12 آذر 1399

بیمه آتش سوزی معلم، ارزان ترین بیمه آتش سوزی و زلزله|بیمه دات کام

تا حالا شده دقت کنید که برخی حوادث چقدر بیخ گوش ما هستند؟ مثلا هفته پیش، آتش سوزی کل زندگی، اثاثیه همسایه ما را به خاکستر نشاند. از قضا این همسایه، مستاجر هم بود. درحالی که برای صحبت با او و رسیدگی به شرایط ناراحت کننده اش  رفته بودیم، پرسیدیم که چرا تا به حال  بیمه ای مثل بیمه آتش سوزی معلم را برای واحد مسکونی و اثاثیه اش تهیه نکرده است؟ شاید بپرسید:” چرا بیمه آتش سوزی معلم؟” البته که پیشنهاد ما بی حکمت نبوده است… حکمت آن را در ادامه خواهیم گفت.

آتش سوزی یکی از رایج‌ترین خطرات است. با این همه، بسیاری از افراد، پیشگیری از این حادثه را پشت گوش می‌اندازند. زیرا فکر می‌کنند مرگ برای همسایه است. در صورتی که همین داستان بالا، نزدیک بودن چنین اتفاقاتی به هریک از ما را ثابت می‌کند.

عقل سلیم حکم می‌کند که به فکر محافظت از اموال خود باشیم. پیشگیری از خسارات خطرات و محافظت از اموال با خرید بیمه مقدور است. شرکت‌های بیمه‌گر مختلفی بیمه آتش سوزی را ارائه می‌کنند. از بین آن‌ها، می‌توان به بیمه آتش سوزی معلم اشاره کرد. اگر شما هم علاقه‌مندید درباره این بیمه آتش‌سوزی و مزایای آن بیشتر بدانید، همراه ما باشید.

بیمه آتش سوزی معلم چیست؟

آتش‌سوزی، بلای خانمان سوزی است که در عرض چند دقیقه می‌تواند کل دستاورد زندگی شما را در محل کار یا خانه نابود سازد. شرکت بیمه معلم به عنوان یکی از شرکت‌های معتبر در حوزه بیمه ، رشته بیمه آتش سوزی خود را برای پوشش ریسک‌های حاصل از آتش سوزی و انفجار و صاعقه و … به بیمه‌گزاران ارائه می‌کند.

بیمه آتش‌سوزی معلم دارای انواع و طرح‌های مختلفی است. همه این طرح‌ها  با هدف معین برای خدمت رسانی  بهتر برای خدمت رسانی بهتر به بخش خاصی از بیمه‌گزاران تدوین شده‌اند.

انواع بیمه آتش سوزی معلم

بیمه معلم چهار نوع بیمه برای اماکن مختلفی که در آن‌ها امکان خطرات آتش سوزی و زلزله وجود دارد، ارائه می‌کند:

الف) بیمه آتش سوزی منازل مسکونی معلم

ب) بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی معلم

مراکز صنعتی همه انواع کارخانه ها را شامل می‌شود. پس بیمه آتش سوزی و زلزله معلم می‌تواند ریسک خطرات آتش سوزی چنین مراکزی را تحت پوشش خود قرار دهد. به نوعی ‌می‌توان گفت، خرید بیمه آتش سوزی معلم با خیال راحت کارخانه داران همراه است. آسوده کردن خیال این قشر پرمشغله ارزش بالایی را دارد.

ج) بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی معلم

بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی معلم مخصوص همه اماکن فرهنگی، تجاری، اداری، خدماتی و رفاهی و آموزشگاه‌هاست.

د) بیمه آتش سوزی معلم مخصوص انبارها

در بیمه آتش سوزی انبارها، خسارت ناشی از ریسک های تحت پوشش بیمه براساس مبلغ زیان وارده به اموال ذکر شده در بیمه نامه جبران داده می‌شود.

پوشش‌های بیمه آتش سوزی و زلزله معلم

در صورت خرید بیمه آتش سوزی، ساختمان ، بنا ، تاسیسات و اثاثیه اماکن یاد شده تحت پوشش قرار می‌گیرند. خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی معلم به دو دسته خطرات اصلی و اضافی تقسیم می‌شوند:

پوشش‌های اصلی بیمه آتش‌سوزی و زلزله معلم

به طور کلی، پوشش‌‎‌های اصلی بیمه آتش‌سوزی شامل

 • آتش‌سوزی و حریق
 • انفجار
 • صاعقه

هستند که در ادبیات بیمه‌ای به این سه ریسک اصلی به اختصار آصا نیز گفته می‌شود. ضمنا در بیمه آتش‌سوزی، امکان حذف یا تفکیک این خطرات اصلی وجود ندارد. خسارت پرداختی شرکت بیمه معلم  به اندازه میزان زیان وارده به بیمه‌گزار است. این مبلغ از تفاوت ارزش هر مال نسبت به قبل و بعد خسارت بیشتر نیست؛ یعنی زیان‌های حاصل از توقف کار و عملیات تولید، بازسازی و تاسیس بنا، بالارفتن قیمت مصالح و هزینه تعمیر و مرمت بنا در بیمه‌نامه آتش سوزی پرداخت نمی‌شود.

صاعقه، یکی از پوشش های آصا ست که جزو پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی محسوب می شود
صاعقه، یکی از پوشش های آصا ست که جزو پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی محسوب می شود

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی

شاید بگویید که خب، بلایای ساختمانی که از پوشش‌های اصلی بیشتر است. آیا سیل هم جزو ریسک های تحت پوشش بیمه است؟ شرکت بیمه معلم، خسارت زلزله را نیز جبران می‌کند؟ باید بگوییم که بلایای این چنینی نیز تحت پوشش خطرات اضافی بیمه آتش سوزی معلم هستند.

شرکت بیمه‌گر معلم غرامت آن‌ها را با دریافت  حق بیمه بیشتر، پرداخت می‌کند. می‌توان به موارد زیر به عنوان پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی معلم اشاره کرد:

 • سیل و طغیان آب رود و دریا که به دلیل بارش برف و بران ، شکستن سدها یا طغیان رودها و پیشروی آب آنز‌ها رخ می‌دهند.
 • زلزله و انفجار آتشفشان و ریزش مواد مذاب
 • گردباد و تندباد و گردباد
 • سنگینی برف که موجب ریزش سقف بنا شود
 • خسارات ناشی از ترکیدگی لوله آب
 • رانش و پسرفت زمین
 • انفجار ظروف صنعتی تحت فشار صنعتی

سایر پوشش‌های الحاقی بیمه آتش‌سوزی

 • شکستن شیشه بنا
 • هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات آتش‌سوزی
 • سقوط هواپیما و هلیکوپتر و قطعات مربوطه بر روی ملک بیمه شده
 • خسارت ذوب برف و تگرگ و آب باران فراوان
 • ریزش کوه و سقوط بهمن
 • برخورد اجسام خارجی به ساختمان همانند از مسیر خارج شدن یک اتومبیل و برخورد آن به ملک موضوع بیمه
 • نشت دستگاه های پاشنده آب
 • مسئولیت خسارت وارده به همسایگان در اثر انفجار و آتش‌سوزی

طرح‌های ویژه بیمه آتش سوزی و زلزله معلم

گاهی پیش می‌آید که هنگام بروز خطر آتش‌سوزی، سیل، زلزله یا هر حادثه ناگواری، شخصی نیز در بنا حاضر باشد و جان او در خطر افتد.از آن‌جا که بیمه آتش‌سوزی فقط اموال و بنا را پوشش می‌دهند، یک خلا به شدت احساس می‌شود. خلائی که تمایل بیمه‌گزاران را برای خرید این رشته بیمه‌ای کمرنگ می‌کند. ولی نباید به اطلاعات محدود بسنده کرد.

با کمی تحقیق در مورد شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی که بیمه آتش‌سوزی ارائه می‌دهند، متوجه خواهید شد که شرکت معلم، با تلفیق برخی پوشش‌های اضافی و حتی افزودن جبران خسارات جانی به برخی از آن‌ها ، طرح‌‌های بیمه ای مناسبی را برای رشته بیمه آتش سوزی خود فراهم کرده است .

طرح‌های ویژه این رشته بیمه ای معلم دارای تنوع بالایی هستند که به راحتی می‌توانند پاسخگوی نیازهای گوناگون طیف گسترده بیمه‌گزاران باشند.در نتیجه، طرح‌های  بیمه آتش‌سوزی و زلزله معلم به نوع مزیت رقابتی این شرکت نیز محسوب می‌شوند. شاید یکی از دلایل فروش بالای بیمه آتش سوزی بیمه گر معلم نیز همین مساله و پوشش خسارت جانی باشد. بیمه دات کام شما را با این طرح‌های ویژه آشنا می‌کند تا تجربه بهتری از خرید بیمه آتش سوزی معلم داشته باشید:

طرح فرهنگ بیمه آتش سوزی معلم

طرح فرهنگ همان طور که از نامش پیداست، خطرات اصلی و الحاقی ذیل را برای واحدهای آموزشی تحت پوشش خود قرار می‌دهد: سرقت، زلزله، طوفان، سیل، سقوط بهمن، سقوط هواپیما، سنگینی برف، ترکیدگی لوله آب و ضایعات ناشی از بارش برف و باران .

کارشناسان بیمه دات کام به مدیران مراکز آموزشی و فرهنگی ، خرید این طرح را پیشنهاد می‌کنند؛ زیرا  این دسته از افراد که عموما از مسئولیت‌پذیری بالایی برخوردارند، می‌توانند با انتخاب طرح فرهنگ بیمه معلم، خیال خود را از بابت بسیاری از ریسک‌های مکان آموزشی راحت کنند.

طرح مهر فرهنگیان

شرکت بیمه معلم ، با نامگذاری برند خود به نام والای معلم، اهمیت  خود را به قشر فرهیخته نشان می‌دهد. این شرکت همواره به فرهنگیان و معلمان در طرح‌های بیمه‌ای خود توجه خاصی دارد.مثلا در طرح مهر فرهنگیان بیمه آتش سوزی خود، خسارات  منازل مسکونی فرهنگیان را در برابر خطرات اصلی و خطرات اضافی ذیل پرداخت می‌کند:

 • برف و باران
 • سنگینی برف
 • ترکیدگی لوله‌های آب
 • سرقت

طرح اصناف

شرکت بیمه معلم این طرح را برای اصناف مختلف تدوین کرده است. طرح اصناف بیمه آتش‌سوزی معلم خسارات زیر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد:

 • خطرات اصلی آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار
 • زلزله و سیل
 • طوفان
 • هزینه پاکسازی
 • خسارت مالی همسایگان در اثر وقوع خطرات تحت پوشش

از آن جا که  این طرح  برای مشاغل مختلف دارای دغدغه و مشغله بالا تدوین شده است؛ بنابراین می توانیم به مزایای طرح اصناف بیمه معلم به شرح زیر اشاره کنیم:

 1. انتخاب انتخاب مبلغ سرمایه و حق بیمه با توجه به ۴ طرح ارائه شده در بیمه‌نامه
 2. کاهش زمان صدور
 3. تحویل فوری دفترچه بیمه بدون تشریفات اداری

طرح انارستان ” ویژه فروش اینترنتی”

شرکت بیمه معلم  با این بیمه‌نامه، منازل مسکونی همه افراد جامعه در برابر خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه، سیل، طوفان وگردباد پوشش می‌دهد.

طرح فیروزه ای مساجد

در جامعه ایرانی، مکان‌‌های مذهبی و مراقبت از آن‌ها از قداست والایی برخوردارند. طرح فیروزه ای مساجد مخصوص مساجد، تکیه‌های مذهبی، حسینیه‌ها، امامزاده‌ها و اماکن متبرکه است. خطرات آصا و مسئولیت مدنی بانی مسجد در برابر مراجعه کنندگان و زوار تحت پوشش مفاد این بیمه است.

مزایای بیمه آتش سوزی و زلزله معلم

مزایای متنوع که خرید انواع بیمه های آتش سوزی

الف) تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی معلم

شرکت بیمه معلم با ۵۰ شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور به راحتی در دسترس بیمه‌گزاران بیمه آتش‌سوزی است. این شرکت ۵ شعبه پرداخت خسارت خود را در تهران مستقر کرده است که نشان دهنده کیفیت بالای ارائه خدمات است.

ب) سطح توانگری بیمه معلم

بیمه مرکزی از سطح توانگری به عنوان یکی از معیارهای سنجش شرکت بیمه‌ای استفاده می‌کند. شرکت بیمه معلم در سطح دو توانگری قرار گرفته است یعنی از توانایی مالی لازم برای پرداخت خسارت بیمه‌گزاران برخوردار است.

ج) طرح‌‌های متنوع بیمه آتش‌سوزی و زلزله معلم

هرچه تنوع بیشتر باشد، نیازهای اقشار مختلف جامعه بیشتر پوشش داده می‌شود. طرح‌‌های گوناگون بیمه آتش‌سوزی این شرکت بیمه‌ای همه شرایط را لحاظ کرده و سعی کرده‌اند پوشش‌های بهینه را در اختیار بیمه‌گزاران قرار دهند. ضمنا پرداخت خسارت جانی در برخی طرح‌های ویژه بیمه آتش‌سوزی معلم نیز جزو مزیت‌های طلایی است که باید حتما در خرید بیمه‌نامه خود، آن را لحاظ نماییم.

د) تخفیفات بیمه‌ای

معمولا شرکت‌های بیمه‌ای تخفیفاتی برای بیمه‌گزاران در هنگام خرید بیمه‌نامه لحاظ می‌کنند. ولی جالب اینجاست که بگوییم قیمت بیمه آتش‌سوزی بسیار پایین است؛ به علاوه بیمه آتش سوزی معلم به عنوان ارزان‌ترین بیمه آتش‌سوزی شناخته شده است. این قیمت بیمه آن قدر پایین است که حتی لزومی به لحاظ تخفیفات برای آن وجود ندارد.

به عنوان مثال حق بیمه طرح فرهنگیان بیمه آتش‌سوزی و زلزله معلم با پوشش مالی ۱۳۴ میلیون تومانی فقط ۱۴۴ هزار تومان است. این مبلغ حتی در مقایسه با شرکت‌های بیمه ای که تخفیفاتی نظیر تخفیف گروهی برای رشته بیمه آتش سوزی لحاظ می‌کنند، اندک بوده و این بیمه جزو ارزان ترین بیمه‌ها محسوب می‌شود.

چگونه ارزان ترین بیمه آتش سوزی را بخریم؟

خرید بیمه آتش سوزی معلم

‌حادثه خبر نمی‌کند. بیمه آتش‌سوزی می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌های رخدادهای ناگوار و پیش‌بینی نشده به کمک افراد حادثه دیده آمده بیابد. این جبران خسارت می‌تواند تا حدی بار روانی و مالی بیمه‌‌‌گزار را کاهش دهد.پیشنهاد می‌کنیم قبل از بروز حوادث به فکر روز مبادا بوده و با خرید بیمه آتش‌سوزی معلم، آسودگی خیال را به خود هدیه کنید.

غیر از مراجعه حضوری برای خرید بیمه، خرید آنلاین بیمه آتش‌سوزی از سایت بیمه دات کام  نیز به عنوان گزینه سریع‌تر و کم هزینه‌تر پیشنهاد می‌شود. ضمنا شما می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان ما قبل از خرید برخوردار شوید. با مراجعه به سایت و ورود اطلاعات، امکان مقایسه قیمت و شرایط ­­­­شرکت‌های بیمه مختلف برای انتخاب بهترین بیمه آتش سوزی وجود دارد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

27 مهر 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید