22 شهریور 1402

ابطال سهمیه و عدم صدور کارت سوخت برای وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین بیمه برای وسایل نقلیه موتوری بوده و خرید آن بر اساس قانون، اجباری است. با این وجود بخش زیادی از رانندگان و مالکان وسایل نقلیه، نسبت به خرید این بیمه کوتاهی می‌کنند. به همین دلیل، قانون جدیدی برای افرادی که بیمه شخص ثالث ندارند، یا نسبت به تهیه آن کوتاهی می‌کنند، وضع شده است. صندوق تامین خسارت در خصوص این موضوع اعلام کرد: مطابق ماده 48 قانون بیمه شخص ثالث، صدور کارت و سهمیه سوخت وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث ممنوع است. بر اساس مصوبه جدید، به افرادی که بیمه شخص ثالث آن‌ها تمام شده است یک ماه فرصت تمدید داده می‌شود؛ در صورت عدم تمدید بیمه‌نامه ثالث، سهمیه و کارت سوخت این افراد باطل خواهد شد.

17 هزار وسیله نقلیه سنگین فاقد بیمه شخص ثالث هستند

نداشتـن بیمه شخص ثالث، وقتی نگران‌کننده می‌شود که آمار راهنمایی و رانندگی را می‌بینیم. بر اساس آخرین آمار پلیس راهور، حدود 17 هزار ماشین سنگین فاقد بیمه شخص ثالث هستند. این موضوع در حالی است که این وسایل نقلیه تأثیر و اهمیت زیادی در جابه‌جایی بار و مسافر دارند؛ در نتیجه ضرورت داشتن بیمه شخص ثالث برای آن‌ها بیشتر از دیگر گروه‌ها است. بدون شک این آمار شوخی بردار نیست و این موضوع فقط در مورد خودروهای سنگین صدق نمی‌کند. تعداد قابل توجهی از رانندگان و مالکان وسایل نقلیه، اعم از خودروهای شخصی، موتورسیکلت و سایرین، فاقد بیمه شخص ثالث هستند. در ادامه سهمیه سوخت خودروهای سواری و موتورسیکلت‌هایی که بیمه شخص ثالث ندارند هم، بعد از گذشت یک بازه زمانی 30 روزه، قطع خواهد شد.

باطل کردن کارت سوخت خودروهای سنگین بخاطر نداشتن بیمه شخص ثالث

ابطال کارت سوخت ماشین های سنگین در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث

رانندگی با وسایل نقلیه موتوری در جاده و خیابان‌های کشور، خطرات زیادی را به همراه دارد. در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث و بروز حادثه، جبران خسارت وارد شده، برای بیشتر افراد دشوار خواهد بود. بیمه شخص ثالث در چنین زمان‌هایی به کمک افراد می‌آید و بخشی از بار تصادفات را کاهش می‌دهد. صندوق خسارت، پلیس راهور و بیمه مرکزی تا پیش از این هم با روش‌های گوناگونی رانندگان و مالکان وسایل نقلیه را به تهیه بیمه شخص ثالث تشویق می‌کردند. راننده محور شدن بیمه شخص ثالث، حفظ تخفیفات بیمه شخص ثالث به نام شخص، انتقال تخفیفات بیمه به خودرو جدید و اعضای درجه یک خانواده شخص، ثبت اطلاعات گواهینامه در بیمه‌نامه و بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث، از مواردی است که موجب آرامش خریداران بیمه شخص ثالث می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث را جدی بگیرید

اهمیت خرید بیمه شخص ثالث بر هیچکس پوشیده نیست. با اعلام قوانین جدید در مورد ابطال سهمیه، کارت سوخت و همچنین عدم صدور آن برای افراد فاقد بیمه شخص ثالث، باید در سریع‌ترین زمان ممکن، نسبت به خرید این بیمه، اقدام کنید. بیمه دات کام فرآیند خرید بیمه شخص ثالث را برای شما راحت‌تر کرده است. متقاضیان می‌توانند، با مراجعه به سایت بیمه دات کام، بیمه شخص ثالث را در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری نمایند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
ارسلان
13 شهریور 1402

سلام اگر موتور سیکلت هم بیمه نباشه کارت سوختش ابطال میشه یا فقط خودرو ؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. برای موتور سیکلت نیز این طرح اجرا می شود.

person
علی
04 شهریور 1402

سلام ماشین‌بیمه کردیم پلیس +۱۰هم ثبت شده ۲۰ روز درست نشده

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  مشکلات مربوط به کارت سوخت را از پلیس +10 یا شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی باید پیگیری کنید.

person
احمد
16 مرداد 1402

ماشین های ما اینجوری شدن چکار باید بکنیم بعد از بیمه کردن برای فعال شدن کارت؟اخطار خطا-بیمه میده
یه ماشینمون بیمه داره بازم خطا میزنه

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. ابتدا به بیمه خود موضوع را اطلاع دهید. سپس به سایت سنهاب رفته و اصالت بیمه نامه خود را استعلام کنید و در پایان اگر موضوع حل نشد به پلیس +10 مراجعه کنید.

   person
   احمد
   16 مرداد 1402

   متاسفانه همه کار کردیم نوشته درخواست ستاد سوخت کشور
   ولی راهی نشون نمیدن

   person
   خدابخش
   26 شهریور 1402

   سلام برای تراکتور چی؟

    person
    نویسنده بیمه
    28 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    قوانین برای تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی اجرایی میشود.

person
مهدی
15 مرداد 1402

وقتی قانون تخفیفات بیمه عوض بشه معلومه مردم توان بیمه کردن ماشین ندارن . تخفیف های بیمه شخص ثالث باید با کد ملی بیمه گذار اعمال بشه نه با پلاک مالک خودرو

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  تخفیفات شخص ثالث به اسم شخص ثبت میشود. یعنی شما با فروش خودرو تخفیفات بیمه شخص ثالث خود را همچنان دارید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید