بیمه دات کام

خرید بیمه بدنه خودرو

مرحله اول: مشخصــات خودرو
انتخاب کنید
انتخاب کنید
انتخاب کنید
بیمه بدنه خودرو

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه بدنه خودرو

استعلام و خرید بیمه بدنه که زیرشاخه بیمه خودرو محسوب می‌شود، نیازمند اطلاعات خاصی است. اطلاعاتی نظیر: تعریف بیمه بدنه، پوشش‌ها، نحوه محاسبه قیمت بیمه‌نامه و... در خرید مناسب‌ترین بیمه خودرو به شما کمک می‌کند.

بیمه بدنه از صاحبان خودرو در برابر خسارات مالی وارده به خودرو پشتیبانی می‌کند. با خرید بیمه بدنه، در صورت وقوع تصادف، آسیب‌هایی مانند خرابی بدنه، لوازم داخلی، شیشه‌ها، آینه‌ها و حتی هزینه تعویض قطعات و تعمیرات، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. بیمه بدنه برای تمام مالکین خودروها مؤثر و ضروری است و افراد باید برای حفاظت از خودروی خود، آن‌ را تهیه کنند. ماشین یعنی سرمایه، بیمه بدنه یعنی حفظ سرمایه

چرا بیمه بدنه را از بیمه دات کام بخریم؟

همان‌طور که می‌دانید روش‌ها و شرکت‌های زیادی برای خرید بیمه بدنه وجود دارند، اما خرید بیمه بدنه از بیمه دات کام مزایای فوق العاده‌ای دارد که قطعاً با اطلاع از آنها، دیگر برای خرید و تمدید بیمه بدنه، فقط از بیمه دات کام استفاده خواهید کرد.

خرید بیمه بدنه بدون نیاز به بازدید حضوری!

در گذشته برای خرید بیمه بدنه نیاز بود خودرو توسط مالک به مکان مشخصی آورده شود و توسط کارشناس بیمه مورد بررسی قرار گیرد. اما با شرایطی که بیمه دات کام فراهم کرده است، دیگر الزامی برای این کار نیست. در حال حاضر در بیمه دات کام، دو روش جهت بازدید و تأیید شرایط خودرو وجود دارد:

1- بازدید توسط مشتری: در این روش مالک خودرو از زوایای مختلف ماشین عکس گرفته و برای کارشناسان بیمه دات کام ارسال می‌کند. به همین راحتی فرآیند تایید و صدور بیمه بدنه انجام می‌شود. توجه کنید که عکس‌های گرفته شده باید مطابق با قوانین و توضیحات سایت باشند.

2- بازدید ماشین توسط کارشناس اعزامی: این راهکار تنها برای افراد ساکن تهران قابل دسترس می‌باشد. در این روش، کارشناس بیمه دات کام به محل اعلامی توسط کاربر اعزام شده و به صورت حضوری فرآیند بررسی و تأیید خودرو شما را انجام می‌دهد. البته لازم به ذکر است که افراد ساکن تهران نیز می‌توانند از روش بازدید توسط مشتری هم استفاده کنند.

خرید اقساطی بیمه بدنه بدون چک، سفته، ضامن و حتی بهره!

خدمت دیگری که بیمه دات کام برای تهیه بیمه بدنه در اختیار شما قرار داده است، خرید بیمه بدنه قسطی بدون چک، سفته، ضامن و سود است.

خرید قسطی همواره یک راهکار اقتصادی و منطقی برای تمام اقشار جامعه است و هم اکنون شما می‌توانید بیمه بدنه را نیز به صورت قسطی تهیه کنید و دیگر نگران هزینه‌های بالای بیمه بدنه نباشید. بیمه بدنه را از بیمه دات کام تهیه کنید تا مجبور به پرداخت یک‌جای مبلغ بیمه‌نامه نباشید.

بیمه بدنه چیست؟ چرا باید بیمه بدنه خودرو داشته باشیم؟

یکی از انواع بیمه‌هایی که برای دارندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. طبق قانون بیمه مرکزی، بیمه شخص ثالث برای تمام خودروها اجباری است. از طرفی بیمه بدنه خودرو، برای مدیریت هزینه‌های خسارات وارد شده به بدنه و سایر قطعات ماشین، امری لازم و ضروری به نظر می‌رسد. بیمه‌گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی بیمه می‌کند. در صورت بروز حادثه، شرکت بیمه‌گر طبق شرایط ذکر شده در بیمه‌نامه، خسارت وارده را پرداخت می‌کند.

با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی، همچنین اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه‌نامه بدنه خودرو به شدت پررنگ‌تر می‌شود. به همین دلیل کارشناسان بیمه دات کام، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو، مخصوصا خودروهای نامتعارف (گران‌تر از نصف مبلغ دیه سال جاری) توصیه می‌کنند.

به طور مثال، فرض کنید شما یک خودروی لوکس دارید که هزینه تعمیر آن بسیار بالا است. در صورت وقوع تصادف و وارد شدن خسارت به بدنه خودرو، بیمه بدنه تمام یا بخشی از هزینه تعمیر اتومبیل را پوشش می‌دهد. این بیمه‌نامه به شما اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی، از رانندگی با خودرو لوکس خود لذت ببرید. علاوه بر این، بیمه بدنه همچنین می‌تواند از آسیب‌های متعدد دیگری نیز پشتیبانی کند. به عنوان مثال، در صورت آتش گرفتن خودرو یا وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، شرکت بیمه‌گر خسارت شما را پرداخت می‌کند.

ویژگی دیگر بیمه بدنه، پوشش تصادف با حیوانات است. در این نوع تصادفات نیز، بیمه بدنه هزینه تعمیر خودرو را پرداخت می‌کند. این موضوع برای افراد ساکن در مناطق روستایی یا جنگلی بسیار با اهمیت است؛ زیرا تصادف با برخی حیوانات می‌تواند خسارات جدی و پرهزینه‌ای را به خودرو وارد کند.

به طور کلی، در طول رانندگی امکان بروز صدها حادثه وجود دارد؛ اینکه بدانید پشتوانه‌ای همواره در کنار شما است که هزینه‌های ناشی از این حوادث غیر‌ مترقبه را پوشش می‌دهد، دلگرمی و حس آرامشی را به شما منتقل می‌کند که لذت رانندگی را برای شما دو‌ چندان می‌کند.

بیمه ‌بدنه خودرو چه خسارت‌هایی را پوشش می‌دهد؟

پوشش‌های بیمه بدنه به دو دسته اصلی و فرعی (تبعی) یا اضافی تقسیم می‌شوند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ماشین

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

 • سرقت کلی
 • خسارات وارده حین نجات و انتقال خودرو
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • خسارات وارد شده در اثر حوادث آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه (آصا)، به وسیله‌ نقلیه بیمه‌شده یا وسایل یدکی همراه آن
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های اتومبیل بیمه شده (بیمه‌گر متعهد به پرداخت خسارت باتری و لاستیک‌های خودرو، تا مبلغی معادل ۵۰ درصد قیمت نوی آن‌ها می‌شود.)

پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه اتومبیل

خطرات زیر تحت پوشش اصلی بیمه بدنه ماشین نیستند؛ ولی بیمه‌گزاران با پرداخت مبلغ حق‌بیمه‌ بیشتر، از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی) این بیمه‌نامه بهره‌مند می‌شوند:

 • دزدی در جای لوازم فابریک و غیر فابریک خودرو از قبیل رادیو پخش، رینگ، لاستیک، آینه ها و سایر لوازم
 • شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی
 • غرامت عدم استفاده از خودرو در هنگام تعمیرات
 • حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله و آتشفشان
 • حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ
 • حذف فرانشیز
 • پوشش نوسان قیمت
 • خسارات مربوط به کشیدن میخ یا اشیای نظیر آن روی بدنه خودروی بیمه‌شده

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه خودرو نیستند:

خسارت‌های زیر تحت پوشش بیمه‌بدنه نیستند؛ مگر بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر هنگام تنظیم بیمه‌نامه، توافق دیگری صورت گرفته شده باشد:

 • خسارت ناشی از مشارکت خودرو در رقابت‌های اتومبیل رانی یا آزمایش سرعت
 • خسارت وارد شده به خودروی بیمه‌شده به دلیل حمل مواد اسیدی، انفجاری یا قابل احتراق (مگر آن که مالک برای موضوع ‌بیمه، تمهیدات لازم برای حمل چنین موادی را در بندهای بیمه بدنه اتومبیل برای خود لحاظ کرده باشد.)
 • خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن رنگ، اسید و سایر مواد شیمیایی به موضوع ‌بیمه (مگر این‌که شرکت بیمه حوادث یاد شده را در پوشش‌های بیمه‌نامه متعهد شده باشد.)
 • خسارات ناشی از سرقت لوازم و قطعات موضوع بیمه پس از وقوع حادثه
 • نزول قیمت خودرو حتی اگر در اثر حوادث تحت پوشش بیمه‌ بدنه باشد.
 • غرامت عدم استفاده از خودرو، به دلیل حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه (مثلاً اگر در اثر حادثه آتش‌سوزی، خودروی بیمه شده تا مدت‌ها قابل استفاده نباشد، شرکت بیمه‌گر تعهدی در قبال خسارت وارد شده به وسیله نقلیه ندارد. بیمه‌گزار می‌تواند در صورت خرید پوشش هزینه توقف خودرو، آن ریسک را تحت پوشش شرکت ‌بیمه‌گر قرار دهد.)
 • خسارت ناشی از شکسته شدن شیشه خودرو به دلیل سرمای زیاد معمولاً تحت پوشش بیمه بدنه نیست. (مگر این‌که پوشش اضافی «شکست شیشه» به بیمه‌نامه اضافه گردد.)

خسارت‌هایی که با خرید بیمه بدنه به هیچ وجه پوشش داده نمی‌شوند

موارد زیر به هیچ وجه تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش و اعتصاب
 • خسارت‌های عمدی وارد به خودرو از طرف بیمه‌گزار، ذی‌نفع یا راننده خودرو
 • خسارت‌ بدنه خودرو ناشی از انفجار و تشعشعات هسته‌ای
 • خسارت‌های ناشی از فرار حین تعقیب و گریز نیروی انتظامی (مگر آن‌که حین این تعقیب و گریز شخصی به صورت غیرقانونی و بدون اجازه مالک خودرو پشت فرمان آن نشسته باشد که در این حالت شخص مذکور، فرد متصرف خودرو نامیده می‌شود.)
 • خسارات وارد شده به ماشین در صورتی که مالک خودرو حین رانندگی از مشروبات الکلی، مواد مخدر یا روانگردان استفاده کرده باشد.
 • خسارات ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر توسط خودروی بیمه‌شده (مگر این‌که خودرو با همین کاربری بیمه شده باشد.)
 • خسارات ناشی از حمل بار مازاد توسط خودروی بیمه‌شده
 • در حالتی که راننده موضوع بیمه هنگام وقوع حادثه گواهینامه رانندگی نداشته باشد، خسارات وارد شده به خودرو پوشش داده نمی‌شوند. (منظور از نداشتن گواهینامه این است که گواهینامه رانندگی وی باطل شده باشد یا مطابق مقررات راهنمایی و رانندگی، گواهینامه راننده برای رانندگی موضوع بیمه مناسب نباشد. تبصره: اتمام اعتبار گواهینامه در حکم ابطال بیمه‌نامه بدنه خودرو نیست.)

نکته: امکان خرید بیمه‌نامه بدنه برای خودروهای مدل پایین دارای عمر بیش از ۲۰ سال وجود ندارد. همچنین برای خودروهای پراید و پیکان بیش از ۱۵ سال ساخت، نمی‌توان این بیمه را تهیه کرد.

جدول پرداخت خسارت افت قیمت در خودروهای زیر 7 سال ساخت

یکی از پوشش‌هایی اضافه برای بیمه‌گزاران، پوشش افت قیمت خودرو است. برخی از شرکت‌های بیمه برای خودروهای زیر 7 سال ساخت، مطابق جدول زیر خسارت افت قیمت را محاسبه می‌کنند:

درصد اضافه مبلغ خسارت بابت افت قیمتنسبت خسارت قابل پرداخت به مبلغ بیمه شده
5 ٪تا 10 ٪
10 ٪بین 10 ٪ تا 20 ٪
15 ٪بین 21 ٪ تا 40 ٪
20 ٪بیش از 40 ٪

توجه: این پوشش توسط شرکت‌های خیلی کمی ارائه شده و در دسته پوشش‌های اضافی قرار می‌گیرد. اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد، حتماً پیش از خرید بیمه بدنه، از انتخاب این پوشش مطمئن شوید.

چرا استعلام بیمه بدنه، قبل از خرید بیمه آنلاین مفید است؟

شرکت بیمه تمام پوشش‌های مذکور را در قبال دریافت حق بیمه اضافی ارائه می‌کند. لازم به ذکر است که تنوع سبد پوشش بیمه‌ای شرکت‌های بیمه‌گر متفاوت است. همین نکته سبب می‌شود، بیمه‌گزار قبل از خرید بیمه‌نامه، در سایت بیمه دات کام به استعلام بیمه بدنه و مقایسه پوشش‌های مختلف شرکت‌های بیمه‌گر بپردازد. بیمه‌گزار بعد از محاسبه بیمه بدنه، بهترین بیمه آنلاین خودرو را خریداری می‌کند.

محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو

مولفه‌های گوناگونی در محاسبه قیمت بیمه بدنه تأثیرگذار هستند:

 • مشخصات خودرو: عواملی نظیر سال ساخت اتومبیل، نوع خودرو، ارزش خودرو و کاربری آن در محاسبه نرخ بیمه‌نامه بدنه نقش پررنگی دارند.
 • پوشش های اضافی(تبعی) بیمه بدنه: انتخاب هر یک از پوشش‌های اضافی یادشده، مبلغی بر نرخ پایه بیمه بدنه اضافه می‌کند. به بیان دیگر، انتخاب پوشش‌های بیمه‌ای بیشتر با افزایش قیمت بیمه بدنه همراه است.
 • تخفیف‌های بیمه بدنه: تخفیفات این بیمه‌نامه شامل تخفیف‌های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر، تخفیف خرید نقدی و تخفیف ارزش خودرو هستند.

تخفیف‌های بیمه بدنه ماشین

تمامی شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزارانی که حق‌بیمه‌شان را به‌صورت نقدی بپردازند؛ 10% تخفیف می‌دهند. در ادامه سایر تخفیف‌های بیمه بدنه را مشاهده می‌کنید:

تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه ماشین

موارد زیر تحت عنوان تخفیف‌های اصلی در شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزاران ارائه می‌شوند:

1. تخفیف ماشین صفر کیلومتر: معمولاً شرکت‌ها برای خودروهای صفر کیلومتر 20 تا 30 درصد تخفیف در نظر می‌گیرند.

2. تخفیف عدم خسارت: این تخفیف شامل حال بیمه‌گزارانی می‌شود که در طول اعتبار بیمه‌نامه از پوشش‌های آن استفاده نکرده باشند.

جداول تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه ماشین

تخفیف عدم خسارت معمولاً در شرکت‌های مختلف 4 یا 5 ساله هستند. در جداول زیر شرح این تخفیفات را مشاهده می‌کنید:

جدول تخفیف 4 ساله:

سال‌های عدم خسارتدرصد تخفیف
1 سال25%
2 سال35%
3 سال45%
4 سال60%

جدول تخفیف 5 ساله:

سال‌های عدم خسارتدرصد تخفیف
1 سال30%
2 سال40%
3 سال50%
4 سال60%
5 سال70%

توجه: این جداول در خصوص تمام شرکت‌های بیمه صدق نمی‌کند؛ اما اکثر شرکت‌ها از این فرمول پیروی می‌کنند.

تخفیف‌های فرعی بیمه بدنه خودرو

موارد زیر تحت عنوان تخفیف‌های فرعی بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزاران ارائه می‌شود:

1. تخفیف ارزش خودرو

2. تخفیف گروهی

3. تخفیف خودرو وارداتی

4. تخفیف برخی مشاغل

5. تخفیف‌های مناسبتی در اعیاد و زمان‌های خاص

6. تخفیف داشتن بیمه عمر و آتیه

شرایط انتقال بیمه بدنه و تخفیف عدم خسارت آن

شرایط انتقال تخفیف بیمه بدنه به شرح زیر است:

 • مالک هر دو ماشین یک نفر باشد.
 • فرد دریافت کننده تخفیفات از بستگان درجه یک مالک خودرو باشد؛ تنها پدر، مادر، همسر و فرزندان، بستگان درجه یک هستند.
 • کاربری و تعداد سیلندر اتومبیل‌ها یکسان باشد.

نکته: اگر هنگام تمدید شرکت بیمه‌گر را تغییر دهید، تخفیفات عدم خسارت بیمه‌نامه شما به شرکت جدید منتقل می‌شود؛ اما باید دوباره مرحله بازدید خودرو توسط شرکت جدید انجام شود.

فسخ بیمه‌نامه بدنه خودرو

فرقی ندارد فسخ بیمه‌نامه بدنه اتومبیل از طرف بیمه‌گر انجام شود یا بیمه‌گزار؛ این عمل باید به صورت مکتوب و رسمی به طرف مقابل اعلام گردد. در چنین شرایطی، بیمه‌نامه بدنه خودرو تا 10 روز بعد اعتبار دارد. بعد از فسخ بیمه، ارزش بیمه‌نامه بدنه اتومبیل به صورت روزشمار محاسبه شده و باقیمانده حق بیمه به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

شرایط فسخ بیمه‌نامه بدنه توسط شرکت

در شرایط زیر، شرکت می‌تواند بیمه بدنه را فسخ کند:

1. عدم پرداخت حق‌بیمه

2. تشدید خطرهای خودرو

3. اظهارات خلاف واقع توسط بیمه‌گزار و بالا رفتن ریسک شرکت

شرایط فسخ بیمه‌نامه بدنه توسط بیمه‌گزار

در شرایط زیر، بیمه‌گزار می‌تواند بیمه بدنه را فسخ کند:

1. متوقف شدن فعالیت‌های شرکت بیمه

2. کاهش خطرات و عدم بازپرداخت حق‌بیمه توسط شرکت

3. فسخ اختیاری بیمه‌گزار؛ اگر بیمه‌گزار به هر دلیلی بخواهد بیمه‌نامه را فسخ کند؛ شرکت بیمه هزینه را به صورت روزشمار حساب می‌کند و مانده مبلغ را به او برمی‌گرداند.

دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو

خسارت وارد به بدنه خودرو می‌تواند کلی یا جزئی باشد. اگر خودرو خسارت غیرقابل جبرانی را متحمل شود، مثلا خودرو دزدیده شده و تا ۶۰ روز پیدا نشود، ارزش بازیافت احتمالی و کسورات بیمه‌نامه کسر شده و هزینه متعارف نجات و حمل خودرو به آن اضافه می‌شود؛ البته به شرطی که از کل سرمایه بیمه شده بیشتر نباشد.

بیمه‌گر ارزش خودرو بازیافتی را تعیین می‌کند. در صورت عدم پذیرش بیمه‌گزار، شرکت بیمه با کسر فرانشیز بیمه و سایر کسورات معین، همچنین افزودن هزینه‌های متعارف نجات و حمل خودرو، مالک آن شناخته می‌شود. شرکت بیمه، باقی مانده مبلغ را به بیمه‌گزار استرداد داده و قرارداد بیمه‌نامه مربوطه ملغی اعلام می‌شود. باقی حق بیمه تا زمان سررسید به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

خسارت کلی بیمه بدنه

در صورت بروز حالت‌های زیر خسارت کلی برای بیمه‌گزار در نظر گرفته می‌شود:

1. ماشین به سرقت رود و طی 60 روز پیدا نشود.

2. هزینه تعمیر و تعویض بخش‌های آسیب‌دیده ماشین بیش از 75% ارزش قیمت روز خودرو باشد.

3. خودرو بر اثر حادثه به طور کلی از بین رفته باشد.

خسارت جزئی بیمه بدنه

اگر خسارت وارده به خودرو زیر 75% ارزش قیمت روز ماشین باشد، به آن خسارت جزئی می‌گویند. در صورت بروز خسارت جزیی، معیار تعیین خسارت هزینه تعمیر است. هزینه تعمیر شامل موارد زیر است:

 • دستمزد تعمیرکار
 • قیمت روز لوازم پس از کسر استهلاک
 • فرانشیز بیمه خودرو
 • هزینه نجات و حمل تا حد مقرر

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ماشین

مدارک لازم جهت دریافت خسارت از بیمه‌گر به شرح زیر است:

 • اصل بیمه بدنه
 • کد یکتای بیمه شخص ثالث
 • گواهینامه راننده
 • کارت ملی راننده و بیمه‌شده
 • شناسنامه مالک خودرو
 • کروکی (در صورت نیاز)
 • اصل فاکتور هزینه‌های حمل‌ونقل و نجات وسیله نقلیه
 • اصل فاکتور رسمی لوازم و داغی قطعات تعویضی
 • گزارش پلیس (در صورت سرقت)

دریافت خسارت سیار بیمه بدنه

در برخی شرکت بیمه‌ها امکان دریافت خسارت سیار بیمه بدنه وجود دارد. در این نوع پرداخت خسارت، هنگامی که حادثه رخ می‌دهد، بیمه‌گزار می‌تواند با شرکت بیمه تماس گرفته و از شرایط پرداخت خسارت سیار استفاده کند. در این روش کارشناس بیمه به محل حادثه اعزام می‌شود؛ پس از بررسی و تأیید صحنه تصادف توسط کارشناس، ایشان دستور پرداخت خسارت را صادر می‌کند. برخی از شرکت‌ها در همان زمان، چکی جهت پرداخت خسارت به بیمه‌گزار ارائه می‌شود.

فرانشیز بیمه بدنه چقدر است؟

تمامی رشته بیمه‌ها دارای فرانشیز هستند. فرانشیز در بیمه به معنای هزینه‌ای است که باید توسط خود بیمه‌گزار پرداخت شود. به عنوان مثال، اگر خودروی شخصی 100 میلیون تومان خسارت دیده باشد و فرانشیز بیمه بدنه 30 درصد باشد، شرکت بیمه 70 میلیون تومان از خسارت را پرداخت کرده و 30 میلیون باقیمانده را باید خود فرد پرداخت می‌کند. در بیمه بدنه، فرانشیز برای پوشش‌های مختلف متفاوت است. میزان فرانشیز بیمه بدنه در پوشش‌های گوناگون را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نوع پوششمیزان فرانشیز
پاشش رنگ و مواد شیمیایی30%
سرقت کلی20%
شکست شیشه20%
خسارت کلی10%
تصادفات10%
بلایای طبیعی10%
آتش‌سوزی و انفجار10%

علاوه بر موارد بالا، فرانشیز خسارت اول 10%، خسارت دوم 20% و خسارت سوم 30% است.

چگونه فرانشیز را از بیمه بدنه خود حذف کنیم؟

در پوشش‌های اضافی بیمه بدنه، گزینه‌ای تحت عنوان «حذف فرانشیز» وجود دارد. با انتخاب این پوشش، هنگام بروز خسارت، هیچ مبلغی از شما کسر نمی‌شود. اما متأسفانه شرکت‌های بسیار اندکی این خدمت را ارائه می‌دهند.

شرایط بیمه بدنه برای خودروهای بالای 10 سال

شرایط صدور بیمه بدنه مربوط به خودروهای فرسوده در شرکت‌های بیمه متفاوت است. برخی از بیمه‌گران اتومبیل‌های بالای ده سال ساخت را بیمه نمی‌کنند. بعضی دیگر مثل بیمه بدنه ایران، در حال حاضر این محدودیت را برای خودروهای بالای 15 سال اعمال می‌کنند. اگر ماشین شما در دسته خودروهای 20 سال ساخت یا بالاتر قرار می‌گیرد؛ به احتمال زیاد نمی‌توانید شرکتی را برای بیمه کردن آن پیدا کنید.

طبق تجربه ریسک ماشین‌های مدل پایین برای شرکت‌های بیمه بیشتر است؛ بنابراین، این خودروها حق‌بیمه بالاتری دارند. به عبارت دیگر، مالکین اتومبیل‌های بالای 10 سال ساخت، به ازای هر سال اضافه، باید 5 درصد حق‌بیمه بیشتر بپردازند.

تفاوت بیمه بدنه و کارت طلایی چیست؟

بیمه بدنه و کارت طلایی خودروسازان داخلی، در پوشش‌های اصلی سرقت، آتش‌سوزی و تصادف یکسان هستند. اما در سایر موارد با هم تفاوت‌هایی دارند که در جدول زیر آنها را مشاهده می‌کنید:

ویژگیبیمه بدنهکارت طلایی
حمل رایگان در صورت خرابیندارددارد
امداد سیار و تعویض دوره‌ای قطعاتندارددارد
امکان انتقال تخفیفداردندارد
قیمت اقتصادیداردندارد
امکان رسیدگی به خودرو در تعمیرگاه دل‌خواهداردندارد

بیمه شخص ثالث و بدنه؛ مکملی برای جلوگیری از ضرر مالی

تهیه بیمه شخص ثالث در کشور ما اجباری است! طبق قوانین بیمه مرکزی و پلیس راهور، تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی نظیر خودروی سواری، ماشین سنگین، ماشین آلات کشاورزی، موتور سیکلت و… باید بیمه شخص ثالث داشته باشند؛ در غیر این صورت با جریمه نقدی و توقیف خودرو مواجه می‌شوند. اما بیمه شخص ثالث خسارت مالی راننده مقصر را پرداخت نمی‌کند. با توجه به وضعیت اقتصادی و گرانی خودروها و قطعات آنها، یک تصادف ساده می‌تواند چندین میلیون خسارت روی دست مالک وسیله نقلیه بگذارد. با استفاده از بیمه بدنه در کنار بیمه شخص ثالث، حتی وقتی مقصر باشید هم می‌توانید خسارت دریافت کنید.

شما می‌توانید علاوه بر بیمه بدنه، بیمه ثالث را هم از وب‌سایت بیمه دات کام تهیه کنید. برای این کار کافی است به صفحه بیمه شخص ثالث مراجعه کرده و پس از استعلام قیمت، مناسب‌ترین شرکت را انتخاب کنید.

نگو فرقی نمی کنه از کدوم سایت بیمه ثالث رو بگیری؛ ارزون‌ترینش رو تو بیمه دات کام پیدا می‌کنی!

خرید بیمه بدنه خودرو در بیمه دات کام

مراحل استعلام و خرید بیمه بدنه در سامانه آنلاین بیمه دات کام به شرح زیر است:

الف) پس از وارد کردن مشخصات خودرو در کادرهای معین، به استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو از شرکت‌های بیمه‌گر و مقایسه آن‌ها بپردازید.

ب) با توجه به اولویت‌ها و نیاز خود، یکی از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه بدنه موجود در سایت بیمه‌دات‌کام را انتخاب نمایید.

ج) بعد از ورود اطلاعات شخصی، بارگذاری عکس پشت و روی کارت خودرو و بیمه‌نامه بدنه قبلی خود، با پرداخت هزینه، خرید آنلاین شما تکمیل می‌گردد. (شما می‌توانید از شرایط خرید بیمه بدنه اقساطی نیز در این مرحله بهرمند شوید.)

د) بیمه‌نامه بدنه اتومبیل‌تان در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود. در هر کجای کشور که باشید، بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.

چرا بیمه دات کام را برای خرید بیمه بدنه انتخاب کنیم؟

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه، از جمله بیمه بدنه خودرو است. شما می‌توانید با ورود به این سایت، قیمت و شرایط انواع بیمه‌نامه را از معتبرترین شرکت‌های بیمه استعلام بگیرید و با هم مقایسه کنید. ضمناً، در صورت نیاز به مشاوره تخصصی می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید. مشاوره‌هایی کارشناسان بیمه دات کام رایگان و کاملاً بی‌طرفانه است. پس از دریافت اطلاعات، بیمه مناسب شرایط‌تان را انتخاب کنید و در کمترین زمان ممکن بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.

چگونه ارزان‌ ترین بیمه‌نامه بدنه را بخریم؟

برای خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه، قیمت بیمه ارائه شده توسط تمام شرکت‌های مجاز را از طریق صفحه‌ی مقایسه و استعلام نرخ بیمه بدنه در سامانه بیمه دات کام مقایسه کنید. سپس، با انتخاب حداقل پوشش‌ و استفاده از جشنواره‎های تخفیف بیمه دات کام می‌توانید، بیمه‌نامه بدنه اتومبیل را با پایین‌ترین قیمت ممکن تهیه نمایید.

چگونه بهترین بیمه بدنه را بخریم؟

عوامل مختلفی نظیر توانگری شرکت بیمه‌گر، پوشش‌ها، میزان پرداخت خسارت و قیمت، در تعیین بهترین بیمه بدنه تأثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام و وارد کردن اطلاعات ماشین خود، بهترین بیمه بدنه را با توجه به شرایط خود، انتخاب و خریداری کنید.

آیا می‌توان بیمه بدنه را در صورت فروش خودرو فسخ کرد؟

بله؛ امکان فسخ این بیمه از طرف بیمه‌گزار وجود دارد. در چنین شرایطی، حق بیمه‌نامه بدنه طبق تعرفه کوتاه مدت محاسبه می‌شود. در صورت وجود حق بیمه برگشتی، این مبلغ به حساب بیمه‌گزار عودت داده می‌شود.

هدف از بازدید اولیه در بیمه بدنه چیست؟

بازدید اولیه برای صدور بیمه‌نامه بدنه خودرو، با هدف قیمت‌گذاری صحیح خودرو، تعیین اصالت و سلامت آن صورت می‌گیرد.

شرکت‌‌های بیمه برای واریز مبلغ خسارت به حساب بیمه‌گزار چقدر فرصت دارند؟

شرکت‌های بیمه برای پرداخت خسارات کلی به بیمه‌گزار 2 ماه فرصت دارند. اما در خصوص خسارات جزئی، باید در کمتر از 15 روز بعد اعلام حادثه، خسارت پرداخت شود.

دریافت خسارت از بیمه بدنه در کدام حوادث نیاز به کروکی ندارند؟

حوادثی که منجر به خسارات مالی کمتر از 30 میلیون تومان (در سال 1402) می‌شوند، نیازی به کروکی برای دریافت خسارت ندارند.

دریافت خسارت از بیمه بدنه در کدام حوادث نیاز به کروکی دارد؟

تصادف‌های مالی بالای 30 میلیون تومان (در سال 1402)، تصادفات با خسارت جانی، تصادف با فردی از شهری دیگر، تصادفات زنجیره‌ای، تصادف با ماشین سنگین و تصادف در اثر عبور از چراغ قرمز