کرد اگه کسی براش هیچ بیمه ای رد نشده باشه و بخواد به صورت خود اشتغالی خودش رو بیمه کنه.
“یکی از شرایط احراز بیمه خویش فرما، داشتن سابقه پرداخت حق بیمه است. به این ترتیب که فرد متقاضی بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی می بایست حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد تا بتواند نسبت به تهیه بیمه خویش فرما اقدام کند.”

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای بیمه اختیاری باید حتما ۳۰ روز و کمتر از ۵۰ سال سن داشته باشید ولی اگر زیر ۵۰ سال باشید میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

خجسته
23 بهمن 1400

سلام آیا بیمه خویش فرما سابقه کار محسوب می شود یا سابقه بیمه؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فقط شامل سابقه بیمه خواهد شد.

هادی
24 بهمن 1400

سلام من 47سالمه سابقه بیمه تامین اجتماعی ندارم حرفه خاصی هم ندارم آیا میتوانم بیمه تامین اجتماعی خویش فرما بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

محمد
25 بهمن 1400

سلام
آیا منی که سابقه هیچگونه پرداخت بیمه نداشتم و هنوز سربازی نرفته ام میتوانم از بیمه خویش فرما استفاده کنم یاخیر

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

مهدی
27 بهمن 1400

سلام . اگر خواسته باشم با 20 سال سابقه بیمه اجباری و آخرین مبلغ دستمزد ثبت شده در سیستم تامین اجتماعی10.000.000 تومان ، بجهت 10سال آخر بیمه اختیاری داشته باشم ، مبلغ دستمزد بیمه اختیاری چه مقدار لحاظ میشود؟ آیا برمبنای همان ده میلیون است یا خیر ؟ . ممنون

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مبنا محاسبه بیمه اختیاری است. یک سال قبل از درخواست شمادستمزدیکسال جمع و تقسیم بر عدد ۱۲ میشود، هر چه به دست بیاید، بعد ۲۷ درصد آن ملاک واریز شما است.

Negin
27 بهمن 1400

سلام.. همسرم معافیت از سربازی دارن و سابقه بیمه ندارن میتونن بیمه اختیاری یا خویش فرما بگیرن؟ ۴۳ ساله هستن

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانند. بهتر است که خویش فرما بگیرند.

ستار
29 بهمن 1400

با عرض ادب و درود
اگر کسی کارت پایان خدمت رو گم کرده چطور ولی مدرک حسن انجام وظیفه در خدمت و پاسپورت به نشانه داشتن کارت پایان خدمت دارم آیا وجود اینها کافی می باشد ؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال یکی از مدارک اصلی کارت پایان خدمت است.

ی بیکار
30 بهمن 1400

سلام
میشه کسی ۱۰سال پرداخت کنه بعد بازنشستگی میدن بهش؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید شرایطی خاصی داشته باشید. وگرنه همینطوری امکان پذیر نیست.

دریا
01 اسفند 1400

با عرض سلام و ادب
من ۴ سال بیمه از شرکت و بیمارستان برام رد شده و حدود ۶ سال هم بیمه اختیازی ۲۷ درصد پرداخت کردم، الان دانشجو دکترا هستم و دیدم که بیمه دانشجویی که جزو سوابق حساب میشه مثل بیمه مشاغل آزاد هست و پرداخت ماهانه اش کمتر از بیمه اختیاری هست به نظر شما فعلا برای ۳ سال عوض کنم و از اختیاری برم رو دانشجویی به صلاح من هست؟۱( با توجه به اینکه پرداخت بازنشستگی هر دو هم یکسانه) ۳۸ سال سن دارم.

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فرقی نمیکند. اگر دنبال حق بیمه ارزان هستید، بیمه اختیاری خودتان را قطع کنید و بیمه دانشجوی شوید.

محمد فراهانی
01 اسفند 1400

سلام.
از۱۳۷۲ و ۲۳ سال سابقه بیمه دارم و درسالهای اخیر حق بیمه ودستمزدبالاداشته ام ودرسال جاری ناخالص حقوق ۱۹۵۰۰۰۰۰تومان بوده.میخواهم چندسال باقی مانده را با همین میزان خویش فرما شوم و کارشخصی انجام دهم.لطفا راهنمایی فرمایید که آیا امکانش هست؟ سن ۵۳،مدرک کارشناسی (مهندسی).باتشکر

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر در بیمه حرف و مشاغل آزاد نمی توانید بر اساس این دستمزد حق بیمه واریز کنید.

میم ح
04 اسفند 1400

سلام بیمه خویش فرما ایا برای خاننی که میخواهد زایمان کند مناسب است؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه حرف و مشاغل آزاد ایام زایمان را نمیدهند.

مجیدطلا
05 اسفند 1400

با سلام
من ۵۵ سال سن دارم با ۲۸ سال و ۵ ماه سابقه درحال حاضر تحت پوشش بیمه اجباری با دستمزد ۴۷ ملیون ریال
اگر بیمه خویش فرما کنم با حقوق بالا برای من مفید هست یا نه
اساسا میتونم دو سال با حقوق ماهیانه مثلا ۱۰ ملیون تومان خودم رو بیمه کنم و از محلی که کار میکنم ترک کار برام بزنن
ممنون میشم جواب بدین
مجید طلا

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر مفید نیست ۰۲ در بیمه اختیاری فقط میتوانید براساس حداقل دستمزد خودت را بیمه کنید.

اشکان
06 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر
آیا سابقه بیمه خویش فرما از بین میره مثلا دوسال پرداخت کرده باشی و الان 7 ماه پرداخت نکرده باشی؟ قرارداد غیر فعال میشه؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله بعد از سه ماه از آخرین واریزی قرارداد غیر فعال میشود و باید مجددا درخواست جدید بدهید.

آرش
06 اسفند 1400

باسلام. دوتا سوال از خدمتتون داشتم. اول — با سابقه چند ماهه بیمه خویش فرما که قبلا داشتم الان نزدیک یک ساله که در شرکتی بعنوان کارگر مشغول هستم بعنوان بیمه اجباری .. ولی از کارم راضی نیستم میحواهم بیایم بیرون آیا با این سوابق (با سن 55 در حال حاضر) میتوانم بعد از بیرون آمدن از اون شرکت بیمه خویش فرما بکنم خودم را؟ چقدر باید بپردازم ؟ توصیه شما کدام درصد پرداختی است مثلا اگر بیشتر بخواهم از مزایای حقوق بازنشستگی بهره ببرم. سوال دوم– بالاترین حقوق بازنشستگی برای بیمه شدگان خویش فرمای تامین اجتماعی برا سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر با این سن و سابقه دیگه نمی توانید بیمه آزاد شوید و حداقل دستمزد است.

محسن
07 اسفند 1400

سلام
من سی سال سن دارم ولی تا به حال سابقه کار و بیمه ندارم یعنی الان بیکارم کارت پایاد خدمت هم دارم و خدمت رو رفتم
هیچ نوع هم جواز کسب و اینا ندارم و نداشتم
برای من هم امکان بیمه خویش فرما هست؟؟؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است. به کارگزاری مراجعه کنید.

سمیرا
07 اسفند 1400

سلام لازمه بیمه خویش فرما 30 سال کامل باشه یا امکان داره زودتر از موعد تقاضای بازنشستگی داد؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر سن به ۶۰ سال برسد و حتی ۱۰ سال سابقه داشته باشید هم میتوانید بازنشسته شوید.

روشن
09 اسفند 1400

سلام
من دختری ۳۷ ساله هستم و یکسال و هشت ماه بیمه دارم
پدرم فوت کرده و بیمه نداشته مادرم ازدواج کرده و تحت تکفل همسرش هست من از بیمه مادرم میتونم استفاده کنم؟ چکار کنم بهتر هست؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام خیر دوست عزیز، نمی توانید و باید از بیمه های مخصوص زنان خانه دار یا غیره استفاده کنید.

Behzad
12 اسفند 1400

سلام ، من ترم آخر رشته حسابداری هستم میخواستم فقط یک ماه سابقه بیمه خویش فرما داشته باشم برای سربازی تا قبل این هم سابقه بیمه کار ندارم و تحت پوشش پدر هستم ، ۱-آیا میتوانم یک ماه بیمه بگیرم؟
۲-مزایای بیمه داشتن قبل خدمت چیه؟
تشکر.

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید ۰۲ اگر قبل از خدمت سابقه بیمه داشته باشید وبعد از خدمت هم بلافاصله بیمه شوید، خدمت سربازی شما رایگان میشود ک جز سابقه بیمه محسوب میشود.

غزل همتی
17 اسفند 1400

من 15 سال مشغول به کار بوده ام و حق بیمه از سوی محل کارم پرداخت شده حالا می خواهم برای خودم کار کنم و می خواهم خودم را بیمه اختیاری کنم که مدت زمان بیمه اختیاری هم در بازنشستگی محاسبه شود و در واقع 15 سال بعدی را به صورت اختیاری چرداخت کنم و بعد بازنشسته شوم با توجه به اینکه چند نوع بیمه اختیاری وجود دارد نمی دانم باید کدام را انتخاب کنم که هم از مزایای بیمه درمان استفاده کنم و هم از مزایای بازنشستگی. لطفا راهنمایی بفرمایید که چه نوع بیمه اختیاری را انتخاب کنم ؟ضمنا من یک خانم هستم

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید بروید در منوی بیمه اختیاری ۲۷ درصد را انتخاب کنید ۰۲ اگر خانم هستید و از طریق همسرت هم دفترچه درمانی دارید بروید بیمه زنان خانه دار ۱۸ درصد بدون درمان خودت را بیمه کنید مناسب تر است

منوچهر
17 اسفند 1400

با سلام
من با یک شرکت خصوصی قراردادی تحت عنوان “قرارداد اجاره” امضا کرده ام که در آن متعهد شده ام یک خودرو همراه با راننده را در طول روز در اختیار شرکت بگذارم و طبق ساعات کاری شرکت حضور داشته و همکاری کنم. به ازای مبلغی ماهیانه که متناسب با ساعات کارکرد ماهیانه خواهد بود. آیا من در اینجا پیمانکار محسوب می شوم؟ در قرارداد ذکر شده که مبلغ پرداختی برای کلیه هزینه ها از جمله هزینه بیمه راننده است. یعنی من باید خودم یا راننده ای را که روی خودرو کار می کند بیمه کنم.آیا در چنین قراردادهایی، فرد ، پیمانکار محسوب می شود؟ و هزینه بیمه راننده بر عهده خود اوست؟ سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر قراداد پیمانکاری منعقد کرده اید و آخر قرارداد هم از شما مفاصا حساب بخواهند، بله پیمانکار محسوب مبشوید.

سید جواد
17 اسفند 1400

با سلام.بنده 52 سال سن و 24 و خورده ای سال سابقه بیمه دارم.به علت اینکه کارفرمایان پایه حقوق بالا رد نمیکنند میخواهم با حقوق بالا و نزدیک به سقف بازنشسته شوم.لطفا در مورد بیمه خویش فرما و میزان حق بیمه ماهانه پرداختی راهنمائی فرمائید. با تشکر

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه آزاد شما نمی توانید دستمزد بالا برای خودتان در حق بیمه واریز کنید.

فاطمه
22 اسفند 1400

سلام خسته نباشید. من تحت پوشش بیمه درمانی پدرم هستم. اگه بیمه خویش فرما بدون درمان ثبت نام کنم دیگه نمیتونم تحت پوشش ایشون باشم؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مشکلی ندارد.

هومن
23 اسفند 1400

سلام. من متولد شهریور 48 هستم. در واقع 52 سال و شش ماهه هستم و میبایست برای پرداخت بیمه خویش فرما حداقل 900 روز سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشم در صورتی که من متاسفانه فقط 800روز سابقه پرداخت بیمه اجباری از طریق شرکت دارم. و میخواهم بصورت خویش فرما بیمه اختیاری پرداخت کنم. با توجه به این که بعد از 50 سالگی به بعد باید مازاد سابقه بیمه داشته باشم و من 100روز کمتر سابقه بیمه دارم چه کاری باید انجام بدهم که بتوانم بیمه اختیاری ( خویش فرما ) پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، جون سن شما بالا است شرایط بیمه اختیاری را ندارید فقط یک راه است که جایی برای شما مثل شرکتهای خصوصی و یا پیمانکاری برای شما لیست بیمه ارسال کند و پول بیمه را خودت بدهید.

پریا
26 اسفند 1400

وقت به خیر
من در‌موسسه ای مشغول تدریس هستم به صورت پاره وقت و تحت پوشش بیمه هم هستم، منتها در یک ماه روی هم رفته ۶ روز بیمه برای من رد می شه با توجه به پاره وقت بودن قراردادم. می تونم مابالاتفاوتش رو از طریق خویش فرما پرداخت کنم که بیمه م کامل بشه؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید درخواست بدهید و اون چند روز را خودت بصورت اختیاری واریز کنید.

سارا
27 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
آیا خانمی که بیمه تامین اجتماعی حالا از نوع خویش فرما یا کارفرما دارد، در صورت فوت همسر یا در صورت نداشتن همسر، بعد از فوت پدرش می تواند از مستمری آن ها استفاده کند؟ یا در صورتی که خودش بیمه باشد نمیتواند از مستمری استفاده کند؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر همسرش فوت کند هم میتواند از مستمری او استفاده کند و هم از مستمری بازنشستگی خودش استفاده کند.

معين
27 اسفند 1400

سلام ممنون از راهنمايي ارزشمند شما .من ٢٣سال سابقه بيمه تامين اجتماعي دارم مي خوام بيمه اختياري بكنم . ايا كار درستي هست كه از بيمه تامين اجتماعي به اختياري بيمه بشم ?و درصدي كه انتخاب مي كنم چند درصد باشه مزاياي بازنشستگي خوبي داشته ياشه

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر جای کار نمیکنید و مجبور هستید که بیمه اختیاری شوید چاره ای ندارید ۰۲ بیمه اختیاری کلا ۲۷ درصد است

رامتین
28 اسفند 1400

سلام من ۲۱ ساله هستم و شغل آزاد و مادرم که ۴۳ سالشونه وخاندار و اینکه هیچ کدوم بیمه نیستیم میخواستم بدونم چه بیمه ای برا شرایط ما بهتر است؟ و اینکه من خودمو چه بیمه ای بکنم که هم بازنشستگی داشته باشم و هم دفترچه و ایا میتونم مادرمو هم تحت بیمه خودم با همین شرایط بازنشستگی و داشتن دفترچه بیمه ، بیمه میشن یا نه ؟(چون تحت تکفل من هستن) یا ایشون باید جداگانه بیمه شوند؟ ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  29 اسفند 1400

  سللم رامتین عزیز شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد و مادرت هم بیمه زنان خانه دار واریز کند ۰۲ هر کدام جدا گانه بیمه بشوید

عرفان
01 فروردین 1401

باعرض سلام من ۶ماهه بیمه تامین اجتماعی رو خودم میریزم.میخواستم بدونم چرا برای تمدید بیمه اختیاری خویش فرمایی برای فروردین 1401انجام نمیشود؟بخاطر تعطیلاته یا کلانیازبه تمدیدنیست.خیلی برام مهمه چون ۵فروردین باید بیمارستان باشم و بدون بیمه قبول نمیکنن.

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام عرفان عزیز
  چون هنوز دستمزد های ۱۴۰۱ در سیستم تامین اجتماعی نصب نشده است معمولا تا ده فرودین انجام میشود

محمد فرد
04 فروردین 1401

با درود فراوان.من حدود ۹ سال در شرکت کار میکردم و سابقه بیمه داشتم. بعد از اینکه بیکار شدم هم ۱۸ ماه از بیمه بیکاری استفاده کردم که درست ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ بیمه بیکاریم تموم شد.(امروز ۴ فروردین ۱۴۰۱) الان میخوام از بیمه خویش فرما استفاده کنم ولی عیده و همه جا تعطیله تا بعد از ۱۳بدر، تا بیام ثبت نام کنم و اسمم تو لیست رد بشه و خلا نیوفته، آیا فرصت دارم؟ تا کی؟

  کارشناس بیمه
  04 فروردین 1401

  سلام محمد عزیز
  روز ۶ فروردین بروید درخواست بیمه اختیاری ثبت سیستم کنید

سیدمرتضی
07 فروردین 1401

سلام وقت بخیر من بیمه مشاغل آزاد هستم بدون دفترچه. میخواستم بدونم هر زمان که بخواهم میتونم هزینه دفترچه بیمه رو پرداخت کنم و از خدمات دفترچه بیمه استفاده کنم و سوال دوم اینکه چه کار کنیم که با حقوق بالا بازنشسته بشیم آیا راهی هست برای پرداخت حق بیمه بیشتر اگر میشه از چه زمانی باید اقدام کنیم تشکر

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتوانید ۰۲بله میتوانید ولی در بیمه حرف و مشاغل آزاد نمی توانید حق بیمه بالا واریز کنید باید حتما ۵ سال آخر جای برای شما لیست بیمه با دستمزد پلکانی و بالا حق بیمه واریز کند.

تعویض روغنی
07 فروردین 1401

با سلام
جواز کسب تعویض روغنی دارم ولی مسئول بیمه گفت فرقی نداره ازاد واریز کنی یا با جواز کسب میخاستم بدونم برای سابقه بیمه و مبلغ واریزی کدوم مورد رو انتخاب کنم بهتره .
در حال حاضر بیمه اختیاری ۲۷درصد رو واریز میکنم و اینکه واقعا داشتن جواز کسب هیچ تاثیری در نرخ بیمه ندارد ممنونم

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، همکاران درست گفتن فرقی نمیکند ۰۲ خیر اصلا جواز کسب هیچ تاثیری در مبلغ بیمه ندارد.

ناشناس
07 فروردین 1401

سلام.خسته نباشید.من نزدیک ده ساله بیمه خویش فرما سازمان تامین اجتماعی هستم.بنا به دلایلی میخوام کنسل موقت کنم فعلا.ایا میشه بعد از چند ماه بعد یا چند سال بعد دوباره ادامشو شروع کنم؟ یادمه سازمان یه تعهدی گرفته بود ازم که اگر بخوام چند ماه پولو به حسابشون واریز نکنم باید با اطلاع و هماهنگی سازمان باشه

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله مشکلی نیست ۰۲ نخیر احتیاج نیست هماهنگ کنید وقتی حق بیمه خودتان را واریز نکنید، بیمه شما در سیستم قطع میشود.

   ناشناس
   08 فروردین 1401

   ممنون از پاسخ دهی شما.مشکلم حل شد و نمیخوام کنسل کنم. ولی یادمه یکی از دوستانم حق بیمشو نداد چند ماه و کلا سابقه بیمش حذف شد، چون هماهنگ نکرده بود با سازمان.گفته بود چند سالی حق بیمشو واریز کرده بود و یکدفعه بدون اینکه با سازمان هماهنگ کنه حق بیمشو واریز نکرد و سازمان هم کلا حذفش کرد و الان از اول شروع کرده.البته طبق گفته خودش.بازم ممنون از شما

مهدی
09 فروردین 1401

سلام حق بیمه خویش فرما18%چندشده

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در مقاله نوشته ایم.

رجبی
09 فروردین 1401

سلام وقت بخیر من نزدیک به 20 سال سابقه کار و بیمه اجباری دارم . امکان اینکه 3 سال از بیمه بیکاری استفاده نمایم و بقیه سالها تا باز نشستگی از بصورت خویش فرما اقدام کنم میباشد ؟ و یا اینکه این دوسال را خویش فرما بیمه شوم و سه سال مابقی را از بیمه بیکاری بهره مند شوم وجود دارد یا خیر ؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر بیش از ۲۰ سال سابقه بیمه اجباری و در زمان اخراج هم ۵۵ سال سن کامل داشته باشید میتوانید تا ۶۰ سالگی از بیمه بیکاری استفاده کنید.

سعید
12 فروردین 1401

سلام آیا باید کارت پایان خدمت داشت؟

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1401

  سلام سعید عزیز خیر به کارت خدمت نیازی نیست

شب زده
13 فروردین 1401

با سلام تو بیمه تامین‌اجتماعی باید با چه دیدگاهی بهش نگاه کرد درمانی یا سپرده گذاری
بیمه عمر دارم همون با درصد بالا برم بهتر
یا این که تامین فعال کنم ۳ سال سابقه اجباری
امکان بازنشستگی تو۲۰ سال سابقه تو اختیاری هس
الان یک بازنشته ۳۰ سال کار کرده چقدر حقوق میگیره
ارزش ۳۰ سال پرداخت تامین داره

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر بیمه تامین اجتماعی را بیشتر برای بازنشستگی انجام می دهند. بیمه های پایه خیلی سهم درمانی بالایی ندارند؛ مگر اینکه بیمه تکمیلی داشته باشید. بیمه عمر خوب است اما اگر در طول سال، حق بیمه عمر را افزایش دهید.

سپیده
14 فروردین 1401

سلام ببخشید من 48 سال دارم و مدت 24 سال از طرف شرکتی برام به میزان حداقل حقوق ،بیمه پرداخت میشده.اکنون اون شرکت تعطیل شده
برای اینکه برای بازنشستگی ، حقوقم پایین نباشه و از حداقل حقوق بیشتر باشه ، چه بیمه ای باید اختیار کنم

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید حتما بروید جای سرکار و لیست بیمه برای شما ارسال کند و حق بیمه بیشتری واریز کنید.

علوی
14 فروردین 1401

با سلام.بنده 7 سال (در شرکتی مشغول به کار بودم) سابقه بیمه دارم، الان حدودا 4 ماهه که استعفا دادم و بیمه ندارم.مشغول کار فروش آنلاین در اینستاگرام هستم. با توجه به اینکه متاهل هستم و دفترچه بیمه و پوشش درمانی نیاز ندارم و فقط خواستار سابقه برای دریافت بازنشستگی در سن بالا هستم چه نوع بیمه ای رو باید انتخاب کنم و ماهیانه چه مبلغی هست؟

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۸ درصد را انتخاب کنید ماهانه مبلغ ۷۷۰ هزارتومان میشود بیمه کاملی است

رضا
14 فروردین 1401

سلام.من ۵سال سابقه بیمه اجباری با ۳۰ سال سن دارم.اما کارت پایان خدمت ندارم.میتونم خودمو بیمه خویش فرما کنم

  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام بله می توانید.

حکیمی
15 فروردین 1401

سلام آیا بیمه خویش فرما سابقه کار محسوب می شود؟ من چند سال بیمه اجباری داشتم اما حالا میخوام خویش فرما کنم. یا اختیاری ادامه بدم؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه کار با سابقه بیمه متفاوت است.

   محسن
   28 خرداد 1401

   سلام خسته نباشید…من میخوام بیمه مشاغل آزاد بریزم …ولی بین بیمه اختیاری و مشاغل آزاد گیر کردم….چه فرقی با هم دارن؟ حقوق بازنشستگیشون فرق داره؟

    کارشناس بیمه
    29 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، شما از قبل سابقه بیمه دارید؟

معتمدی
15 فروردین 1401

سلام خسته نباشید یک سوال خدمت شما داشتم خانم کارمندی هستم با سابقه 18 سال 5 ماه و به دلایلی امکان دامه کار ندارم ایا این امکان وجود که بعد از خروج از کار ادامه بیمه را خویش فرما کنم و در حقوق بازنشستگی چه تاثیری دارد؟ با سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله امکان دارد ولی حقوق بازنشستگی شما خیلی پایین می آید.

تمدن
15 فروردین 1401

سلام. وقتتون بخیر.لطفا میفرمایین برای بیمه خویش فرما تعرفه های این سه درصد به چه صورت هست؟ مچکر

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تعرفه هاش که نوشته شده است.

انصاری
16 فروردین 1401

سلام. ببخشید میخوام بدن نرخ های بیمه خویش فرما چقدر هست. ممنونم

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ پرداختی را در مقاله برای شما نوشته ایم.

علی
16 فروردین 1401

با سلام آیا در انتخاب میزان حقوق در بیمه اختیاری یا خویش فرما محدودیت وجود دارد یا اینکه میتوان حداکثر دستمزد را برای میزان حقوق ماهانه اعلام کرد؟

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه اختیاری ملاک محاسبه حداقل دستمزد است

شهروز
16 فروردین 1401

سلام من میخوام بیمه خویش فرما بشم ،الان به صورت اینترنتی انجام میشه ،میخواستم ببینم به صورت اتومات همسر و دخترم بیمه درمان میشن یا نه چون تو سایت اطلاعاتی ازشون نمیشد ثبت کرد!!

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بعد از بیمه کردن خودتان باید افراد تحت تکفل خودتان را هم باید نامنویسی کنید.

   شهروز
   14 اردیبهشت 1401

   سلام،من خودم بیمه کردم ولی در سایت جایی بابت نامنویسی اعضای خانواده نداره،ایا به صورت حضوری باید اقدام کنم!؟

    کارشناس بیمه
    11 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، چرا در سایت قسمت امور نامنویسی است ولی میتوانید به کارگزاری تامین اجتماعی هم مراجعه کنید

مهدیه
16 فروردین 1401

سلام. بنده از سال ۸۸ جواز کسب مغازه ام رو گرفتم و فعالیت داشتم اما متاسفانه سود زیادی نداشت که خودمو بیمه کنم و از قوانین بیمه هم اطلاع نداشتم و فکر میکردم بعدا یکجا پرداخت میکنم، امابعد از ۵ سال که تازه به یک توان مالی نسبی رسیدم بیمه به من گفتند که اصلا امکان پرداخت حق بیمه معوقه ندارید چون خودتون کارفرما بودید. میخوام بگم این واقعا قانون درستی نیست. هیچکس اول شروع به کار توان مالی آنچانی نداره که بخواد حق بیمه پرداخت کنه و باید باید باید راهکاری برای چنین مشکلی درنظر گرفته بشه. خدا شاهده من طی اون ۵ سال فقط تونستم مغازمو با چنگ و دندون با کلی وام حفظ کنم. الان هم که دچار بیماری شدم و توان کار کردن ندارم و نیاز شدیدی به بازنشستگی زودتر از موعد دارم اون ۵ سال سابقه خیلی برای من حیاتی هست که متاسفانه انگار از دست دادمش. کاش راهکار مناسبی ارایه بفرمایید

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه قانونی وجود ندارد که آن سالهای گذشته را واریز کنید باید آن موقع درخواست میداد و حق بیمه را واریز می کردید.

میرزائی
16 فروردین 1401

سلام طبق قرار دادی که با بیمه تامین اجتماعی داشتم قرار بود ۲۶ درصد پرداخت کنم ولی چند وقتی هست که ۲۷ درصد اعلام میکنند و پرداخت میکنم در فروردین ماه همیشه یک مبلغی تا ۱۴۰ هزار تومان قبل از واریز حق بیمه باید پرداخت میکردم ولی امسال یعنی فروردین ۱۴۰۱ حق بیمه اعلامی ۱۳۹۹۳۸۰۳ ریال است چرا ؟
با در نظر گرفتن حداقل حقوق ۳۵۰۰۰۰۰ هزار تومان و ۲۷٪ آن مبلغ پرداختی باید ۹۴۵۰۰۰ تومان این اختلاف 4,543,803 ریال بابت چیست ؟

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری ۲۷ درصد است و شما ۲۷ درصد حداقل دستمزد را پرداخت نمیکند دستمزد بیمه اختیاری ۱/۱درصد حداقل دستمزد است یعنی بیشتر از حداقل دستمزد میباشد.

ميثم
18 فروردین 1401

سلام بنده بعد از ١٣ سال سابقه در شركت خصوصي مشغول ب كار بودم و الان اومدم بيرون الان خودم بخام خودمو بيمه كنم چه بيمه اي انتخاب كنم و اينكه ١٣ سال سابقه اي كه دارم به اين بيمه جديد اضافه ميشه؟؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله اضافه میشود و میتوانید خودتان را بیمه اختیاری کنید

Meysam
19 فروردین 1401

با سلام و عرض ادب،سپاسگذارم که پاسخ سوالات رو میدید
بنده سابقه بیمه ندارم و صرفا دو سال سربازی رفتم با توجه به اینکه شغل آزاد دارم چه بیمه ای مناسب من هست و هزینه ماهیانه اون چه مقدار خیلی ممنون.

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد مناسب شما است.

محمد پورنجار
20 فروردین 1401

سلام من دو تا سوال داشتم اول اینکه بیمه اختیاری خویش فرما برا بازنشستگی نیاز به پایان خدمت داره؟؟؟
دوم اینکه حق واریز ماهانه اش چقدره؟؟؟

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر احتیاج به کارت پایان خدمت ندارد

ابوالفضل
20 فروردین 1401

باسلام
وقت بخیر
بنده بعد از اتمام سربازی وارد بازار شدم . مغازه دار هستم . میتونم از بیمه مشاغل ازاد استفاده کنم یا باید خویش فرما انتخاب کنم؟
اگر پدرم بشه کارفرما و من کارگر میشه مشاغل ازاد بشم ؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر پدر شما کارفرما است، می توانید بیمه اجباری از طرف پدر باشید.

ساعی
20 فروردین 1401

سلام و خسته نباشید .
من 53 سال سن دارم و حدودا 3 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم ، میخواستم بدونم که آیا شرایط بیمه خویش فرما رو دارم و اگر بله چه هزینه هایی رو باید متقبل و چه مراحلی رو باید بگذرونم.
ممنون از راهنمایی شما.

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید بیمه اختیاری و یا بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد با کارت ملی خودت به کارگزاری سازمان مراجعه کنید.

فرزانه
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر من 15 سال سابقه بیمه کارفرما دارم الان میخام خودم بیمه پرداخت کنم 1- شما پیشنهاد می کنید کدام یک از بیمه های اختیاری و پرداخت کنم 2- آیا میتونم با 20 سال بازنشته بشم 3- آیا با این بیمه از مزایای بیمه شامل از کار افتادگی و بازنشتگی مانند بیمه کار فرما برخوردارم؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بیمه اختیاری پرداخت کنید بهتر است ۰۲خیر ۰۳ بله

مجتبی
23 فروردین 1401

با سلام و وقت بخیر، من با پرداخت حق بیمه سربازی ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری دارم و ۳۷ سالمه، الان میخواهم از شرکتی که در آن کار میکنم خارج شوم، و بیمه اختیاری پرداخت کنم، برای اینکه بیشترین حقوق را در زمان بازنشستگی داشته باشم، حداکثر چه میزان حق بیمه میتوانم پرداخت کنم؟ آیا میزان پرداخت حق بیمه انتخابی است؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر در بیمه اختیاری دستمزد بالا نمی توانی واریز کنید و الان هم با سن و سابقه ای که شما دارید احتیاج نیست حق بیمه بیشتری واریز کنید چون الان تاثیری تو حقوق بازنشستگی شما ندارد

رضا
24 فروردین 1401

با سلام و احترام

بنده 51 سال سن و حدود 25 سال سابقه کار دارم و در شرکتی که مشغول به کار می باشم تقریبا در 15 سال اخیر همواره با توجه به درآمد سقف بیمه تامین اجتماعی برای بنده از طرف شرکت پرداخت شده است. اکنون با توجه به مشکلات شخصی مایل به قطع همکاری با شرکت دارم و قصد دارم که بصورت خویش فرما تا پایان بازنشستگی بیمه پرداخت نمایم:
1- آیا امکان پرداخت سقف مبلغ بیمه در حالت خویش فرما برای بنده وجود دارد؟
2- در سال های آتی با توجه افزایش حقوق کارگران آیا کماکان امکان پرداخت سقف بیمه برای همان سال بصورت خویش فرما برای بنده وجود دارد؟
3- در صورت بازنشستگی حقوق دریافتی بازنشستگی بنده در صورت خویش فرما بودن در سالهای آینده با حالت بیمه اجباری فرقی خواهد داشت؟
4- با توجه به مجرد بودن بنده آیا مبلغ حقوق بازنشستگی در شرایط بیمه خویش فرما (برای وضعیت بنده) در مقایسه با حالت بیمه اجباری تفاوت دارد؟

از راهنمایی جنابعالی پیشاپیش سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ خیر امکان ندارد ۰۲ بله فرق میکند

سامان
25 فروردین 1401

سلام.وقت بخیر من ۳۲ سال دارم.تا به حال بیمه تامین اجتماعی استفاده نکردم.و بیمه سلامت دارم.میخواستم بدونم چه جوری باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشم.شغلمم پیک موتوریه

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد می توانید.

انصاری
25 فروردین 1401

سلام و وقت بخیر ۱۳ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و ۳۷ سال سن اگر بخوام ۲۰ ساله بازنشست بشم کدوم درصد بیمه رو پرداخت کنم برام بهتره تا حقوق بازنشستگی بیشتر بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری بهتر است

شهرام
27 فروردین 1401

سلام روزتون بخير . جسارتاً درمورد بيمه خويش فرما ايتمي در قانونتون هست كه متقاضي بايستي حداقل ٣٠ روز بايد بيمه پرداخت كرده باشه تا مشمول بشه من ندارم چه باسد بكنم ؟ البته من خودم زماني كارفرما بودم و براي كارگرهام بيمه رد ميكردم و يك نفر هم پيشم بازنشست شده .

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، برای انعقاد قرارداد بیمه اختیاری باید حتما از قبل ۳۰ روز سابقه بیمه داشته باشید برای بیمه حرف و مشاغل آزاد احتیاج به سابقه قبلی نیست

رضا
28 فروردین 1401

سلام ، برای بیمه خودم که مهندس عمران هستم بیمه طرح ۱۸ درصد مشاغل ازاد بهتره یا اختیاری ۲۷ درصد ؟؟؟

چه فرقی دارند در بازنشستگی ؟؟؟ میشه فعلا ۱۸ درصد بدم و بعدا سال های اخر ۲۷ ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در مبلغ ها و پوشش ها متفاوت هستند. در بازنشستگی یکسان هستند.

آرمان
28 فروردین 1401

سلام
من 59 سال دارم یک بار سال 81 خودم را بیمه مشاغل آزاد کردم که با پرداخت 9 ماه حق بیمه به دلایلی پس از آن قادر به پرداخت نبودم تا سال 90 که با قرارداد مجدد با همان نوع بیمه (مشاغل آزاد با نرخ 18%) تا کنون بدون وقفه ادامه یافته و اکنون با حدود سابقه ی 12 سال پرداخت بیمه مشاغل آزاد ،لطفا بفرمایید :
1 – آیا امکان خرید فاصله ی 81 تا 90 و اضافه کردن این 9 سال به سابقه ام وجود دارد؟
2 – اگر این امکان وجود داشته باشد و این خرید انجام بشه سال دیگه با بازنشستگی ام حقوق ماهیانه ام (با 21 سال سابقه بیمه) چند خواهد بود و در غیر اینصورت (با همین 12 سال سابقه پرداخت بیمه) میزان حقوق بازنشستگی ام چقدر خواهد بود؟

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ امکان خرید وجود ندارد

مصطفی
28 فروردین 1401

سلام خسته نباشید،آیا از بیمه خویش فرما برای جراحی اسلیو معده میشه استفاده کرد؟
واینکه چندوقت از پرداخت بیمه بگذره میتونیم ازش استفاده کنیم

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این مربوط به بخش درمان تامین اجتماعی است باید از مدیریت درمان تامین اجتماعی سوال بپرسید چون جدیدا بخشنامه های آنها تغییر کرده است

آرمان
29 فروردین 1401

سلام
آیا اگر بین سوابق بیمه ی خویش فرما به واسطه ی عدم پرداخت حق بیمه فاصله افتاده باشه آیا امکان خرید این فواصل وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

Elite
29 فروردین 1401

سلام. پدر من 61سال و مادر من 59سال دارند. تا کنون فقط تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان بودند که دیگر سرویس نمیدهد. میخاستم برای انها بیمه تامین اجتماعی بگیرم. من دختر اول خانواده هستم و دوبرادر کوچکتر دارم. برادرهای من متاسفانه تمایلی به پرداخت حق بیمه ندارند. الان بهترین راه برای اینکه پدر و مادر من بیمه شوند چیست؟
سوال بعد این هست که چطور میتوانم برای خودم بیمه بگیرم؟ من مجرد هستم و برای شرکتی کار نمیکنم و حقوقی جز حق تدریس خصوصی دریافت نمیکنم.
سوال بعد، آیا اگر خودم را بیمه کردم میتوانم پدر و مادرم را هم بیمه کنم یا بهترین راه این است که خودشان خود را بیمه کنند؟ درصورت گزینه دوم، پدرم باید 6سال بیمه را پرداخت کند (چون تو مطالب بالا خوندم که اگر کسی 59سال داشته باشد باید 4سال را پرداخت کند بعد میتواند از مزایای بیمه خویش فرما استفاده کند). آیا پرداخت برای پدرم کافیست و مادرم خود بخود بیمه میشود؟ آیا بعد از پرداخت 6سال حق بیمه باز هم باید ماهانه پرداخت کنند؟ اگر بله آیا این پرداخت برای دو نفر پدر و مادرم خواهد بود یا فقط پدرم کافیست؟
سوال اخر، من درحال اپلای کردن برای کشورهای خارجی هستم. بعد از خروج از ایران باید باز هم حق بیمه پرداخت کنم و اگر نکنم چه میشود؟
میخاستم با این کار کمی به پدر و مادرم کمک کنم و شما با پاسخگویی به این کامنت کمک بزرگی در این راه به من میکنید. ممنون از وقتی که میذارید و جواب میدید.

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سن پدر و مادر شما بالا است و نمی توانند خودشون را بیمه کنند مگر اینکه تحت تکفل فرزند خودشون باشند و بازرس تامین اجتماعی کفالت آنها را تایید بکند ۰۲ خودت هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

رضایی
29 فروردین 1401

سلام من در یک شرکت مشغول به کار هستم که باتوجه به افزایش حقوق ساعات کاری به ۳۶ساعت کم شده است از آنجایی که پرداخت حق بیمه براساس ۳۶ساعت می باشد شرکت اعلام کرده ۵ روز باقی مانده را خودمون بصورت خویش فرما رد کنیم اصلا این کار میشه ؟ و بعدا ما می تونیم از بیمه بیکاری استفاده کنیم براساس سی روز اگه شرکت تعدیل مون کرد و اینکه خویش فرما جز سوابق به حساب میاد و بعدا به مشکل برنمی خوریم ؟ممنون

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود باید بروید شعبه هرماه درخواست کسری سابقه خودت را ارائه بدهید ۰۲ بله جز سابقه شما محسوب میشود

مرتضی
30 فروردین 1401

سلام من 58سال دارم و کلا 13 سال سابقه دارم که9سال بیمه اجباری بودم در شرکتی، 2سال سربازیمو خریدم و الان بیمه خویش فرما بمدت3 سال دارم.اگر بیمه اجباری از شرکتی برایم واریز شود چند ماه بعد میتوانم درخواست بیمه بیکاری بدم؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید از شرکت اخراج شوید تا بتوانید بیمه بیکاری بگیرید.

رمضاني
30 فروردین 1401

سلام ،، يه يك توضيح مختصر نياز دارم!
من متولد ٥٧ هستم ( ٤٤ سال ) و خارج كشور مشغول به كار هستم ، و ميخام كه بيمه مشاغل آزاد با در صد بالا اقدام كنم ، ميشه لطف كنيد كه هزينه پرداخت اين بيمه چقدر هست و ميشه ساليانه پرداخت كرد؟ چند سال بايد پرداخت كرد و چطوري از اين بيمه استفاده كرد؟ و چقدر حقوق بازنشستگي پرداخت ميشه؟ و تا چند سال؟
يه توصيح مختصر و مفيد ،، متشكرم

کاشانی
30 فروردین 1401

سلام
وقت بخیر.بنده (۲۱ سال سابقه بیمه تامین دارم)که ۹سال در ارگان دولتی مشغول به کار بودم و مابقی را بصورت خویش فرما و اختیاری بیمه شدماا بالاترین سطح پرداخت۲۷ درصد..سوال من اینه که الان میخوام سطح و درصد پرداختی ام رو از ۲۷ به ۱۸ با ۱۴ کم کنم..چند سال اخر را باید برای بازنشستگی درصد بالاتری واریز کنم تا بتوانم بیشترین مستمری و بازنشستگی را داشته باشم؟اطفا راهنمایی بفرمایید🙏☘️

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید این کار را انجام بدهید

حسین
31 فروردین 1401

با سلام و احترام
اگر کسی تحت پوشش شخص دیگری هست مانند همسر یک باز نشسته
ایا با توجه به بهره مندی ایشان از بیمه شوهر میتواند برای خودش بیمه خویش فرما
داشته باشد .

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند مشکلی نیست.

سیدی
31 فروردین 1401

با سلام ، ضریب دستمزد چی هست که یه سری بیمه های اختیاری ندارند؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ضریب دستمزد همان افزایش دستمزد سالیانه است که شامل همه بیمه میشود

بهار
31 فروردین 1401

با سلام. وقت بخیر. من 44 سالمه و 20 سال پیش حدودا 4 سال کارفرما برایم بیمه رد کرده و بعدش اومدم بیرون و جای دیگری مشغول نشدم. سوالم اینه که الان میتونم “بیمه مشاغل آزاد” پرداخت کنم؟؟؟ یا حتما باید “بیمه اختیاری” پرداخت کنم؟؟ ترجیح من بیمه مشاغل آزاد هستش چون بیمه اختیاری مبلغش زیاده و نمیتونم پرداخت کنم ولی مشاغل آزاد رو میتونم.

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ۰۲ هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و هم میتوانی بیمه اختیاری شوید.

   بهار
   31 فروردین 1401

   خیلی ممنون از پاسخگوییتون. پس بیمه مشاغل آزاد اکیه. چقدر عالی. جسارتا منظور از “02” و بیمه حرف چیه؟؟؟

    کارشناس بیمه
    18 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد منلا ۱۲ در صد یا ۱۴ درصد یا ۱۸ درصد

مهشید
31 فروردین 1401

سلام. من بیمه خویش فرما پرداخت می کنم و در یک کار پاره وقت مشغول هستم و بیمه یک و نهایتا دو روزه در ماه برایم پرداخت می شود. آیا ربطی به هم دارد؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ربطی ندارد

جلالوند
31 فروردین 1401

باعرض سلام وخسته نباشید بنده تا به حال از بیمه اجباری همسرم استفاده می‌کردم برای اینکه بیمه اختیاری بگیرم چه کار کنم

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر میخواهید بیمه اختیاری شوید باید خودت از قبل سابقه بیمه حداقل یک ماه داشته باشید سابقه همسر شما ربطی به شما ندارد

هانا
03 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر،من و شوهرم هیچکدام بیمه نداریم و شوهرم چون سربازی نرفته بیمه اش نمیکنن الان باردار هستم و میخوام ۲ ماه آخر بارداریم رو بیمه تامین اجتماعی برای خودم واریز کنم آیاچنین چیزی ممکنه؟و اینکه برای ۲ ماه چقد باید بیمه پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با درمان ۱۲ درصد ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان میشود ۰۲ همسر شما هم میتواند بدون کارت پایان خدمت هم بیمه حرف و مشاغل آزاد شود مشکلی برای بیمه شدن ندارد

مسعود بیات
04 اردیبهشت 1401

سلام. من سابقه ۱۳ ساله بیمه تامین اجتماعی دارم. اگر بیمه خویش فرما شوم، آیا با پرداخت حق بیمه ۱۵ روز در ماه میتوانم از خدمات درمانی بطور کامل بهره مند شوم؟ سابقه ۱۵ روز در ماه برای افزایش سابقه من کافی است. فقط چون از داروهای مربوط به بیماری های خاص استفاده میکنم، بهره مندی کامل از خدمات درمانی برای من حیاتی است.
با سپاس

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر باید کامل حق بیمه خودت را واریز کنید

نامنی
05 اردیبهشت 1401

سلام
من از طریق محل کارم بیمه نیمه وقت رد میشه. امکانش هست که بقیه روزها رو خویشتن فرما رد کنم؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله امکان دارد به قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید

اکبر
06 اردیبهشت 1401

سلام بنده ۵۵سال سن دارم حدود۲۳سال سابقه بیمه دارم ولی الان حدود۳ساله که بیمه من قطع شده و برای بیمه بیکاری هم اقدامی نکردم به نظر شما در حال حاضر چه اقدامی باید انجام بدهم بیزحمت منو راهنمایی بفرمایید با تشکر

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چون سه سال آخر را سابقه ندارید الان دیگر نمیتوانید برای بیمه بیکاری اقدام کنید. باید بلافاصله بعد از اخراج شکایت می کردید.

مصطفی
07 اردیبهشت 1401

سلام من 19 سال سن دارم و دانشجو هستم 6ماه سابقه بیمه کارگاهی دارم ک کار میکردم الان شاغل نیستم و میخواهم خودمو بیمه خویش فرما بکنم کارت پایان خدمت ندارم و فقط گواهی اشتغتال ب تحصیل 5ساله دارم ایا میتونم خودمو بیمه خویش فرما کنم؟ممنون

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه دانشجویی وجود دارد و می توانید استفاده کنید.

حسین
07 اردیبهشت 1401

حسین
سلام خسته نباشید همسرم مدتی است که به عنوان خوش فرما حق بیمه خود را پرداخت می کند. الان که قصد دارد با بیست سال کار بازنشسته شود ، مشاورین اداره تامین اجتماعی اعلام نموده اند الزاما باید دوسال آخر را اجبارا از طریق شرکتی پرداخت نمایند. لطفا راهنمایی فرمایید راهکارچیست .آیا این الزام وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ۲۰ سال سابقه در بیمه حرف و مشاغل آزاد واریزی دارد باید حتما ۵۵ سال سن داشته باشد ولی اگر میخواهید از قانون زنان کارگر با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن بازنشسته شود باید حتما حدودا یک سال جای برایش لیست بیمه ارسال کند یعنی بیمه اجباری شود

امیرحسین
08 اردیبهشت 1401

باسلام و احترام
بنده 42 سال سن دارم و 10 سال هم سابقه بیمه که حدود 6سال آن خویش فرما است با این افزایش حق بیمه نمیدانم تا چه زمان میتوانم پرداخت کنم.سوالم اینه من اگر 2 سال دیگه پرداخت کنم میتوانم تقاضای بازنشستگی بدهم و اگر بازنشسته شوم ملاک محاسبه چیست؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر با این شرایط سن و سابقه نمی توانید بازنشسته شوید

ابوالفضل
08 اردیبهشت 1401

سلام و عرض ادب ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات
من متولد 1369 هستم و تا به حال بیمه نشدم. خدمت سربازی هم رفتم و کارت پایان خدمت نیز دارم. نصاب دوربین هستم و بصورت ازاد برای خودم کار میکنم و تابحال سابقه بیمه تامین اجتماعی هم نداشتم. الان میتوانم خودم بیمه خویش فرما بکنم؟

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانید. باید به کارگزاری در ابتدا مراجعه کنید.

   ابوالفضل
   08 اردیبهشت 1401

   جساراتا میشه به عنوان مشاغل ازاد 20% پرداخت کنم چون بیمه اختیاری در توانم نیست؟
   خیلی ممنون از راهنمایی هاتون تشکر

    کارشناس بیمه
    06 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اگر شرایط سنی داشته باشید بله میتوانید

کوهی
09 اردیبهشت 1401

سلام من خانم هستم. برای آقایان فرمودین در صورت نداشتم ۳۰ روز بیمه یاید حتما کارت پایان خدمت داشته باشن برای خانمها به چه صورت هست؟! این ۳۰ روز اجباریه هیچ شرایطی نداره که بشه اقدام کرد برای بیمه اختیاری؟!

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، فرقی نمیکند برای بیمه اختیاری حتما ۳۰ روز سابقه احتیاج است چه خانم باشد و یا آقا

فاطمه علوی
10 اردیبهشت 1401

سلام من پزشک هستم و 23 سال سابقه در دولت دارم و بنا به دلایلی میخوام بازخرید کنم.آیا میتوانم 2 سال باقیمانده( خانمها در دولت با 25 سال میتوانند بازنشسته شوند) را بیمه خویش فرما کنم؟ ادامه بیمه را براساس آخرین حکم حقوقی خود پرداخت کنم؟ با تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ۰۲ چون در شرف بازنشستگی هستی اگر بیمه اختیاری واریز کنید از نظر مبلغ مستمری در آینده ضرر میکنید اگر جای برای شما بیمه اجباری واریز شود بهتر است

رضا
11 اردیبهشت 1401

سلام من قبلا بیمه مغازه پدرم بودم و چند سالی سابقه دارم بعداز فوت پدرم بیمه اختیاری ۲۷ درصدی قرارداد بستم و حدود ۹ سالی هست، چون حق بیمه پرداختی خیلی زیاد شده، و در مطالب بالا خوندم که میتونم بیمه اجباری کنم چون کارفرمای مغازه خودم هستم و جواز کسب بنام من هست، آیا میتونم تغییر قرار داد بدم؟

  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید بیمه خودتان را به بیمه حرف و مشاغل آزاد با حق بیمه کمتری تغییر بدهید

رضا. ع
12 اردیبهشت 1401

فرق بیمه خوبش فرما با بیمه اختیاری چیست ضمنا بنده در سال ۸۰ یکسال درجایی مشغول بودم وبیمه برام رد شده واز آن موقع به بعد بیمه نداشتم بنظرشما از چه نوع بیمه اییببهتره استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ فرق بیمه اختیاری و مشاغل آزاد در خدمات درمانی آنها است ۰۲ شما بهتر است بیمه اختیاری شوید

مجتبی
14 اردیبهشت 1401

سلام و وقت بخیر، من 10 سال سابقه بیمه اجباری دارم، میخواهم از شرکتی که در آنجا کار میکنم خارج شوم، آیا سازمان تامین اجتماعی حق بیمه هایی که این 10 سال پرداخت شده را به من برمیگرداند و با چه مبنای محاسبه ای؟ با قیمت روز؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

مرتضی
14 اردیبهشت 1401

سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست گرامی. بنده 40 سال سن دارم و 13 سال سابقه ی بیمه خویش فرما. با توجه به زیاد شدن حق بیمه، میخواستم سوال کنم که میتونم نوع بیمه رو به مشاغل آزاد تغییر بدم و آیا این کار در حقوق بازنشستگی بنده تاثیر خواهد داشت یا خیر؟ لازم به ذکر هست که همسر و فرزندم هم از دفترچه بیمه استفاده میکنند.ممنون که راهنمایی میفرمایید. با سپاس

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید تغییر بدهید ۰۲ خیر تاثیری ندارد.

مرتضی
18 اردیبهشت 1401

سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم.
برای تغییر بیمه از بیمه ی خویش فرما به بیمه ی مشاغل آزاد ، نیاز به مدرک خاصی مثلا جواز کسب یا اجاره نامه مغازه هست یا خیر؟ سوال دوم اینکه برای اینکار، باید به کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنیم یا اداره تامین اجتماعی؟
با سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام مرتضی عزیز به هیچ مدرکی نیاز ندارید. به کارگزاری بیمه تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

عاطفه
19 اردیبهشت 1401

سلام من ۴۲ ساله هستم سیزده سال بیمه دارم
میتونم بیمه خویش فرما رو پرداخت کنم ؟ کجا باید مراجعه کنم و تا چند سال باید پرداخت کنم ؟

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام بله از طریق خود سایت می توانید اقدام کنید.

Hamed . M
19 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید
وقتتون بخیر
من ۲۴ سال سن دارم
تازه خدمتم تموم شده
تو هیچ شرکت یا مجموعه ای کار نکردم که برام بیمه بریزن.
خودم میتونم شروع کنم به ریختن بیمه خویش فرما؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

لیلا
20 اردیبهشت 1401

سلام من یه خانم با ۵۷ سال با ۲۰ سال بیمه اگر بخوام بازنشست بشم ایا حقوق کامل میگیرم وایا پرداخت چند سال اخر بیمه بعنوان حقوق پرداختی محاسبه میشود

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد سال ها حقوق خواهید گرفت.

محمد
20 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من4سال بیمه رانندگان با دفترچه درمانی داشتم ولی بعدا کنسل شد حدود 7سال بیمه مشاغل آزاد بدون دفترچه درمان واریزی بیمه دارم. واز دفترچه بیمه سلامت استفاده می کنم. الان میگن اگه بخای از دفترچه درمان بیمه مشاغل آزاد استفاده کنی باید مبلغ دفترچه اون سالهای که دفترچه نداشتم رو واریز کنم تا الان دفترچه درمان بدن درسته؟سوال دومم اینه که اگه من کلاازدفترچه درمان تا سن بازنشستگی استفاده نکنم بعد از بازنشستگی هم دفترچه بهم تعلق میگیره یا باید هزینه 26 سال دفترچه خدمات رو پرداخت کنم تا بهم بعد باز نشستگی دفترچه درمان بدن؟ممنون میشم جواب بدین با حقوق کارگری واقعا نمیرسم پول دفترچه رو واریز کنم.

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تعلق می گیرد.

فاطمه علوی
21 اردیبهشت 1401

سلام من خانم وکارمند دولت هستم با 23 سال سابقه و بیمه تامین اجتماعی . در صورتی که بازخرید نمایم آیا میتوانم از بیمه اختیاری تامین اجتماعی استفاده کنم و سالهای باقیمانده را خودم واریز نمایم و بعد30سال بازنشسته شوم؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه بازخرید نداریم.

فاطمه علوی
21 اردیبهشت 1401

سلام مجدد ایا در بیمه تامین اجتماعی پس از بازنشستگی پاداش تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، پاداش بابت چه چیزی؟

   فاطمه علوی
   24 اردیبهشت 1401

   در دولت پس از بازنشستگی پاداشی معادل یگ ماه حقوق ضرب در تعداد سالهای کارگرد پرداخت می شود ایا دربیمه چنین چیزی پس از بیمه اختیاری یا خویش فرم وجود داد؟

    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر وجود ندارد.

صباغ
21 اردیبهشت 1401

با سلام اینجانب در شرکتی مغول بکار بودم که تا پایان اسفند ماه سال 1400 خاتمه کارم اعلام شد و از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1401 در شرکت دیگری مشغول بکار شدم . سوالم این است یکماه ( فروردین ماه سال 1401 ) بیمه ام خالی میباشد چطور میتوانم معوقه یکماه را خ.دم پرداخت نمایم. باتشکر از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نمیتوانید پرداخت کنید قانونی وجود ندارد

نگار
22 اردیبهشت 1401

سلام
من یازده سال و همسرم ۱۴ سال سابقه داریم با ۳۶ سال سن اما میخواهیم مهاجرت کنیم به نظرتون بیمه خویش فرما رد کنیم ؟
چه موقع میتونیم بازنشستگی بگیریم؟ اگر خویش فرما رد نکنیم همه چیز سوخت میشه ؟ یعنی از سالهایی که حق بیمه دادیم نمیشه استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر می خواهید که از ایران بروید، بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ 12 درصد و بدون درمان شوید. بعد اگر شما 60 و همسر شما 55 (برای آقایان، خانم ها برعکس است)می توانید با همین سابقه بازنشست شوید.

دوستی
26 اردیبهشت 1401

سلام من بیمه مشاغل آزاد با ۱۲ درصد پرداخت میکنم و شوهرم بیمه اختیاری با ۱۴ درصد پرداخت می‌کند میخواستم بدونم بعد فوت من شوهرم میتونه از بیمه بازنشستگی من را هم بگیرد یا فرزندانم می‌توانند بیمه بازنشستگی مم را دریافت کنند و اگر شوهرم فوت شود من می‌توانم بیمه بازنشستگی ایشان را بگیرم با وجود اینکه خودم هم بازنشسته باشم؟ یعنی اگر من بازنشسته باشم شوهرم هم بازنشسته باشد و فوت کند من بیمه بازنشستگی همسرم را میتوانم دریافت کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی ندارد ۰۲ بله هر دو حقوق را میتوانید بگیرید

Rasta
27 اردیبهشت 1401

سلام
من ۴۰ سال دارم و حدود ۵ سال سابفه بیمه دارم . اگر بخوام خودم رو بیمه خویش فرما کنم بعد از ۶۰ سالگی و بازنشستگی مثل کسی از محل کار بیمه شده مستمری دریافت میکنم ؟ یا مبلغش کمتر هست ؟

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، آن کسی که محل کارش برایش بیمه میریزد بستگی به حقوقی دارد که میگیرد با شما فرق میکند

مسعود
28 اردیبهشت 1401

سلام. اگر بخوام بیمه کارفرمای کم درآمد رو بریزم. باتوجه به اینکه ۱۰ سال بیمه اجباری سابقه دارم و الان یک کارگاه کوچیک مشاغل خانگی راه اندازی کردم. امکان پذیر هست. ممنونم.

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه کارفرمای کم درآمد در تامین اجتماعی وجود ندارد

آرمین
28 اردیبهشت 1401

سلام، وقتتون بخیر و تشکر از مطالب مفیدتون
من 23 سال سابقه دارم و شرکتی که کار میکردم قراره منحل بشه. آیا با انتخاب بیمه اختیاری میشه پایه حقوق رو هر عددی بالاتر از حقوق قبلی انتخاب کرد یا متناسب با آخرین دستمزد باید باشه؟
چه شرایطی رو درنظر بگیرم که حقوق بازنشستگی عدد بالایی باشه؟ سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری براساس متوسط دستمزد یک سال آخر محاسبه میشود

داوود
29 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
شغل ازاد در حیطه کاری دوربین و دزدگیرو ایفون جز‌ کدوم یک از موارد بالاست وباید چقدر واریز کنم برای بیمه خویش فرما

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه حرف و مشاغل آزاد فرقی نمیکند چه شغلی بزنید ۰۲ بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد

محمود
31 اردیبهشت 1401

سلام، من تمامی حق بیمه مشاغل آزاد رو تا پایان ۱۴۰۰ پرداخت کردم، اما برای پرداخت حق بیمه سال جدید از طریق samt.tamin.ir، خطای بدهی قبلی رو نشون میده در صورتیکه بصورت حضوری برگ تسویه حساب سال ۱۴۰۰ رو گرفته بودم و همچنین سابقه پرداخت حضوری در سایت انلاین دیده نمیشه، با توجه به عدم امکان مراجعه حضوری چطور باید پیگیری کنم؟ آیا برای پرداخت از سال جدید باید به سایت دیگه ای مراجعه کرد ؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دیگر نباید به آن سایت مراجعه کنید باید بروید سایت خود تامین اجتماعی انجام بدهید

  آناهیتا
  18 خرداد 1401

  با سلام.
  از طریق سایت es.tamin.ir میتوانید اطلاعات دقیقتر را مشاهده نمائید.

محمد مهدی
02 خرداد 1401

با سلام من ۴۳ ساله هستم و 21 سال سابقه بیمه دارم الان قصد مهاجرت دارم و با توجه به حق بیمه و حقوق بالای ۲۰ میلیون بهترین راهکار واسه از بین نرفتن این 21 سال چیه آیا میشه بازنشسته شد آیا میشه خودم بیمه پرداخت کنم تا ۳۰ سال به اندازه حق بیمه آخرین سال ؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید خودتان بیمه را ادامه دهید؛ البته دیگر لازم نیست تا حق درمان را پرداخت کنید.

ویدا
08 خرداد 1401

سلام من دو ماه هست قطع همکاری کردم ۱۷ سال سابقه بیمه دارم برای اینکه بیمه ام را ادامه دهم چه کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مشاغل آزاد مناسب است.

سیدزاده
11 خرداد 1401

سیدزاده
سلام، سابقه بیمه 15 سال دارم، باحقوق بالا، به علت مسائل شخصی بایستی حدود یک و نیم سال بیکار باشم. آیا می توانم از بیمه خویش فرما استفاده کنم که سابقه ام خراب نشود؟ در صورتی که می توانم بایستی کدام نوع بیمه را انتخاب کنم و میزان پرداختی حق بیمه ام چگونه است. و آیا بعدا که به کار جدید مراجعه می کنم برای سابقه بیمه ام مشکلی پیش نمی آید. سپاس از شما

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ۰۲ بیمه اختیاری پرداخت کنید بهتر است ۰۳ خیر پیش نمیاد

آناهیتا
18 خرداد 1401

با عرض ادب و احترام
من خانمی ۴۲ ساله هستم که در حال حاضر از خدمات بیمه پدرم که بازنشسته میباشند استفاده میکنم. در سالهای گذشته خودم به مدت دو سال در شرکتی کار میکردم که همین مقدار سابقه بیمه دارم.
اگر هم اکنون بصورت خویش فرما خودم را بیمه کنم
۱-آیا بایستی از تحت تکفل بودن پدرم خارج شوم و مزایای بیمه ایشان را از دست میدهم یا خیر؟
۲-در صورت فوت پدرم، آیا به من مستمری تعلق میگیرد یا بدلیل بیمه خویش فرما مشمول دریافت مستمری پدرم نخواهم بود؟
سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ میتوانید خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید و از درمان پدرتان استفاده کنید ۰۲ تعلق میگیرد

ویدا
22 خرداد 1401

با سلام واحترام اگر شخصی مدتی را بصورت قرارداد خویش فرما بیمه خود را رد کرده باشد و در سالهای آخر در بخش خصوص مشغول به کار شود و با حقوق بالا بیمه اش را رد کند ملاک حقوق بازنشستگی بعد از 30 سال به چه صورت محاسبه می شود. ممنون

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه ساختمانی مناسب تر است بروید تو نوبت تا سهمیه جدید اعلام شود.

حمید
25 خرداد 1401

با سلام و عرض احترام. من مدت 23 سال است که با حداقل حقوق برای بازنشستگی حق بیمه خویش فرما را پرداخت کرده ام.لطفا” بفرمایید تا کی میتوانم حق بیمه خویش فرما را پرداخت کنم و با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی ،معیار دو سال آخر پرداخت است،آیا باید کم کم حق بیمه پرداختی را افزایش دهم که در آن صورت چه میزان باید افزایش دهم یا میتوان همان دو سال اخر این کار را انجام داد؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تا ۲۷ سال سابقه حق بیمه بصورت آزاد واریز کن اون سه الی چهار سال آخر را جای برایت بیمه اجباری با دستمزد بالا حق بیمه واریز کند

آرش
25 خرداد 1401

سلام من 35 سالمه از 24 سالگی دارم خویش فرما با نرخ ۲۷ درصد پرداخت میکنم الان همه میگن چند سال اخر رو نگاه میکنن برای حقوق و من دارم اضافه پرداخت میکنم ایا می تونم درصد رو کمتر کنم یا اصلا پرداخت ۲۷ درصد نفعی برای من در اخر دارد ؟

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، برو خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید حق بیمه کمتری پرداخت میکنید

حمید
25 خرداد 1401

با سلام و عرض احترام. من مدت ۲۳ سال است که با حداقل حقوق برای بازنشستگی حق بیمه خویش فرما را پرداخت کرده ام.لطفا” بفرمایید تا کی میتوانم حق بیمه خویش فرما را پرداخت کنم و با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی ،معیار دو سال آخر پرداخت است،آیا باید کم کم حق بیمه پرداختی را افزایش دهم که در آن صورت چه میزان باید افزایش دهم یا میتوان همان دو سال اخر این کار را انجام داد؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام حمید عزیز
  در بیمه آزاد نمیتوانید کم کم حق بیمه خودت را افزایش بدهید باید حتما جای کار کنید و حق بیمه با دستمزد بالا واریز کنید

ترنم
27 خرداد 1401

فردی 19 سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه دارد و بدلیل مشکل با کارفرما درخواست بازخریدی داده است ولی با وجود از کار بیرون امدن حدود سه سال و 4 ماه خودش بصورت اختیاری درصد کل حق بیمه را پرداخت نموده است (در مجموع 22 سال 4 ماه پرداخت حق بیمه). سوال اول اینکه آیا تابحال با درصد بالا پرداخت کرده اشتباه بوده و میبایست دو سال اخر نزدیک بازنشستگی کامل پرداخت نماید و دوما آیا می تواند با پرداخت 2 سال و نیم دیگر حق بیمه خویش فرما بطور کامل، 25 ساله با 25 روز حقوق بازنشسته شود؟
ایشان برای دریافت حقوق بازنشستگی و حفظ سابقه بیمه، حق بیمه خویش فرما را تا 22 سال پرداخت کرده است. پیشنهاد شما برای دریافت حقوق بازنشستگی بهتر با توجه به سابقه نسبتا بالای کاری ایشان چیست ؟ با سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام ترنم عزیز
  ۰۱ اشتباه نبوده است ولی ملاک دوسال آخر است ۰۲ اگر سن شما ۶۰ سال باشد با این سابقه میتوانید بازنشسته شوید ۰۳ چون سابقه شما بالا است بهتره که جای برای شما لیست بیمه با دستمزد بالا ارسال کند که مستمری بالا هم دریافت کنید

   عبدی
   31 خرداد 1401

   سلام من ۲۷ سال سن دارم تازه سربازیم تموم شده من اگه بخوام تا زمان رفتن سر کار بیمه خیش فرما کنم میشه یا میشه بیمه بهتری انجام داد؟

    کارشناس بیمه
    17 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، بله بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

رودابه
31 خرداد 1401

سلام
متأسفانه کارفرمای من علی‌رغم توافق مرا بیمه نکرده است. آخرین سابقه‌ی بیمه من مربوط به اسفند ۹۹ می‌باشد. امکان استفاده از بیمه خویش‌فرما را دارم؟ با توجه به اینکه بیش از ۹ ماه از آخرین سابقه‌ی من می‌گذرد؟

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید برای تحت پوشش قرار گرفتن، به اداره کار مراجعه کنید. بعد خودتان را همین بیمه که فرمودید انجام دهید.

زندیه
04 تیر 1401

سلام من ۵۲ سال دارم و به مدت ۲۰ سال بیمه پرداخت کردم و ۸ سال اخر از این ۲۰ سال رو به صورت خویش فرما پرداخت کردم سوال من اینه که میتونم تغاضای بازنشستگی بدم یا باید تا ۵۵ سال صبر کنم ؟ممنون

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید باید تا سن ۵۵ سالگی صبر کنید

   فاطمه
   06 تیر 1401

   باسلام
   اگر بخواهیم بیمه انفرادی بمدت یکماه برای استفاده درمانی انجام بدیم امکانش هست؟اگر امکانش هست از کدام قسمت سایت امکان پذیره؟

    کارشناس بیمه
    08 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد

مرتضی
05 تیر 1401

سلام. من 25 سال سابقه بیمه دارم ولی با حداقل حقوق بیمه برایم رد می شده. الان در هیچ لیست بیمه ای قرار ندارم. آیا برای پنج سال آینده می توانم بصورت خویش فرما با پایه حقوق بالا برای خودم بیمه پرداخت نمایم تا حقوق بازنشستگی بالاتری داشته باشم؟ با سپاس از شما

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه خویش فرما شما نمیتوانید با حقوق بالا برای خودت حق بیمه پرداخت کنید فقط باید جای کار کنید که با دستمزد بالا لیست بیمه برای شما ارسال کند

رویا
07 تیر 1401

سلام من 21 سالمه و میخوام بیمه خو.یش فرما کنم باید ازکجا شروع کنم ؟؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، وارد سایت تامین اجتماعی شوید و ثبت نام کنید.

علی حسینی
12 تیر 1401

سلام
من ۲۳ سالمه میخام بیمه خویش فرما بشم شغلمم ازاده مبلغی که باید واریز کنم چقدره ؟ با تحاسب ۱۸ درصد لطف کنید بگید
در بیمه خویش فرما ایا بیمه تکمیلی هم داره؟
من ۱۹ماه خدمت سربازی بودم و میخام سابقه خدمتمو بخرم باید چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۸ درصد بازنشستگی و فوت و از کارافتادگی دارد و مبلغ ماهیانه ۷۷۰ هزار تومان است درمان هم جداگانه ماهی ۷۲ هزار تومان میشود ۰۲ وقتی سابقه شما دو سال شد بروید درخواست خرید سربازی بدهید.

خویش فرما
12 تیر 1401

سلام. من ۵سال سابقه کار دارم. الان ۱ماهه ک بیکار شدم میخوام این فعلا این ۱ماهو خودم بیمه رد کنم، خویش فرما مناسبه؟ به چه صورت؟

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ماه های گذشته را نمی توانید جزو سابقه حساب کنید.

سمانه
14 تیر 1401

سلام. وقت بخیر.
من از سال 87 کارمند دولت هستم. از تیر 93 لغایت مرداد 94 یعنی 14 ماه مرخصی بدون حقوق گرفتم. بعدها فهمیدم که میتوانستم د ران مدت خود را خویش فرما کنم و در سنوات خدمتی و برای بازنشستگی محاسبه شود. ولی متاسفانه دیر متوجه این موضوع شدم. آیا میتونم الان بیام و برای اون 14 ماه اقدام کنم تا در سوابقم اعمال بشه؟ اگر جواب مثبت هست آیا باید مطابق نرخ امسال واریز کنم یا مطابق نرخ همان سالها؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر دیگه نمیتوانید جون آن زمان درخواست ندادید

مسعود
18 تیر 1401

سلام خسته نباشید
من 56 سالمه وتا این ماه کارمند دولت بودم وبیمه خدمات درمانی حدود 21 سال داشتم الا بازخریدشدم
1- الان ایا میتونم بیمه تامین اجتماعی اختیاری بشم ؟مبلغ ماهانه حق بیمه چقدره؟
2-ایا اون سابقه خدمات درمانی به حساب میاد یا نه؟
3-و ایا بازنشستگی شامل حالم میشه ؟واگر جواب مثبته کی؟یعنی همین حالا یابعد از چند سال ؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به سن شما که بالا ۵۰ سال است نمی توانید بیمه اختیاری شوید فقط باید جای کار کنید و لیست بیمه برای شما ارسال شود بعد سوابق صندوق کشوری خودت را به صندوق تامین اجتماعی انتقال دهید تا بازنشسته شوید.

ندا
20 تیر 1401

سلام … من کارم مجازیه و بصورت دورکاری هست و میخوام خودمو بیمه خویش فرما کنم. در آینده ممکنه برای گرفتن وام بانکی یا وقت سفارت به مشکل بخورم؟ چون از طریق شرکت دیگه رد نمیشه. ممنون میشم جوابمو بدین

  کارشناس بیمه
  20 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، به چه مشکلی بربخورید؟ خیلی ها از این بیمه ها دارند.

   ندا
   20 تیر 1401

   هنوز به مشکلی نخوردم … سوالم اینه با خویش فرما شدن ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

    کارشناس بیمه
    21 تیر 1401

    تا به حال نشنیده ایم کسی به مشکلی بربخورد مگر اینکه به بیمه نیاز داشته باشند.

سونیا
21 تیر 1401

سلام و عرض ادب، ببخشید من پزشک هستم و از جایی بیمه نیستم. قبلا سابقه ۲۵ ماه بیمه اجباری داشتم. همسرم هم از جایی بیمه نیستن.
میخواستم بپرسم بهترین مسیر بیمه برامون چی هست؟
بیمه ای که شامل خدمات درمانی و در آینده شامل هزینه های بارداری و بیمارستان باشه
و اینکه بیمه از بعد از چه مدتی از واریز حق بیمه، مارو مشمول خدمات درمانیش میکنه؟

  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر جای برای شما لیست بیمه ارسال کند خیلی خوب است ولی اگر نشد جون از قبل بیمه داشتید بهترین بیمه برای شما بیمه اختیاری است بیمه کاملی است

رحیم
23 تیر 1401

سلام و درود
بنده تا بهمن بیمه بیکاری دریافت میکنم و سابقه بیمه تامین اجتماعی من به ۲۷ سال خواهد رسید.سوال:
آیا برای ادامه بیمه اختیاری کنم و ۳ سال پرداخت کنم بازنشستگی بگیرم) با چه درصد )؟
یا اینکه از یک سازمان یا کارگاهی لیست بیمه اختیاری رد کنم تا باز نشست بشم؟
ضمن اینکه ۴۸ سال دارم.

  کارشناس بیمه
  25 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل مستمری به شما زمان بازنشستگی تعلق میگیرد ۰۲ اگر جای برای شما لیست بیمه ارسال و با دستمزد بالا بهتر است.

khaghani
29 تیر 1401

اگه بخوام بیمه تکمیلی بگیرم وجود بیمه خویش فرما مفیده یا بدون انم میشه تکمیلی گرفت؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام بدون بیمه پایه هم می شود.

محدثه
31 تیر 1401

سلام خسته نباشید بنده حدود 5 ماه در شرکتی مشغول به کار بودم و برام بیمه رد شده الان توی سایت https://eservices.tamin.ir عضو شدم باید انعقاد قرارداد کدام نوع بیمه رو بزنم ؟ الان خودم واس خودم کار می کنم و بیمه درمانی هم نیاز ندارم فقط می خوام بازنشستگی بگیرم بعد از 20 سال

  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید قسمت امور فنی بیمه شدگان ۰ قسمت بیمه شدگان خاص ۰ قرارداد بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

سپهرمحمدی
03 مرداد 1401

درود.من شش ماه پیش ازسربازی بیمه اختیاری مشاغل ازاد دارم و الان درحال سربازی هستم وواریز بیمه را ادامه می دهم .ودوست دارم همچنان اد امه بدهم .آیا ایرادی دارد.راهنمایی فرمایید.

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، الان که بیمه سربازی دارید. اما بعد از اتمام خدمت می توانید استفاده کنید.

   سپهرمحمدی
   05 مرداد 1401

   سپاس.بله تنهادفترچه دارم ازبیمه سربازی.. امادوست دارم بیمه ی 18 درصدمشاغل ازاد خودم را ادامه دهم. وبااین کارنیازبه خریدبیمه سربازی نباشم وبیمه حرف ومشاغل ازادم پیوسته بماند وقطع نشود .آیا ایرادی فنی دارد.؟می توانم همچنان ادامه دهم وازنظرفنی وکارشناسی ایرادی ندارد؟

    کارشناس بیمه
    12 مرداد 1401

    سلام اگر شما در حال حاضر سرباز هستید دیگر نمی توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد ادامه دهید جون تامین اجتماعی آن سابقه مدت سربازی شما را قبول نمیکند

لیلازی
03 مرداد 1401

سلام مزایا و معایب بیمه خویش فرما همین که شما نوشتید. تکمیله؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

شیرین
05 مرداد 1401

با سلام
بنده کارمند رسمی بودم و در سال 1396 مرخصی بدون حقوق گرفتم به دلیل بیماری که داشتم ودرگیری آن سال 1396 خودم را بیمه خویش فرما نکردم و با ادامه مرخصی بدون حقوق در سال 1397 بیمه خویش فرما شدم سوال این است با توجه به این وقفه اون وقفه را جریمه پرداخت کنم و اضافه بشه بعد از پایان مرخصی مجددا به کار برگشته ام و بیمه ام پرداخت شده است

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام خیر اون وقفه را دیگر به هیچ وجه نمیتوانید واریز کنید قانونی در این خصوص نداریم

لادن
06 مرداد 1401

با سلام و خسته نباشید، من خانم 43 ساله هستم ، دو ساله بیکارم ، قبلش 14 سال و 7 ماه سابقه بیمه دارم. اگر الان بیمه خویش فرما کنم چند وقت باید حق بیمه بدم تا بتونم بازنشست بشم و در اون صورت حقوق بازنشستگیم چقدر هست؟ ممنون از راهنماییتون

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام باید تا ۵۵ سالگی در غالب بیمه آزاد واریز کنید تا بازنشسته شوید و مستمری شما هم حداقل مستمری همان زمان بازنشستگی میباشد

ناهید
11 مرداد 1401

سلام . من 51 سال دارم . 7 سال سابقه بیمه دریک شرکت دولتی داشته و 6 سال هم خویش فرما پرداخت کردم به سازمان مراجعه کردم سوابق مرا 11 سال و 41 روز ذکر کرده اند . با چه نوع بیمه وچه شرایطی میتوانم بازنشسته شوم وبهترین روش چیست . ممنون

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام شما اگر آقا هستید باید تا سن ۶۰ سالگی واریز کنید و اگر خانم هستید باید تا سن ۵۵ سالگی واریز کنید بعد بازنشسته شوید چون سابقه و سن شما فعلا برای بازنشستگی کافی نیست

مصور
12 مرداد 1401

سلام شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد با بقیه یکسانه؟

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام خیر در جزئیات متفاوت هستند.

علی
12 مرداد 1401

سلام مدارک لازم برای بیمه خویش فرما چیه؟ همش باید باشه؟یکیش گم شده چی؟

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام همان مدارک عادی است و نیاز است که همه آن ها باشند.

شیوا
12 مرداد 1401

سلام وقتتون بخیر
میخواستم بدونم که همسر من خویش فرما میخواد بیمه رد کنه اگر همین امروز مبلغ بیمه را واریز کند درهمون روز هم میتونه از بیمه جهت جراحی استفاده کنه؟

  کارشناس بیمه
  18 مرداد 1401

  سلام خیر نمیتواند ۰ اولا باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت بگذرد که پول واریزی قطعی و سابقه ثبت شود دوما قبول کردن هزینه های بیمارستان هم از طرف تامین اجتماعی یک قانونی دارد با یک واریزی حق بیمه که تامین اجتماعی هزینه یک جراحی با مبلغ بالا را قبول نمیکند

رضا
13 مرداد 1401

سلام.
1- بنده ملوان هستم و همه جا میگن بازنشستگی ملوان 20 سالست اما تو سایت تامین اجتماعی جایی ندیدم که بیمه بنده نوشته باشه دریایی .ابا ما سر 20 سال بازنشسته میشیم ؟
2 – بین پیاده شدن و سوار شدن به کشتی بعدی فاصله بیمه میوفته بنده بعد 5 سال کار الان دارم خویش فرما د میکنم بین سوار شدن به کشتی بعدی ایا این فواصل بدون بیمه باعث میشه مارو 30 سال باز نشسته کنن ؟
3- شرکت جدیدا بیمه مارو تو فیش حقوقی کارمندی رد کرده میخواستم ببینم این به ضرر ماست ؟

  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام ۰۱ باید زمانی که سابقه شما ۲۰ سال شد درخواست کارهای سخت و زیان اور بدهید تا شغل شما بررسی شود ۰۲ بله شما باید حتما ۲۰ سال متوالی در کارهای سخت و زیان اور اشتغال بکار داشته باشید

آرمین
16 مرداد 1401

سلام وقت بخیر ، خواستم بپرسم چرا جدول مشاغل آزاد سه تا هستن ، فرقشون چیه

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام درصدها و پوشش هایشان متفاوت است.

   علی
   06 دی 1401

   سلام اونوقت مزایای بیمه ۱۸ درصد تامین اجتماعی فقط در پوششهاشه؟

    کارشناس بیمه
    07 دی 1401

    سلام ازکارافتادگی و فوت را هم پوشش می دهد.

رادمهر
19 مرداد 1401

سلام وقتتون بخیر…. من تا الان سابقه بیمه نداشتم، توی متن گفته بودین باید حداقل یکماه سابقه بیمه رد شده باشه؟یا من اشتباه برداشت کردم
اگر باید سابقه بیمه داشته باشیم،که من ندارم، چه راهکاری میشه انجام داد؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام آن برای بیمه اختیاری است. بیمه مشاغل آزاد شوید.

فاطمه
22 مرداد 1401

سلام
آيا بعد از قطع بيمه ى اجبارى، براى ثبت نام جهت بيمه اختيارى محدوديت زمانى وجود دارد ؟ مثلا ميشود يك سال بعد از قطع شدن بيمه اجبارى براى بيمه اختيارى اقدام كرد ؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام ۰۱ خیر وجود ندارد فقط سن شما مهم است که بالا نرود ۰۲ بله میشود

کریمی
24 مرداد 1401

سلام پدر بنده متولد سال ۳۹ هستند و ۶۱ سال سن دارند
و به صورت اختیاری ۱۸ سال تا کنون بیمه پرداخت کردن
سوال اول اینکه تنها راه گرفتن حقوق کامل بازنشستگی با این شرایط صبر کردن و پرداخت ۲ سال دیگه هست؟!یا اینکه می‌توان حق بیمه این ۲سال را یکجا پرداخت کرد تا بازنشسته شوند و حقوق دریافت کنند؟!
و سوال دوم اینکه اگه بخوان خودشون را الان بازنشسته کنند حقوق ۱۸ روز رو ماهانه بهشون میدان؟!چقدر هست تقریبا حقوق ۱۸ روز؟!

  کارشناس بیمه
  30 مرداد 1401

  سلام ۰۱ بله تنها راه این است که دوسال را واریز کند و بیست سال سابقه را کامل کند نه نمیتواند دو سال را یکجا واریز کند ۰۲ باید دقیق محاسبه شود

ستار
25 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من بوتیک زنونه دارم چه بیمه ایی انتخاب بکنم باید مشاغل ازاد یا اختیاری و درصد هاش بر چ اساسه

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام مشاغل آزاد هم می توانید که طرح و درصدهایش متفاوت است. مقاله بیمه مشاغل آزاد بیمه دات کام را مطالعه کنید. بیمه اختیاری هم است که البته هزینه آن بیشتر است.

فاطمه
26 مرداد 1401

سلام
پدر بنده ۵۸ سال سن داره و میخواد خودش رو بیمه خویش فرما کنه- البته پروانه کسب اصناف هم داره سالهاست ولی نمیدونم میشه بیمه مشاغل ازاد انجام بده یا خیر. سابقه بیمه هم نداره!
امکانش هست راهنمایی بفرمایید در چه صورتی میتونه خودش رو بیمه کنه تا بتونه بازنشستگی بگیره؟ مشکلی با پرداخت یکجای حق بیمه برای چندین سال هم نداره

  کارشناس بیمه
  31 مرداد 1401

  سلام ۰۱ با توجه به سن اش که بالای ۵۰ سال است دیگه نمی توانید بیمه شود

علوی
27 مرداد 1401

سلام و ادب. متشکرم بابت توضیحات تون. در حال حاضر 16 ساعت سر کار هستم و از ناحیه کارفرما بیمه شدم. اگر بخوام بقیه ساعت برای اینکه یک ماه کامل بشه، بیمه خویش فرما داشته باشم باید چقدر پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام بله می توانید

نازنین
29 مرداد 1401

سلام من 46 سال سن دارم و 20 سال سابقه بیمه در اداره ای دولتی. چند سال باید خویش فرما رد کنم تا بتونم بازنشسته شم و برای حقوق بالای مثلا 10 میلیون تومان، چقدر باید ماهی بیمه رد کنم؟ حقوق الانم 9 میلیون تومان هست.

  کارشناس بیمه
  02 شهریور 1401

  سلام اگر شما یک جا کار کنید که مشمول قانون کار باشد و چند ماه حق بیمه واریز کنید میتوانید با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن بازنشسته شوید

مهدی
30 مرداد 1401

سلام من ۶ سال سابقه بیمه اجباری دارم و تقریبا ۳ سال میشود که بیکار هستم و بیمه ای هم نداشته ام به جز سال قبل که بیمه درمانی داشته . لطفا راهنمایی بفرمایید که من الان از چه بیمه ای میتونم استفاده کنم و حدودا چقدر حق بیمه باید پرداخت کنم و آیا برای این دو سه سال وقفه جریمه میشوم . ممنون

  کارشناس بیمه
  02 شهریور 1401

  سلام اولا برای اون مدتی که بیمه واریز نکردید اصلا جریمه نمیشوید و تامین اجتماعی کاری با اون مدتی که واریز نکردید ندارد از حال به بعد برو خودت را بیمه اختیاری با مبلغ یک ملیون و چهار صد هزار تومان بیمه کامل کنید البته بیمه حرف و مشاغل آزاد مناسب تر هم است

پارسا
31 مرداد 1401

روز بخیر من میخوام پسرم را که دانشجو هست و سربازی هنوز نرفته بیمه خویش فرما بکنم آیا امکانش هست ؟ و اگر بله چگونه ؟

  کارشناس بیمه
  03 شهریور 1401

  سلام بله میتوانید ایشان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید مشکلی ندارد

علی.ب
31 مرداد 1401

بادرود، در بیمه اجباری تامین اجتماعی در صورت فوت بیمه گزار در زمان بازنشستگی، آیا مستمری به همسر و یا فرزندانش کماکان پرداخت می‌شود ؟

  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام بله اما شرایط خاصی دارد.

علی.ب
31 مرداد 1401

با درود، بنده ۶۳ سال سن دارم و ۲۸ هم سابقه پرداخت حق بیمه اجباری تامین اجتماعی دارم، آیا می‌توانم با پرداخت حق بیمه ۲ سال دوران خدمت سربازی با سقف بیمه سال ۱۴۰۱ با سقف بیمه بازنشسته شوم و حقوق بازنشستگی را بر اساس آن که حدودا ۴۰ ملیون تومان می‌شود دریافت کنم؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  03 شهریور 1401

  سلام بله میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و اون ۲ سال هم جز سابقه شما منظور شود ۰۲ مستمری شما براساس دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد

Vet
31 مرداد 1401

با سلام. من دامپزشک هستم ولی در حال حاضر مشغول به کار نیستم. برای بیمه خویش فرما جز هیچ کدام از موارد بالا نمی‌شوم. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام بروید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

علی.ب
01 شهریور 1401

با درود،
در صورت امکان‌ در مورد شرایط خاص مربوط به سوال اینجانب (شرایط پرداخت حقوق بازنشستگی به همسر و فرزندان در صورت فوت بیمه گزار)توضیح بفرمایید.
با سپاس

  کارشناس بیمه
  02 شهریور 1401

  سلام فرزندان پسر تا آخر دانشجویی و دختر تا زمان ازدواج می توانند استفاده کنند. اما شما باید شرایطتان را دقیق تر بگویید.

فریبرز
01 شهریور 1401

سلام .من سابقه ۳۰روزه ندارم برای بیمه خویش فرماه حق بیمه شدن ندارم

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام اگر سن شما زیر ۵۰ سال است بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

کیا
02 شهریور 1401

سلام و خسته نباشید
بنده 18سالو نیم سابقه بیمه مشاغل سخت دارم، ولی چون بیمه بیکاری استفاده کردم و بیمه بنده وقفه داشته گفتن باید25سال حق بیمه پرداخت کنی، با احتساب دو سال خدمت سربازی و 2سالو نیم بیمه بیکاری و سابقه بیمه ام کلا23سال سابقه بیمه دارم، اگه بخام و سال آخر رو بیمه خویش فرما27درصد رد کنم، آیا باید همون25 سال رو پر کنم یا بیشتر، و اینکه، بیمه خویش فرما27 درصد، حقوقش چقدر میشه برا بازنشستگی، برا مقایسه با حقوق بازنشستگی خودم میگم، چون من کارم نانوایی، میگم ک اگه حقوق بازنشستگی‌ ن اختلافی نداره، تا خویش فرما واریز نکنم، چون بنده میخا اینکارو برای حقوق بازنشستگی بیشتر بکنم
باتشکر از شما🙏

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام اکر سن شما ۵۰ سال نیست باید با ارفاق کارهای سخت و زیان اور تو مجموع ۳۵ سال سابقه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید اگر هم میخواهی با مستمری بالا بازنشسته شوی باید جای برای شما لیست بیمه با دستمزد بالا حق بیمه واریز کند

علی اصغر
02 شهریور 1401

باسلام. اینکه در شرایط بیمه خویش فرما نوشته شده باید ۳۰ روز بیمه پرداختی داشته باشیم یعنی چی؟ خب وقتی ما کسب و کار خانگی داریم چه کسی اون ۳۰ روز رو باید برای ما پرداخت کند. سوال دومم این است که امکان تبدیل بیمه خویش فرما به اجباری وجود داره؟ یعنی من مثلا ۵ سال خویش فرما دارم حالا استخدام شدم جایی و قراره اجباری برام واریز شه. اون ۵ سال سابقه بیمه برای من محفوظه؟؟؟ ممنونم

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام ۰۱ کسانی که میخواهند بیمه اختیاری شوند باید ۳۰ روز سابقه داشته باشند ولی برای بیمه حرف و مشاغل آزاد احتیاج به سابقه قبلی نیست ۰۲ بله محفوظ است

علی.ب
04 شهریور 1401

با درود فراوان و سپاس از شما بابت راهنمایی ها و رهنمودهایتان.
من در حال حاضر سابقه پرداخت ۲۸ سال حق بیمه دارم و ۲ سال دیگر بازنشسته میشوم.سوالی که از محضرتان دارم این است که، در صورتی که بعد از بازنشستگی حالا هر چند بعد، بنده فوت کنم ، آیا همسر بنده می‌تواند مستمری بازنشستگی بنده را بعد از فوتم دریافت کند؟ توضیحا اینکه همسر من خودش بازنشسته آموزش و پرورش می باشد.
با سپاس از شما

  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام علی عزیز
  ۰۱ بله میتواند ۰۲ اشکال نداره هم میتوانید مستمری بازنشستگی خودش را بگیرد و هم میتواند مستمری شما را دریافت کند

علی.ب
04 شهریور 1401

با درود فراوان و سپاس از شما بابت راهنمایی ها و رهنمودهایتان.
من در حال حاضر سابقه پرداخت ۲۸ سال حق بیمه دارم و ۲ سال دیگر بازنشسته تامین اجتماعی میشوم.سوالی که از محضرتان دارم این است که، در صورتی که بعد از بازنشستگی حالا هر چند بعد، بنده فوت کنم ، آیا همسر بنده می‌تواند مستمری بازنشستگی بنده را بعد از فوتم دریافت کند؟ توضیحا اینکه همسر من خودش بازنشسته آموزش و پرورش می باشد.
با سپاس از شما

  کارشناس بیمه
  05 شهریور 1401

  سلام ۰۱ بله میتواند مشکلی ندارد

وحید
05 شهریور 1401

با سلام
من آقای 41 ساله هستم که قبلا سابقه بیمه اجباری (2 سال) و بیمه اختیاری (حدود یکسال) دارم و قصد دارم مجددا بیمه تامین اجتماعی (با مزایای حداکثری همراه با پرداخت ارزانتر حق بیمه) را برقرار کنم. با توجه به اینکه بیش از سیزده سال است راننده درون شهری هستم و چندین سال هم عضو تاکسی های اینترنتی میباشم، آیا میتوانم از بیمه رانندگان درون شهری استفاده کنم یا فقط بیمه اختیاری؟ آیا با توجه به کم بودن استطاعت مالی در پرداخت بیمه شما پیشنهادی برای من دارید که بتوانم با مبلغ کمتر بیمه شوم؟
ممنونم

  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام فقط میتوانید بیمه اختیاری شوید۰۲ بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

هادی
06 شهریور 1401

منظور از کارفرمایان کم درامد صنفی چیست و شامل چه کسب و کاری میشود

  کارشناس بیمه
  08 شهریور 1401

  سلام جزئیات زیادی دارد باید به تامین اجتماعی و یا کارگزاری مراجعه کنید تا آنها بطور مفصل توضیح دهند

محمد
06 شهریور 1401

سلام بیمه خویش فرما اگر انجام شود ازروز اول استحقاق درمان تعلق میگیرد ؟
بیشتر برای جراحی و بستری بیمارستان سوال دارم این موضوف رو

  کارشناس بیمه
  08 شهریور 1401

  سلام سابقه حساب میشود ولی اینطوری نیست که تا بیمه واریز کنی بروید جراحی کنید باید از قبل هم سابقه داشته باشید

احمدرضا
06 شهریور 1401

سلام . در بیمه خویش فرما فرضا با انتخاب 18 درصد بر مبنای حداق حقوق هست یا اینکه میتواند عدد بالاتری باشد تا در موعد بازنشستگی از سمتمری بیشتری برخوردار بود؟

  کارشناس بیمه
  08 شهریور 1401

  سلام براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود

مریم
08 شهریور 1401

سلام. وقت بخیر. بنده از سال 96 بیمه خویش فرما دارم. درمان رو شامل نمیشه. میخواستم بدونم سابقه برام در نظر گرفته میشه؟ با چند سال بیمه بازنشستگی خواهم داشت؟ و اینکه اگر مایل به ادامه پرداخت این نوع بیمه نباشم 5 سال بیمه ای که پرداخت کردم چه میشود؟ بیمه عمر بهتر از خویش فرما نیست؟ با تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  08 شهریور 1401

  سلام بله سابقه حساب می شود. بازنشستگی به سن و شرایط شما بستگی دارد که در حالت کلی پرداخت 30 ساله است. بعد اینکه بیمه عمر با بیمه درمان متفاوت است.

مهدی
08 شهریور 1401

سلام
آیا در بیمه خویش فرما اگر بیمه شده با 5 سال سابقه پرداخت بیمه فوت کند یا از کارافتاده شود ، حقوق پرداختی بر اساس همان 5 سال سابقه است یا حقوق کامل به ورثه پرداخت می شود ؟

  کارشناس بیمه
  10 شهریور 1401

  سلام اگر شرایط ماده ۷۵ را داشته باشد مستمری کامل پرداخت میشود

مهدی
08 شهریور 1401

سلام
آیا در بیمه مشاغل آزاد می توان با حداکثر یا چند برابر حقوق حق بیمه پرداخت کنیم ؟
آیا در بیمه مشاغل آزاد اگر فوت اتفاق بیفتد حقوق پرداختی به ورثه باز هم بر اساس سابقه بیمه پرداختی است یا حقوق کامل پرداخت می شد ؟
مثلا اگر کسی با داشتن 10 سال سابقه مشاغل آزاد فوت کند ، به ورثه فوت شده یک سوم حقوق تعلق می گیرد یا حقوق کامل ؟
مطلب بالا در صورت از کارافتادگی شخص بیمه شده به چه صورت است ؟

  کارشناس بیمه
  10 شهریور 1401

  سلام ۰۱ خیر ۰۲ اگر شرایط ماده ۷۵ را داشته باشند مستمری کامل پرداخت میشود ۰۳ اون هم منل مستمری فوت است

dan
08 شهریور 1401

با سلام و احترام
لطفا در خصوص بیمه خویش فرما راهنمایی بفرماید
با تقدیم احترام

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، کل این مقاله در خصوص بیمه خویش فرماست.

مریم احمدی
12 شهریور 1401

سلام
من ۴ سال سابقه بیمه اجباری دارم دو سال هم بیمه بیکاری گرفتم چطور میتونم بازنشسته ۱۰ ساله بشم ؟؟،چند سال باید بیمه اختیاری یا خانه داری واریز کنم و کدومش بهتره

  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام اگر خانم هستید زمانی میتوانید کسری سابقه خودت را بخری و بازنشسته شوی که سن شما به ۵۵ سال رسیده باشد اگر کمتر از ۵۵ سال سن دارید فعلا بروید زنان خانه دار واریز کنید

گرشاسب فردوسی
12 شهریور 1401

سلام
من بیکار هستم. 61 سال ونیم سن دارم با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه. آیا درخواست بازنشستگی بدهم بهتر است یا اگر امکان داشته باشد با پرداخت بیمه خویش فرما به مدت 10 سال دیگر سابقه بیمه ام را افزایش داده و در سن 71 سالگی درخواست بازنشستگی کنم؟ ضمنن مبلغ بیمه خویش فرما در سال 1401 با توجه به درصدهای 12 و 14 و 18 درصد چقدر است؟ سپاس بیکران

  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام گرشاسب عزیز
  خیر فایده ای ندارد بیمه خودت را ادامه بدهید بروید درخواست بازنشستگی بدهید بهتر است

   گرشاسب فردوسی
   12 شهریور 1401

   سلام
   من 62 سال سن و 10 سال سابقه پرداخت بیمه دارم. امکانش هست که 10 سال دیگه هم بیمه بپردازم و در 72 سالگی درخواست بازنشستگی بدم؟ حداکثر سن بازنشستگی چند سالگی است؟
   از پاسختون ممنونم

    نویسنده بیمه
    13 شهریور 1401

    سلام دوست عزیز
    خیر امکان ندارد و این کار اصلا به نفع شما هم نیست درخواست بازنشستگی بدهید

هانی
12 شهریور 1401

با سلام
چند تا سوال داشتم خدمتتون ممنون میشم پاسخ بدید.
1- من متوجه نشدم که این درصد ها از چه مقدار محاسبه می شود. یعنی 27 درصد چه مبلغی رو باید به عنوان بیمه بدیم؟
2- با سابقه 16 سال و میانگین دستمزد 10 میلیون در سال اخر، حداکثر مقدار بیمه ای که میشه به صورت خویش فرما داد چقدره؟
3- مقدار پرداختی حق بیمه خویش فرما متناسب با افزایش حقوق کارگری افزایش می یابد؟(مثلا امسال 57 درصد حقوق ها رشد کرد حق بیمه هم 57 درصد رشد میکنه که حقوق بازنشستگی همونقدر حفظ بشه؟)

  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ یعنی ۲۷ در صد حداقل دستمزد محاسبه میشود ۰۲ باید محاسبه شود که ما وقت محاسبه مستمری را نداریم

خالد
14 شهریور 1401

سلام بهترین بیمه خویش فرما کدوم طرحه؟

  کارشناس بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام درصد بالا، پوشش خدماتی بیشتری دارد.

امیررضا
15 شهریور 1401

سلام. من 12 سال سابقه بیمه دارم. از اسفند امسال بیکار میشم و میخوام از فروردین سال بعد خویش فرما بدم که مقدارش میشه 27 درصد میانگین حقوق امسالم. آیا حق بیمه ای که فروردین میدم ضریب افزایش سال بعد رو هم میخوره یا نه دقیقا همون 27 درصد میانگین حقوق امسالم میشه؟

  نویسنده بیمه
  15 شهریور 1401

  اون بیمه ۲۷ درصد بیمه اختیاری است بعد از اینکه درخواست شما ثبت شد یک سال متوسط دستمزد شما را محاسبه میکنیم و هر چه بدست آمد ۲۷ درصد آنرا باید حق بیمه پرداخت کنید

خورشید
16 شهریور 1401

سلام
ببخشید من بیکار هستم و ازدواج نکرده ام . در حال حاضر حقوق پدرم رو دریافت میکنم من میتونم خودم رو بیمه خویش فرما کنم؟ در غیر این صورت چه راهکاری دارم؟

  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1401

  سلام خورشید عزیز
  وقتی مستمری پدر خودت را دریافت میکنید دیگه چه احتیاجی به بیمه دارید وقتی مستمری پدر شما قطع شد اقدام کنید

محمد
16 شهریور 1401

سلام وقت شما بخیر، اگر شخصی در حال حاضر بیمه اختیاری داشته باشد، می تواند آن را به بیمه مشاغل آزاد تغییر دهد؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام بله

محمد
17 شهریور 1401

با سلام و ضمن تشکر از مطالب مفید سایت، با توجه به اینکه فرمودید تا سه بار می توان بیمه اختیاری با سازمان منعقد کرد، اگر شخصی برای بار چهارم بخواهد بیمه اختیاری رد کند، می تواند در قالب بیمه خویش فرما یا بیمه زنان خانه دار اقدام کند یا خیر؟ با سپاس فراوان

  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز بله می توان برای بار چهارم برای بیمه اختیاری اقدام کرد

اردشیر
19 شهریور 1401

سلام من حدود 20 سال بیمه برام رد شده و الان حدود 10 سال هست که جایی کار نکردم و بیمه ای رد نشده میخوام حقوق بازنشستگی داشته باشم و الان هم 51 یال دارم شرایط به چه صورتی میشه و اینکه من اگر بطور مثال بتونم این 10 سال را یکجا پرداخت کنم و ماهیانه بیمه بازنشستگی داشته باشم و چقدر باید برای 10 سال پرداخت کنم و بیمه بازنشستگی ماهیانه من حدودا چقدر میشود. متشکرم

  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1401

  سلام اردشیر عزیز
  اولا قانونی نداریم که شما یکجا ۱۰ سال بیمه را واریز کنید باید ۱۰ سال را به مرور زمان واریز کنید

ناشناس
21 شهریور 1401

سلام من 24 سال پرداخت حق بیمه اجباری دارم و میخام تا سن بازنشستگی بیمه اختیاری (خویش فرما) برای خودم رد کنم تا چه میزان حقوق میتوانم حق بیمه برای خودم رد کنم .ممنون

  نویسنده بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  پرداخت حق بیمه در بیمه اختیاری براساس متوسط دستمزد یک سال آخر شما محاسبه میگردد لذا نمی توانید هر مبلغی را واریز کنید

کوروش میلانی
22 شهریور 1401

با سلام
1- 61 سال و نیم سن با 9 سال و 9 ماه سابقه بیمه دارم. می خواهم با خرید 3 ماه کسری سابقه ام درخواست بازنشستگی بدهم.
2- بین سالهای 62 لغایت 68 به ترتیب 9 ماه در نهضت سواد آموزی، یک سال تحصیلی در آموزش و پرورش و 4 سال در صدا و سیما با عضویت غیررسمی مشغول کار بوده ام. قبل از درخواست بازنشستگی، آیا برای انتقال سوابق از صندوق بیمه ای سازمان های مذکور و نامه نگاریهای لازم باید از طریق شعبه ای که آخرین حق بیمه پرداختی و پرونده ام آنجاست اقدام کنم؟
سپاس بیکران از پاسختان

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام کوروش عزیز بله باید اول بیمه خودت را فعال کنید بعد انتقال درخواست سابقه بدهید

اردشیر اقبالیان
22 شهریور 1401

با سلام
از اسفند 59 لغایت اردیبهشت 61 به مدت 14 ماه با عضویت رسمی در سپاه خدمت سربازی کردم. به دلیل مجروحیت در جبهه با مدارک پزشکی لازم به اداره وظیفه عمومی معرفی شدم و کارت معافیت پزشکی برایم صادر شد. از این مدت 9 ماه سابقه حضور در جبهه دارم. با توجه به معافیت پزشکی به شرح بالا و سابقه حضور در جبهه، آیا مدت حضورم در سپاه و نیز جبهه در سوابقم لحاظ می شود؟ و آیا برای این کار باید به شعبه ای که پرونده ام آنجاست مراجعه کنم؟
سپاسگزارم.

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام اردشیر عزیز
  خیر محسوب نمیشود جون کارت پایان برای شما صادر نمیشود

شریفی
22 شهریور 1401